Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-10, 18:20   #121
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
Mnie nikt krzywizny oka, z tego co wiem, nie badał (wyobrażam sobie że jest to badaniewykonywane jakimś przyrządem - a ja nic nie zauważyłam oprócz standardowego badania komputerowego wzroku).
Nie wiem na jakiej podstawie okulistka podjęła decyzję ,że te soczewki J&J oasis pasują , chyba tylko na tej że popatrzyła sobie na oczy w powiększeniu i powiedziła że soczewki dobrze sie uładają.
Może Ci badała, ale nie mówiła że to robi, bo w wielu gabinetach bada się to na tej samej maszynie co ogląda rogówkę, są to maszyny wielofunkcyjne, musisz o to zapytać.

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
Nie wiem o co chodzi z tą moją nietolerancją soczewek, bo obecnie jest tak że jak założę oasis na cały dzień , to owszem tego dnia pochodzę w nich i czuję się dobrze, ale gdy chcę je założyć następnego dnia to po godzinie czuję zmęczenie oczu, ciężkość powiek, jakby piasek w oczach, uczucie przeszkody - tak jak po kilkunastu godzinach przy kompie. Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, dlaczego pierwszego dnia jest dobrze, pasują i nie czuję ich na oku a następny dzień to koszmar.
Spotkałyście się z czymś takim?
Ja bym tego nietolerancją od razu nie nazywała, może po prostu te konkretnie soczewki Ci nie pasują i musisz popróbować z innymi, z moich doświadczeń wynika że te soczewki nie są jakieś wcale super świetne, przynajmniej dla mnie, więc może i dla Ciebie tak nie jest.
Może spróbuj jednodniowe Acouve Moist J&J są mega delikatne i codziennie je wymieniasz na nowa pare, choć mnie narazie na taki luksus nie byłoby stać, bo to dość sporo kosztuje Ale myślę że powinnaś spróbować, a nóż bedzie super i wtedy pójdziesz w nich na ślub.
Podobno z miesięcznych bardzo dobre są Cooper Vision Proclear, ale jeszcze ich nie próbowałam, zamierzam to zrobić w najbliższym czasie, wtedy napisze.
Twoje problemy mogą również wynikać z niedostatecznego nawilżenia oczu, spróbuj jakiś kropelek, być może problem zniknie.

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
Odnoszę wrażenie że olukiści dość lekko traktują sprawę doboru soczewek, uważają na ogół że to co proponują jest śietne i nie wyobrażają sobie że coś może być nie tak.
A ja jestem wkurzona bo za 3 tygodnie mam ślub i nie wiem czy wytrzymam tyle godzin w soczewkach.
Zgadzam się, dlatego właśnie również okulisty trzeba poszukać dobrego, bo tacy również się zdarzają. A ich wciskanie różnych "świetnych" rzeczy pewnie wynika z tego, z jaką firmą produkującą soczewki mają podpisany kontrakt ;p
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 20:46   #122
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Otóż właśnie, to jest przykład niestandardowej krzywizny. To stwierdza lekarz i wtedy nie można nosić tych soczewek o standardowej krzywiźnie, tylko konkretnie o krzywiźnie 9.2 albo bardzo zbliżonej. Jednak ok 95% osób ma promień krzywizny oka standardowy, a inne promienie zdarzają się tylko u 5% osób, więc jesteś, że tak powiem, nietypowa (oczywiście w pozytywnym sensie tego słowa)
Do tego mam jeszcze uczulenie na jakis standardowy skladnik soczewek, wiec miesieczne moge nosic maksymalnie 30 dni, kazdego dnia maks.8 godzin. Mam specyficzna krzywizne i specyficzna wade - ostry astygmatyzm i krotkowzrocznosc, na obu oczach wszystkie parametry inne, wiec przyzwyczailam sie juz do swojej nietypowosci
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 21:37   #123
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

To ja was trochę postraszę i opowiem coś ku przestrodze. Noszę soczewki od ponad 15 lat. Na początku były to roczne, potem 3 miesięczne, bo tanie. Właśnie przeszłam ostre zapalenie spojówek co spowodowało, że przy okazji gruntownie przebadałam oczy (u okulisty, nie optyka). Okazało się, że mam już początki niedotlenienia rogówki od:

1. Zdyt intensywnego noczenia soczewek (ponad 12 godzin na dobę
2 Noszenia słabo przepuszczalnych, czyli tańszych, trzymiesięcznych.

