Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 23:19   #1
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Wink

Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?


Zobaczyłam swojego czasu taką stymulację na której pokazano jak wygląda 60-cio letnia kobieta z foto-zmarszczkami i ze zmarszczkami mimicznymi. Pierwsza wersja to wyschnięte jabłko (mogła bym jeszcze przeżyć i zobaczyć w tym nawet jakiś urok) a druga to wredna baba (no i po latach wszystko wyjdzie na jaw )

Oile pierwszej wersji wiem mniej-więcej jak zapobiegać, to z drugą mam problem.
Pytanie do Was: co tak naprawdę dziala na zmarszczki mimiczne:

-regularny masaż liftingujący oraz rozluźniający "zagrożone miejsca"

-kwasy, retinoidy, sera typu flavo c, juvit, kwas liponowy (czy one rzeczywiście mogą zapobiegać/pozbyć się tego typu zmarszczek -mam wrażanie że ten typ jest glębszy od zwykłych)

-kremy typu "pseudobotox" np. Argirelina (Acetyl Hexapeptide-3), kwas boswelinowy (Boswellia Serrata Extract)

-jakieś inne pomysły??

Edytowane przez s_biela
Czas edycji: 2009-04-16 o 11:58
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:23   #2
kreolka61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 87
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Witaj S-biela,no właśnie ja też bym chciała wiedzieć.Ale z tego co czytam to Ty masz juz jakies pojęcie o kremach przeciwzmarszczkowych.Jeż eli możesz to napisz co to za krem arginelina oraz kwas boswelinowy.gdzie to mozna kupic i za ile.Dzięki
kreolka61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:04   #3
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

krem z Argireline https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6262,extremale.html

krem z kwasem boswelinowym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-boswelox.html

Polecam recencje systematica. Smarowała się obydwoma po połowie twarzy i ogólnie z jej opisów wynika że to dziewczyna z biochemii

z jej testów wyszło że Argireline działa a boswelina nie
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:23   #4
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

dziewczyny a ile macie lat chcecie sie "pobawic" zapobiegawczo czy naprawczo?
tez juz sie rozgladam za jakims cudenkiem na zmarszczki
jeszcze jestem przed 30 ale czas tak szybko leci

kwasy owocowe stosowalam i jakos antyzmarszczkowo to one nie dzialaja fakt wygladzaja, ujednolicaja cere ale zmarszczki tak czy siak sa a mam taka jedna pioonowa dosc gleboka ( jak sie dotyka to czuc ze to juz skora wlasciwa jest tam podzielona) mimiczna u nasady nosa i nic kwasiki na jej stan nie poradzily fakt ze byly stosowane na co innego ale chcialam upiec 2 pieczenie jak to sie mowi a tu nici

Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2009-04-16 o 20:29
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:51   #5
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

ja się chcę pobawic i tak i tak.

Ostatnio zobaczyłam u siebie poziome "kreseczki" na czole, ale to od przesuszenia -odpuściłam sobie ostatnionawilżanie , a mam bardzo suchą skórę i takie rzeczy mają prawo szybko wychodzić pomimo, że mam 23 lata, no i widzę pojawiające się zmarchy w trójkącie bermudzkim -często mróże brwi, więc ta część mnie najbardziej martwi
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 12:28   #6
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

krem z Argireline za 10 dolców: http://www.cellularskinrx.com/produc...icalbotox.html
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 15:04   #7
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość

