Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-29, 11:52   #1
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Question

Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia


Hej
mam mały problemik,,,zbliża się lato ,a Ja jestem okularnicą.Chciałabym bardzo ,skryć oczy za "modnymi"okularami słonecznymi.I stąd pytanko:Czy uzywacie soczewek kontaktowych firmy Bausch/Lomb 3 miesięcznych???jakie macie odczucia,,jakie płyny polecacie.
Z góry dziękuje za zaintersowanie tematem,,mam nadzieję ,że ktos napisze
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 18:26   #2
KasiulkaS
Raczkowanie
 
Avatar KasiulkaS
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: z pracy ;-)
Wiadomości: 205
GG do KasiulkaS Send a message via Skype™ to KasiulkaS
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Czesc Toogra!
Jak najbardziej polecam soczewki.
Uzywam od kilku lat 3 misieczne (chociaz przyznam sie ze zdaza sie mi nosic dluzej).
Po:
1. Musisz widziec czy Twoje oczy toleruja soczewki (niektorzy lazawia i maja dyskomfort ze to cialo obce w oku)
2. To jest super nic nie zaparowuje, wypada, wygladasz tak, ze nikt nic nie wie ze masz wade.
3. Musisz dbac o higiene szkiel i pudeleczka ale to zaden problem.
4. Co do plynow to okulista Ci sam dobierze (starczy na dlugo).
5. Mozesz robic makijaz, nosic okulary sloneczne a nawet jezeli masz wade wzroku mozesz zmienic na soczewki kolorowe.

Ogolenie baaaaaardzo polecam. Oczywiscie fajnie jest jak w domu oczy odpoczywaja i nosisz okulary (ja tego nie robie - to blad).

Warto - idz do okulisty popytaj, pomierz (ja 1-sza pare mierzylam gratis).
Przepraszam za literowki.

Pozdrawiam!
KasiulkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 18:34   #3
Kajtek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 273
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Soczewki kontaktowe to jeden z njwiększych wynalazków ludzkości. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. I używam właśnie Baush&Lomb. To zdecydowanie najlepsza dla mnie marka. Używałam z niej różnych rodzajów i z wszystkich byłam zadowolona a z innymi markami bywało różnie.(noszę soczewki już piętnaście lat). Od paru lat używam Comfortów B&L i są OK. ściągam je na noc. Kiedyś miałam też takie, których wogóle nie wyjmowałem przez tydzień-dwa.Były super na wyjazdy! jednak po paru kompletach jakoś mi się oczy uwrażliwiły i wolałam wyjmować na noc.
Kajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 18:40   #4
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

zgadza sie z KasiulkaS, soczewki sa super, odczuwasz o wiele wiesza wygode (nawet przy czesaniu
uzywam wlasnie 3miesiecznych bauscha juz od roku, jestem z nich bardzo zadowolona.

aby dobrac soczewki musisz isc do okulisty, dobierze on zarowno moc (ktora powinna zazwyczaj byc o cwierc dioptrii nizsza niz w okluarach) jak i promien krzywizny Twoich soczewek. Popytaj sie w roznych zakladach, bo roznie to wychodzi cenowo. Ja np. zaplacilam 50zl za badanie a do tego dostalam miesieczne soczewki johnsona i maly plyn 60ml (starcza na ok 2 tyg). w innych zakladach ceny jednak byly czasami dwukrotnie wyzsze.
a kiedy juz bedziesz wiedziala jakie soczewki masz nosic, to polecam kupowanie ich na allegro.oplaca sie niesamowicie. np za opakowanie (czyli 6 sztuk) trzymiesiecznych soczewek bauscha zaplacilam niecale 70zl czylimialam 3 pary, kazda na 3 mieisace, podczas gdy u optyka za jedna pare zaplacilabym 68zl. plyny tez sie oplaca, sa o wiele tansze. uzywalam solo aqua care (360ml 50zl u optyka, na allegro nie wiem), renu, opti free (ceny podobne) i sauflona (tanszy) ale przerzucilam sie AMO comfort plus (360ml 30 na allegro) i nie wiedze zadnej roznicy w tych wszystkich plynach. a skoro nie widac roznicy, to po co przeplacac
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 20:18   #5
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

