Jaka wyciskarka do soków? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-14, 14:23   #151
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez WredkaKredka Pokaż wiadomość
Książkę Huroma też dostałam. Opisuje jakie ustawienia trzeba zrobić przy jakich produktach, ale ja pisałam o innej książce, dostałam ją gratis od sprzedawcy i tam też jets kilka fajnych przepisów
Z jakiej strony zamawiałaś?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 07:47   #152
WredkaKredka
Przyczajenie
 
Avatar WredkaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 29
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

moc sokow
WredkaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 09:19   #153
jestemkobietom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja wybierając wyciskarkę do soków, przede wszystkim sprawdziłam opinie oraz jak wypadają w testach. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-07-03 o 10:03 Powód: link
jestemkobietom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 19:17   #154
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez MissIlonka Pokaż wiadomość
No i ja zdecydowałam się na Huroma, i już pierwszy soczek wyciśnięty - bez problemów, bez zacinania. I szybko sie płucze, a to faktycznie ważne jak się człowiek spieszy do pracy
mam taka samą tylko srebrną własnie dodałam jej recenzję na blogu, jesli szukacie przepisów na soki i koktajle - xx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-07-03 o 10:03 Powód: link
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 08:53   #155
danka_zablocka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez bitedelite Pokaż wiadomość
mam taka samą tylko srebrną własnie dodałam jej recenzję na blogu, jesli szukacie przepisów na soki i koktajle - zapraszam - bitedelite.pl!
Ładna recenzja, jestem ciekawa czy sklep zapłacił Ci za recenzje PLNy czy w ramach zapłaty dostałaś urządzenie?
danka_zablocka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 08:59   #156
maria88anna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Kansas City - Konstantynów Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Długo zastanawiałam się nad zakupem wyciskarki, posiadam sokowirówkę jednak w ostatnim czasie bardzo zainteresował mnie temat zdrowego żywienia, co spowodowało, że postanowiłam zakupić wyciskarkę. Przeglądałam wiele for i wiele stron sprzedających te wspaniałe urządzenia i przyznam szczerze, że byłam przerażona dużą ilością wiadomości z jawną reklamą konkretnych produktów. Myślałam, że fora są do dzielenia się doświadczeniami a nie do takiej formy reklamy. Po długim czasie trafiłam do dużej europejskiej firmy, która myślę, że bardzo fachowo podeszła do doradzenia mi jakie urządzenie sprosta moim oczekiwaniom. Sprzedawca zapytał mnie o wszystkie aspekty jakie są dla mnie istotne i przedstawił mi kilka urządzeń. Wybrałam jedno z nich i jestem bardzo zadowolona zarówno z obsługi jak i urządzenia. Oby więcej takich "ludzkich" sprzedawców...
maria88anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 10:20   #157
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Słuchajcie, taki sok z wyciskarki z porzeczek czy malin można zapasteryzować, żeby nadawał się do picia np. zimą?
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-09, 12:26   #158
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