Ja polecam krem Eucerin z kwasem hialuronowym.Mnie wygładził(nie zlikwidował!) mimiczne.A do super nawilżenia Ziaję HLC.Dla mnie rewelacja
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-18, 09:42   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja polecam krem Eucerin z kwasem hialuronowym.Mnie wygładził(nie zlikwidował!) mimiczne.A do super nawilżenia Ziaję HLC.Dla mnie rewelacja
Zamiast Euceriunu można by chyba zastosować żel z BU albo np. Redermic. Wszystko w w sumie rozbija się o te same skłądniki: antyoksydanty + humektany.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 18:25   #9
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

czyli co? nic lepszego poza to co wymyśliłam się nie znajdzie??
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 20:10   #10
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
czyli co? nic lepszego poza to co wymyśliłam się nie znajdzie??
Miłość - Szczęście - Radość , to zawsze zmienia wyraz twarzy na piękniejszy , po prostu ...
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 22:36   #11
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-19, 13:46   #12
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

ja polecam zarówno starą wersję koncentratu przeciw zmarszczkom mimicznym (już niedostępny w katalogach) jak i nową wersję Avon Anew Clinical korektor zmarszczek mimicznych.

Wszystkie 'starsze' Panie w mojej rodzinie je stosują i wszystkie są zadowolone, a mojej mamie nikt nie wierzy że ma 46 lat

No ale to pytanie ile Ty masz lat ? bo te cuda to minimum od 30+ moim zdaniem
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 15:23   #13
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Krem dostsowujemy do potrzeb skory nie do wieku. Ja mam 23 lata a pod oczy potrzebuje teraz naprawde mocnej rzeczy.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 20:07   #14
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Krem dostsowujemy do potrzeb skory nie do wieku. Ja mam 23 lata a pod oczy potrzebuje teraz naprawde mocnej rzeczy.
nie chcę się kłócić czy coś takiego ale wydaje mi się że jeżeli krem jest przeznaczony dla kobiet po 40 roku życia to nawet jak mając 20 lat ma się duże zmarszczki takiego kremu stosować się nie powinno

ale oczywiście są kremy, które są dostosowane do specyficznych potrzeb a nie do wieku i takie niby te polecone przeze mnie są... babka na szkoleniu twierdziła że nawet 18-latce która miała wielką zmarszczkę mimiczną na czole właśnie tym serum leczyła
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 23:02   #15
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

kremy bywają różnie klasyfikowane na grupy wiekowe, np dla 20-30 latek są to głównie lekko nawilżające konsystencje, podczas gdy dla dojżałych cer stosuje się znacznie gęstsze. Jeśli chodzi o składniki aktywne to wiadomo, że nie posmarujemy malego dziecka kwasami ani retinoidami, ale 18-tolatkę już tak, tylko pytanie po co. Stosuje się takie terapie np. na trądzik, bo zakłada się że w tym wieku nie ma jeszcze zmarszczek, no ale jeśli są to czemu nie? Bo mogą zaszkodzić? Fakty są takie, że tak silne substancje mogą podrażniać skórę dorosłej osoby niezależnie od wieku. Mam pewne wątpliwości co do kinetyny więc jej nie stosuję, ale jeśli chcę kupic krem naprewdę dobrany do mojej bardzo suchej cery, to często jest to produkt 45+ (wiek w którym nic już nie pomoże wiec dostarcza się tylko lipidów na ciężkiej bazie). Sęk w tym, że odpowiedzilnie możemy takie kremy stosować, jeśli znamy ich rzeczywiste składy (INCI), ale na rynku jest mało produktów mających silne stężenia substancji aktywnych, więc nawet nie posiadając takiej wiedzy ciężko sobie zaszkodzić. Łatwiej się zapchać składnikami ropopochodnymi, albo podrażnić alkocholem
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 08:36   #16
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

duet: kwas hialuronowy plus olej (z malin, truskawek lub żurawin)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 11:58   #17
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

A może peptydy?Czytałam że są równie dobre jak retinol ale nie tak inwazyjne.Ja z Eucerinu narazie jestem zadowolona ale potem przeskoczę na wspomniane peptydy albo do tego czasu wyczytam cos innego
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-04-20 o 12:01
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 12:44   #18
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

peptydy są skuteczne ale nie powiedziałabym że tak jak retinol

Jedynym przeciwskazaniem z jakim się spotkałam w ich przypadku to bardzo sucha sera (peptydy potrafią ją troszkę bardziej przesuszyć). Stosuje się je ogólnie na zmarszczki, ale zastanawia mnie czy w takim razie poza standardowymi sposobami nie ma nic skuteczniejszego na zmarszczki miczne, i co będzie radzić sobie najlepiej z tym typem

