Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część V - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-25, 08:30   #4411
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Czemu ma być rzadkością? Dziwię się, że pytasz o tak błahe rzeczy, które można równie dobrze znaleźć w ulotce.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 08:41   #4412
eweliinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 45
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

napisałam, że moje pytania mogą wydać się banalne i pewnie są takie, ale chciałam dowiedzieć się jak było u WAS. bo inaczej coś przeczytać na ulotce a inaczej kiedy ktoś to "przeżył"
eweliinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 09:28   #4413
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez fiska Pokaż wiadomość
Jeżeli Daylette to tabletki, które mają wszędzie po tyle samo hormonów, a nie jak w niektórych tabletkach, to mozesz skończyć tabletkę wcześniej, to od Ciebie zależy Tylko wtedy dzień Ci się zmieni przy braniu nowego opakowania, jak Ci nie przeszkadza to bierz, jeżeli masz być spokojniejsza
Ok, dzięki jednak wzięłam kolejną tabletkę, będę spokojniejsza, szczególnie, że to pierwszy tydzień, który tak a prawdę jest najniebezpieczniejszy w takich sytuacjach ;p Tak, Daylette to tabletki z takim samem składem +4 tabletki placebo, czyli mogę wziąć o jedną mniej ? a to w jaki dzień zaczynam brać to nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 09:50   #4414
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez eweliinaa Pokaż wiadomość
napisałam, że moje pytania mogą wydać się banalne i pewnie są takie, ale chciałam dowiedzieć się jak było u WAS. bo inaczej coś przeczytać na ulotce a inaczej kiedy ktoś to "przeżył"
W takim razie od tego jest wyszukiwarka. A ulotka jest najlepszym źródłem informacji i pierwsze co, to w niej powinnaś szukać odpowiedzi na swoje pytania.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 11:48   #4415
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
U mnie też pojawiło się dużo popękanych naczynek. Skutek uboczny brania tabletek niestety. Ginekolog zlecił mi badania krzepliwości krwi i wizytę u chirurga naczyniowego. Wszystko wyszło w normie, więc zostałam przy tej formie antykoncepcji

Ja też dostałam skierowanie do chirurga naczyniowego Czyli będę musiała pogodzić się z popękanymi naczynkami ... Tylko, że jest ich naprawdę bardzo dużo...
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 12:23   #4416
alarunka
Wtajemniczenie
 
Avatar alarunka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 423
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Co może oznaczać brązowa wydzielina w ostatnim tygodniu brania tabletek aktywnych trzeciego opakowania? Nie powinnam się niczym martwić?
alarunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 13:17   #4417
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez alarunka Pokaż wiadomość
Co może oznaczać brązowa wydzielina w ostatnim tygodniu brania tabletek aktywnych trzeciego opakowania? Nie powinnam się niczym martwić?
E nie masz czym Czasem się zdarza nawet i przy późniejszych opakowaniach

Mnie brzuch boli buuuu krawienie
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 15:16   #4418
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

A ja jestem w pierwszym tygodniu opakowania, to w sumie moje 4 lub 5 Daylette, wcześniej Qlaira (zmieniłam ze względu na plamienia śródcukliczne). W sobotę był ostatni dzień krwawienia, w niedzielę kochałam się z Tż i potem zauważyłam jakby "resztki" krwawienia, trochę ciemnej krwi. Wczoraj i dzisiaj (już trochę mniej) miałam brązowe plamienia. Czy to normalne ? Może to być po tym krwawieniu ? Czy to znowu wina tabletek ?
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 15:19   #4419
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

KizdaM, to calkiem normalne . Nie ma sie czym martwic
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 15:19   #4420
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Spokojnie- u mnie krwawienie też całkowicie nie mija po przyjęciu pierwszej tabletki z opakowania, tylko trwa jeszcze 2-3 dni w postaci takiego lekkiego plamienia
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 16:10   #4421
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
KizdaM, to calkiem normalne . Nie ma sie czym martwic
Ok dzięki za uspokojenie

