Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-31, 18:03   #961
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, mam wielką ochotę sama kręcić i mieszć, ale mam pewne obawy. Czy z każdego zamówienia, po zrobieniu czegoś, nie zostaje pełno resztek produktów, których już nie da się do niczego użyć? Czy ewentualne resztki można długo przechowywać? Gdzie wy trzymacie to "domowe laboratorium"?
Jakie są przeciętne koszty waszej produkcji przeciętnego kremiku? I ostanie pytanie, trudno jest samemu zrobić taki kremik lub serum? Kusi mnie żeby zacząć, ale wciąż się waham...
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-31, 18:52   #962
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Kavala,

z tymi zakupami to jest tak, że produktów kupuje się zawsze więcej niż potrzeba do jednorazowej produkcji. Po prostu robi się tego małe ilości - serum, czy krem to 10 ml, trwalsze rzeczy jak np. olejki czy żele myjące - więcej.

Początkowo trzeba trochę zainwestować - i w półprodukty i miarki, wagę, mikser itp. Szkło imho nie jest konieczne - możesz korzystać z np. kieliszków. Ważne tylko, żeby nie używać metalu.
No i kupno półproduktów też kosztuje - ale każdego możesz użyć do kilku kosmetyków, starczają na długo.

Niektóre półprodukty wymagają niskiej temperatury - i te trzymam w lodówce, w plastikowym pojemniku, w szufladzie. Resztę na półce w pokoju (półka jest zamykana, jest tam ciemno). Sposób przechowywania każdego półproduktu jest dokładnie opisany na stronie mazideł.

Zrobić te kosmetyki jest naprawdę prosto - wszystko jest dokładnie opisane. Ja nie radzę sobie tylko z modyfikacjami przepisów - ale to dlatego, że ze mnie noga chemiczna i boję się eksperymentować. Zawsze zanim wprowadzę jakąś zmianę, pytam na mazidłowym forum

Ostatnio policzyłam koszt 10 ml kremu... wyszła mi złotówka + opakowanie - ale możesz używać jakiegoś starego opakowania po kremie.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-31, 19:04   #963
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

schaetzchen, dzięki ci wielki! Narobiłaś mi jeszcze większą ochotę na eksperymenty...
Po jakim czasie przychodzi mail z dalszą częścią rejestracji? Bo mnie już przyszedł newsletter, a dalej nie mogę się zalogować.

I jeszcze jedno: Jaką konsystencje mają kremy, da się osiągnąć taką jak w sklepie? Da się je stosować na dzień, ładnie się wchłaniają, czy się twarz błyszczy?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-31, 19:25   #964
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Hmmmm, nie pamiętam jak to z rejestracją było...

Kremy: pierwszy który robiłam, lawendowy wyszedł dość lejący - do tego następnego dnia się rozwarstwił... chociaż jak pomerdałam pudełkiem to nabrał odpowiedniego wyglądu. Myślę, że to moja wina z tym rozwarstwieniem - miksowałam krótko (a w instrukcji wyraźnie jest napisane, że ma to trwać kilka minut!!!) - po prostu kiedy się składniki połączyły to przestałam... z tego też powodu chyba nie do końca rozpuściło mi sie BHT. Krem-mleczko ma kolor prawie biały (acha, ja użyłam innego oleju - zamiast baswełny - pestki moreli), stosowałam go na noc, bardzo miły w użyciu, rano skóra gładziutka.
Drugi krem niestety podejrzewam o uczulenie ale to równiez moja wina, bo trzeba było sprawę przetestować na mniej widocznym miejscu niż twarz... Ten z kolei miksowałam porządnie - nie rozwarstwił się, kolor ma bardziej żółty, trochę mi się zwałkował na buzi - ale o jego pielęgnujących właściwościach nic nie napiszę, bo użyłam tylko raz.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-31, 20:35   #965
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Chciałam jeszcze zapytać, czy dbacie o wszystkie szczeguły produkcji tj czy zawsze mierzycie ph roztworu, czy dezynfekujecie naczynia i miarki alkoholem itp.
Czy do każdego przepisu można dodać konserwant, mimo, że nie ma tam takiej opcji?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-31, 22:09   #966
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario, dobre wiadomosci, a zdradzisz czy kwas bedzie bardzo drogi?
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-31, 22:14   #967
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zapytać, czy dbacie o wszystkie szczeguły produkcji tj czy zawsze mierzycie ph roztworu, czy dezynfekujecie naczynia i miarki alkoholem itp.
Czy do każdego przepisu można dodać konserwant, mimo, że nie ma tam takiej opcji?
Jesli juz mieszam to dbam o szczegoly, dezynfekuje, przekonalam sie, ze bez wagi mozna sie przejechac, pH mierze jak trzeba, co wcale nie jest tak czeste, konserwant chyba mozna dodac tylko trzeba to dobrze przeliczyc no i koniecznie miec wage, bo to beda male ilosci.
Poniewaz dokladnosc troche zajmuje, a juz najgorsze jest dla mnie mycie tych malych rzeczy to coraz czesciej ide na latwiejsza droge. Coz, gotowac tez nie lubie..
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-01, 01:03   #968
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zapytać, czy dbacie o wszystkie szczeguły produkcji tj czy zawsze mierzycie ph roztworu, czy dezynfekujecie naczynia i miarki alkoholem itp.
Czy do każdego przepisu można dodać konserwant, mimo, że nie ma tam takiej opcji?
ja niezbyt często mierzę ph - jakoś te moje papierki i tak wskazują prawie zawsze to samo, a wyniki mają się nijak do skali na opakowaniu tzn niby sprawdzam to ph, ale nic nie reguluję, bo wyniki nie są zbyt jednoznaczne i zawsze można podciągnąć, że akurat wyszło tak jak powinno wyjść;
natomiast jeśli chodzi o dezynfekcję, to zawsze wszystko dokładnie dezynfekuję spirytem;
na temat konserwantów się nie wypowiem, bo robię małe porcje - bez konserwantów;

