Pizza - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-11, 14:52   #181
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Pizza

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
ja wczoraj robiłam termoobieg i 225 stopni. w czasie gdy robię ciasto piekarnik sie nagrzewa, bo to podstawa. Musi być strasznie mocno rozgrzany na te 225 stopni.
Polecam też wrzucić wszystkie składniki a ser dodać na trzy minuty przed wyjęciem, wtedy będzie się ciągnął. Ja wczoraj tego nie zrobiłam i nie był tak cudowny jakbym sobie tego życzyła
Też w końcu wczoraj zrobiliśmy tą pizzę a nawet dwie Jedna była na obiad, druga na kolację Obie wyszły pyszne (z przepisu Floe podanego przez paula78), ale jeszcze nie rozgryźliśmy naszego piekarnika.
Pierwsza piekła się w 220 od góry i od dołu, potem tylko od góry, bo por zaczął się przypalać, no i koniec końców nie była tak ładnie zrumieniona od góry. Była raczej sucha (w sensie, że taka raczej sztywna, i nie czuć było wilgoci) ale chrupiąca
Druga też się piekła w 220 najpierw od spodu, potem z termoobiegiem i była bardziej miękka, lekko wilgotna (ale to może od pieczarek, bo w pierwszej ich nie było) i nie była chrupiąca. Mimo wszystko była lepsza
Następnym razem spróbujemy z termoobiegiem od początku do końca. Tylko zastanawiam się czy temperatura 220 to taka w sam raz czy może dać na 250? Czytałam gdzieś, że najlepiej ustawiać piekarnik na maxa, tylko z drugiej strony boje się, że pizza mi się spali z wierzchu i od spodu, a w środku będzie niedopieczona... Ile Wy w ogóle pieczecie tą pizzę tak mniej wiecej?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 15:46   #182
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Pizza

ja robiłam z ciut odmiennego przepisu i wyszła fantastycznie:
zaczerpnięte z o2. kuchnia

"Składniki:
- 1,5 szkl mąki,
- 3 dkg drożdży,
- 3 łyżeczki oleju,
- 0,5 szkl wody przegotowanej i lekko ciepłej,
- 0,5 łyżeczki soli,
- 0,5 łyżeczki cukru.

Jak przyrządzić?
Jeżeli ciasto na drożdżach to wiadomo,że składniki muszą mieć temperaturę pokojową-tak tylko przypominam.
Na początk włączamy piekarnik ponieważ w czasie przygotowywania ciasta równomiernie się nagrzeje to też ma swoje znaczenie. Temperatura jakiej potrzebujemy to 225 stopni.
Do miski wsypujemy mąkę,kruszymy drożdże, wlewamy olej, wsypujemy sól i cukier (ewentualnie jakieś zioła, jeśli chcemy mieć ciasto ziołowe). I włączamy mikser Tak tak. Ciasto wyrabiamy mikserem dolewając wodę w miare uznania, aż wszystko się połączy w jednolitą masę. Teraz ciasto wyjmujemy z miski i zagniatamy podsypując mąką aż będzie mieciutkie i gładkie. Zostawiamy w misce pod ściereczką aż wyrośnie w jakimś ciepłym miejscu.
Gdy wyrośnie jeszcze kilkakrotnie zagniatamy ( łatwiej zwiększy swą objętośc i będzie pulchniejsze ).
Na posypanym mąką blacie rozwałkowujemy ciasto nadając mu kształt blaszki na której będzie pieczona pizza.
I tyle.
A zanim położycie na nim wszystkie wybrane składniki polecam posmarowac je specjalnym sosem: W kubku mieszamy :koncentrat pomidorowy,mnóstwo ziół, zwłaszcza bazylii,roztary czosnek-3 ząbki ale wielbiciele czosnku powinni wziąć więcej. No i sól.Zresztą jak zwykle przyprawy wg uznania. Pieczemy to cudo zaledwie 15-20 minut.Wychodzą fajne górki na brzegach jeśli sie je ominie przy smarowaniu tym sosikiem
Ciasta wystarcza na blaszkę o wymiarach 30/40 cm.

