Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-01, 21:33   #1
martiniss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4

Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć


Cześć dziewczyny,
od dłuższego czasu przeszukuję internet, aby znaleźć konkretne informacje dot. szkół, gdzie można zdobyć zawód kosmetyczki. Jestem z Katowic, co prawda wybór jest ogromny, ale co wybrać? Szkołę policealną, studium medyczne, a może jest jeszcze inna możliwość? Jakie macie doświadczenie? Póki co znajduję informacje jakich szkół unikać i suma sumarum wszystkie szkoły są negowane...Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
.m.
martiniss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 10:28   #2
KiciKotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9
Dot.: Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć

Witam! Podpinam się pod pytanie.Moja okolica to Sosnowiec i Katowice,więc również poszukuję szkoły w tym obszarze
KiciKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 17:17   #3
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć

moim zdaniem najlepsze sa studia kosmetologiczne. Mam kiepskie doswiadczenie z kosmetyczkami po studium.
Nie wiem jak to w Katowicach wyglada,ja konczylam studia w Krakowie.

Edytowane przez carmen_88
Czas edycji: 2013-04-03 o 17:20
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 19:21   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
moim zdaniem najlepsze sa studia kosmetologiczne. Mam kiepskie doswiadczenie z kosmetyczkami po studium.
Nie wiem jak to w Katowicach wyglada,ja konczylam studia w Krakowie.
Autorka chce byc kosmetyczka, nie kosmetologiem
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 00:06   #5
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Autorka chce byc kosmetyczka, nie kosmetologiem
widzisz az taka roznice?
uwazasz,ze kosmetyczka nie powinna byc wyksztalcona i wiedziec cos wiecej?
To powiem Ci,ze predzej poszlabym do dziewczyny ze studiami kosmetologii niz do dziewczyny po studium. I absolutnie nie mam na celu tu nikogo obrazac.. po prostu mowie jakie JA mam zdanie.
Pracowalam przez chwile z 2 po studium, przyjetych na okres probny.Oczywiscie na probnym sie zakonczylo.
Nie wspomne o kolezankach ktore pisaly do mnie ze swoimi zadaniami. A pytania byly takie,ze za glowe mozna sie blo zlapac. A szczytem byla dziewczyna ktora wyslala mi zadanie:
"Carmen, mam zaproponowac 50letniej, palacej kobiecie, z przebarwieniami zabieg etc etc" no to jej napisalam. Ale nie, jej trzeba bylo jeszcze wyjasnic co sie kiedy robi i jak ! a dziewczyna za 2 miesiace miala miec egzamin zawodowy na technika. Juz nie wspomne o tym,ze myslalam ze bede sie tarzac ze smiechu jak zapytala na koncu jak sie robi maske algowa wstyd.
Chcialabm tez dodac,ze jest duzo madrych dziewczyn, naprawde dobrch kosmetczek po studiach mgr a z praca ciezko..ja gdybym miala do wboru dobrego technika uslug kosm. a dziewczyne znajaca sie na swojej pracy ze studiami to wbralabym ta druga. Ale to moje osobiste preferencje.

Edytowane przez carmen_88
Czas edycji: 2013-04-04 o 00:09
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 00:30   #6
beforeyou
Zakorzenienie
 
Avatar beforeyou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Osw
Wiadomości: 4 692
Dot.: Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
moim zdaniem najlepsze sa studia kosmetologiczne. Mam kiepskie doswiadczenie z kosmetyczkami po studium.
Nie wiem jak to w Katowicach wyglada,ja konczylam studia w Krakowie.
a na jakiej uczelni studiowałaś ?
__________________
" Wanting to be someone else is a waste of the person you are. "