Lekarze mi powiedzieli ( byłam u dwóch), że gdy się nosi soczewki codziennie, muszą to być te wysoko przepuszczalne, czyli np J&J acuvue dwutygodniowe, lub Night & day (te ostatnie są ponoć najleprze na Polskim rynku.
Chyba muszę przestać oszczędzać na soczewkach.
I jeszcze jedno. Nie noście soczewek dłużej niż zalecane, bo odkładają się na nich zanieczyszczenia powodując, że ich przepuszczalność tlenu spada.
Jeśli chodzi o soczewki kolorowe, to mają one najmniejszą przepuszczalność, przez co nie nadają się do stałego noszenia, niestety.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 15:23   #124
anetaab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Mam problem, który już został poruszony. W temacie soczewki jestem zupełnie nowa.Soczewki, które dostałam od okilisty na próbę i do nauki jak to pani doktor określiła usiłuję nosić od tygodnia, usiłuje, bo strasznie sie w nich męcze chyba-cały czas je czuję, czasami widze nieostro, mam wrażenie że jeżdżą po oku, a oko jest takie jakieś "tępe",tak jakby mi coś wpadło do oka i siedziało w kąciku, dodam że soczewka siedzi na miejscu. Prawdziwą ulgę czuję, jak je zdejmuje nawet jeśli jest to tylko kilka minut noszenia.No iteraz mam problem-może ja sie nie nadaję do soczewek, choć tego pani doktor nie stwierdziła,mówiła że nie powinno być problemów.Czy kupić takie same i próbować jeszcze czy zaryzykować i spróbować inne, bo już muszę zamawiać.
Dostałam soczewki dwutygodniowe J&J ACUVUE OASYS z HUDRACLEAR Plus - ponoć dobre, standard, czyli jak rozumiem ten promień krzywizny to 8,4, a innych firm to trochę inne wartości.
Pozdrawiam
anetaab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 20:42   #125
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Soczewek nie powinno sie w ogóle czuć na oku i to chyba nie jest kwestia przyzwyczajenia ale odpowiedniego doboru. Jest sporo różnych soczewek i różnioą sie one od siebie grubością, giętkością, nawodnieniem itp. Radziłabym ci spróbować innych zanim kupisz jakiś większy zapas.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 21:44   #126
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez anetaab Pokaż wiadomość
Mam problem, który już został poruszony. W temacie soczewki jestem zupełnie nowa.Soczewki, które dostałam od okilisty na próbę i do nauki jak to pani doktor określiła usiłuję nosić od tygodnia, usiłuje, bo strasznie sie w nich męcze chyba-cały czas je czuję, czasami widze nieostro, mam wrażenie że jeżdżą po oku, a oko jest takie jakieś "tępe",tak jakby mi coś wpadło do oka i siedziało w kąciku, dodam że soczewka siedzi na miejscu. Prawdziwą ulgę czuję, jak je zdejmuje nawet jeśli jest to tylko kilka minut noszenia.No iteraz mam problem-może ja sie nie nadaję do soczewek, choć tego pani doktor nie stwierdziła,mówiła że nie powinno być problemów.Czy kupić takie same i próbować jeszcze czy zaryzykować i spróbować inne, bo już muszę zamawiać.
Dostałam soczewki dwutygodniowe J&J ACUVUE OASYS z HUDRACLEAR Plus - ponoć dobre, standard, czyli jak rozumiem ten promień krzywizny to 8,4, a innych firm to trochę inne wartości.
Pozdrawiam
mam dokadnie to samo, te same soczewki, ten sam dyskomfort.
NIestety żadnej rady. I za 2 tyg ślub. Spróbuję wytrzymać cały dzień w soczewkach, mam nadzieję że zdołam.
Tak jak pisałam to nie są moje pierwsze soczewki i nic nigdy dla siebie nie znalazłam, szkoda. POzdrawiam.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 18:11   #127
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Soczewek nie powinno sie w ogóle czuć na oku i to chyba nie jest kwestia przyzwyczajenia ale odpowiedniego doboru. Jest sporo różnych soczewek i różnioą sie one od siebie grubością, giętkością, nawodnieniem itp. Radziłabym ci spróbować innych zanim kupisz jakiś większy zapas.
Zasadniczo tak, ale niektóre osoby mają wrażliwsze oczy, które dłużej się przyzwyczajają do soczewek, czasem nawet miesiąc czują je na oczach, ale nie jest to ból. Ale później już faktycznie soczewek nie powinno się czuć, a jeśli tak się dzieje to nie jest to dobrze, może warto jeszcze spróbować jakiś kropelek.
I niektóre soczewki, zwłaszcza sylikonowo-hydrożelowe, np OPTIXY czy PURE VISION sa twardsze i oko dłużej się do nich przyzwyczaja (ale są to b.dobre soczewki o dużej przepuszczalności tlenu więc chyba warto)