Uwagi:
Podane proporcje dobrałam sobie sama w miare prób. W oryginalnym przepisie jaki dostałam było: - 3 szkl mąki,
- 4 dag drożdży,
- 6 łyżek oleju,
- szkl wody.
Ale okazało się ze ciasta jest zbyt dużo no i coś w ogóle nie pasowało. Od kilku lat robię wg przepisu poprawionego i jest niezawodny."

Ciasto rosło mi dosłownie 10 minut i potem 25-30 w piekarniku i było pyszniutkie, pulchniutkie, mięciutki w sam raz i przede wszystkim nic się nie przypaliło na 225stopniach i termoobiegu
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 21:10   #183
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Pizza

Zawsze jak piekę pizzę (ok 20min w temp. 200st, ustawiam piekarnik na pieczenie z góry i zdołu) to ser mi się za bardzo przypieka i nie jest taki "ciągnący się". Macie na to jakieś rady? jakiego sera należy użyć? mozarella jest dobra?- nie próbowałam jej nigdy w pizzy.
a jak ustawić piekarnik? może tylko na pieczenie z dołu, żeby góra się nie przypiekała?
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 08:12   #184
Olcia_rom
Rozeznanie
 
Avatar Olcia_rom
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk/West Yorkshire (UK)
Wiadomości: 675
Dot.: Pizza

Ser powinno się dawać ok 5 min przed wyciągnieciem pizzy z piekarnika. Wtedy jest mięciutki i ciągnący. Mozarella może być-jak najbardziej. Ja też często daję zwykły żółty ser i na to jeszcze trochę kosteczek fety.
Olcia_rom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 12:09   #185
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Pizza

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Zawsze jak piekę pizzę (ok 20min w temp. 200st, ustawiam piekarnik na pieczenie z góry i zdołu) to ser mi się za bardzo przypieka i nie jest taki "ciągnący się". Macie na to jakieś rady? jakiego sera należy użyć? mozarella jest dobra?- nie próbowałam jej nigdy w pizzy.
a jak ustawić piekarnik? może tylko na pieczenie z dołu, żeby góra się nie przypiekała?
Przy pieczeniu pizzy,ciast drożdżowych i tym podobnych ustawiam piekarnik na 180-200st.i pieczenie z dołu i góry,a co do sera to daję najczęsciej żółty ,twardy,mozarelli do pizzy nie używam-po prosty w tym połączeniu mi nie smakuje.
Jednak z tego co słysze od znajomych to problemem może byc po prostu piekarnik,albo za mocno przypieka albo za słabo
Może spróbuj zakryc ciasto folią aluminiową i 10 min. przed końcem pieczenia po prostu ją zdejmij lub jak radzi Olcia_ rom posyp ser przed wyjęciem
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 17:12   #186
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Pizza

Dzięki dziewczyny za rady
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 22:55   #187
antoinettee
Zadomowienie
 
Avatar antoinettee
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 407
Dot.: Pizza

Przeczytałam cały wątek i nabrałam takiej chęci na pizze ze pojęcia nie macie. Znam dobry i łatwy przepis na sos czosnkowy :P
Potrzebna jest tylko oliwa z oliwek, czosnek i jakieś zioła. Ja zazwyczaj robie z odrobiną bazylii. Sos najlepiej jak postoi jeden dzień żeby przeszedł tym czosnkiem Naprawdę jest smaczniutki. Podają go w pizzerii w moim mieście:P A przepis mam od koleżanki, która tam pracowała
__________________
Nasze szczęście Julia
antoinettee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-17, 08:29   #188
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Pizza

Cytat:
Napisane przez antoinettee Pokaż wiadomość
Potrzebna jest tylko oliwa z oliwek, czosnek i jakieś zioła. Ja zazwyczaj robie z odrobiną bazylii. Sos najlepiej jak postoi jeden dzień żeby przeszedł tym czosnkiem Naprawdę jest smaczniutki. Podają go w pizzerii w moim mieście:P A przepis mam od koleżanki, która tam pracowała
Hmmm.
Ja wolę takie 'białe', gęste sosy czosnkowe, na bazie majonezu lub jogurtu greckiego. A Twój jest bardzo płynny na pewno, bo tylko z oliwą. IMO nie bardzo taki typ sosu nadaje się do pizzy.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 08:57   #189
vaya11
Raczkowanie
 