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Spokojnie- u mnie krwawienie też całkowicie nie mija po przyjęciu pierwszej tabletki z opakowania, tylko trwa jeszcze 2-3 dni w postaci takiego lekkiego plamienia
Tylko, że to wyglądało tak, że w sobotę już prawie nic nie było, w niedzielę cisza i dopiero po stosunku to wszystko się zaczęło. Wcześniej tak nie miałam dlatego zaczęło mnie to zastanawiać. No ale uspokoiłyście mnie, teraz tylko czekać, aż plamienie ustąpi
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 16:50   #4422
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cześć. Potrzebuję rady. W przedostatnią niedzielę (tj. 16.06) miałam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Wtedy też uprawiałam seks. Zapomniałam o tej tabletce i pierwszą wzięłam w poniedziałek (17.06). Tabletki zawsze biorę około 18:00, a kochałam się około 14:00. Czy może to mieć jakiś wpływ jeśli ostatnią tabletkę z poprzedniego opakowania (8 czerwca) wzięłam też około godz. 18? Czy mogę być w ciąży?
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 18:53   #4423
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Nie napisałaś ile miałaś godzin opóźnienia- jeśli więcej niż 12 istnieje możliwość ciąży.
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 19:28   #4424
allyoureluvin
Przyczajenie
 
Avatar allyoureluvin
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 12
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez headen Pokaż wiadomość
Zabezpieczać się dodatkowo tylko to pozostało
Czy mam nadal brac te tabletki?Kiedy zaczac nowe opakowanie? Prosze o odpowiedz
allyoureluvin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 22:16   #4425
headen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 94
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez allyoureluvin Pokaż wiadomość
Czy mam nadal brac te tabletki?Kiedy zaczac nowe opakowanie? Prosze o odpowiedz
Tak, normalnie. Tydzień czasu zabezpieczać się dodatkowo. A nowe opakowanie wziąć po przerwie.
Jeśli stosunki odbywały się podczas przerwy jest ryzyko ciąży.

Edytowane przez headen
Czas edycji: 2013-06-25 o 22:19
headen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 08:24   #4426
allyoureluvin
Przyczajenie
 
