nasze popisowe dania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-04, 11:19   #1
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499

nasze popisowe dania


Kochane wizażanki, przeglądam forum w poszukiwaniu nowych przepisów, bo mam ostatnio brak weny i nudzi mnie jedzenie tych samych rzeczy. Wiele razy znajdowałam tu super przepisy, część z nich weszła do stałego użycia. Wpadłam na pomysł wątku, w którym będziemy się chwalić albo raczej dzielić sprawdzonymi przepisami, uwielbianymi przez nas, przez naszych tż i rodziny... Takie dania popisowe nasze
Wyszukiwarka nie wyrzuciła podobnego tematu, choć szukałam.
Nie chcę rozgraniczać na dania główne czy ciasta i wiem, że jest w necie sporo stron i blogów z przepisami, ale chodzi właśnie o takie sprawdzone i ulubione.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 10:00   #2
Chatte08
Przyczajenie
 
Avatar Chatte08
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 25
Dot.: nasze popisowe dania

Moje ulubione i nieskomplikowane - jako dodatek do głównego dania, albo jedno z dań kolacyjnych. Idealne gdy mamy niespodziewanych gości.
Pomidory z piekarnika z bazylią i serem
Pomidora kroimy na pół, posypujemy solą, pieprzem, bazylią, (można jak ktoś lubi położyć plasterek czosnku lub posypać sproszkowanym) na to plasterek sera, na jakieś 20 minut do piekarnika (ok 180C - po upieczeniu pomidor musi być miękki) i jest pyszne!
Ja do tego zazwyczaj robię bułę albo chleb z masłem czosnkowym - na grillu albo w piekarniku. Potrzebne jest pieczywo - koniecznie białe, masełko i czosnek. Czosnek się miażdży, miesza z masełkiem i tym smaruje pokrojone pieczywo sklejając ze sobą poszczególne kromki tak, żeby uzyskać pierwotny kształt chlebka czy bagietki. zawinąć w folię i na 40 minut do piekarnika / na grilla. Zawsze jest tego za mało.
Chatte08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 19:15   #3
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: nasze popisowe dania

i tu znajdziesz sporo ciekawych przepisów, ponadto wiele wizażanek prowadzi blogi kulinarne (w tym ja), tam znajdziesz też sprawdzone i stosownie skomentowane przepisy, ponadto są tam zdjęcia, mozesz też dopytac o szczegóły
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 18:41   #4
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: nasze popisowe dania

trudno mi jednoznacznie powiedzieć ..generalnie dobrze gotuje i nieźle pieke
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 07:23   #5
Aanulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Somewhere in your dreams
Wiadomości: 121
Dot.: nasze popisowe dania

Moja mama ma popisowy omlet-'grzybek', kilka łyżek mąki, 2-3 żółtka, troszkę mleka, mieszasz widelcem bądź mixerem, masa powinna być gęsta, gęściejsza niż ciasto naleśnikowe. Z białek ubijasz sztywna pianę, ktorą należy delikatnie wmieszać w ciasto. Smażysz to na rozgrzanym oleju lub na maśle (wtedy jest bardziej delikatny, mniammm ) Do tego dodatki mogą być różne, kwestia wyobraźni Można dodać dżem, mus z jabłek, ja wypróbowałam też szpinak z fetą oraz twaróg wymieszany z jogurtem, ziołami i gotową surówką wiosenną (do kupienia np. w Delimie) ->ta wersja jest świetna na śniadanie. Ogółem to PYCHA )
Aanulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 18:58   #6
qozaczka
Raczkowanie
 
Avatar qozaczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 356
Dot.: nasze popisowe dania

Za to moim popisowym daniem jest Tarta ze szpinakiem i serem pleśniowym. To bardzo łatwe danie, a na dodatek eleganckie. Idealnie pasuje na kolację z winem. Pamiętajmy o tym, żeby podczas zagniatania ciasta zrobić to szybko, bo inaczej masło może roztopić się od ciepła naszych rąk i ciasto będzie się kleić.
Na przepis trafiłam przeszukując różne kulinarne blogi. Cały przepis możecie zobaczyć tutaj: http://bakers3t.blogspot.com/2012/11...lesniowym.html
qozaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 14:07   #7
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: nasze popisowe dania

Makaron na milion sposobów, szczególnie spaghetti bolognese, sałatka z rukoli z mięsem i serem pleśniowym, zupa szczawiowa.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.