Laser - wątek ogólny (epilacja, na blizny, naczynka) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-11, 18:06   #1
chicotimido
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 1

Zabiegi laserowe lub IPL twarzy _po_ trądziku u mężczyzny


Cześć
Ostatnio powróciłem do tematu walki z cerą potrądzikową po latach przerwy spowodowanej brakiem widocznych efektów leczenia problemu w trakcie. Obecnie nowych "wykwitów" od około pół roku nie widać, stąd prefiks po- i dość miła perspektywa i nadzieja, że problem ten mam już za sobą (27 lat), więc pozostało zwalczyć "pobojowisko" po nim. W trakcie wizyty u dermatologa oprócz przepisania kilku specyfików mających na celu oczyszczenie, odkażenie cery pojawiło się z mojej strony pytanie dotyczące możliwości poprawy aktualnego wyglądu skóry - to jest zniwelowania lub wyeliminowania pozostałości po trądziku, głównie tych w postaci drobnych, ciemniejszych od samej skóry dziurek na jej powierzchni (niczym zrobionych setką igieł) na policzkach, czole i nosie. Zdaniem dermatologa z racji ich intensywności warto byłoby rozważyć zabiegi laserowe.

W związku z tym mam kilka pytań o Wasze opinie.
1. Czy zabiegi tego typu rzeczywiście działają na skórę pozostałą po latach trądziku? Czy ktoś ma takie doświadczenia? Dopytuję, bo myślę, że inaczej tego typu zabiegi mogą działać na osoby w trakcie walki z trądzikiem, a inaczej na osoby już po niej.
2. Czy rzeczywiście widoczne jest to tylko kilka dni po zabiegu? Mam możliwość pracy częściowo zdalnej, więc nie byłoby to dla mnie aż takim dyskomfortem nawet przez ten miesiąc-dwa.
3. Ile zabiegów przeprowadza się? Czy to raczej kwestia indywidualna - zależna od zauważalnych efektów?
4. I na koniec nieco ogólniej, luźniej - co sądzicie o wykonywaniu tego rodzaju zabiegów u mężczyzn? Ja je rozważam jako (ostatnią?) próbę walki, ale wraz mam wątpliwości, częściowo pewnie też ze względu na to, jak to odbierze środowisko, w którym żyję, pracuję. Ktoś może powiedzieć, że to "niemęskie", ale osobiście myślę, że każdy ma prawo do czystej cery i jeśli nie zapewniły mi jej geny to trzeba się postarać o to innymi sposobami.



Pozdrawiam serdecznie
chicotimido jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-18, 21:12   #2
Lidiaxxyz9
Przyczajenie
 
Avatar Lidiaxxyz9
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 5
Laser

Cześć, Na policzku zrobiła mi się jakaś krosta wdał się stan zapalny, obecnie używam maści na receptę przepisanej przez dermatologa dodatkowo został użyty laser, oraz zostały przepisane mi witamina A 1200j oraz witamina E 400mg w tym przypadku kiedy mogę zrobić kolejny laser oraz do kiedy maksymalnie można używać antybiotyk w maści oraz ile czasu przed laserem trzeba odstawić witaminy?
Lidiaxxyz9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-21, 14:02   #3
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Laser

Cytat:
Napisane przez Lidiaxxyz9 Pokaż wiadomość
Cześć, Na policzku zrobiła mi się jakaś krosta wdał się stan zapalny, obecnie używam maści na receptę przepisanej przez dermatologa dodatkowo został użyty laser, oraz zostały przepisane mi witamina A 1200j oraz witamina E 400mg w tym przypadku kiedy mogę zrobić kolejny laser oraz do kiedy maksymalnie można używać antybiotyk w maści oraz ile czasu przed laserem trzeba odstawić witaminy?
O takich rzeczach decyduje lekarz, skontaktuj się z nim.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-21, 14:05   #4
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Laser - wątek ogólny (epilacja, na blizny, naczynka)

Wątek poświęcony laserowi na wszelkie dolegliwości.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-21 15:05:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.