Klik i poznajesz mnie
beforeyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:23   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
widzisz az taka roznice?
uwazasz,ze kosmetyczka nie powinna byc wyksztalcona i wiedziec cos wiecej?
To powiem Ci,ze predzej poszlabym do dziewczyny ze studiami kosmetologii niz do dziewczyny po studium. I absolutnie nie mam na celu tu nikogo obrazac.. po prostu mowie jakie JA mam zdanie.
Pracowalam przez chwile z 2 po studium, przyjetych na okres probny.Oczywiscie na probnym sie zakonczylo.
Nie wspomne o kolezankach ktore pisaly do mnie ze swoimi zadaniami. A pytania byly takie,ze za glowe mozna sie blo zlapac. A szczytem byla dziewczyna ktora wyslala mi zadanie:
"Carmen, mam zaproponowac 50letniej, palacej kobiecie, z przebarwieniami zabieg etc etc" no to jej napisalam. Ale nie, jej trzeba bylo jeszcze wyjasnic co sie kiedy robi i jak ! a dziewczyna za 2 miesiace miala miec egzamin zawodowy na technika. Juz nie wspomne o tym,ze myslalam ze bede sie tarzac ze smiechu jak zapytala na koncu jak sie robi maske algowa wstyd.
Chcialabm tez dodac,ze jest duzo madrych dziewczyn, naprawde dobrch kosmetczek po studiach mgr a z praca ciezko..ja gdybym miala do wboru dobrego technika uslug kosm. a dziewczyne znajaca sie na swojej pracy ze studiami to wbralabym ta druga. Ale to moje osobiste preferencje.
Z postu autorki wywnioskowałam, że chce byc kosmetyczką a nie mgr kosmetologii. Nie uważam, że kosmetyczka nie powinna byc wykształcona i nigdzie tego nie napisałam. Może autorka nie zdała matury, albo nie chciała studiować- dlatego pytała o studium a nie studia? Co do różnic, nie są duże ale są- jeśli ktoś chce pracować w gabinecie i robic proste zabiegi typu parafina, wosk, brwi, paznokcie czy jakies maski, kawitację to uważam że dobra szkoła policealna do tego przygotowuje. Jesli ktos chce pracować z dermatologiem, w salonie gdzie robi się mezoterapię mikroigłową (choc nie tylko) to poleciłabym studia. Wiele zalezy od samej osoby- czy chce się zagłębiac w tajniki kosmetyki i chce byc dobra kosmetyczką bo to jej pasja, czy poszła ot tak sobie, bo były zapisy i średnio ją to interesuje. Przykro mi ze spotkałas te drugie osoby, ale nie wszystkie kosmetyczki pytają jak przyrzadzic maske algową Oczywiscie twoje prawo kogo chciałabys zatrudnic. I oczywiscie, studia dają o wiele lepsze przygotowanie merytoryczne, ale to jest czesc (nie kwestionuje że swietna podstawa) do tego by byc dobrym kosmeologiem. Nie wszystkie uniwersytety czy szkoły wyzsze kształca na równym poziomie, tak samo jak studium- wiec nie generalizujmy "kosmetyczka nieuk" a kosmetolog- tylko jemu ufajmy. Czasem lekarz dermatolog źle przeprowadzi zabieg po studiach medycznych ...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-06, 03:17   #8
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Z postu autorki wywnioskowałam, że chce byc kosmetyczką a nie mgr kosmetologii. Nie uważam, że kosmetyczka nie powinna byc wykształcona i nigdzie tego nie napisałam. Może autorka nie zdała matury, albo nie chciała studiować- dlatego pytała o studium a nie studia? Co do różnic, nie są duże ale są- jeśli ktoś chce pracować w gabinecie i robic proste zabiegi typu parafina, wosk, brwi, paznokcie czy jakies maski, kawitację to uważam że dobra szkoła policealna do tego przygotowuje. Jesli ktos chce pracować z dermatologiem, w salonie gdzie robi się mezoterapię mikroigłową (choc nie tylko) to poleciłabym studia. Wiele zalezy od samej osoby- czy chce się zagłębiac w tajniki kosmetyki i chce byc dobra kosmetyczką bo to jej pasja, czy poszła ot tak sobie, bo były zapisy i średnio ją to interesuje. Przykro mi ze spotkałas te drugie osoby, ale nie wszystkie kosmetyczki pytają jak przyrzadzic maske algową Oczywiscie twoje prawo kogo chciałabys zatrudnic. I oczywiscie, studia dają o wiele lepsze przygotowanie merytoryczne, ale to jest czesc (nie kwestionuje że swietna podstawa) do tego by byc dobrym kosmeologiem. Nie wszystkie uniwersytety czy szkoły wyzsze kształca na równym poziomie, tak samo jak studium- wiec nie generalizujmy "kosmetyczka nieuk" a kosmetolog- tylko jemu ufajmy. Czasem lekarz dermatolog źle przeprowadzi zabieg po studiach medycznych ...
Owszem, zgodze sie ze nie kazda szkola to taki sam poziom.. Ale jednak na studiach mialam duzo anatomii, fizjologii, dermatologii,biochemii czy skladnikow kosmetycznych-naprawde duzo musialam sie uczyc..podczas gdy moja kolezanka ze studium (ta od maseczki algowej) mowila,ze super latwa szkola i ma duzo czasu dla siebie Kosmetologia to nie medycyna, nie siedzialam non stop nad ksiazkami ale jednak byly ciezkie przedmioty, egzaminy i musialam przysiasc i sie nauczyc.Wydaje mi sie,ze predzej swoja twarz powierzylabym dziewczynie, ktora musiala sie wszystkiego uczyc niz dziewczynie, ktora miala az tak okrojona wiedze.
Moja kolezanka w tej chwili wyklada w studium policealnym i napisala mi ostatnio,ze jest zalamana ich poziomem.
A co do tych prostych zabiegow jeszcze chcialabym dodac..Ze myslalam,ze dziewczyna chce robic badziej wyszukane zabiegi, rozwijac sie a nie pozostac przy maseczkach, regulacji brwi czy tez parafinie. To to kazdy w dzisiejszych czasach moze zrobic sam w domu. Mnie to nie interesowalo,bo zawsze chcialam pracowac w duzych med spa., rozwijac sie.
Zgadzam sie z tym,ze trzaba sie tym interesowac, a nie isc z pobudek "a bo bede o siebie dbala badz umiala zadbac" (najbardziej kretynski powod o jakim slyszalam).Dobra kosmetyczka musi sie wiecznie doszkalac, doksztalcac, interesowac nowosciami. Musi miec wiedze nie tylko jak polozyc maseczke ale i zauwazac problemy dermatologiczne.