A JAK WY DZIEWCZYNY CZYSCICIE RANO POJEMNIK NA SOCZEWKI, WODA, CZY PLYNEM?
JA WLEWAM TROCHE PLYNU I CZYSZCZE JE PALCEM, ALE NIE WIEM CZY TO DOBRZE...
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-18, 22:09   #128
anetaab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

To chyba spróbuję jakieś inne-tylko które wybrać? Ciągle próbuję po kilka godzin z tymi od okulistki, ale wcale mi się to nie widzi... jak zdejmuję to mam wrażenie że jakieś takie wysuszone są.
Ja mam prawie żadne doświadczenia z soczewkami ipojemnikami, ale swój płuczę w płynie.
Dzięki za rady.
ps. a może źle mi te oczy obejrzała? i coś z wielkością i tym promieniem krzywizny nie tak, ale to chyba niemożliwe.I tak sobie rozważam również pójście do innego specjalisty...
anetaab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 22:23   #129
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Do jakiegoś jednego jeszcze możesz iśc dla porównania, ale nie zaczynaj łazić od jednego do drugiego, bo żaden lekarz nie pomoże jeśli mu się nie zaufa.
Powodzenia!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 11:40   #130
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez anetaab Pokaż wiadomość
To chyba spróbuję jakieś inne-tylko które wybrać? Ciągle próbuję po kilka godzin z tymi od okulistki, ale wcale mi się to nie widzi... jak zdejmuję to mam wrażenie że jakieś takie wysuszone są.
A może twoje oczy za mało łez produkują? Spróbuj użyć specjalnych kropelek, które tylko nawilżają i można je stosować na szkła. Zbadaj oczy też pod tym kątem.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 21:10   #131
anetaab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Do jakiegoś jednego jeszcze możesz iśc dla porównania, ale nie zaczynaj łazić od jednego do drugiego, bo żaden lekarz nie pomoże jeśli mu się nie zaufa.
Powodzenia!
No zdecydowanie nie jestem typem łażącym, dlatego tak się zastanawiam.