Jak mocno schodzą takie wlasnie zmarszczki po retinoidach??
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 13:05   #19
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

A ja polecam gimnastykę twarzy np z taka książką
http://www.dobreksiazki.pl/b2380-twa...z-chirurga.htm
te ćwiczenia były kiedyś opisane na wizażu, ale nie mogę ich znaleźć teraz
__________________





_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 14:33   #20
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
kremy bywają różnie klasyfikowane na grupy wiekowe, np dla 20-30 latek są to głównie lekko nawilżające konsystencje, podczas gdy dla dojżałych cer stosuje się znacznie gęstsze. Jeśli chodzi o składniki aktywne to wiadomo, że nie posmarujemy malego dziecka kwasami ani retinoidami, ale 18-tolatkę już tak, tylko pytanie po co. Stosuje się takie terapie np. na trądzik, bo zakłada się że w tym wieku nie ma jeszcze zmarszczek, no ale jeśli są to czemu nie? Bo mogą zaszkodzić? Fakty są takie, że tak silne substancje mogą podrażniać skórę dorosłej osoby niezależnie od wieku. Mam pewne wątpliwości co do kinetyny więc jej nie stosuję, ale jeśli chcę kupic krem naprewdę dobrany do mojej bardzo suchej cery, to często jest to produkt 45+ (wiek w którym nic już nie pomoże wiec dostarcza się tylko lipidów na ciężkiej bazie). Sęk w tym, że odpowiedzilnie możemy takie kremy stosować, jeśli znamy ich rzeczywiste składy (INCI), ale na rynku jest mało produktów mających silne stężenia substancji aktywnych, więc nawet nie posiadając takiej wiedzy ciężko sobie zaszkodzić. Łatwiej się zapchać składnikami ropopochodnymi, albo podrażnić alkocholem
Dzięki za wypowiedź bardzo mi się spodobała i stwierdzam że masz rację
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 22:44   #21
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

ja skolei mam książkę "Masaż liftingujący twarzy" Kundan Mehta, Narendra Mehta

Dostałam ją rok temu i dalej do niej nie zajżałam...
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 09:17   #22
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
peptydy są skuteczne ale nie powiedziałabym że tak jak retinol

Jedynym przeciwskazaniem z jakim się spotkałam w ich przypadku to bardzo sucha sera (peptydy potrafią ją troszkę bardziej przesuszyć). Stosuje się je ogólnie na zmarszczki, ale zastanawia mnie czy w takim razie poza standardowymi sposobami nie ma nic skuteczniejszego na zmarszczki miczne, i co będzie radzić sobie najlepiej z tym typem

Jak mocno schodzą takie wlasnie zmarszczki po retinoidach??
Owszem retinol jest silniejszy ale uważam że dla mnie to ostateczność.Jeśli mogę narazie stosować mniej inwazyjne środki to z nich korzystam.Pozatym jestem sama sobie winna bo za mało piję wodyZ kwasu hialuronowego jestem narazie zadowolona
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 12:49   #23
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

hmm.... ja obawiam się i jednego i drugiego

Może mogla bym jeść więcej tłustych ryb, warzyw i owoców :/ Od paru ładnych lat piję dużo wody (przepisowo małymi łykami) ale u mnie to chyba kwestia nieprawidłowej gospodarki hormonalenej
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 17:59   #24
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
hmm.... ja obawiam się i jednego i drugiego