ja już od 8 lat noszę soczewki, moja mama od około 25 (były sprowadzane z USA)-nie ma bez nich życia! mam -7,5 i jeszcze astygmatyzm więc muszę się porządnie wspomagać;-) Od zawsze noszę Bauscha Optima FW 3 miesięczne, innych nie chcę. Miałam tez miesięczne teź Bausha, miałam wrażenie jakby soczewka się zwijała-w ostrości widzenia, wolałam nie prowadzić samochodu. Koleźanka miała to samo. Płyn polecam najnowszy Solo Care
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 20:52   #6
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Soczewki to faktycznie super sprawa. Nosze je od wakacji i jestem straszliwie zadowolona. Mam wade ok -5 (dosc duzo) i strasznie mnie to zawsze denerwowalo, bylam niesmiala, musialam sie wszystkim tlumaczyc, ze nawet w okularach nie widze i nigdy nie pamietalam zadnej twarzy :P Soczewki mam dobrane o ok 0.5 dioptrii mniejsze od wady i widze super! Nagle zauwazylam wiele szczegolow w otaczajacym mnie swiecie, wszystkie kontury, ludzi itp. W dodatku soczewki sa bardzo wygodne: nie trzeba sie martwic o za duzy ruch, ze zaparuja, popsuja sie czy jeszcze cosik innego. To moje zdrowe oczy, ktore zdejmuje na noc Dodam ze mam jednomiesieczne J&J, a plyn Renu multiplus
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 21:40   #7
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Smile Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez muron
ja już od 8 lat noszę soczewki, moja mama od około 25 (były sprowadzane z USA)-nie ma bez nich życia! mam -7,5 i jeszcze astygmatyzm więc muszę się porządnie wspomagać;-) Od zawsze noszę Bauscha Optima FW 3 miesięczne, innych nie chcę. Miałam tez miesięczne teź Bausha, miałam wrażenie jakby soczewka się zwijała-w ostrości widzenia, wolałam nie prowadzić samochodu. Koleźanka miała to samo. Płyn polecam najnowszy Solo Care
Zgadzam sie z Tobą całkowicie.Moje doświadczenia z miesiecznymi soczewkami były podobne- takie podwójne rozmazane widzenie i swędzenie oczu.Od kilku lat nosze 3 miesieczne i jest ok.Zaczynałam od noszenia soczewek 1 rocznych kiedys dawno temu i doswiadczenia rowniez byly bardzo dobre...ale skończyli je produkować.....
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-30, 23:09   #8
ntl
Raczkowanie
 
Avatar ntl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 30
GG do ntl
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja tez uzywam 3 miesiecznych bausch&lomb. jesli dobrze kojazre to kiedys nazywały sie bodajże optim a teraz SofLens 38 . Ojojoj i niewyobrażam sobie co to byłoby za zycie bez nich!!!! Płyn albo solo aqua care (tylko jakos ten pojemniczek mi nieleży ), albo renu
ntl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 05:57   #9
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Bardzo dziękuje dziewczyny za porade,,ja sama mam juz troche doswiadczen z soczewkami moje pierwsze byly rocznie ,ktore się gotowało w wodzie ,,,,stare dzieje jakies 20 lata temuPotem nosilam J&J 1-m-czne...ale jakos mnie oczy po nich swedzialy.Teraz wlasnie znalazlam na alegro sklep z mojego miasta czyli Gdyni i tam oferuja kwartalne po 78 zl szt.4 to dobra cena ,bo jak pytama u optykow innych para byla w cenie od 68-85zl.Mam tylko problem taki czy 3-m-czne soczewki są w noszeniu jakies inne niz jednomiesieczne,,,tak mi zasugierowano,,,ze niby są bardziej odczuwalne w oku.Takze nie wiem czy moge zamowic parametry identyczne jak z 1m-c J&J,,,
Pozdrawiam wszystkie cieplutko))
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 07:03   #10
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