Co do wilgotności oka to nigdy nie miałam ztym problemów,a kropelek też próbowałam i na chwileczkę dosłownie lepiej a później to samo. Najlepiej chyba popróbować różne i jakieś do swojego oka dopasować.
anetaab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-20, 09:11   #132
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Wkleję Wam bardzo ciekawą stronkę, pomogła mi w wyborze soczewek.

http://www.hamerlik.com/lens/uwodnie...taktowych.html
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 09:31   #133
kasiunia1377
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: jarosław
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

a ja mam pytanie czy moze ktoraś z was boryka sie z PROBLEMEM oczopląsu bo ja tak.i prawde mowiac nie wiem jak sobie z tym poradzic-nosze okulary no ale....taki problem jest krepujacy i to bardzo.....zwlaszcza ze ma to podloze nerwowe-a ja sie latwo denerwuje a wtedy oczka zaczynaja''szalec''a ja jeszcze bardziej sie denerwuje bo wiem ze jest to nienormalny widok ...oj
POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!
kasiunia1377 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 14:50   #134
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Wkleję Wam bardzo ciekawą stronkę, pomogła mi w wyborze soczewek.

http://www.hamerlik.com/lens/uwodnie...taktowych.html
Lewek tylko że najważniejsze w soczewkach wcale nie jest ich uwodnienie tylko przepuszczalność tlenu, a zazwyczaj właśnie te najmniej uwodnione mają największą przepuszczalność, przez co są najzdrowsze dla oczu, można je najdłużej nosić (nawet przez miesiąc bez zdejmowania) i bywają najlepiej tolerowane przez oczy, także suche!!

Powiedział mi to właściciel sklepu hamerlik i podał mi stronkę z inną tabelką tym razem z listą soczewek wg przepuszczalności tlenu (tylko nie pamiętam adresu) i tam te soczewki które w podanej przez Ciebie liście są na ostatnim miejscu były na pierwszym!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 19:09   #135
agocz
Raczkowanie
 
Avatar agocz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 122
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Przyłączę się !
Noszę soczewki od 13 lat. Mam dużą krótkowzroczność -5 i astygmatyzm. Dzięki soczewkom właśnie astygmatyzm się znacznie zmniejszył (masują rogówkę).. Zawsze używałam rocznych dobieranych na klinice okulistycznej i gdy tylko 2 razy zrobiłam wyjątek (nie chciało mi się jechać 80 km d o Katowic) była tragedia ! Miejscowi okuliści kompletnie nie potrafili mi ich dobrać. Kończyło się na tym że wsiadałam w auto i gnałam na Klinikę .
Przekonałam się że doświadczenie i wiedza sprawie że rozpoznają błyskawicznie problem o którym w moim mieście lekarze nawet nie mieli pojęcia !
Acha - soczewki mają różne średnice - i często przyczyną złego dopasowania jest ich zły rozmiar nie tylko jakość czy rodzaj .
agocz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 16:22   #136
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

a ja mam takie pytania odnosnie soczewek, nosze jednodniowe i nie wiem ktore lepsze: iweary, j&j acuvue czy j&j acuvue moist? akurat iweary mi sie koncza i sie zastanawiam czy johnsonow nie wyprobowac, hmmm? podzieli sie ktos doswiadczeniami?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 12:03   #137
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Lewek tylko że najważniejsze w soczewkach wcale nie jest ich uwodnienie tylko przepuszczalność tlenu, a zazwyczaj właśnie te najmniej uwodnione mają największą przepuszczalność, przez co są najzdrowsze dla oczu, można je najdłużej nosić (nawet przez miesiąc bez zdejmowania) i bywają najlepiej tolerowane przez oczy, także suche!!