Może mogla bym jeść więcej tłustych ryb, warzyw i owoców :/ Od paru ładnych lat piję dużo wody (przepisowo małymi łykami) ale u mnie to chyba kwestia nieprawidłowej gospodarki hormonalenej
A może coś"od środka"?ja zażywam omege 3 i 6 i vit.E ale skoro uważasz że to może hormonki to zrób badaniaJest jeszcze olej z ogórecznika.Ponoć ładnie nawilża ale zmarszczki bardzo się nie spłycą wg mnie
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-04-21 o 18:01
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 16:32   #25
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

A ja mam właśnie pytanie odnośnie wieku, od którego odpowiednie (przeciwzmarszczkowe, liftingujące) kremy należy zacząć używać.
Mam 19 lat i spore zmarszczki w okolicy oczy.
Nie będę wpadać w paranoję - nie są to zmarszczki osoby 40-letniej ale jednak są i po prostu nie chciałabym ich pogłębiać, a i fajnie byłoby wygładzić.
Gdzieś kiedyś na forum już pytałam o używanie takich kremów, np. RoC? w okolice oczu. Zdecydowanie mi to odradzono ze względu na mój młody wiek - bo przyzwyczaję skórę do takich substancji i nie będzie się sama regenerować/napinać, etc. Cóż, pewnie jest w tym trochę prawdy?

Niestety mam bardzo wrażliwe oczy, wiecznie podrażnione - choć nie kosmetykami, a warunkami amosferycznymi - wiatrem, słońcem, dymem. Często od tego łzawię albo przynajmniej bardzo się muszę mrużyć, skąd zapewne te zmarszczki
Ale cieni/tuszy nie muszę używać hypoalergicznych - większość drogeryjnych, średniopółkowych mnie nie podrażnia.

Reszty twarzy w zasadzie nie muszę traktować jeszcze ujędrniaczami, czoło i okolice ust trzymają się prawidłowo jak na mój wiek

Zostawić to tak jak jest i zacząć bawić się w liftingowanie okolic oczu około 30-tki, czy może lepiej "zawczasu"?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 19:48   #26
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
A ja mam właśnie pytanie odnośnie wieku, od którego odpowiednie (przeciwzmarszczkowe, liftingujące) kremy należy zacząć używać.
Mam 19 lat i spore zmarszczki w okolicy oczy.
Nie będę wpadać w paranoję - nie są to zmarszczki osoby 40-letniej ale jednak są i po prostu nie chciałabym ich pogłębiać, a i fajnie byłoby wygładzić.
Gdzieś kiedyś na forum już pytałam o używanie takich kremów, np. RoC? w okolice oczu. Zdecydowanie mi to odradzono ze względu na mój młody wiek - bo przyzwyczaję skórę do takich substancji i nie będzie się sama regenerować/napinać, etc. Cóż, pewnie jest w tym trochę prawdy?

Niestety mam bardzo wrażliwe oczy, wiecznie podrażnione - choć nie kosmetykami, a warunkami amosferycznymi - wiatrem, słońcem, dymem. Często od tego łzawię albo przynajmniej bardzo się muszę mrużyć, skąd zapewne te zmarszczki
Ale cieni/tuszy nie muszę używać hypoalergicznych - większość drogeryjnych, średniopółkowych mnie nie podrażnia.

Reszty twarzy w zasadzie nie muszę traktować jeszcze ujędrniaczami, czoło i okolice ust trzymają się prawidłowo jak na mój wiek

Zostawić to tak jak jest i zacząć bawić się w liftingowanie okolic oczu około 30-tki, czy może lepiej "zawczasu"?

Troszkę czytając o przyzwyczajaniu do witamin skojażyłam to z wszelakimi suplementami diety. Przeciez w tym przypadku nie mówi się już, że a nóż przyzwyczaimy organizm, tylko zaleca się je brać kiedy jest to potrzebne. Pisze się też, że nie mogą one zastąpić zróżnicowanej diety i badania pokazują, że substancje odżywcze najczęściej najlepiej wchłaniają się z pożywienia.
Myślę, że ze skórą jest podobnie -najlepiej jest ją nawilżyć i odrzywić poprzez zdrową dietę.