roczne nadal produkują-moja mama je nosi, ale nie Bausha, chyba Ciba Vision
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 07:05   #11
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Toogra
Bardzo dziękuje dziewczyny za porade,,ja sama mam juz troche doswiadczen z soczewkami moje pierwsze byly rocznie ,ktore się gotowało w wodzie ,,,,stare dzieje jakies 20 lata temuPotem nosilam J&J 1-m-czne...ale jakos mnie oczy po nich swedzialy.Teraz wlasnie znalazlam na alegro sklep z mojego miasta czyli Gdyni i tam oferuja kwartalne po 78 zl szt.4 to dobra cena ,bo jak pytama u optykow innych para byla w cenie od 68-85zl.Mam tylko problem taki czy 3-m-czne soczewki są w noszeniu jakies inne niz jednomiesieczne,,,tak mi zasugierowano,,,ze niby są bardziej odczuwalne w oku.Takze nie wiem czy moge zamowic parametry identyczne jak z 1m-c J&J,,,
Pozdrawiam wszystkie cieplutko))
przecież soczewek w ogóle w oku się nie czuj!!! Dla mnie miesięczne to paskudztwo. I jeszcze jedno, raczej nosze 2,5 misiąca, bo potem są juz anieczyszczone i cały czas muszę płukać bo mam wrażenie, ż cos tam jest. Ale to może dlatego, że mieszkam na Śląsku. Kopalni nie ma, ale dookoła kilkanascie miast a nie wsi, więc spalin więcej.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-31, 08:14   #12
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

W takim razie zamowie ,,,,tylko chyba mam pecha bo facet z allegro o duzo zmienil cene,,od wczoraj)
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 08:43   #13
agajot
Zakorzenienie
 
Avatar agajot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 4 194
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja też zaczynałam chyba 50 lat temu od soczewek, które gotowało się w wodzie destylowanej. I chyba nie ma firmy, której soczewek bym nie nosiła. Nie widziałam też różnicy między soczewkami na 1 miesiąc czy 3 miesiące. Ja jednak najbardziej byłam zadowolona z soczewek J&J.
agajot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 08:59   #14
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

ja nosze pure vision noc i dzień http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=84522639 oczywiscie nagminnie przeginam z ich używaniem(spokojnie nawet do 3 m-cy-czego nie polecam bo nie chce miec kogoś oczu na sumienieu) bo naprawde nic mi nie dolega.mój okulista pewnie by mnie udusił.nie nosze ich jednak na noc.kupiłam je pierwszy raz rok temu jak wyjezdzałam na dłuższy wekend i zależało mi na komforcie w miejscu gdzie nie odrazu mam łazienkę.sprawdziły sie i od tej pory jestem im wierna.dodam jeszcze ze wczesniej używałam wielu innych soczewek moimi ulubionymi były tanie soczewki miesieczne pewnej angielskiej firmy niestety już nie dostepne w polsce.po nich miałam duży problem z dobraniem dobrych dla mnie soczewek.żadne mi nie pasowały czułam je na oku dotyczy to głównie j&j i focusów.miałam zaburzenia widzenia i suchość oka tragedia.wiec każdy musi poszukac czegoś dobrego dla siebie.nie moge absolutnie znieść na oku soczewek wysoko uwodnionych!życze powodzenia w dobieraniu soczewek i pozdrawiam
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 09:20   #15
midim
Raczkowanie
 
