Wózki Maclaren ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-05, 12:42   #1
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535

Wózki Maclaren ...


Niech mnie ktoś oświeci, błagam...

Szukam wózka z opcją ustawienia oparcia pod kątem 90st. Za każdym razem, co gdzieś szukam, na jakimkolwiek forum bym nie była, zawsze wraca nazwa Maclaren.

Maclaren Techno XT, Maclaren Quest Sport, Maclaren Volo.

Wózki typu parasolka, piankowe koło, wyglądają jak tysiąc innych, a mają oceny powyżej 4 WSZĘDZIE, gdzie by nie szukać.
Na takim bangla - Maclaren Techno XT - ocena 4,83.

Czytam recenzje, ale nie rozumiem.
Czy one nie szuszczą na chodniku, nie stukają, nie trzęsą jak inne parasolki? O co chodzi z fenomenem tej spacerówki?

Macie? Używacie? Faktycznie taki boski?

Opinie o wersjach Quest i Volo też mile widziane.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 13:55   #2
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Wózki Maclaren ...

Kropko, ja tak szczerze rozważałam zakup Maclarena. Przeczytałam wszystko co było dostępne i zdecydowałam się na Peg Perego Si.
Przeważyły dwie kwestie: szersze i wyższe siedzisko - bardzo bardzo bardzo wygodne, oraz to że po złożeniu stoi sam i zajmuje naprawdę mało miejsca. O nic nie trzeba go opierać, ani nie leży.
A siedzisko też rozkłada się do 90 stopni. No dobra, może 88 stopni
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 14:29   #3
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Wózki Maclaren ...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Niech mnie ktoś oświeci, błagam...

Szukam wózka z opcją ustawienia oparcia pod kątem 90st. Za każdym razem, co gdzieś szukam, na jakimkolwiek forum bym nie była, zawsze wraca nazwa Maclaren.

Maclaren Techno XT, Maclaren Quest Sport, Maclaren Volo.

Wózki typu parasolka, piankowe koło, wyglądają jak tysiąc innych, a mają oceny powyżej 4 WSZĘDZIE, gdzie by nie szukać.
Na takim bangla - Maclaren Techno XT - ocena 4,83.

Czytam recenzje, ale nie rozumiem.
Czy one nie szuszczą na chodniku, nie stukają, nie trzęsą jak inne parasolki? O co chodzi z fenomenem tej spacerówki?

Macie? Używacie? Faktycznie taki boski?

Opinie o wersjach Quest i Volo też mile widziane.

Miałam dwa egzemplarze Techno XT.
Przy pierwszym dziecku kupilismy nowe XT. Teraz mamy tez dla małej: uzywany (głównie stosujemy jako wózek na krotkie dystanse- ona jeszcze mała dość jest).

Wózek faktycznie świetny: wytrzymaly, nie klekoczacy, nie trzeszczący itd.

Wczesniejsza wersja podobała mi sie o tyle bardziej, ze budka była rozkładana do tego stopnia, że parasolka przeciwsłoneczna byla zbedna, a dziecko pięknie osłonięte.



Dla dziecka wygodny do spania (siedzisko można wydłuzyć)


To tak w skrócie.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 20:14   #4
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Wózki Maclaren ...

Od ponad 3 lat użytkuję Maclarena Quest. Oprócz tego miałam krótko Maca XLR, niedawno dokupiłam Volo. Moja przyjaciółka ma XT więc mam porównanie większości modeli.

Ogólnie - wózki są doskonałej jakości, to ich podstawowa zaleta. Niezwykle wytrzymałe, dopracowane, z porządnych materiałów. Ślady użytkowania na naszym ponad 3 letnim Queście są znikome, a wózek jest w ciągłym użyciu. Wozi Witka (14 mcy), sporadycznie tez starszą córke (ok 15 kg, 4 lata). Wózki są świetnie wyważone, dzięki czemu nawet z ciężkim dzieckiem jeździ się komfortowo. System składania 1 ręką - bardzo przydatne przy wkładaniu/wykłdaniu z bagażnika. Wózki Maclarena są ogólnie bardzo lekkie.