Prawdziwy anty-ageing to profilaktyka. Potem raczej niewiele można zrobić poza wizytą u chirurga plastycznego.
Pytanie co zamierzamy z tym zrobić. Są retinoidy i kwasy, które mobilizują skórę do naprawy i stymulują jej sukcesywne "wzmacnianie się". Są też antyoksydanty które "wspomagają procesy naprawcze". Czy takie działanie może uzależnić?

Kiedyś z moją koleżanką podjełyśmy podobny temat. Ja stosuję różne kremy, bo mam suchą skórę, i po kontakcie z wodą, a nawet bez niej nie mogę wtyrzymac. Jednak przy stalym stosowaniu czasem zapominam o posmarowaniu się, i nie jest źle. Tak jakby skóra "odpoczeła" przez ten czas, nabrała sił.
Moja koleżanka jednak stara się nie używać niczego, bo twierdzi, że potem czuje większą potrzebe stosowania kremów.
Niestety nie posiadam wyników żadnych badań nad tym zagadnieniem. Podchodzę to sprawy tak: jak jest potrzeba to używam, a jak nie to i tak zapominam
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 14:01   #27
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Jeśli macie takie problemy to inwestujcie w kremy z retinolem i kwasem hialuronowym, np. Oceanic ma serię 25+ w której jest emulsja na dzień z kwasem hialuronowym (na stronie www.oceanic.pl można wyszukać kosmetyki dla cery 25+ czyli przeciw pierwszym oznakom starzenia się i w zakładce "składniki " w opisie każdego kosmetyku przeczytać co zawiera)
Retinol i retinoidy mogą uczulać ale nie uzależniają bo skóra je na bieżąco zużywa-m.in. do ochrony przed promieniowaniem słonecznym i nie magazynuje ich na zapas.Kwas hialuronowy można kupić też w proszku (polecam podforum biochemia urody) i wzbogacić nim ulubiony krem.
A jak ktoś nie chce mieć zmarszczek to trzeba inwestować przede wszystkim w kremy na dzień z filtrami UV- na promienie UV A i UV B bo to one są odpowiedzialne w 60 % za starzenie się skóry.Tu pomaga picie soków z marchwi i soku pomidorowego, które wzmacniają naturalną zdolność skóry do ochrony przed szkodliwym promieniowaniem.
Oprócz tego warto ćwiczyć mięśnie twarzy.Zestaw ćwiczeń mięśni twarzy i szyi poleca np.Mariola Bojarska-Ferenc w książce "Cudowny ruch".A skórze wokół oka pomaga nawilżanie kremem, preparaty z rutyną i witaminą c,lekko natłuszczające kremy, od czasu do czasu płatki z retinolem jeśli mamy głębokie zmarszczki.Zmiany wokół oczu to najczęściej przejaw odwodnienia skóry właściwej i tu pomaga capivit hydro control czyli suplementacja witamin A i E i picie dużej ilości wody mineralnej, jeśli macie płytko unaczynioną skórę najlepiej gdyby jest to woda o niskiej zawartości sodu.
I jeszcze jedno-starzenie się to nie kwestia wieku ale stopnia i tempa eksploatacji naszego organizmu.Im mamy niższe ciśnienie krwi, niższą wagę czyli mniejszy procent tkanki tłuszczowej w organizmie, im mniej śpimy, im więcej uprawiamy sportu czyli dostarczamy tlenu do komórek tym mniej nasz organizm się starzeje.Dlatego jeśli chcemy odmłodzić skórę twarzy,szyi i dekoltu warto np.uprawiać aerobik i wcześniej wstawać.
No i pijmy czystą wodę bo z reguły za mało jej pijemy.I jedzmy białko bo dziewczyny z reguły,w odróżnieniu od chłopców, jedzą za mało białka (a to budulec skóry) a za dużo cukrów,które przyśpieszają jej starzenie się.