Avatar midim
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 43
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Hej!
A więc moje doświadczenie jest takie. Początkowo używałam Soczewki kontaktowe J&J Acuvue 2 i było super, przez cały dzień nie wysychał i wogóle ich nie czułam, następnie chciałam spróbować 3miesiecznych Bausha (chodziło o względy finansowe) ale niestety jestem strasznie niezadowolona, już po południu miała wrażenie strasznie suchego oka:/ Teraz kończe już trzeci miesiąc noszenia-nareszcie! I wracam do J&J. Tak więc według mnie są one dużo lepsze. A miałam też wrażenie że te Bausha są troszke słabsze, ale może tylko mi sie wydawało Ale jak to w życiu bywa-dla każdego dobre co innego
Pozdrawiam
midim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 09:33   #16
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja zakładam jednodniówki ( mała wada ) a potrzebuję do uprawiania mojego ukochanego sportu.
Używam J&J - bo akurat na takie miałam zrobioną przymiarkę u okulisty. No i teraz mam problem - bo jak wiadomo wszystkie soczewki mają określona krzywiznę - oczywiście każdy producent inną - a jakże. Czy to jest aż tak wielka różnica między np. 8,5 a 8,6 - żeby za każdym razem wędrować do lekarza? Nienawidzę tych wizyt u okulisty gdy trzeba sobie w gabinecie soczewki zakładać- nic mi wtedy nie wychodzi...
Czytałam , że soczewek nie powinno się nosić stale przy małej wadzie wzroku - to prawda? Teraz na lato wolałabym zrezygnować ze zwykłych okularów na rzecz soczewek + okulary przeciwsłoneczne.
Mam wadeę -0,75 i -1,0 .
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 11:02   #17
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Co do tych rozmiarow o ktorch pisesz marianno tez mialam watpiwosci,,,zaryzykowala m i zamowilam 8,4 B&L bo o takiej krzyiznie mialam rok temu jonsona,,,,czas pokaze ,,czy dobrze zrobilam,,,,.Bede miala porownanie co do Jonsona i B&L.Napewno się podzielę.Mam nadzieję,,że moja decyzja bedzie dobra i zakup okaze się trafiony.Tymbardziej,,ze slyszalam ,że B&L sprawdza się dobrze u alergikow.
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 11:04   #18
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez marianna
J No i teraz mam problem - bo jak wiadomo wszystkie soczewki mają określona krzywiznę - oczywiście każdy producent inną - a jakże.
Czytałam , że soczewek nie powinno się nosić stale przy małej wadzie wzroku - to prawda? Teraz na lato wolałabym zrezygnować ze zwykłych okularów na rzecz soczewek + okulary przeciwsłoneczne.
Mam wadeę -0,75 i -1,0 .
pierwszy raz slysze, ze rozni producenci maja rozne moce krzywizny chyba powinno byc wszedzie tak samo.
a co do noszenia soczewek przy malych wadach, to nie slyszalam o jakichs przeciwwskazaniach do stalego noszenia. moj chlopak ma wlasnie -0,75 i nie uslyszal od okulisty, ze ma je nosic na jakies specjalne okazje czy cos takiego
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 11:07   #19
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Tak jest rozna od 8.4 8,7 do 9,0 i jest problem bo ponoc w firmach są roznice,,,,a chodzic za kazdym razem do okulista to i wydatek i dodatkowy klopot.
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-31, 11:10   #20
KasiulkaS
Raczkowanie
 
Avatar KasiulkaS
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: z pracy ;-)
Wiadomości: 205
GG do KasiulkaS Send a message via Skype™ to KasiulkaS
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