Co do modeli:
XLR - u nas był krótko, bo jak dla mnie zdecydowanie za duży jak na parasolke. Pozatym przy moim wzroście (162 cm) rączki wozka znajdowaly sie nieco zbyt wysoko.
XT - imo najbardziej uniwersalny - sprawdzi sie i u malego niemowlaka jak i dla starszaka. Rozkładane oparcie, rozkladany podnozek, obszerna budka z dodatkowa oslona przeciwsloneczna. Wygodny dla dziecka, super sie prowadzi.
Quest - raczej dla starszych niemowląt tak od roczku, bedzie idealny. Lekki, mały po złożeniu, rozkładany podnózek, uchylane oparcie. Wozek sprawdzil sie u nas w podróżach, jako wózek miejski, podreczny. W terenie (lasy, bezdroża, duże wyboje) raczej nie sprawdzi sie z racji malych koleczek.
Volo - kupilam ostatnio. Wózek piórko - waży niecałe 4 kg. Idealny na podróze, ale raczej dla starszego dziecka. Ani podnóżek ani oparcie nie rozkładają się. Siedzisko nie jest pod kątem prostym, nie jest nawet usztywniane. Wykonane z odpowiednio wyprofilowanego materiału, dziecko sie w nim nieco zapada. Moja 4 latka byla zachwycona i podczas długich tras robiła sobie w nim drzemke.Dla małego dziecka raczej odpada.

Co do oparcia to wszytskie modele oprocz Volo będą Cię pod tym względem zadowalać - nie jest to może równe 90 st, ale zdecydowanie pion

Jeśli miałabym na chwilę obecną kupować na Twoim miejscu wózek dodatkowy dla Daniela wybrałabym Questa. Jeśli ma być to Wasza jedyna spaceróka to raczej XT.

Edytowane przez biankaaa
Czas edycji: 2011-07-05 o 20:15
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 06:30   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wózki Maclaren ...

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość

Wózek faktycznie świetny: wytrzymaly, nie klekoczacy, nie trzeszczący itd.

Wczesniejsza wersja podobała mi sie o tyle bardziej, ze budka była rozkładana do tego stopnia, że parasolka przeciwsłoneczna byla zbedna, a dziecko pięknie osłonięte.
To cenna informacja.
Jakim cudem on taki cichy? Koła ma chyba piankowe? I raczej małe?

Ano właśnie, taka budka to skarb. I zimą i latem. Mam taką mega w X-landerze.

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
XT - imo najbardziej uniwersalny - sprawdzi sie i u malego niemowlaka jak i dla starszaka. Rozkładane oparcie, rozkladany podnozek, obszerna budka z dodatkowa oslona przeciwsloneczna. Wygodny dla dziecka, super sie prowadzi.
Quest - raczej dla starszych niemowląt tak od roczku, bedzie idealny. Lekki, mały po złożeniu, rozkładany podnózek, uchylane oparcie. Wozek sprawdzil sie u nas w podróżach, jako wózek miejski, podreczny. W terenie (lasy, bezdroża, duże wyboje) raczej nie sprawdzi sie z racji malych koleczek.

Jeśli miałabym na chwilę obecną kupować na Twoim miejscu wózek dodatkowy dla Daniela wybrałabym Questa. Jeśli ma być to Wasza jedyna spaceróka to raczej XT.
No to między tymi dwoma muszę wybrać. Dzwoniłam wczoraj po sklepach w mieście, żeby toto obadać, ale nie mają tej marki. Szok.

No właśnie nie wiem czy jedyny. Chyba tak, bo ja nie mam miejsca na n wózków.
Na razie mamy pożyczony Jedo. Wymieniłam się ze znajomymi na parę tyg. bo potrzebowali na wczasy coś, na co wsadzą fotelik X-landera. A Jedo z X-l nie gada. Oni wzięli mój wóz, ja ich. I nagle mój syn polubił spacery. Krótkie, takie do spania, ale lepsze to niż nic. W tym Jedo siedzi prosto i to mu się podoba. Wózek ma też miejsce na nogi, taką podkładkę plastikową - on sobie w nią tupie i zadowolony jest, że ho.
Tyle że ciężko się to prowadzi, ma mega wielki promień skrętu. I nie podnosi, nie otwiera się barierka, jest na śrubę. Wyjęcie dziecka to koszmar. :/