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
dziewczyny czy porównywałyście może jakość masła shea w ecospa i mazidłach? słyszałam, że jedno z nich jest nieciekawej jakości...
ja mam masło shea z mazideł i złote masło shea z ecospa - do żadnego z nich nie mam zastrzeżeń
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-01, 07:55   #969
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Powiedzcie mi czy ten tonik można by trochę zmodyfikować i zamiast wody destylowanej dodać jakiś hydrolat np oczarowy? Czy można by w nim zwiększyć procent kwasu salicylowego? Czy siedem % alkoholu w toniku to dużo?
Chodziło mi o ten tonik, zapomniałam o linku.
http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2

Przepraszam, chyba coś wykasowałam przy edycji.

Edytowane przez Kavala
Czas edycji: 2007-06-01 o 12:52
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-01, 12:07   #970
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Ale przecież w przepiasach porcje podane są też w ml, to chyba nie trzeba wagi?
Ja nie mam wagi i dobrze sobie bez niej radzę Wcześniej odmierzałam produkty w strzykawkach (wyjmowałam tłoczek, zatykałam dolną dziurkę palcem i nasypywałam tyle ile trzeba) lub próbówkę wirnikową z pozałką, ostatnio kupiłam na mazidłach kilka łyżeczek miarek, które są wygodniejsze niż te strzykawki.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-01, 12:48   #971
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy ten tonik można by trochę zmodyfikować i zamiast wody destylowanej dodać jakiś hydrolat np oczarowy? Czy można by w nim zwiększyć procent kwasu salicylowego? Czy siedem % alkoholu w toniku to dużo?
Ja trochę eksperymentuję i zrobiłam tonik z dodatkiem toniku ze sklepu. Miałam nie zuzyte pół butelki toniku aloesowego ziaja, a że zapach mi wyjątkowo nie podchodził wykorzystałam go i połowę wody z przepisu zastąpiłam tym tonikiem. Był to jak na razie najlepszy z moich domowych toników i działał. No i podstawa - igiełek nierozpuszczonego kwasu nie było, tylko lekki osad na dnie, który po potrząśnięciu przed każdym użyciem tworzył mlecznobiały płyn. Próbowałam też toniku Urody kwiaty polskie ale nie dało to już tak dobrego efektu - kwas rozpuścił się gorzej. Chyba kupię jeszcze tą ziaję.
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-03, 15:57   #972
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Nota bene kwas felurowy mam doskonałej jakosci - bez problemu rozpuszcza sie w spirytusie i glikolu propylenowym, któreg wystarczy w formulacji użyć tylko 3% (stężenia powyżej 5% mogą działać drażniąco na skórę) oraz nie wytrąca się po pewnym czasie do postaci "igiełek".

Newsletter pojawi się w przyszłym tygodniu .

Lidia Kobyłka
Lidko zrobilam jeszcze jedno podejscie z kwasem ferulowym tak jak pisalas wczesniej, uzylam 1% kwasu i 5% alkoholu i 5% glikolu i wszystko bylo ladnie, ale po jednej nocy spedzonej w lodowce mam dno butelki w igielkach.