cześć !
Zawsze używałam J&J ale wygląda że większość z Was poleca B&L. Naprawdę je polecacie? Czy cenowo jest podobnie do J&J?
Buziaczki.
KasiulkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 12:25   #21
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Toogra
Tak jest rozna od 8.4 8,7 do 9,0 i jest problem bo ponoc w firmach są roznice,,,,a chodzic za kazdym razem do okulista to i wydatek i dodatkowy klopot.
w kazdym razie sioczewki johnsona i bauscha pokrywaja sie jesli chodzi o krzywizne. poza tym krzywizna zalezy chyba od naszych oczu, wiec w roznych firmach nie powinny byc inne, bo musza byc dopasowane do naszych oczu, nie wiem dokladnie jak wytlumaczyc, o co mi chodzi. promien lkrzywizny to chyba cos, co nie zalezy od 'widzimisie' producentow. to tak jakby mowic, ze kazda firma ma inne dioptrie, i ze przed zakupem innych soczewek trzeba isc do lekarza jeszcze raz sie przebadac.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 12:59   #22
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Każda firma powinna dystrybuować soczewki o krzywiznach charakterystycznych, uśredniona/ najczęściej wystepująca/ to 8.7, ale są osoby o bardziej płaskiej i wypukłej / stąd np 8.4, 8.8 i 9.0/. Z tego co wiem, to Johnsony i Bausche mają szeroki asortyment, o wszelkich dostępnych krzywiznach.
Jesli krzywizna soczewki bedzie niekompatybilna z promieniem gałki ocznej / tak uproszczając / soczewka moze sie zsuwac z oka i traci przyczepnosc, o korekcji gorszej nie wspominając.
Oto co znalazłam na jednej stronie o soczewkach:
"Promień krzywizny jest jednym z parametrów geometrycznych soczewki kontaktowej. Promień krzywizny jest zwykle dobierany indywidualnie do geometrii rogówki każdego pacjenta. Niewłaściwy dobór promienia krzywizny do geometrii rogówki może prowadzić do zmian patologicznych w oku.
Nie należy podejmować samodzielnej zmiany promienia krzywizny jak i typu soczewki bez konsultacji ze swoim okulistą. Nie można określić za pośrednictwem internetu, bez badania pacjenta i określenia parametrów rogówki, czy możliwa jest zmiana promienia krzywizny soczewki z 8.8 na 8.6."
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 13:33   #23
angora
Przyczajenie
 
Avatar angora
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Chcę dodać cos do wątku trzymiesięczne czy miesięczne. Otóż od 7 lat nosiłam 3 miesieczne B&L i byłam z nich zadowolona. Gdy w zeszłym roku poszłam do okulisty zbadać oczy (wada mi sie niestety powiekszyła, m.in. przez komp ) to odradziła mi kontunuowanie 3-miesięcznych i poleciła przerzucenie się na miesięczne Optixy Ciba vision. Podobno - wierzę lekarce na słowo, bo nie mam innego wyjścia - widac po moich oczach, że są w jakiś sposób zniekształcone przez soczewki . Ponadto mam bardzo przekrwione białka. Przepraszam z góry specjalistów medycznych jeżeli to czytają, ale może jest to spowodowane tym, że naczynia w jakiś sposób się powiększają, bo starają się dostarczyć oku więcej tlenu?
W każdym razie podobo bardzo ważne jest, aby jak najczęściej jednak zdejmować soczewki i chodzić w okularach (a nikt kto zasmakował w komforcie widzenia w soczewkach chyba tego nie lubi) oraz koniecznie przestrzegać terminów używalności soczewek.
angora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 14:10   #24
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

ja chodzę max 8 h, w wyjatkowych sytuacjach dłużej. po pracy od razu zdejmuję. A spanie w soczewkach jest totalna głupotą, cokolwiek by było napisane na opakowaniu. To zawsze ciało obce.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 14:48   #25
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez muron
ja już od 8 lat noszę soczewki, moja mama od około 25 (były sprowadzane z USA)-nie ma bez nich życia! mam -7,5 i jeszcze astygmatyzm więc muszę się porządnie wspomagać;-) Od zawsze noszę Bauscha Optima FW 3 miesięczne, innych nie chcę. Miałam tez miesięczne teź Bausha, miałam wrażenie jakby soczewka się zwijała-w ostrości widzenia, wolałam nie prowadzić samochodu. Koleźanka miała to samo. Płyn polecam najnowszy Solo Care
Hm hm hm. Nie chce wchodzic z butami w Twoje oczy ale powiedz mi, jak to mozliwe, ze majac astygmatyzm nie nosisz soczewek torycznych, tylko zwykle? Przeciez to w ogole nie 'prostuje' astygmatyzmu. Nie masz wrazenia, ze soczewka Ci lata i nie trzyma sie stabilnie na oku, a Ty masz rozmazane kontury itp.?