Avatar vaya11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wejherowo
Wiadomości: 49
GG do vaya11 Send a message via Skype™ to vaya11
Dot.: Pizza

wlaśnie ze takie sosy dodaje się do pizzy w włoszech!!! takie "olejki" i jest to bardzo dobre!!!!
__________________
vaya11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 17:56   #190
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Pizza

Cytat:
Napisane przez vaya11 Pokaż wiadomość
wlaśnie ze takie sosy dodaje się do pizzy w włoszech!!! takie "olejki" i jest to bardzo dobre!!!!
Ojej nie spotkałam się z takimi sosami we Włoszech a w czym je podają?
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 19:11   #191
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Pizza

Cytat:
Napisane przez vaya11 Pokaż wiadomość
wlaśnie ze takie sosy dodaje się do pizzy w włoszech!!! takie "olejki" i jest to bardzo dobre!!!!
Te wykrzykniki nadają agresywny ton wypowiedzi czy jestem przewrażliwiona?

Napisałam o swoich preferencjach smakowych, mam nadzieję, że skrót IMO -> in my opinion, jest dla Ciebie zrozumiały.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-26, 17:02   #192
bazylia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 691
Dot.: Pizza

Ja też zajadam pizzę z aromatyzowaną czosnkiem oliwą - pychota Chociaż z takim kremowym sosem też jest całkim dobre. Zdecydowanie wolę jednak z oliwą.
__________________
Mama Małgosi
bazylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 15:28   #193
vanessa1592
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 98
pizzeria z cieńkim ciastem...

Jeżeli jest już taki wątek a ja go nie zauważylam, to z góry przepraszam. Co prawda wiem, że temat pizzy był juz wielokrotnie poruszany, ale wydaje mi się że nikt jeszcze nie stworzyła takiego wątku, a mianowicie: czy któraś z szanownych wizazanek wie może gdzie możne zamówić dobra pizze na CIEŃKIM cieście? dodam że interesuje mnie Kraków, a konkretnie Biały Prądnik. Z góry dziękuję
vanessa1592 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 18:05   #194
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: pizzeria z cieńkim ciastem...

pizza na cienkim ciescie jest w telepizza, mozna wybrac ciasto albo na cienkim albo na grubym, mnie tam pizza smakuje ale niewiem jak tobie i czy jest w twoim miescie
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 19:41   #195
vanessa1592
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 98
Dot.: pizzeria z cieńkim ciastem...

dzięki za szybką odpowiedż. jest napewno.
vanessa1592 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 10:32   #196
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: pizzeria z cieńkim ciastem...

Banolli zdecydowanie, Pizza Dominum tylko trzeba poprosić (zwykle pytają). Polecam też pizzerię na karmelickiej Mamma Mia - boska pizza
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 16:48   #197
vanessa1592
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 98
Dot.: pizzeria z cieńkim ciastem...

dzięki za informacje! pizza dominium jest świetna, to wiem ale jej do mnie nie dowożą mimo że mieszkam stosunkowo blisko rynku, nie wiem dlaczego/ W Banolli jest cieńkie ciasto?? nie wiedziałam... a tej mamma mia jeszcze nie znałam ;D
vanessa1592 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 19:30   #198
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Pizza

A ja się załamałam. Zabrałam sie pełna zapału do przepisu z pierwszej strony - ten z gazety , zrobiłam jak w przepisie, ciasto rozgniatałam 10 min ale kleiło się niemiłosiernie dodałam jeszcze maki ale nie chciałam za duzo by nie było za twarde i nadal sie kleiło - odstawiłam do wyrośnięcia , stało 1 godzine i nie wyrosło...... szlag mnie trafił nic mi nie wychodzi, aż sie pokłociłam z TZ (a raczej on ze ną bo był strasznie głodny
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 22:44   #199
antoinettee
Zadomowienie
 
Avatar antoinettee
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 407
Dot.: Pizza

