Atrederm - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-10, 11:06   #2731
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Atrederm

Dziewczyny, czy zauważyłyście rozjaśnienie przebrawień po pryszczach dzięki retinoidom?
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 17:12   #2732
aaash
Raczkowanie
 
Avatar aaash
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 130
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy zauważyłyście rozjaśnienie przebrawień po pryszczach dzięki retinoidom?
tak
__________________
"Dam radę, kto jak nie ja?!"
aaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 10:06   #2733
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kapa1234 Pokaż wiadomość
orientuję się ktoś jak działa krem Retin A w porównaniu z Atrederm ?
Mogę się chyba wypowiedzieć, bo ja używałam chyba wszystkich już

Retin jest przyjazny skórze suchej, ma bogatą, kremową konsystencję, ale... to taki troszkę wilk w owczej skórze bo potrafi nieźle przywalić. Jak używałam go za często to robiły mi się czerwone placki, takie jakby liszaje, które dosyć długo się goiły. Więc naprawdę trzeba ostrożnie. Jego działanie bardziej ukierunkowane jest na profilaktykę przeciwzmarszczkową, niż leczenie trądziku (konsystencja może przyczynić się do zapychania).

Atrederm z kolei to dobry złuszczacz. Działa intensywniej, szybciej, używam teraz nie za często, bardziej w celu głębszego peelingu, żeby pozybyć się skóry na nosie, z którą mam największy problem. Świetnie spisuje się na powiekach i okolicach oczu, o ile nie dostanie się do oka. Wtedy piecze, ale da się wytrzymać Skóra na powiekach najlepiej znosi Atre, w ogóle się nie łuszczy. Worki pod oczami się zmniejszają.

Nie określę się jednak, który jest lepszy. Moja skóra jest bardzo kapryśna, czasami pancerna, czasami do przesady wrażliwa. Ja używam różnych środków, w zależności od aktualnych potrzeb skóry. I tym należy się kierować. Mam nadzieję, że trochę pomogłam
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-15, 19:40   #2734
aaash
Raczkowanie
 
Avatar aaash
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 130
Dot.: Atrederm

Co tu taka cisza?
__________________
"Dam radę, kto jak nie ja?!"
aaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 12:03   #2735
kapa1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: Atrederm

każdy Sobie ze skórą radzi xD

Ja już mam receptę na Retin A 0.05%, pewnie przetestuję.. mam nadzięję że mnie złuszczy ale delikatniej niż Atrederm...
Do jakiego miesiąca można stosować Retin A ?
kapa1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 13:46   #2736
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Atrederm

Ja próbuję dokończyć zapasy i 2 dni temu zrobiłam znowu combi - 2 warstwy retinu, na to 2 warstwy Atre, a na blizenki dodatkowe kolejne 2 warstwy atrre. Schodzi tylko broda i nos, dosyć delikatnie. Reszta nie ruszona. Będę często robić mixa, żeby zużyć, bo już mi zaraz kończą się terminy.

W weekend planuję peeling salicylowo-mlekowy, zobaczymy, czy ruszy czoło i policzki.
Na początku miesiąca kupuję rolkę i będę się rolować z atre. Jestem bardzo ciekawa efektów. Czy któraś z Was próbowała? Chodzi mi głównie o likwidację blizenek porądzikowych, w kolorze skóry.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 18:18   #2737
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Atrederm

witam,
kiedys dosyć dużo się tu udzielałam, ale jakoś zniknęłam. wczoraj zdobylam buteleczkę atre i zaczynam kurację na nowo
szkoda, że tak późno sie obudziłam, ale może do wiosny coś zdziałam

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

aisha mysle, że połączenie atre i rolki może dać rewelacyjne efekty... tylko musisz być pewna reakcji swojej skóry, bo inaczej możesz sobie narobić szkody

moja skora nosorożca dobrze by to zniosła, ale boję się bólu przy rolce
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 20:00   #2738
aaash
Raczkowanie
 
Avatar aaash
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 130
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
witam,
kiedys dosyć dużo się tu udzielałam, ale jakoś zniknęłam. wczoraj zdobylam buteleczkę atre i zaczynam kurację na nowo
szkoda, że tak późno sie obudziłam, ale może do wiosny coś zdziałam

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

aisha mysle, że połączenie atre i rolki może dać rewelacyjne efekty... tylko musisz być pewna reakcji swojej skóry, bo inaczej możesz sobie narobić szkody

moja skora nosorożca dobrze by to zniosła, ale boję się bólu przy rolce
Może jestem zacofana, ale o jaką rolkę chodzi?
__________________
"Dam radę, kto jak nie ja?!"
aaash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 20:15   #2739
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Atrederm

O dermaroller.