Edytowane przez All_that_jazz
Czas edycji: 2009-04-25 o 14:05
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 16:24   #28
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Jeśli macie takie problemy to inwestujcie w kremy z retinolem i kwasem hialuronowym, np. Oceanic ma serię 25+ w której jest emulsja na dzień z kwasem hialuronowym (na stronie www.oceanic.pl można wyszukać kosmetyki dla cery 25+ czyli przeciw pierwszym oznakom starzenia się i w zakładce "składniki " w opisie każdego kosmetyku przeczytać co zawiera)
Retinol i retinoidy mogą uczulać ale nie uzależniają bo skóra je na bieżąco zużywa-m.in. do ochrony przed promieniowaniem słonecznym i nie magazynuje ich na zapas.Kwas hialuronowy można kupić też w proszku (polecam podforum biochemia urody) i wzbogacić nim ulubiony krem.
A jak ktoś nie chce mieć zmarszczek to trzeba inwestować przede wszystkim w kremy na dzień z filtrami UV- na promienie UV A i UV B bo to one są odpowiedzialne w 60 % za starzenie się skóry.Tu pomaga picie soków z marchwi i soku pomidorowego, które wzmacniają naturalną zdolność skóry do ochrony przed szkodliwym promieniowaniem.
Oprócz tego warto ćwiczyć mięśnie twarzy.Zestaw ćwiczeń mięśni twarzy i szyi poleca np.Mariola Bojarska-Ferenc w książce "Cudowny ruch".A skórze wokół oka pomaga nawilżanie kremem, preparaty z rutyną i witaminą c,lekko natłuszczające kremy, od czasu do czasu płatki z retinolem jeśli mamy głębokie zmarszczki.Zmiany wokół oczu to najczęściej przejaw odwodnienia skóry właściwej i tu pomaga capivit hydro control czyli suplementacja witamin A i E i picie dużej ilości wody mineralnej, jeśli macie płytko unaczynioną skórę najlepiej gdyby jest to woda o niskiej zawartości sodu.
I jeszcze jedno-starzenie się to nie kwestia wieku ale stopnia i tempa eksploatacji naszego organizmu.Im mamy niższe ciśnienie krwi, niższą wagę czyli mniejszy procent tkanki tłuszczowej w organizmie, im mniej śpimy, im więcej uprawiamy sportu czyli dostarczamy tlenu do komórek tym mniej nasz organizm się starzeje.Dlatego jeśli chcemy odmłodzić skórę twarzy,szyi i dekoltu warto np.uprawiać aerobik i wcześniej wstawać.
No i pijmy czystą wodę bo z reguły za mało jej pijemy.I jedzmy białko bo dziewczyny z reguły,w odróżnieniu od chłopców, jedzą za mało białka (a to budulec skóry) a za dużo cukrów,które przyśpieszają jej starzenie się.
\

Im mniej spimy tym lepiej ?! Zawsze slyszalam, ze im wiecej sie spi tym lepiej.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 16:31   #29
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

WOW!!! powalilaś mnie swoją wiedzą...
Ale nie rozumiem jak to jest z tym snem? przecież jeśli jesteśmy niewyspani to organizm wolniej się regeneruje no a ja nie czaję jak można spać z dużo :/

Mam jeszcze pytanie: dlaczego ćwiczania twarzy są lepsze na zmarszczki mimiczne niż masaż??
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 10:59   #30
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Co na zmarszczki mimiczne (nieinwazyjnie)?

to mniej spimy to chyba pomylka
przciez skora najberdziej regeneruje sie wlasnie w czasie snu

zalecane jest ok8h snu na dobe czytalam ze sen powyzej 10 czy 12 h ( w zaleznosci jakie kto ma zapotrzebowanie) rozleniwia ale nas a nie skore
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.