Co do krzywizny to Focus Toric, ktore nosze, maja krzywizne 9.2 i jest to chyba najwieksza, jaka jest na rynku. Acuvue Advance for Astigmatism ktore przymierzalam maja krzywizne 8.6 i mi w ogole nie pasuja, niestety kupilam dwa opakowania i moge je chyba teraz wyrzucic do smietnika, bo nie ma zadnych szans, zeby ktokolwiek potrzebowal takie same parametry - jest ponad 4000 kombinacji dla osob z astygmatyzmem! W kazdym razie krzywizna jest bardzo wazna. Zle dopasowanie krzywizny soczewki do ksztaltu oka moze powodowac dyskomfort podczas noszenia, soczewka nawet moze wypasc, jesli nie jest do oka idealnie przyklejona.
Ja mam z soczewkami taki problem, ze pod wplywem pigulek, szybciej mi sie zabialczaja. Pigulki zmienily mi poziom hormonow i przez to mam wlasnie wiecej 'bialka' w oczach, skutkiem czego jest
a. przymusowe czyszczenie mechaniczne nawet przed wlozeniem soczewek do plynu No rub
b. noszenie soczewek miesiecznych nie miesiac ale maksymalnie 25 dni.

Co do kupowania, to polecam - oczywiscie po wizycie u okulisty! - soczewki na allegro oraz sklepy internetowe - wpisz w Google i pojawi Ci sie wiele sklepow z soczewkami. Zalecam szerokim lukiem omijac sklepy typu Vision Express lub zamawianie soczewek u okulisty, przebicie jest zwykle bardzo duze.
Najtansze swoje soczewki - Focus Toric- znalazlam tutaj:
http://www.andyoptic.bialystok.pl/soczewki.php

Inne sklepy, ktore wedlug mnie maja konkurencyjne ceny to :
http://www.optilens.pl/
http://optyk-lux.pl/oferta_handlowa.htm

ps. Moj TŻ ktory nosi B&L Optima FW - Soflens38 kupil ostatnio na allegro opakowanie 6 sztuk za 60 zl!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 15:33   #26
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

[quote=mimbi]Hm hm hm. Nie chce wchodzic z butami w Twoje oczy ale powiedz mi, jak to mozliwe, ze majac astygmatyzm nie nosisz soczewek torycznych, tylko zwykle? Przeciez to w ogole nie 'prostuje' astygmatyzmu. Nie masz wrazenia, ze soczewka Ci lata i nie trzyma sie stabilnie na oku, a Ty masz rozmazane kontury itp.?

nie mam żadnych takich problemów, nigdy nie miałam. Astygmatyzm mm niewielki, w ogóle to nie przeszjkadza, tym bardziej, że cały czas zmniejsza się. O dziwo.A że nie leczę sie u pierwszego lepszego okulisty-nie boję się, że coś jest nie tak.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 16:01   #27
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez muron

nie mam żadnych takich problemów, nigdy nie miałam. Astygmatyzm mm niewielki, w ogóle to nie przeszjkadza, tym bardziej, że cały czas zmniejsza się. O dziwo.A że nie leczę sie u pierwszego lepszego okulisty-nie boję się, że coś jest nie tak.
ja rowniez lecze sie u specjalisty, ale po prostu myslalam ze to jest obligatoryjne: astygmatyzm + soczewki = soczewki toryczne.
Najwyrazniej mam wieksza wade i jestem zmuszona nosic toryczne
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 16:32   #28
Maharett
Przyczajenie
 