Aisha - łuszczenie pewnie dopiero się zaczyna. U mnie (kładę teraz środa plus czwartek) w piątek jest początek, zazwyczaj po południu, w sobotę rano już gorzej, a najgorzej w sobotę po południu i w niedzielę rano. Tak samo w sumie było, jak robiłam tylko w środy, z tym, że szybciej się kończyło.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 21:20   #2740
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez aaash Pokaż wiadomość
Może jestem zacofana, ale o jaką rolkę chodzi?
Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
O dermaroller.

tutaj cały wątek o tym: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=361409
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 10:05   #2741
aaash
Raczkowanie
 
Avatar aaash
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 130
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
tak tak, już zdążyłam się zorientować, ale dziękuję
__________________
"Dam radę, kto jak nie ja?!"
aaash jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-19, 13:43   #2742
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Atrederm

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 18:23   #2743
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kapa1234 Pokaż wiadomość
każdy Sobie ze skórą radzi xD
Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Ja próbuję dokończyć zapasy i 2 dni temu zrobiłam znowu combi - 2 warstwy retinu, na to 2 warstwy Atre, a na blizenki dodatkowe kolejne 2 warstwy atrre. Schodzi tylko broda i nos, dosyć delikatnie. Reszta nie ruszona. Będę często robić mixa, żeby zużyć, bo już mi zaraz kończą się terminy.

W weekend planuję peeling salicylowo-mlekowy, zobaczymy, czy ruszy czoło i policzki.
ja takze wracam po przerwie . akurat teraz mam taki okres czasu, ze nie mam jak wychodzic do ludzi, wiekszosc siedze w domu to i spozytkuje ten czas... do lutego chce sobie jakies kombo zrobic ze smarowaniem, w lutym co jakis czas. w marcu juz bede musiala wystopowac z zabiegami, wiec zobaczymy co uda mi sie ugrac (mam niecale 2 buteleczki na ten okres czasu), takze teraz albo dopiero na jesien .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 19:44   #2744
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
ja takze wracam po przerwie . akurat teraz mam taki okres czasu, ze nie mam jak wychodzic do ludzi, wiekszosc siedze w domu to i spozytkuje ten czas... do lutego chce sobie jakies kombo zrobic ze smarowaniem, w lutym co jakis czas. w marcu juz bede musiala wystopowac z zabiegami, wiec zobaczymy co uda mi sie ugrac (mam niecale 2 buteleczki na ten okres czasu), takze teraz albo dopiero na jesien .
ale Ci zazdroszczę tej możliwości niewychodzenia z domu

chcialabym chciaż tydzień wolnego, żeby zapodać sobie coś ala metoda kligmana, ale niestety wolne mam tylko weekendy, a w pracy mam ciągle kontakt z ludźmi, więc nie mogę szaleć z atre
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 20:31   #2745
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
ale Ci zazdroszczę tej możliwości niewychodzenia z domu

chcialabym chciaż tydzień wolnego, żeby zapodać sobie coś ala metoda kligmana, ale niestety wolne mam tylko weekendy, a w pracy mam ciągle kontakt z ludźmi, więc nie mogę szaleć z atre
ale ja i tak jego na twarz nie nakladam, dekold glownie i czesc plecow - co nie zmienia faktu, ze i tak jest to widoczne (pod roznymi ubraniami) i jest dyskomfort poruszania sie (skora ciagnie, jest szorstka i swedzaca).
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 16:13   #2746
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
ale Ci zazdroszczę tej możliwości niewychodzenia z domu

chcialabym chciaż tydzień wolnego, żeby zapodać sobie coś ala metoda kligmana, ale niestety wolne mam tylko weekendy, a w pracy mam ciągle kontakt z ludźmi, więc nie mogę szaleć z atre

Od okołu pół roku miałam taką gulkę, która w maju zeszłego roku była wypukła, a potem samoczynnie wsiąkła do środka, ale pod palcem było ją czuć i teraz po kilku smarowaniach Atre wylazła bestia do wierzchu i pomogłam jej wyjść ( jakie tam paskudztwo krwiste było to szok) i tylko ślad po niej pozostał mam nadzieję, że się nie odnowi
A ja tej zimy liczyłam na mega extra super złuszczanie i mi nie poszło bo do tej pory 3 złuszczania przeszłam ,a teraz to chyba wogóle zrezygnuje bo znalazłam pracę a w weekendy studiuje zaocznie, ale zauważyłam tak jak Falabella, że im rzadziej używam Atre tym później mam lepszy efekt łuszczenia, bo nie wiórkuje mi się skóra tylko w miarę porządnie złuszcza od wczoraj obłaże, pewnie dziś współpracownicy byli w szoku jak mnie zobaczyli błyszczącą z rolującymi się skórkami

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2013-01-21 o 16:14
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 20:54   #2747
Malabar
Raczkowanie
 
Avatar Malabar
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 90
Dot.: Atrederm

Witajcie! Mam pytanie do zaprawionych w bojach - odnośnie wysypu.