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
A ja się załamałam. Zabrałam sie pełna zapału do przepisu z pierwszej strony - ten z gazety , zrobiłam jak w przepisie, ciasto rozgniatałam 10 min ale kleiło się niemiłosiernie dodałam jeszcze maki ale nie chciałam za duzo by nie było za twarde i nadal sie kleiło - odstawiłam do wyrośnięcia , stało 1 godzine i nie wyrosło...... szlag mnie trafił nic mi nie wychodzi, aż sie pokłociłam z TZ (a raczej on ze ną bo był strasznie głodny
Nie trzeba było się kłucić tylko coś zamówić. A TŻ powinien Cie pocieszyć a nie klocic się z Tobą. Nie martw się, następnym razem wyjdzie Czasami jest taki dzień, że zakalce wychodzą Może skorzystaj z jakiegos innego przepisu Głowa do góry Jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do Tego, żeby coś nam nie wyszło
__________________
Nasze szczęście Julia
antoinettee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-28, 23:26   #200
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Pizza

Cytat:
Napisane przez antoinettee Pokaż wiadomość
Nie trzeba było się kłucić tylko coś zamówić. A TŻ powinien Cie pocieszyć a nie klocic się z Tobą. Nie martw się, następnym razem wyjdzie Czasami jest taki dzień, że zakalce wychodzą Może skorzystaj z jakiegos innego przepisu Głowa do góry Jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do Tego, żeby coś nam nie wyszło
Dzięki dobrze usłyszeć miłe słowa, ale mi to naprawdę nic nie wychodzi... ciasto najprostsze jakie mogło być też zchrzaniłam...a na dodatek TZ choleryk który popsół mi humor na cały dzień no ale to historia na inny wątek

Dzięki Antoinette
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 22:12   #201
veaka24
Raczkowanie
 
Avatar veaka24
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 71
Dot.: Pizza

A zdarza się Wam kupować pizze mrożone? Jeśli tak, to jakie uważacie za najlepsze?
veaka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 13:32   #202
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Pizza

Dzieeewczyny, odświeżam wątek bo dziś robię pizzę na obiad . Mam chrapkę na jakiś egzotyczny, nieznany dotąd smak... spód będzie cienki, z mąki razowej i orkiszowej (już wypróbowany), tylko właśnie mam kłopot z doborem składników na wierzch . Na pewno ananas z puszki, ale co jeszcze ? Proszę, poradźcie mi coś, bo nie wiem kompletnie co by do tego mogło pasować (oprócz mięsa). I lepiej podać z sosem czosnkowym czy ketchupem?
Pozdrawiam .
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 13:58   #203
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: Pizza

Wydaje mi się, że do ananasa to tylko szynka i ser a sos raczej pomidorowy, ale nie wiem sama...


BTW, dziewczyny, duzo dajecie oliwy to ciasta? Bo mi wychodzi pyszne ciasto, ale jest troche za suche porownując do "normalnej" pizzy. Moze daje za malo oliwy?
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 11:38   #204
asiaczeek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Przepis na pyszną pizzę ;)

Oto przepis na przepyszną pizzę jak z pizzerii z cienkim ciastem. U mnie w domu zawsze wychodzi i zawsze świetnie smakuje .




Składniki:


Ciasto:
mąka - 1 i 3/4 szklanki
letnia woda - pół szklanki
drożdże - 20g
oliwa z oliwek (lub olej) - 3 łyżki
sól - pół łyżeczki
cukier - pół łyżeczki
1 ziemniak - średniej wielkości*

Sos:
koncentrat pomidorowy - 200g
majonez - 2 łyżeczki
jogurt naturalny - 2 łyżeczki
1 ząbek czosnku
"Przyprawa do pizzy" (firma Prymat) - około 2 łyżeczek



Sposób wykonania:

Ziemniak obrać i gotować w osolonej wodzie. Podczas gotowania należy zrobić rozczyn z drożdży, cukru, 2 łyżek mąki i połowy przygotowanej letniej wody, w ciepłym miejscu pozostawić do wyrośnięcia. Kiedy ziemniak już się ugotuje zrobić z niego puszystą masę. Do w miare dużego naczynia mąkę przesiać, dodać sól, oliwę (lub olej) resztę przygotowanej wody, wyrośnięty rozczyn i ziemniaka. Wyrabiać ciasto, czym dłużej tym lepiej, ale możemy już przestać gdy zacznie ono odchodzić od rąk i będzie puszyste. Pozostawić do wyrośnięcia. W między czasie robimy sos. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy (ząbek czosnku obieramy i siekamy). Włączamy piekarnik do nagrzania i ustawiamy temperaturę 220-240 stopni C. Na papierze do pieczenia smarujemy tłuszcz i kładziemy ciasto. Rozwałkowujemy je cienko, robiąc grubszy brzeg. Smarujemy sosem pomidorowym. Dodatki zależą teraz tylko od własnej inwencji twórczej (oczywiście trzeba pamiętać by nie było zbyt dużo mokrych składników). Ja zawsze daje zaraz po sosie salami, lub pokrojonego kurczaka. Potem kładę ser, na niego pieczarki, cebulę, paprykę, kukurydzę i 6 okrągłych plastrów salami do ozdoby. Pizzę wkładamy do nagrzanego piekarnika i pieczemy 15-20 min. Smacznego!

_________________________ _________________________ ________________
* Ziemniak sprawia, że ciasto jest miękkie w środku i chrupiące po bokach. Nie czuć wielkiej różnicy w smaku.
asiaczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 16:15   #205
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Przepis na pyszną pizzę ;)

Będę musiała wypróbować ten patent z ziemniakiem, sama kiedyś robiłam placek drożdżowy bez jajek i w przepisie był właśnie ugotowany ziemniak. W ogóle czytałam, że te kartofle to bardzo dobre spulchniacze, stosowano je już w dawnym cukiernictwie . Dlatego przy najbliższym pizzowaniu nie omieszkam się spróbować Twojej metody . Aczkolwiek ja zawsze daję więcej mąki, z tych 1 3/4 szkl. to by mi chyba pizza dla jednej osoby wyszła . No ale fakt, my z mamą lubimy puszyste ciasto i zawsze jest to jednak duża porcja .


W ogóle kocham pizzę, ale tylko razową . Przepis u mnie na blogu, bardzo polecam, można oszczędzić sobie wyrzutów sumienia . Najlepsza jest z mozzarellą, szczególnie z dwoma gatunkami - wędzoną i zwykłą . Ja na swoją połówkę kładę też często tofu.


__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 18:55   #206
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Pizza

A czy ktoś próbował wyrabiać ciasto na pizzę w automacie do chleba? Bardzo zależy mi na takim przepisie. No i żeby drożdze były instant. Please...
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 18:58   #207
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Pizza

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
A czy ktoś próbował wyrabiać ciasto na pizzę w automacie do chleba? Bardzo zależy mi na takim przepisie. No i żeby drożdze były instant. Please...
Z drożdżami instant wychodzi, wiem bo ja tylko takich używam. Natomiast co do automatu, to nie mam pojęcia .
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 19:08   #208
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Pizza

Cytat:
Napisane przez Superchic(k) Pokaż wiadomość
Z drożdżami instant wychodzi, wiem bo ja tylko takich używam. Natomiast co do automatu, to nie mam pojęcia .
No tak, ale ile dodać drożdzy instant? Z reguły jest podana ilość zwykłych drożdży, a to nie to samo.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 19:29   #209
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Pizza

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
No tak, ale ile dodać drożdzy instant? Z reguły jest podana ilość zwykłych drożdży, a to nie to samo.
Na cztery pełne szklanki mąki (takie po nutelli ) - paczuszka drożdży Dr. Oetkera.
Dwie szklanki - pół paczuszki, itd.
Ja na trzy szklanki mąki (wychodzi duża pizza o średnicy 30 cm na grubym cieście) daję pełną łyżeczkę tychże drożdży.
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 09:42   #210
goosia207
Zakorzenienie
 
Avatar goosia207
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5 526
Dot.: Pizza

wczoraj zrobiłam drugi raz w życiu (za pierwszym razem ciasto nie urosło i nie wyszła ) pizzę z przepisu z początkowych stron i ciasto urosło mi prawie do nieba i było bardzo pyszne.i w ogóle cała pizza była pyszna, a zaznaczam, że nie jestem super kucharką aczkolwiek się staram i cały czas uczę
__________________
razem
goosia207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-27 15:10:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.