Avatar allyoureluvin
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 12
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez headen Pokaż wiadomość
Tak, normalnie. Tydzień czasu zabezpieczać się dodatkowo. A nowe opakowanie wziąć po przerwie.
Jeśli stosunki odbywały się podczas przerwy jest ryzyko ciąży.
Jeszcze ostatnie pytanie: A krwawienie bede miec planowo po skonczeniu tego blistra?
allyoureluvin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 08:56   #4427
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Powinnaś dostać normalnie.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 11:58   #4428
megal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 38
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Czy zdarza się Wam, że krwawienia z odstawienia czasem są słabsze od innych? Ponieważ w tym miesiącu pierwszy raz przytrafiło mi się, że krwawienie nie dość, że przyszło dzień później to było sporo słabsze niż zwykle. Może nie było to plamienie, ale np. pierwszy dzień jak zawsze mam dosyć obfity, to tym razem pierwszego dnia prawie nic nie było. Potem troszkę się rozkręciło, ale i tak było kiepsko w porównaniu z innymi miesiącami.
Macie też tak czasem? Czy powinnam się temu bliżej przyjrzeć?
megal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 12:27   #4429
papiksia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 31
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez megal Pokaż wiadomość
Czy zdarza się Wam, że krwawienia z odstawienia czasem są słabsze od innych? Ponieważ w tym miesiącu pierwszy raz przytrafiło mi się, że krwawienie nie dość, że przyszło dzień później to było sporo słabsze niż zwykle. Może nie było to plamienie, ale np. pierwszy dzień jak zawsze mam dosyć obfity, to tym razem pierwszego dnia prawie nic nie było. Potem troszkę się rozkręciło, ale i tak było kiepsko w porównaniu z innymi miesiącami.
Macie też tak czasem? Czy powinnam się temu bliżej przyjrzeć?
Myślę, że nie masz czym się martwić. Biorę tabletki teraz 11. miesiąc i raz mam takie dosyć obfite krwawienie, a raz takie jakby "chciało, a nie mogło lecieć" Domyślam się, że rozumiesz o co mi chodzi. Tabletki to tabletki, jeżeli bierzesz regularnie, stosujesz się do zasad w ulotce nie powinnaś się martwić. Lekarz mi tłumaczył, że to nie jest okres.. Nie musi być on obfity. Jest to krwawienie z odstawienia, nie możemy mylić tego z miesiączką, którą miałyśmy przed "przygodą" z tabletkami antykoncepcyjnymi.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez eweliinaa Pokaż wiadomość
Witam was dziewczyny, nie chce was denerwować, ale od przyszłego okresu będę zażywać tabletki antykoncepcyjne i mam do was kilka moze banalnych pytań, ale wy jesteście bardziej doświadczone i liczę na waszą poradę
A więc Czy był wgl taki przypadek, że tabletki mogą po prostu nie zadziałać, lub być za słabe by zatrzymać owulacje ?
O której godzinie wy bierzecie tabletki ?
czy jeśli krwawienie które powinno wystąpić po 21 dniu nie nastąpi mam się czymś bać ?
Albo jeśli dalej będe miała to krwawienie a minie ta 7 dniowa przerwa w braniu tabletek to mam zacząc kolejne opakowanie ?
Proszę nie bijcie mnie , wolę się upewnić
1. Jeśli będziesz zażywała tabletki zgodnie z tym, co piszą w ulotce, uważała na leki (w szczególności tetracyklinę oraz antybiotyki i ziele z dziurawca) to nie ma możliwości, żeby tabletki, jak ty to napisałaś "nie zadziałały". W trakcie pierwszych (mi się to nie zdażyło, ale mam koleżankę, której to towarzyszyło przez pierwsze dwa opakowania) mogą wystąpić plamienia w trakcie zażywania tabletek. Ale to już pewnie wiesz, bo piszą o tym i dziewczyny na forum, jak i masz to zawarte w ulotce oraz w wielu artykułach na temat tabletek antykoncepcyjnych Powiem Ci, że ja na początku też miałam wrażenie, że jak te tabletki mogą tak działać, jak to możliwe, jednak po stosowaniu ich zgodnie z ulotką przez 11 miesięcy naprawdę przestałam panikować, choć czasami mam wrażenie, że coś źle zrobiłam lub trzy razy sprawdzam, czy wzięłam tego dnia tabletkę.
2. Ja biorę o godzinie 11. Na początku brałam o godzinie 8. Był też czas gdzie była godzina 9. Ale nie kieruj się tym, o której biorą tabletki inne dziewczyny. Sama ustal jaka godzina będzie najlepsza do twojego, własnego trybu życia. Ja biorę rano, bo tak mi wygodnie. Aktualnie mam wakacje, więc godzina 11 jest dla mnie idealna. Nastaw sobie alarm w telefonie, który będzie ci przypominał o zażyciu pigułki
3. Ja na początku czytałam, że krwawienie powinno wystąpić w 3-4 dniu po skończeniu opakowania, więc nieźle się wystraszyłam, kiedy za pierwszym razem to krwawienie nie wystąpiło w tych określonych dniach. Jednak moja panika była niepotrzebna, poczytałam w Internecie, że krwawienie czasem może w ogóle nie wystąpić, planowałam już zrobić sobie test ciążowy, żeby nie popaść w obsesję, a tu 6 dnia przerwy zawitało u mnie krwawienie z odstawienia. Na kolejnej wizycie u ginekologa poprosiłam o sprostowanie informacji, które przeczytałam, czyli, że krwawienie podczas brania tabletek czasem w ogóle może się nie pojawić. Ginekolog zapewnił mnie, że jeżeli bierzemy tabletki odpowiednio, stosujemy się do ulotki nie mamy czym się martwić, nawet jeśli krwawienie jest raz mniej obfite, raz bardziej, a nawet zdarzy się, że raz nie wystąpi w ogóle, w szczególności przy pierwszych opakowaniach
4. Tak, masz wziąć tabletkę, nawet jeśli masz nadal krwawienie. Ja np. tak jak wyżej pisałam krwawienie dostaję 5-6 dnia, więc kiedy mija czas na rozpoczęcie następnego opakowania nadal mam krwawienie. Krwawienie może wystąpić nawet 7 dnia przerwy, każdy organizm zachowuje się inaczej
papiksia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 16:47   #4430
bahe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 162
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Hej dziewczny

Słuchajcie mam pytanie od wczoraj tj wtorek bolą mnie strasznie piersi jak przed okresem, przerwę zaczynam w piątek, a okres mam dostac w niedzielę, czy to normalne, że 5 dni przed bolą piersi i się powiększyły sa obrzmiałe i wrażliwe na dotyk wraz z sutkami? dodam, że nie przypominam sobie, żeby mnie tak bolały zawsze jakoś dzień przed..