Avatar Maharett
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Witam,
ja mam małą wadę -0,25 i lekki astygmatyzm i wczoraj okulistka powiedziala mi, że tylko soczewki toryczne wchodzą w gre. zaznaczyła jednak, że maszenie soczewek przy astygmatyzmie to "poroniony pomysl". Nie wiem dlaczego Polecila mi jeden zakład we Wrocławiu, który świetnie dobiera soczewki tego typu. Może macie jakies namiary na wypróbowane miejsce w Poznaniu, bo nie wiem dlaczego moja okulistka nie chciala mi ich dobrac?
Maharett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 18:19   #29
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Smile Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez mimbi
Hm hm hm. Nie chce wchodzic z butami w Twoje oczy ale powiedz mi, jak to mozliwe, ze majac astygmatyzm nie nosisz soczewek torycznych, tylko zwykle? Przeciez to w ogole nie 'prostuje' astygmatyzmu. Nie masz wrazenia, ze soczewka Ci lata i nie trzyma sie stabilnie na oku, a Ty masz rozmazane kontury itp.?

Co do krzywizny to Focus Toric, ktore nosze, maja krzywizne 9.2 i jest to chyba najwieksza, jaka jest na rynku. Acuvue Advance for Astigmatism ktore przymierzalam maja krzywizne 8.6 i mi w ogole nie pasuja, niestety kupilam dwa opakowania i moge je chyba teraz wyrzucic do smietnika, bo nie ma zadnych szans, zeby ktokolwiek potrzebowal takie same parametry - jest ponad 4000 kombinacji dla osob z astygmatyzmem! W kazdym razie krzywizna jest bardzo wazna. Zle dopasowanie krzywizny soczewki do ksztaltu oka moze powodowac dyskomfort podczas noszenia, soczewka nawet moze wypasc, jesli nie jest do oka idealnie przyklejona.
Ja mam z soczewkami taki problem, ze pod wplywem pigulek, szybciej mi sie zabialczaja. Pigulki zmienily mi poziom hormonow i przez to mam wlasnie wiecej 'bialka' w oczach, skutkiem czego jest
a. przymusowe czyszczenie mechaniczne nawet przed wlozeniem soczewek do plynu No rub
b. noszenie soczewek miesiecznych nie miesiac ale maksymalnie 25 dni.

Co do kupowania, to polecam - oczywiscie po wizycie u okulisty! - soczewki na allegro oraz sklepy internetowe - wpisz w Google i pojawi Ci sie wiele sklepow z soczewkami. Zalecam szerokim lukiem omijac sklepy typu Vision Express lub zamawianie soczewek u okulisty, przebicie jest zwykle bardzo duze.
Najtansze swoje soczewki - Focus Toric- znalazlam tutaj:
http://www.andyoptic.bialystok.pl/soczewki.php

Inne sklepy, ktore wedlug mnie maja konkurencyjne ceny to :
http://www.optilens.pl/
http://optyk-lux.pl/oferta_handlowa.htm

ps. Moj TŻ ktory nosi B&L Optima FW - Soflens38 kupil ostatnio na allegro opakowanie 6 sztuk za 60 zl!


To się twojemu męzowi udalo taniutko kupic,,ja zamowilam 4 szt za 78,,,,a gdy obeszlam swoje miasto po optykach okazało się ,ze ceny są duzo wyzzszenie wiem dlaczego w necie mozna trafic na takie okazzje,,,,mam nadzieje ,,ze moje szkla nie bede made in china.
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 18:25   #30
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Toogra
To się twojemu męzowi udalo taniutko kupic,,ja zamowilam 4 szt za 78,,,,a gdy obeszlam swoje miasto po optykach okazało się ,ze ceny są duzo wyzzszenie wiem dlaczego w necie mozna trafic na takie okazzje,,,,mam nadzieje ,,ze moje szkla nie bede made in china.
Mnie sie nie zdarzylo jeszcze kupic felernych soczewek na allegro. Sprawdzam po prostu oferty i wybieram te najtansza, zwykle w internecie sprzedaja profesjonalne sklepy optyczne, a to jest po prostu kolejny aspekt ich dzialalnosci.
To byla dokladnie ta aukcja
http://www.allegro.pl/item86015383_86015383.html

Pamietaj, zeby zawsze przed zakupem sprawdzac date waznosci! I to sie tyczy nie tylko soczewek, ale tez plynow - moga byc maksymalnie otwarte 3 miesiace.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.