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------

Mój X-lander jest boski, cichy, świetnie się prowadzi, ma super budę, śpiworek, kieszeń w budce z tyłu, miękkie siedzisko z boczkami puchatymi na główkę gdy dzieć śpi, jest zwrotny, skrętny.
Ale:
- oparcie wpół leży;
- nogi wiszą - nie ma podnóżka;
- pozycja powoduje, że dziecko zjeżdża i w końcu wisi na jajkach, na pasach;
I to mojego syna wkurza. Zwłaszcza ta pozycja.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 13:20   #6
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Wózki Maclaren ...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Niech mnie ktoś oświeci, błagam...

Szukam wózka z opcją ustawienia oparcia pod kątem 90st. Za każdym razem, co gdzieś szukam, na jakimkolwiek forum bym nie była, zawsze wraca nazwa Maclaren.

Maclaren Techno XT, Maclaren Quest Sport, Maclaren Volo.

Wózki typu parasolka, piankowe koło, wyglądają jak tysiąc innych, a mają oceny powyżej 4 WSZĘDZIE, gdzie by nie szukać.
Na takim bangla - Maclaren Techno XT - ocena 4,83.

Czytam recenzje, ale nie rozumiem.
Czy one nie szuszczą na chodniku, nie stukają, nie trzęsą jak inne parasolki? O co chodzi z fenomenem tej spacerówki?

Macie? Używacie? Faktycznie taki boski?

Opinie o wersjach Quest i Volo też mile widziane.
Uzywalam od 6 miesiaca do 3 r.z .
Na poczatku kupilam maclaren triumph,ale po 2 dniach go oddalam. Ten wozek jest zdecydowanie dla starszych dzieci,albo do szybkiego przemieszczania.raczej nie na dlugie spacery
Wozek faktycznie ma genialny material i sladow uzytkowania nie widac, u mnie raczki piankowe sie poscieraly ,a kolka juz trzeszcza,ale ja potrafilam chodzic 7km dziennie,z zakupami zawieszonymi na okolo,wiec nie moge narzekac.Dodatkowo: bardzo zwrotny,mozna prowadzic jedna reka,lekki,zajmuje malo miejsca w bagazniku,miesci sie w waskich drzwiach.
Wozek moglabym przekazac dalej,ale na pewno trzeba by wymienic kolka.Niesamowite jest ,to ze czarny material, ani troche nie wyplowial
XT nie mialam,chyba ze wzgledu na cene.Moze za drugim razem sie na niego skusze, bo nie wyobrazam sobie innej spacerowki
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2011-07-06 o 13:28
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 08:18   #7
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Wózki Maclaren ...

mamy volo - super lekki nie klekoczący malusieńki do złożenia wygodny dla starszaka ale testu niszczyciela Poli nie przeszedł pękła siatka z boku (muszę kupić nową tapicerkę chyba)
Mam teraz mamas&papas pramette (u nas PPerego P3 tylko mam z funkcją gondoli miękkiej) i jestem też super zadowolona
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 06:26   #8
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wózki Maclaren ...

Coś było o budce, że nie duża...

Wczoraj panią zaczepiłam z XT. Budka miała zamek, rozkładała się tak, że dziecko całe zakrywała niemalże.

Te nowe nie mają zamka??
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 06:48   #9
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Wózki Maclaren ...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Coś było o budce, że nie duża...

Wczoraj panią zaczepiłam z XT. Budka miała zamek, rozkładała się tak, że dziecko całe zakrywała niemalże.

Te nowe nie mają zamka??
Włąśnie sprawdziłam opis wersji aktualnie dostępnej w MC.
Wg opisu budka jest rozkładana (tj można ją jeszcze powiększyć)



(teraz nie wiem, którą serię mam, bo u mnie budka się nie rozkłada)
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 07:32   #10
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wózki Maclaren ...

No właśnie tak dumałam nad tymi opisami w sieci. Ale pomyślałam, że mogą być zdublowane z poprzednich roczników.

Muszę się wybrać do sąsiedniego miasta na oględziny i macanie.