Autorko, nie wiem jak w Katowicach, musisz popytac o szkoly kosmetyczne i wybrac ta z najlepszymi opiniami, gdzie Cie czegos naucza.

Edytowane przez carmen_88
Czas edycji: 2013-04-06 o 17:46
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 06:04   #9
martiniss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Dot.: Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć

Cześć dziewczyny,

rozglądam się cały czas jak to wygląda w Katowicach, ale niestety nie napawa to optymizmem;/ Czy mogłabyś się podzielić informacją gdzie kończyłaś studia w Krakowie? W końcu z Katowic do Karkowa nie jest daleko Co do samego słowa jakiego użyłam, to celowo napisałam kosmetyczki, gdybym napisała że chciałabym studiować kosmetologię komentarze byłoby oczywiste. Jestem już mgr, więc maturę mam Ale cały czas z tyłu głowy mam właśnie ten zawód. Pozdrawiam, m.
martiniss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 15:04   #10
adudek165
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć

Szkoła Blue Edu w Kato jest fajna. Co prawda w Katowicach są dopiero od sierpnia ale mamy super nauczycieli! Bardzo wyrozumiali w każdej kwestii tym bardziej że zajecia mamy w centrum Katowic na 3 maja Polecam
adudek165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 08:18   #11
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Zawód kosmetyczki- gdzie najlepiej się uczyć

jak dziewczyna jest zainteresowana,uczy sie,to wystarczy studium...a jak idzie do tej szkoły ''no bo przeciez cos musze robić''! to i po kosmetologii bedzie niewiele wiedziec i umiec,bo po prostu zeby byc dobrym w czyms trzeba to lubic i sie tym interesowac,dlatego ja uważam ze studium wystarczy,pdo warunkiem ze dana osoba duzo czyta,chce sie nauczyc itd.Pozatym jest różnica czym dana oisoba chce sie zajmować,jeśli bardziej zawansowane zabiegi, Spa itd.-kosmetologia,jeśli salon i typu manicure, pedicure,henna,i jakies proste zabiegi to wystarczy studium..
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-21 09:18:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.