Atredermuje się tak od połowy grudnia: +/- 3 dni pod rząd Atre + 4 dni na wylinkę i regenerację. Pierwsze dwa tygodnie były super - buzia oczyszczona i rozjaśniona. Od 3 tygodnia zaczął się prawdziwy horror. Leczę trądzik już ponad 17 lat (używałam wszystkiego, łacznie z Izotekiem - 40 mg przez 1,5 roku) i nigdy nie wyglądałam tak okropnie. Przed kuracją moja skóra była w miarę dobrym stanie, nękały mnie tylko ropne guzki w dolnej częsci twarzy+ masa zaskórników. W tej chwili mam MEGA wysyp - tych guzków mam kilkanaście na całej twarzy, do tego masa "zwykłych" pryszczy i odrywająca się wręcz sucha skóra!

Pytanie: co robić? Rzucić to w diabły? Od marca zaczynam nową pracę i z uwagi na specyfikę stanowiska nie ma mowy żebym tak wygladała. Ile ten wysyp może jeszcze potrwać i jak to wszystko okiełznać?


Jestem na siebie wsciekła, że się porwałam na ten szatański płyn
Malabar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 09:27   #2748
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Cool Dot.: Atrederm

Hej

Z wysypami to bywa różnie, chyba zależy od osoby. U mnie wysyp pokazuje się zawsze przez 2 pierwsze tygodnie stosowania. Teraz mam też kolejny 2-tygodniowy wysyp w ósmym tygodniu stosowania leku, ale nie jest już tak potężny jak ten pierwszy. Kontynuuj lek, bo niestety takie jest jego działanie, a wysypy w trakcie po prostu muszą być. Trzeba się nastawić, że na początku zawsze jest duży wysyp, a potem skóra się powoli normuje. Teraz wychodzi mi o połowę mniej pryszczy niż na początku kuracji.
Mam jeszcze pytanie do dziewczyn!
Dzisiaj coś mnie bardzo zaskoczyło i nie mam pojęcia co się dzieje. Jakoś w listopadzie wyskoczyło mi kilka dziwnych pryszczy na policzku, jakby guzków. Zaleczały się okropnie długo, a jeden z nich pozostał uśpiony na skórze w postaci małej, suchej krostki. Myślałam, że po prostu wysuszy się do końca i zniknie po którymś peelingu. Dziś wstaje, a ta sucha krostka zamieniała się w ogromną, czerwoną gulę. Co o tym myślicie? Spotkałyście się z czymś takim?
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 10:17   #2749
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hej


Mam jeszcze pytanie do dziewczyn!
Dzisiaj coś mnie bardzo zaskoczyło i nie mam pojęcia co się dzieje. Jakoś w listopadzie wyskoczyło mi kilka dziwnych pryszczy na policzku, jakby guzków. Zaleczały się okropnie długo, a jeden z nich pozostał uśpiony na skórze w postaci małej, suchej krostki. Myślałam, że po prostu wysuszy się do końca i zniknie po którymś peelingu. Dziś wstaje, a ta sucha krostka zamieniała się w ogromną, czerwoną gulę. Co o tym myślicie? Spotkałyście się z czymś takim?
tez tak mam, z boku jednego policzka, pojawilo sie w ciagu jednego dnia i siedzi juz z 3 tygodnie
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!

