Szkoła policealna - Technik rachunkowości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-11, 10:12   #1
widoknaswiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 8

Szkoła policealna - Technik rachunkowości


Chciałabym podjąć naukę na kierunku technik rachunkowości. Tak naprawdę to byłby KKZ czyli kwalifikacyjny kurs językowy gdzie nie ma egzaminów jak sesje na studiach tylko uczy kursant się systematycznie, a po 2 latach ma egzamin państwowy. W szkole w której się uczyłam ukończyłam już technika administracji i pomyślałam, że rachunkowość jest podobnym kierunkiem do administracji więc myślę nad zrobieniem tego kierunku. W moim przypadku studia na FiR nie zdałyby egzaminu bo trzeba napisać dobrze maturę z matematyki, a ja nie jestem ścisłowcem, wręcz przeciwnie - humanistą i osobą z zacięgiem artystycznym. Czytam na internecie artykuły czy rachunkowość w szkole policealnej jest trudna, czy trzeba lubić cyferki, pracę z liczbami, to wyczytałam, że rachunkowość na początku może być trudna, ale potem chyba nie jest i trzeba być dokładnym, skrupulatnym. Ja taka jestem, ale nie jestem umysłem analitycznym, a czasem z ciekawości widywałam ogłoszenia do biur rachunkowych gdzie chcieli na przykład tylko średnie, ale w ogłoszeniu był na przykład wymóg, że trzeba być umysłem analitycznym, a ja takim nie jestem.

To jak w końcu jest z tym kierunkiem? Gdybym zrobiła z dwóch innych dziedzin kierunki typu spedycja albo logistyka plus kosmetyczka to to kupy się nie trzyma bo logistyka i spedycja są związane z logistyką, pracą w centrach logistycznych i tam naprawdę trzeba umysłu ścisłego, analitycznego i do takich kierunków nie pasowałaby przykładowo kosmetyczka bo to branża beauty, zupełnie inna liga, że się tak wyrażę. Zrobiłam kiedyś technik administracji bo lubię ten kierunek, podobał mi się i zawsze uważałam, że jak kiedyś skończę technika administracji to potem poczuwałabym się w kierunku rachunkowości bo uważam, że kierunki pod kątem hm, biurokracji są związane ze sobą i mocno do siebie zbliżone.

Czy technik rachunkowości faktycznie jest dla ludzi lubiących cyferki, pracę z liczbami i nie powinny go wybierać osoby, które nie potrafią dobrze w matematykę i które za nią nie przepadają, są słabi z tego przedmiotu?
widoknaswiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-21, 20:01   #2
comptable
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła policealna - Technik rachunkowości

Nie wiem czy watek aktualny ale na administracji masz finanse publiczne a w nich dział rachunkowosci budzetowej. Jak ci to szło? Odpowiedz sobie sama czy to kierunek dla ciebie.
comptable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-21 21:01:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:12.