Powiedział mi to właściciel sklepu hamerlik i podał mi stronkę z inną tabelką tym razem z listą soczewek wg przepuszczalności tlenu (tylko nie pamiętam adresu) i tam te soczewki które w podanej przez Ciebie liście są na ostatnim miejscu były na pierwszym!
Patrząc na tą listę zdałam sobie sprawę, że do tej pory nosiłam 3 miesięczne soczewki o najmniejszej możliwej przepuszczalności tlenu (9) stąd moje kłopoty.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 18:29   #138
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Patrząc na tą listę zdałam sobie sprawę, że do tej pory nosiłam 3 miesięczne soczewki o najmniejszej możliwej przepuszczalności tlenu (9) stąd moje kłopoty.
Niekoniecznie stąd. Ja nosiłam Optimy przez 9 miesięcy i były moimi ulubionymi soczewkami, a kłopoty zaczęły się dopiero, gdy za radą okulistki, która poradziła mi je zmienić gdyż są "przestarzałe" przerzuciłam się na miesięczne, które kompletnie się dla moich oczu nie nadawały. Teraz szukam jakiś nadających się, ale już z większą przepuszczalnością tlenu, ostatnio trafiłam na O2 Optixy i wydaje mi się że z oczkami jest coraz lepiej, mają o 5 razy większą przepuszczalność tlenu od innych soczewek, tylko na początku trudno się do nich przyzwyczaić, bo są dość grube i czuje się je na oku. Ale teraz już ich nie czuje i, co dla mnie bardzo ważne, nie boję się że gdy się w nich zdrzemnę to ocknę się z przesuszonymi albo sklejonymi oczyma. I ostatnio też prawie nie używam kropel do oczu, bo zdecydowanie zmniejszyła się potrzeba ich stosowania. Wcześniej to bywało codziennością (od kiedy rzuciłam Optimy)

A czy wie któraś z Was coś o soczewkch Zeiss? Czy są to soczewki nowej generacji i czy faktycznie są tak dobre dla suchego oka jak przekonuje producent? Czy dla którejś są lepsze od Optixów Ciby? I czy można się w nich czasem zdrzemnąć na pół godzinki czy trzeba wyjmować, bo ja jednak potrzebuję soczewek do jak najdłuższego i komfortowego noszenia.

AGOCZ z jakiego jesteś miasta i do jakiej kliniki chodzisz?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 22:49   #139
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
ostatnio trafiłam na O2 Optixy i wydaje mi się że z oczkami jest coraz lepiej, mają o 5 razy większą przepuszczalność tlenu od innych soczewek,
Są drugie po N&D, a jak się do nich mają cenowo?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-27, 08:46   #140
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Lewek tylko że najważniejsze w soczewkach wcale nie jest ich uwodnienie tylko przepuszczalność tlenu, a zazwyczaj właśnie te najmniej uwodnione mają największą przepuszczalność, przez co są najzdrowsze dla oczu, można je najdłużej nosić (nawet przez miesiąc bez zdejmowania) i bywają najlepiej tolerowane przez oczy, także suche!!

Powiedział mi to właściciel sklepu hamerlik i podał mi stronkę z inną tabelką tym razem z listą soczewek wg przepuszczalności tlenu (tylko nie pamiętam adresu) i tam te soczewki które w podanej przez Ciebie liście są na ostatnim miejscu były na pierwszym!
Lalaith właśnie również o to mi chodziło, bo i ja dokładnie tego samego ostatnio sie dowiedziałam. A w tabelce jest równiż informacja o przepuszczalności tlenu, i dzięki niej dowiedziałam sie że nie najlepszych soczewek używam (stąd mozę to pieczenie oczu wieczorem) i wybrałam lepsze. Muszę tylko donosić te stare i dopiero sprawdze nowe z lepszą przepuszczalnością
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 20:53   #141
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

O2 Optix na soczewkowo.pl kosztują 75zł opakowanie 6 sztuk, a N&D kosztują 180zł też 6 sztuk, więc duuużo drożej. Ja ze swoimi oczami bałabym się nosić soczewki bez zdejmowania na noc
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 21:36   #142
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Kobietki ma pytanie, mam małą krótkowzroczność ale też i astygmatyzm, dwóch lakarzy okulistów oznajmiła, że właśnie z tego względu nie mogę nosić soczewek kontaktowych, trochę mi się to wydało dziwne, czy rzeczywiście tak jest czy trafiłam na lekarzy konowałów?
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 21:46   #143
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Anuska oczywiście że możesz nosić soczewki z tym że muszą to być soczewki toryczne dla astygmatyków. Soczewki toryczne są stosunkowo nowym wynalazkiem w świecie soczewek, produkuje je m.in. B&L (reklamuje je i użytkuje Otylia Jędrzejczak), czy J&J. Moje koleżanki które mają lekki astygmatyzm zanim jeszcze wprowadzono tego typu soczewki nosiły normalne soczewki dla krótkowidzów i też było ok, ale przy dużym astygmatyźmie to by się nie sprawdziło.
Chyba musisz poszukać innego lekarza. Powodzenia!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 18:03   #144
dodus8
Przyczajenie
 