Edytowane przez _Ewelka___
Czas edycji: 2013-02-03 o 19:55
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 16:17   #2750
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hej

Z wysypami to bywa różnie, chyba zależy od osoby. U mnie wysyp pokazuje się zawsze przez 2 pierwsze tygodnie stosowania. Teraz mam też kolejny 2-tygodniowy wysyp w ósmym tygodniu stosowania leku, ale nie jest już tak potężny jak ten pierwszy. Kontynuuj lek, bo niestety takie jest jego działanie, a wysypy w trakcie po prostu muszą być. Trzeba się nastawić, że na początku zawsze jest duży wysyp, a potem skóra się powoli normuje. Teraz wychodzi mi o połowę mniej pryszczy niż na początku kuracji.
Mam jeszcze pytanie do dziewczyn!
Dzisiaj coś mnie bardzo zaskoczyło i nie mam pojęcia co się dzieje. Jakoś w listopadzie wyskoczyło mi kilka dziwnych pryszczy na policzku, jakby guzków. Zaleczały się okropnie długo, a jeden z nich pozostał uśpiony na skórze w postaci małej, suchej krostki. Myślałam, że po prostu wysuszy się do końca i zniknie po którymś peelingu. Dziś wstaje, a ta sucha krostka zamieniała się w ogromną, czerwoną gulę. Co o tym myślicie? Spotkałyście się z czymś takim?
patrz mój post wyżej ja od maja miałam takiego potwora co wtedy był gulką,a do tamtego tygodnia uśpioną mikroskopijną czerwoną plamką i używanie Atre ( bo nic innego w pielęgnacji nie zmieniłam) wyciągło mi tego potwora i był w takim stanie, że przy moim leciutkim dotknięciu pękł i wylazło z niego dziadostwo, ale teraz mam nierówność ( mam nadzieje, że nie odnowi się to cholerstwo), więc ja bym to smarowała albo Atre albo Tribiotikiem ( do kupienia w aptece za 1,60 zł za saszetkę).


Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
ja chwilowo odstawiłam atre bo zaczełam sie złuszczac serum z 10% kwasem migdałowym, i naprawde fajnie działa i rozjasnia przebarwienia. I planuje powoli dołączyc atre ale jako kuracje 2 dni raz na tydzien

ogolnie zmagam sie z gronkowcem wiec troche zmieniłam pielegnacje
Ewelka gdzie kupiłaś takie serum ? i w jakiej cenie ? czy sama kręciłaś ? i złuszcza cię czy tylko rozjaśnia przebarwienia, długo je stosujesz, że widzisz pozytywne rezultaty ? Sorki, za tyle pytań, ale z racji nie możności używania Atre szukam jakiejś alternatywy
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 16:33   #2751
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Ewelka gdzie kupiłaś takie serum ? i w jakiej cenie ? czy sama kręciłaś ? i złuszcza cię czy tylko rozjaśnia przebarwienia, długo je stosujesz, że widzisz pozytywne rezultaty ? Sorki, za tyle pytań, ale z racji nie możności używania Atre szukam jakiejś alternatywy
kupiłam je na www.kolorowka.com jest też na biochemi urody ale tam jest troszke inna wersja, chyba z alkoholem. Serum jest bardzo proste, na bazie kwasu hialuronowego. Uzywam od 2 tygodni, pieknie wygładza, nie chcę zapeszac ale bardzo w nie wierze stosuje codziennie na noc, jak narazie serum wygładziło mi kilka nierownosci - to takie pozostałosci po dawnych gulach. Teraz mam jakis stan zapalny na brodzie, kilka pryszczykow koło siebie nie chce sie zagoic, i tez tam nakładam.

Łuszcze sie ale bardzo delikatnie, w jeden dzien miałam skorupe i strasznie się łuszczyłam ale wtedy serum załozyłam 3 razy w jeden dzien ogolnie wchlania sie blyskawicznie, potem mozna nalozyc krem albo dodac olejek. Polecam choc narazie uzywam krotko. Rozjasnia przebarwienia, juz to delikatnie widze

polecam, dziewczyny pisaly ze daje efekt "photoshopa" i cos w tym jest, swietnie napina skore, w makijazu wygladam naprawde dobrze!
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 17:20   #2752
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Atrederm

O, czyli nie tylko mnie to spotyka ;/

A jeszcze mam podobne pytanie - obecnie mój drugi wysyp to głównie zaskórniki , takie jakby drobne pryszcze. Jeden z nich przed pierwsze dwa dni był malutkim zaskórnikiem, ale nagle zmienił się w zaskórnika- gule. Zwykłe zaskórniki po prostu wysuszam, ale z takim zaskórnikiem-gulą to nie wiem co robić. Wyciągać go maścią ichtiolową czy przysuszać?
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 11:08   #2753
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Atrederm

Wprowadziłam do pielęgnacji twarzy Retin A (Atrederm rzadko, gdy mogę sobie pozwolić na bardziej widoczne łuszczenie, ponieważ dostałam pracę polegającą na kontakcie z klientem), stosuję codziennie i jak na razie efekty są zadowalające. Nadal raz w tygodniu stosuję Atre na szyję, dekolt, plecy, ramiona, dłonie i nie zamierzam rezygnować.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 21:59   #2754
kapa1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: Atrederm

powiedz jak stosujesz Retin A ? Ja stosowałem Atrederm i faktycznie było złuszczanie, ale fajnie to się goiło i wgl, teraz chciałem spróbować czegoś co mnie mniej złuszczy i kupiłem Retin A 0.05% i smaruję już 3 dzień i nie dość że skóra się nie łuszczy to jeszcze mi się robią pryszcze :/ (czego przy Atredermie nie było)...