Potem uzylam 0.5% kwasu i 3% alkoholu ale po nocy znowu byly igielki tyle, ze mniej. I potem juz nic nie zrobilam bo mi sie kwas skonczyl. Jeszcze sobie obiecalam, ze zrobie jedna i ostatnia probe z kwasem od Ciebie i jak nie to koniec z tym skladnikiem u mnie i zostane przy czyms latwiejszym.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 16:04   #973
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Chodziło mi o ten tonik, zapomniałam o linku.
http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2

Przepraszam, chyba coś wykasowałam przy edycji.
Przy takiej ilosci alkoholu mnie ten przepis nigdy nie wyszedl, jak tylko dolalam wody zaraz sie kwas wytracil, wyszlo mi po probach i tylko stratach kwasu, ze jak nie uzyje z 10% alkoholu na 1% kwasu to nic z tego, ale to znowu za duzo dla mnie. Kombinuje dalej, bo mam jeszcze proszek, a w miedzy czasie kupilam cos bardziej gotowego. Mam chyba dwie lewe rece albo cos.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 16:46   #974
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jesli zużywasz serum powiedzmy w przeciagu 3-4 tygodni,to nie ma potrzeby dawac 1% kwasu ferulowego,spokojnie wystarczy 0,5%.Tym bardziej ,ze stężenie 1% może podrażniać. Do ferulowego uzywam 96% etanolu i niestety,przy mniejszej ilosci niz 4-5% napewno zacznie wytracac sie kwas
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 17:19   #975
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A może by tak założyć wątek z własnymi przepisami na mazidłowe kompozycje lub przeróbki tych gotowych?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 17:31   #976
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
A może by tak założyć wątek z własnymi przepisami na mazidłowe kompozycje lub przeróbki tych gotowych?
Juz byla taka propozycja troche wczesniej i zostala obalona.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 17:35   #977
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Jesli zużywasz serum powiedzmy w przeciagu 3-4 tygodni,to nie ma potrzeby dawac 1% kwasu ferulowego,spokojnie wystarczy 0,5%.Tym bardziej ,ze stężenie 1% może podrażniać. Do ferulowego uzywam 96% etanolu i niestety,przy mniejszej ilosci niz 4-5% napewno zacznie wytracac sie kwas
Dzieki. Nigdy nie uzywalam 1% ferulowego, ale sprobowalam po tym co napisala Limaria tutaj na forum.
Czyli jednak takie lewe rece to nie mam i nie jestem sama. Mi sie ten kwas zawsze pieknie rozpuszcza tylko po dniu i dalej zaczyna sie wytracac.
Czyli to co napisales tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...0&postcount=22

to tez jest tak, ze sie rozpuszcza ladnie ale potem sie troche wytraca?
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 17:57   #978
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Juz byla taka propozycja troche wczesniej i zostala obalona.
Dlaczego? Czy nikt nie miał własnych przepisów?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 18:09   #979
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Dlaczego? Czy nikt nie miał własnych przepisów?
Cofnij sie i poczytaj sobie, troche tego bylo.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-03, 18:21   #980
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dokladnie tak,nie wiem od czego to zalezy (zmiany temperatury ) Raz rozpuszcze sie idealnie i nic nie ma,za innym razem cos po paru dniach zaczyna sie wytracac (etanol wyparowuje ).Tylko,ze do serum ja dodaje jeszcze lipodermine ,w ktorej tez jest alkohol pewnie,dlatego lepiej sie rozpuszcza ferulic.Lipodermina ma 16% etanolu,wiec dodatkowo pare mg. alkoholu dochodzi.
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 08:56   #981
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam ,

myślę, ze problem z rozpuszczalnością kwasu ferulowego i tak różnymi naszymi doświadczeniami w tym zakresie, wynika z faktu, iż istnieją dwie różne jego postaci:
* kwas ferulowy mikronizowany, który ma postać drobnego, beżowo-białego proszku;
*kwas ferulowy niemikronizowany w postaci drobnych i lekko opalizujacych igiełek.

Miałam okazję przetestować obydwa rodzaje i zdecydowanie lepiej rozpuszcza się kwas w postaci mikronizowanej. Obecnie, w związku z modyfikacją mazidlanych przepisów na sera z wit. C, przetestowałam wersję pt. "0,5% ferulka mikronizowanego rozpuszczone w 3% glikolu propylenowego lub spirytusu". Powstaje jednolity, beżowy roztwór. Po dodaniu pozostałych składników serum, powstaje jedolity płyn, a po paru dniach kwas się nie wytrąca.

Kwas niemikronizowany rozpuszcza się znaczniej gorzej, a spirytusu bądź glikolu musi byc wiecej niz 3%, a i tak wciąż są obecne drobne igiełki.
Może on mieć również większą tendencję do wytrącania po pewnym czasie, pod wpływem niskiej temperatury, w której jest przechowywane serum.