Avatar dodus8
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 18
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

A mogłybyscie mi poradzić,czy wybrać soczewki o większym uwodnieniu czy o większej przepuszczalności? Byłam dziś u okulisty na badaniu,ale tego mi nie powiedzial. zastanawiam się nad soczewkami B&L SofLens38 a SofLens59 i naprawde mam mętlik w glowie
dodus8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 18:15   #145
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez dodus8 Pokaż wiadomość
A mogłybyscie mi poradzić,czy wybrać soczewki o większym uwodnieniu czy o większej przepuszczalności? Byłam dziś u okulisty na badaniu,ale tego mi nie powiedzial. zastanawiam się nad soczewkami B&L SofLens38 a SofLens59 i naprawde mam mętlik w glowie
Chyba Soflens59 mają i większą przepuszczalność i większe uwodnienie, ale np moje oczy ich kompletnie nie tolerują, a Soflens38 bardzo dobrze, a co okulistka Ci nie poradziła jakie powinnaś mieć?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 18:31   #146
dodus8
Przyczajenie
 
Avatar dodus8
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 18
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

No właśnie nie dostałam tylko papierek z wadą. A tyle czekałam na wizytęJeszcze jedno pytanie,pomożcie jak wiecie: soczewki SofLens są dostępne w krzywiznach 8,4 i 8,7. Ta standardowa to 8,7??
dodus8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 15:50   #147
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez dodus8 Pokaż wiadomość
No właśnie nie dostałam tylko papierek z wadą. A tyle czekałam na wizytęJeszcze jedno pytanie,pomożcie jak wiecie: soczewki SofLens są dostępne w krzywiznach 8,4 i 8,7. Ta standardowa to 8,7??
Standardowa krzywizna w podanych przez Ciebie soczewkach to 8,7 ale nie każdy ma taką krzywiznę oka. Dobiera się ją w czasie badania, a noszenie soczewek o niewłaściwej krzywiźnie może prowadzić do poważnych komplikacji ocznych, w tym do nieodwracalnych zmian na rogówce, które mogą Ci uniemożliwić w przyszłości noszenie soczewek, a chyba byś tego nie chciała!
Ja po tak nierzetelnym badaniu poszłabym chyba tam z powrotem upomnieć się o zwrot kosztów, bo to kpina jakaś! A czy ta "lekarka" powiedziała Ci że soczewki musisz mieć o słabszej mocy niż okulary, czy na tej karteczce z mocą którą Ci dała, jest napewno moc soczewek jakie musisz mieć?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 17:43   #148
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A czy ta "lekarka" powiedziała Ci że soczewki musisz mieć o słabszej mocy niż okulary, czy na tej karteczce z mocą którą Ci dała, jest napewno moc soczewek jakie musisz mieć?
Właśnie! To mnie też zastanowiło, ja mam moc soczewek przepisaną słabszą niż okularów. Zawsze tak się robi?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 17:54   #149
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Właśnie! To mnie też zastanowiło, ja mam moc soczewek przepisaną słabszą niż okularów. Zawsze tak się robi?
Tak, o ok 0,75 słabsze
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 11:22   #150
dodus8
Przyczajenie
 
Avatar dodus8
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 18
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja mam mieć o 0,25 slabsze(to akurat mi powiedział) ale chyba jednak wybiorę sie jeszcze raz,bo troche mnie zmartwiłaś tymi zmianami w rogówce. dzieki za rady

Edytowane przez dodus8
Czas edycji: 2007-07-01 o 11:23 Powód: lit
dodus8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.