Ten wózek dorwany w parku bardzo fajnie się prezentował.

_______________

Tylko jedną mam obawę - czy on robi bam, jak mam np. torbę na jego rączkach założoną? Wczoraj tak rypnęła babce jakaś inna parasolka z zakupami, gdy dziecko wysiadło.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 08:37   #11
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Wózki Maclaren ...

mój volo nie ma rozkładanej ale inne modele maja super budki chyba że w nowych volo coś sie zmieniło
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 08:55   #12
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Wózki Maclaren ...

Wózki Maclaren przewracają się bez obciążenia (dziecka) jak masz coś na rączkąch. To jeden z częstszych zarzutów wobec nich ale sporo parasolek tak ma. Tutaj wynika to z "kopnietego" stelaża - dzieki temu tak dobrze sie go podbija.

Kropka, ja bym kupowala. Raczej lepszej parasolki nie znajdziesz (drozszej przy okazji tez ;P).
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 08:59   #13
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wózki Maclaren ...

He he he

Cena mnie nie przeraża, bo nowa 915, a używana 700 plus wysyłka. Sprzedam bez problemu za rok czy dwa.

_____________

No właśnie... Lepszej.
Parasolki lepszej nie. Pytanie czy lepszy wózek znajdę. Bo to nie musi być parasolka. Byle miał to czego szukam.
Jeszcze doktorat o tym robię, ale nic więcej nie widzę...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:52   #14
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Wózki Maclaren ...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
He he he

Cena mnie nie przeraża, bo nowa 915, a używana 700 plus wysyłka. Sprzedam bez problemu za rok czy dwa.

_____________

No właśnie... Lepszej.
Parasolki lepszej nie. Pytanie czy lepszy wózek znajdę. Bo to nie musi być parasolka. Byle miał to czego szukam.
Jeszcze doktorat o tym robię, ale nic więcej nie widzę...
Kropko nie wiem, na którą się zdecydowalaś, ale z ciekawości sprawdziłam ceny w Mother Care z wysyłką do Polski.

Aktualnie cena Techno XT z przesyłka to 195 funtów.
http://www.mothercare.com/s?ie=UTF8&...s=left-3&sort=

mam nadzieję, ze uda ci się znaleźć fajną wersję i bedzie wam sie dobrze jeździć
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:55   #15
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wózki Maclaren ...

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Kropko nie wiem, na którą się zdecydowalaś, ale z ciekawości sprawdziłam ceny w Mother Care z wysyłką do Polski.

Aktualnie cena Techno XT z przesyłka to 195 funtów.
http://www.mothercare.com/s?ie=UTF8&...s=left-3&sort=

mam nadzieję, ze uda ci się znaleźć fajną wersję i bedzie wam sie dobrze jeździć
Obszukałam cały net chyba.
Szukam w Pl, w razie reklamacji itp.

915 najtaniej znalazłam.

Interesuje mnie XT.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 10:34   #16
mih77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Księżyc
Wiadomości: 15
Dot.: Wózki Maclaren ...

Odświeżam temat, bo myślę że się przyda moja opinia o tym wózku Maclaren XT.
Używam go od roku i po tym czasie odpadły mi tylne koła. Wyrobił się taki plastik, który je utrzymuje. Straszna tandeta. Cały wózek jest bardzo solidny, a koła jak od jakiejś chińszczyzny. Hamulce to już po dwóch miesiącach przestały się włączać, bo odpadły takie tarcze przy kołach. Same koła, zanim odpadły, bardzo się wrobiły i latały niemal na wszystkie strony. Gwarancja nie obejmuje zużycia kół! To chamstwo firmy Maclaren! Wiedzą że te koła odpadną, specjalnie to robią żeby dla drugiego dziecka kupić kolejny wózek za kolejny 1000zł. NIE POLECAM tego chłamu. Lepiej wydać te pieniądze na wózek jakiejś firmy, która nie oszukuje klientów. No i przecież to niebezpieczne, bo jak schodziłam z krawężnika, to mi te koła odpadły. Zawiodłam się. I mam prośbę do dziewczyn piszących opinie, żeby je pisały przynajmniej po pół roku używania, a nie po tygodniu.
mih77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-22 11:34:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.