Chyba mnie zapycha :/ pewnie to odstawie i wrócę do Ancedermu... (działa wolniej ale łagodnie, ewentualnie jakiś kwas)
kapa1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 22:27   #2755
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Atrederm

jak Wam idzie zdzieranie ?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 23:40   #2756
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
jak Wam idzie zdzieranie ?
mi średnio
od wtorku byłam chora, więc siedziałam w domu. w środę nałozyłam atre 3 razy i powiem Wam, że nie było tragedii. ani wielkiego buraka, ani jakiegoś spektakularnego złuszczania. a szkoda, bo chciałam zrzucić trochę skóry

w ogole atre działa na mnie inaczej, niż działał rok temu. kiedyś smarowałam się w środę wieczorem i cały weekend się łuszczyłam, a w poniedziałek mogłam spokojnie iść do ludzi. teraz smaruję się w czwartek, już w piątek się łuszczę, a poniedziałek nadal mam odstające skórki
z dwóch dni "chowania się przed światem" zrobiły się 4
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 10:00   #2757
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Atrederm

Retin stosuję tak jak wcześniej Atre - ok. 30 min. po myciu, z tym że codziennie. Stan cery mam praktycznie taki sam jak wtedy, czyli czoło nadal wysypane i pojedyncze zmiany na reszcie twarzy, łuszczenia jednak nie ma właściwie wcale. Może u Ciebie wysyp jest skutkiem zmiany preparatu i skóra się musi przyzwyczaić.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 11:55   #2758
kapa1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: Atrederm

no właśnie nie wiem :/ od stosowania Atredermu do Retin A, mineło z 2mies... chyba po prostu mnie zapycha :/ i nie zrobił mi się jakiś wysyp, tylko 2 duże białe, które zaraz się normlanie wyleją bleeeee i widzę że dalej się coś zaczyna rodzić w innym miejscach dlatego odstawiam żeby nie narobić Sb znowu przebardzień... Dużo ich nie mam, więc zaczynam AD regularnie może nawet 2 warstwy na noc ?
kapa1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 13:09   #2759
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
mi średnio
od wtorku byłam chora, więc siedziałam w domu. w środę nałozyłam atre 3 razy i powiem Wam, że nie było tragedii. ani wielkiego buraka, ani jakiegoś spektakularnego złuszczania. a szkoda, bo chciałam zrzucić trochę skóry

w ogole atre działa na mnie inaczej, niż działał rok temu. kiedyś smarowałam się w środę wieczorem i cały weekend się łuszczyłam, a w poniedziałek mogłam spokojnie iść do ludzi. teraz smaruję się w czwartek, już w piątek się łuszczę, a poniedziałek nadal mam odstające skórki
z dwóch dni "chowania się przed światem" zrobiły się 4
mam to samo.
Wydluzyl sie okres luszczenia. Nie wiem czy kupic kolejna butelke, czy ja to wytrzymam!
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 13:55   #2760
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez kapa1234 Pokaż wiadomość
no właśnie nie wiem :/ od stosowania Atredermu do Retin A, mineło z 2mies... chyba po prostu mnie zapycha :/ i nie zrobił mi się jakiś wysyp, tylko 2 duże białe, które zaraz się normlanie wyleją bleeeee i widzę że dalej się coś zaczyna rodzić w innym miejscach dlatego odstawiam żeby nie narobić Sb znowu przebardzień... Dużo ich nie mam, więc zaczynam AD regularnie może nawet 2 warstwy na noc ?
Ja na Twoim miejscu bym nie rezygnowała z leku po kilku użyciach, ale oczywiście jak uważasz. Możliwe, że reakcja skóry jest chwilowa (na wyskakujace zmiany polecam punktowo maść z antybiotykiem). Z własnego doświadczenia wiem, że stan cery może się na początku bardzo pogorszyć, miałam tak jak przeszłam na Epiduo, a potem z Epiduo na Atrederm.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.