A dlaczego nie? Sok to sok.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 20:20   #159
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Chodzi mi czy wychodzi z wyciskarki sok, jak po gotowaniu w garnku, czy bardziej mus, moje dziecko nie lubi tego drugiego, mów, że tam są fusy
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 11:44   #160
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Z wyciskarki wychodzi gładki sok, bez farfocli i nasionek.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 15:01   #161
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Wszystko zależy od wyciskarki i 'soczystości' owoców. Kiedy szukałam modelu dla siebie znalazłam porównanie Huroma do innej firmy, gdzie jako różnica podana była właśnie różna mętność soku. Swojego Huroma mam dopiero od kilku tygodni jednak zauważyłam już, że im tańsze i starsze jabłka tym sok jest bardziej gęsty i z farfoclami, czasem wychodzi prawie mus, co dzieciakom się pewnie nie spodoba. Natomiast kiedy trafiam na "świeże", soczyste jabłka, sok jest bardziej klarowny Możesz próbować z różnymi owocami (z typowo bezfarfoclowych - truskawki na sicie z dużymi oczkami), maliny, ale sok jest nieco gęsty, albo spróbować przelać sok przez jakieś sitko
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 11:42   #162
warzywnysok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja używam wyciskarki hurom HE pomocny link w wyborze xxx Ja moją wyciskarkę używam już 2 lata i działa super świetnie prezentuję się w kuchni na blacie, dzięki niej odkryłam na nowa smak pysznych soków warzywnych i owocowych
polecam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-07-13 o 13:55 Powód: link
warzywnysok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 19:46   #163
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Z wyciskarki wychodzi gładki sok, bez farfocli i nasionek.
potwierdzam, wychodzi gładki, czysty sok, nie ma żadnych ziarenek (np. z truskawki czy kiwi)
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 08:55   #164
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Czy wzbogacacie czymś jeszcze wasze świeżo wyciskane soki? Mam tu na myśli na przykład oleje, chlorellę/spirulinę, aloes czy inne suplementy. Od kilku dni dolewam do soku miarkę soku z aloesu, po jego skończeniu chciałabym się przerzucić na inny składnik i zastanawiam się co wybrać
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 08:54   #165
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Ja dodaję tylko wodę wysokomineralizowaną, bo ją lubię, sok wtedy lekko musuje. Suplementów niet. Miałam w planie odżywki wege ale sprowadzanie ich to droga przez mękę i duże koszty, więc odpuściłam. Wcześniej dodawałam zmielone siemię lniane i nasiona chia ale taki koktajl za bardzo mi "rósł" w brzuchu i żle się z tym czułam, a nie chciałam wypijać mniej soku. Dobre dla kogoś kto lubi uczucie mega sytości w żołądku.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 09:41   #166
Kucharenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja mam już prawie 3 lata Versapers Emotion 2G, recenzję pisałam tutaj: http://kucharenka.pl/sokowo/ i jestem ciągle zadowolona Dodatkowo dla czyttelników bloga jest 5% rabatu w sklepie puregreen
Kucharenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:46   #167
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Jednak pokusiłam się na wyciskarkę i jestem zadowolona, wyciska owoce dosłownie do sucha, nic się nie marnuje, a smak obłędny. Kolejna zaleta, o której wcześniej nie pomyślałam, a wczoraj ją przetestowałam, to robienie konfitur, genialne, bo wystarczy wycisnąć owoce, np. agrest, porzeczki i odgotować sok i wychodzi przepyszna, aromatyczna konfitura bez pestek, pięknie się rozsmarowuje na chlebie. To samo będę robić z przecierami z pomidorów na zimę.
Jednakże, żeby otrzymać klarowny sok, trzeba go przepuścić dodatkowo przez gazę (parę postów wcześniej pytałam o to, teraz już wiem).
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 09:57   #168
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez pinaplesss Pokaż wiadomość
Kolejna zaleta, o której wcześniej nie pomyślałam, a wczoraj ją przetestowałam, to robienie konfitur, genialne, bo wystarczy wycisnąć owoce, np. agrest, porzeczki i odgotować sok i wychodzi przepyszna, aromatyczna konfitura bez pestek, pięknie się rozsmarowuje na chlebie. To samo będę robić z przecierami z pomidorów na zimę.
właśnie przymierzam się do konfitur na zimę, w książeczce dołączonej do wyciskarki było kilka przepisów, muszę tylko kupić słoiczki
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 10:07   #169
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Jeżeli masz ciekawe przepisy, to podziel się, jestem fanką domowych przetworów https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post51638927
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 06:52   #170
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Hej
Przeczytalam caly watek i caly czas waham sie nad wyborem sprzetu.
Mam do wydania jakies 1500zl. Mysle intensywnie nad Huromem HU200, ale z drugiej strony ciekawi mnie tez wyciskarka Oscar.
Z tym ze to wyciskarka pozioma, a o takich za wiele nie piszecie... Warto? Niewarto?
Podobno mozna nia takze siekac, robic musy i sorbety.

Ktos moze podzielic sie doswiadczeniem?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 10:51   #171
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Poziome są podobno wydajniejsze i mają wiecej funkcji ale za to zajmują dużo miejsca i są bardziej upierdliwe w czyszczeniu, co na dłuższą metę ma kolosalne znaczenie, zwłaszcza jeśli chcemy używać wyciskarki codziennie.
Przy ograniczonym budżecie raczej nie zwracałabym uwagi na parametry typu obroty silnika (pewnie, że ma to jakis wpływ na wydajność ale grunt, że soki tak czy siak są zdrowsze niż te z sokowirówki) i dodatkowe gadżety (zazwyczaj mając np. kilka sitek do wyboru i tak używamy jednego). Za to polecam zwrócić uwagę czy wyciskarka ma korek-niekapek (wg mnie na zamkniętym obiegu sok jest lepiej wyciskany i jest taki treściwszy) i na pojemność. Moja wyciskarka ma 500ml misę i mogę dzięki temu zrobić dwie porcje soku na zamkniętym obiegu, bez konieczności odlewania soku po trochu.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 17:56   #172
marti199
Przyczajenie
 
Avatar marti199
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja kupiłam sobie Kuvings BIG MOUTH B6000 - troszkę droga ale warto

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-24 o 13:31 Powód: Link.
marti199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 18:15   #173
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Hej
Przeczytalam caly watek i caly czas waham sie nad wyborem sprzetu.
Mam do wydania jakies 1500zl. Mysle intensywnie nad Huromem HU200, ale z drugiej strony ciekawi mnie tez wyciskarka Oscar.
Z tym ze to wyciskarka pozioma, a o takich za wiele nie piszecie... Warto? Niewarto?
Podobno mozna nia takze siekac, robic musy i sorbety.