W Mazidłach będzie dostępny kwas w postaci mikronizowanej, co pozwala uniknąć stosowania wysokich stężeń glikolu propylenowego (co w przypadku tego składnika jest bardzo korzystne dla skóry), bądź alkoholu etylowego.

mrs. doubtfire ,

proszę jeszcze o chwilkę cierpliwości - cena i pozostałe informacje będą w newsletterze.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 13:31   #982
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziekuje Limario! Z tego co piszesz to ja mialam na pewno wersje mikronizowana, bardzo drobniutki proszek czyli nadal mam w glowie "?".
Czekam na newsletter
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-04, 22:24   #983
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam, mam pytanie z innej (nie-ferulowej) beczki.
Dostałam właśnie z mazideł witaminę C i od próbek dostałam zawrotu głowy: kwas hialuronowy (1%), NMF, olej z amarantusa i owies hydrolizowany. Już mam w planie ukręcić serum nawilżające na bazie kw. hialuronowego, NMF i owsa. I mam pytanie, co do innego zastosowania w/w próbek:
Czy olej z amarantusa można stosować na twarz solo?
Czy owies hydrolizowany można używać solo na włosy, np. na końcówki włosów mokrych lub suchych, czyli można go zastosować tak jak jedwab w płynie?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Edytowane przez ivana
Czas edycji: 2007-06-04 o 22:28 Powód: Literówka
ivana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-05, 10:17   #984
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Olej z amarantusa - Sugerowane stężenie: 1-100%
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Cytat:
Owies hydrolizowany - Sugerowane stężenie: 0,5 - 5%
http://mazidla.com/index.php?%20page...mart&Itemid=27

Wynika z tego, że olej może być stosowany sam, natomiast owies hydrolizowany powinien być rozcieńczony przed aplikacją.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-05, 19:40   #985
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Sajszi,
dzięki wielkie, że otworzyłaś mi oczy, bo ja ślepa przeglądałam te strony i nie widziałam tych procentów

Ano to olejek rychło wyląduje na mojej twarzy, bo antyalergiczne działanie to to, czego mi teraz potrzeba Owies hydrolizowany rzeczywiście nie nadaje się solo na włosy, wczoraj nie wytrzymałam i zaczęłam go wcierać w koncówki - efekt: posklejane i śmierdzące włosy, bleee
ivana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 01:16   #986
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Znowu mi nie wyszła maska algową Zrobiłam tak jak pisała limaria. Wszystko odmierzyłam, woda miała temperaturę pokojową. I niestety było jeszcze gorzej niż ostatnio, wtedy jeszcze jakoś to nałożyłam a teraz udało mi się przejechać po policzku i już maska zaczęła zastygać tak że po nałożeniu były ielkie grudy, które na dodatek spływały z twarzy zamiast tężeć. Płakać mi się chce, bo się uparłam na tą maskę i tak łatwo jej nie odpuszczę. Tym bardziej, że widzę efekty po jej zastosowaniu.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-08, 09:37   #987
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Naczytałam sie o lipoderminie strasznie chciałabym ja zakupić tylko nie wiem gdzie... Czytałam, że Limaria ma mieć w Mazidłach na początku nowego roku - nie chce tyle czekać tym bardziej, że Thanatos pisze, że używa i dodaje . Thanatosie gdzie kupujesz Lipodermine ??
A może ktos inny mi pomoże i napisze gdzie mogłabym to cudo zakupić ??
Strasznie będe Wdzięczna za odpowiedź
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-08, 12:14   #988
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mam pytanie
Ktoras z wizażanek pisałe ze wg Basi Kwiatkowskiej nalepszym nawilżaczem jest kwas hial . pomieszany z wodą destylowaną
Jak zrobic taką mieszanke tzn w jakis proporcjach.I czy chodzi o roztwór kwasu 1% czy proszek???

Wybaczcie jestem poczatkującą mazidłowiczką

I prosze podpowiedzcie mi jeszcze jak wykorzystac masło kakaowe? Macie jakieś patenty?

Pozdrawiam
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-08, 12:35   #989
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez jonajona Pokaż wiadomość
Naczytałam sie o lipoderminie strasznie chciałabym ja zakupić tylko nie wiem gdzie... Czytałam, że Limaria ma mieć w Mazidłach na początku nowego roku - nie chce tyle czekać tym bardziej, że Thanatos pisze, że używa i dodaje . Thanatosie gdzie kupujesz Lipodermine ??
A może ktos inny mi pomoże i napisze gdzie mogłabym to cudo zakupić ??
Strasznie będe Wdzięczna za odpowiedź
Lipodermine ma w ofercie m.in. niemiecki Omikron
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-08, 13:02   #990
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziekuję
to poczekam na Limarie, bo niemiecki Omikron wydaje mi się baaardzo skomplikowany.
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.