Edytowane przez bahe
Czas edycji: 2013-06-26 o 20:25
bahe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 17:35   #4431
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

To moze tabletki Ci zatrzymuja wode w organizmie? Ja wlasnie tak mam, z kazdym dniem coraz bardziej jestem napompowana, podczas przerwy troche odpoczywam od tego a potem znow. Jutro ide do ginekologa i zapytam co z tym robimy, to w zasadzie jedyny skutek uboczny, ale te piersi mnie dosc mocno bola
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 19:35   #4432
paulina980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 22
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Hej dziewczyny!
Proszę Was o radę... Jestem w trakcie mojego 2 opakowania Naraya i na początku 3 tygodnia zapomniałam przyjąć tabletkę. Przypomniało mi się o tym niecałe 12 godzin później, więc tego dnia wzięłam 2 tabletki. Następnego dnia wystąpiło u mnie krwawienie. Dodam, że 2 tygodnie wcześniej brałam antybiotyki. Powiedzcie mi proszę czy osłabiają one działanie tabletek oraz czy możliwe jest zajście w ciążę?
paulina980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 19:45   #4433
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Hej, dziewczyny, pytałam w wątku o interakcjach o Asystor, bo trochę panikuję - mianowicie 2 dni pod rząd wzięłam Asystor o jakiejś 18-19 a tabletki biorę o 20 i uprawiałam seks bez dodatkowego zabezpieczenia. Dziś doczytałam, że Asystor ma chrom i nie dość, że kolejność powinna być inna - (najpierw tabs, potem chrom) to powinnam zachować odstęp 4h. Nie miałam po zażyciu biegunki, ale niepokoję się.
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:21   #4434
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Przecież chrom nie obniża działania tabletek anty. Skąd ty takie bzdury wyczytałaś?
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:26   #4435
bahe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 162
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

jasne_jasne odpowiesz?

Hej dziewczny

Słuchajcie mam pytanie od wczoraj tj wtorek bolą mnie strasznie piersi jak przed okresem, przerwę zaczynam w piątek, a okres mam dostac w niedzielę, czy to normalne, że 5 dni przed bolą piersi i się powiększyły sa obrzmiałe i wrażliwe na dotyk wraz z sutkami? dodam, że nie przypominam sobie, żeby mnie tak bolały zawsze jakoś dzień przed..
bahe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:27   #4436
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Przecież chrom nie obniża działania tabletek anty. Skąd ty takie bzdury wyczytałaś?
podobno zmniejsza wchłanianie, tak jak węgiel

Asystor ma go 40mikrogramów, ale np. 100g jajek 25mikrogramów, więc się zastanawiam, czy to było ryzykowne co zrobiłam, czy nie.
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:34   #4437
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez bahe Pokaż wiadomość
jasne_jasne odpowiesz?

Hej dziewczny

Słuchajcie mam pytanie od wczoraj tj wtorek bolą mnie strasznie piersi jak przed okresem, przerwę zaczynam w piątek, a okres mam dostac w niedzielę, czy to normalne, że 5 dni przed bolą piersi i się powiększyły sa obrzmiałe i wrażliwe na dotyk wraz z sutkami? dodam, że nie przypominam sobie, żeby mnie tak bolały zawsze jakoś dzień przed..
W jednym miesiącu możesz przed krwawieniem nie odczuwać niczego, w innym dopadnie cię i ból głowy, i ból jajników, i ból piersi. Tak, to normalne. Ja też czasem już tydzień przed krwawieniem mam pierwsze oznaki- ból podbrzusza i głowy i straszne humorki.
U ciebie może być to jednorazowa sytuacja, jak zacznie się to powtarzać i będziesz czuła w związku z tym dyskomfort- odwiedź lekarza.
Cytat:
Napisane przez bierdonka Pokaż wiadomość
podobno zmniejsza wchłanianie, tak jak węgiel

Asystor ma go 40mikrogramów, ale np. 100g jajek 25mikrogramów, więc się zastanawiam, czy to było ryzykowne co zrobiłam, czy nie.
Nie załamuj mnie.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:37   #4438
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość

Nie załamuj mnie.
Po tym, co musisz czytać w tym wątku nawet nie próbuję ;P


Usiłuję tylko sobie racjonalnie wytłumaczyć, czy jest jakieś ryzyko - niby chrom z suplementu diety i z pożywienia to nie to samo, ale przecież nawet w chlebie jest go więcej niż w tych tabletkach (bo było to w czasie krwawienia z odstawienia, które nagle z 7 dni skróciło mi się po seksie do 3 - wiem, że tak może być, ale poponad 2 latach regularności jednak nieco niepokoi)
To mogę być spokojna?

Edytowane przez bierdonka
Czas edycji: 2013-06-26 o 20:39
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 20:42   #4439
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

Wielkie, pogrubione, przechylone, podkreślone i wyspacjowane T A K!
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 22:09   #4440
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne, więc NA PEWNO nie będziemy w ciąży :) część

dzięki
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.