Ktos moze podzielic sie doswiadczeniem?
Zastanów się do czego głównie ta wyciskarka ma służyć, ja na początku też napaliłam się na modele poziome, no bo domowe makarony, musy itp, ale później przemówił rozsądek, że pewnie i tak nie będę w niej robić nic poza sokami Też miałam do wydania 1500 zł, na 2 generację nie wystarczyło więc zdecydowałam się na "najtańszy" HU-200 i jestem bardzo zadowolona Poszczególne modele różnią się między sobą jedynie korkiem lub jego brakiem, wyglądem i systemem mocowania misy.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 22:03   #174
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Cytat:
Napisane przez marti199 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam sobie Kuvings BIG MOUTH B6000 - troszkę droga ale warto
Wlasnie od tego modelu wszystko sie zaczelo - napilam sie soku wycisnietego z niego i przepadlam

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zastanów się do czego głównie ta wyciskarka ma służyć, ja na początku też napaliłam się na modele poziome, no bo domowe makarony, musy itp, ale później przemówił rozsądek, że pewnie i tak nie będę w niej robić nic poza sokami Też miałam do wydania 1500 zł, na 2 generację nie wystarczyło więc zdecydowałam się na "najtańszy" HU-200 i jestem bardzo zadowolona Poszczególne modele różnią się między sobą jedynie korkiem lub jego brakiem, wyglądem i systemem mocowania misy.
Dumam dumam i nadal nie wiem, a chcialabym juz zamowic...
O ile makaronow raczej robic nie bede o tyle sorbety, mleka roslinne czy np do mielenia maku by mi sie przydala.

Zastanawiam sie teraz nad Oscarem DA-1000 ewentualnie wlasnie nad modelem, ktory Ty posiadasz.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

A czy tym Huromem HU-200 zrobie sorbet?

Sorbet to koronny argument dla TZ (uwielbia), ktory puka sie w glowie jak mowie o kupnie wyciskarki
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 23:41   #175
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Wlasnie od tego modelu wszystko sie zaczelo - napilam sie soku wycisnietego z niego i przepadlam


Dumam dumam i nadal nie wiem, a chcialabym juz zamowic...
O ile makaronow raczej robic nie bede o tyle sorbety, mleka roslinne czy np do mielenia maku by mi sie przydala.

Zastanawiam sie teraz nad Oscarem DA-1000 ewentualnie wlasnie nad modelem, ktory Ty posiadasz.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

A czy tym Huromem HU-200 zrobie sorbet?

Sorbet to koronny argument dla TZ (uwielbia), ktory puka sie w glowie jak mowie o kupnie wyciskarki
W Huromie HU-200 zrobisz soki i musy, do sorbetów potrzebne jest inne sito, którego Huromy nie mają. Sama pytałam w wątku o przydatność tego sita, niestety nie dostałam żadnej odpowiedzi, pewnie dlatego, że większość osób korzysta właśnie z wyciskarek marki Hurom. Pełne sito (do sorbetów, masła orzechowego) mają np. wyciskarski Juice Me, moja znajoma taką posiada i jest zadowolona, wahałam się więc między Juice Me i HU-200 (podobna cena), jednak w sklepie poradzono mi postawić na HU-200, jako sprawdzoną i dobrą firmę (Juice Me to wyrób chiński).
Co do mleka roślinnego, pionowe Huromy jak najbardziej się do tego nadają, trzeba tylko pamiętać, że składniki muszą być bardzo dobrze namoczone Robiłam do tej pory jedynie kokosowe, ale jestem bardzo zaskoczona, takie dobre mleko nie wyszło mi nigdy ani wyciskane ręcznie ani z maszyny do mleka roślinnego, a wiórki nadają się już tylko do kosza
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-07-28 o 23:43
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 17:37   #176
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Dobra wzielam jednak Huroma HU-200

Co do mleka roslinnego- do tej pory robilam je w malakserze, ale drazni mnie przelewanie przez gaze wiec wiaze spore nadzieje z wyciskarka.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 19:02   #177
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Dobra wzielam jednak Huroma HU-200

Co do mleka roslinnego- do tej pory robilam je w malakserze, ale drazni mnie przelewanie przez gaze wiec wiaze spore nadzieje z wyciskarka.
Jakoś nie mogę się przekonać do mleka roślinnego, robiłam blenderem, później kupiłam automat do mleka roślinnego i zwyczajnie mi nie smakuje Jednak muszę przyznać, że z wyciskarki mleko było najlepsze i takie pachnące (zalewałam wiórki wrzątkiem), podobno wiórki można później użyć do ciasta/deseru - nie wiem z jakiej wyciskarki, bo moje po wszystkim były tak drętwe i suche, że wykorzystane do trufli, nie dały się zjeść

W Internecie znalazłam dużo przepisów na przygotowanie mleka sojowego i konopnego w wyciskarce, w książeczce z przepisami Huroma pokazują, że można mielić migdały, orzechy (laskowe, nerkowce) oraz jak przygotować domowe sorbety. Mam nadzieję, że będziesz zadowolona
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 06:48   #178
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Też mi nie smakuje mleko roślinne. Robiłam kokosowe, migdalowe i z mieszanki orzechów. Nie moja bajka Kokosowe wyszło mi bardzo kremowe, a wyciskarkę musiałam potem porządnie wyszorować, bo była aż tłusta w środku.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 09:08   #179
danka_zablocka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Witam wszystkich, jestem posiadaczką Kuvingsa, ale nie do końca zadowoloną.Przed podjęciem decyzji wiele czasu spędziłam czytając wypowiedzi na różnych forach. Momentami miałam jeden mętlik w głowie od tych wszystkich wieści.Po całej tej lekturze koleżanka wyciągnęła mnie na pokaz Kuvingsa i tu pod wpływem tego co czytałam i gadki faceta pokazującego urządzenie podjęłam decyzję o zakupie. Dziś po kilkumiesięcznym użytkowaniu wyciskarki jestem wściekła na siebie, że wybrałam Kuvingsa. Wlot na całe jabłka,jest ale tylko na zdjęciach.Sprytnie zrobione. Bo w praktyce duże jabłka(używam Ligola) wcale nie mieszczą się do otworu, trzeba kroić na ćwiartki i ósemki.Po co takie wprowadzanie w błąd. Przy marchewce wyciskarka zacina się mimo, że producent pisze o dużej mocy silnika. Soki mam zawiesiste, nie do końca mi to pasuje, ale cóż. Występują przecieki na plastikową obudowę silnika. Tu oczywiście producent sobie zastrzegł, że tak może być jeśli źle założymy uszczelkę. Uważam, że uszczelka zamontowana jest dobrze, a sok jakoś przedostaje się.Wygląda na to, że klient zawsze będzie tu winien. No i największy minus tego urządzenia, który bardzo mnie denerwuje.Po wyciśnięciu soku w wyciskarce pozostaje dużo nieodciśniętych pozostałości.Na ściankach sita i w zagłębieniu rury(tuby) do której wkładam owoce. Cały zlew odpadów no i straty soku. Z sokowirówki wyrzucałam nieodciśniętą paćkę, z Kuvingsa dużo nieprzerobionych resztek.Myślę, że takie problemy ma każdy kto posiada Kuvingsa.
Posumowując,dziś już wiem, że ta cała przeczytana lektura na forach to wypowiedzi przede wszystkim sprzedawców urządzeń, a nie użytkowników wyciskarek, którzy przekazują innym wskazówki i rzetelne opinie, pomagając tym samym w wyborze. Szkoda, że tak nie jest. Moim zdaniem jest to bardzo nieuczciwa praktyka stosowana na forach, które miały służyć do wymiany opinii,porad.
Po tym wszystkim postanowiłam umieścić moją opinię o zakupionej wyciskarce przedstawionej jako NR 1 NA RYNKU ŚWIATOWYM !(cyt z Allegro). No w tym przypadku chyba nie do końca!
danka_zablocka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 09:24   #180
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Po tym jak ja kupiłam swojego Huroma sporo moich znajomych też kupiło wyciskarki. Jeden kolega był właśnie na pokazie i kupił Kuvingsa. Nie słyszałam żeby narzekał. Zapytam go czy też ma podobne problemy?


Jeśli chodzi o Hurom HU-200 to jedyną jego wadą jest to, że wylot potrafi się zapchać przy wyciskaniu zieleniny, anansa. Te włókna zatykają wylot i trzeba takie rzeczy wrzucać na końcu.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-13 15:21:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.