I¶æ czy nie i¶æ??? :( - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-05-13, 16:00   #1
bluegirl85
Raczkowanie
 
Avatar bluegirl85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Dzier¿oniów
Wiadomo¶ci: 442
GG do bluegirl85

I¶æ czy nie i¶æ??? :(


Mam problem. Mo¿e niektórym z Was wyda siê on b³ahy, ale dla mnie decyzja jak± podejmê bêdzie wa¿na.. Ale do rzeczy...
Przyjaciel mojego T¯ a mój dobry kolega ¿eni siê. Jego narzeczona pochodzi z bardzo katolickiej rodziny w zwi±zku z czym ich ¶lub, a co za tym idzie wesele bêd± bardzo tradycyjne. T¯ zosta³ poproszony na ¶wiadka co oboje przyjêli¶my z ogromnym entuzjazmem, niestety nie na d³ugo
Okaza³o siê bowiem:
1. Para m³oda i ¶wiadkowie (bez osób towarzysz±cych) bêd± siedzieæ przy osobnym stoliku ------> co za tym idzie ja bêdê posadzona z innymi go¶æmi. Zaproponowano takie rozwi±zanie poniewa¿:
- ¶wiadkowa jest osob± bez partnera (w obawie ¿e odmówi nawet nie powiadomiono jej ¿e ¶wiadek jest osob± w zwi±zku)
- takie rozwi±zanie t³umaczono tradycj±, która nakazuje aby ¶wiadkami by³y osoby samotne (po to aby ich zeswataæ) lub osoby, które tworz± parê
2. Skoro wiêc ¶wiadkowa jest osob± bez pary mój T¯ bêdzie zobowi±zany pe³niæ rolê jej partnera - nie tylko podczas wiadomych spraw typu ko¶ció³, zdjêcia ale te¿ podczas wesela.
Nie wiem jak post±piæ - rozumiem powinno¶ci ¶wiadka wobec ¶wiadkowej ale ¿eby nie móg³ ¶wietowaæ ze mn±?? I nie przesadzam dziewczyny bo dok³adnie takie co¶ us³ysza³am od Pana M³odego:
"Nie obrazisz siê je¶li Piotr nie bêdzie móg³ po¶wiêcaæ Ci uwagi na naszym weselu? Oczywi¶cie bêdziecie mogli zatañczyæ czy co¶ ale wiesz.. on bêdzie musia³ zabawiaæ ¶wiadkow±.."
Nie wiem co mam zrobiæ - zw³aszcza, ¿e wesele jest w Warszawie a my jeste¶my z Dolnego ¦l±ska (m³odzi poznali siê przez internet). W razie nieudanej zabawy nie bêdê mog³a wymkn±æ siê do domku - ewentualnie do hotelu...
Dziewczyny proszê porad¼cie co zrobi³yby¶cie na moim miejscu?? Mo¿e która¶ z Was by³a w podobnej sytuacji?? Nie wiem co zrobiæ, a nie chcê czuæ siê jak przys³owiowe pi±te ko³o u wozu...
__________________
Drapie¿na i s³odka jak bia³y tygrys i czarna kotka....
bluegirl85 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 16:14   #2
yyork
Raczkowanie
 
Avatar yyork
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 224
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Szczerze mowiac brak mi slow...Ja bym sie na Twoim miejscu bardzo wkurzyla. Gdybym byla na miejsu twojego chlopaka odmowilabym bycia swiadkiem, bo w koncu to chcialabym pobawic sie ze swoim chlopakiem a nie jakas sierota, ktora nie potrafi zalatwic sobie osoby towarzyszacej. Na Twoim miejscu chyba bym nie poszla, bo tylko bym sie wkurzala...W koncu wyjdzie na to, ze ona bedzie sie fajnie bawic z twoim chlopakiem a ty przesiedzisz impreze.
yyork jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 16:17   #3
Bia³a Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Bia³a Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 9 294
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

o jezu i Twój T¯ siê na to zgodzi³???

jestem w szoku... chore to jest dla mnie...
ten pan m³ody przegina, niech znajd± dla ¶wiadkowej osobê towarzysz±c±... ja bym siê na taki uk³ad nigdy nie zgodzi³a... wpad³abym w furiê gdyby mój ukochany musia³ zajmowaæ siê inn± kobiet±, jej nadskakiwa³, j± zabawia³, z ni± tañczy³ i udawa³by jej partnera...
Bia³a Dama jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 16:38   #4
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 3 289
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Hmmm... A co na to Twój T¯??
xyoko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 16:39   #5
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 8 439
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

a ja myslalam, ze takie rzeczy to tylko w starych filmach.... ;/
biiibiii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 16:43   #6
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomo¶ci: 2 396
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Niedorzeczne i smieszne to co piszesz.
Dziwne, ze Twoj partner na to poszedl...
Ja bym bez wahania odmowila...
tradycja tradycja...ale wszystko ma swoje granice...
Przede wszytskim porozmawiaj o tym jeszcze ze swoim partnerem i zapytaj jak on bedzie sie czul w takiej sytuacji, no chyba ze to dla niego nie stanowi problemu
__________________
"Wyjd¼ ze swojej strefy komfortu. Mo¿esz wzrastaæ tylko, je¶li jeste¶ gotów czuæ siê dziwnie i nie komfortowo próbuj±c czego¶ zupe³nie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 16:45   #7
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 386
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Ja te¿ jestem w szoku i uwa¿am, ¿e najgorzej zachowa³ siê w tym wszystkim Twój ch³opak, który siê na to zgodzi³. Powinien jasno i wyra¿nie powiedzieæ koledze, ¿e jego dziewczyn± jeste¶ TY a nie jaka¶ inna dziewucha. Wychodzi na to, ¿e kolega jest dla niego wa¿niejszy ni¿ TY. Dla mnie to wcale nie jest b³aha sprawa, a istotny sygna³, który bardzo by mnie zastanowi³.
Na Twoim miejscu:
- wygarnê³abym koledze i ch³opakowi przede wszystkim
-oczywi¶cie na wesele bym nie posz³a
Judyta~ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 16:47   #8
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

ja bym nie poszla i jeszcze wkurzla sie na TZ ze w ogole poszedl na cos takiego ;/
__________________





myShaczeQ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 16:49   #9
Inzilbeth
Raczkowanie
 
Avatar Inzilbeth
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Nie dziwiê Ci siê ¿e masz dylemat bluegirl, na twoim miejscu te¿ zastanawia³abym siê jak wybrn±æ z tej sytuacji...

Dziwnym wydaje mi siê to ¿e jeste¶cie jako para,oboje dobrymi znajomymi pary m³odej a mimo to zaproponowano wam....do¶æ specyficzny...uk³ad:confu sed:

Pierwszy raz spotykam siê z tradycj± wed³ug ktorego ¶wiadek i ¶wiadkowa maj± siê "zabawiac" (jakby to nie brzmia³o dziwnie ) podczas wesela. Za ka¿dym razem gdy by³am zapraszana na ¶lub, ¶wiadek i ¶wiadkowa dostawali zaproszenia obejmuj±ce osobê towarzysz±c±-a je¶li takiej nie by³o to wszystko zale¿a³o od chêci zabawy ¶wiadka-singla (zawsze znalaz³a siê z reszt± inna,wolna zaproszona osoba p³ci przeciwnej do tanca) i od m³odych-przecie¿ to ich zadaniem jest dbanie o dobre samopoczucie go¶ci... (nie ¶wiadka-i to w dodatku "zajetego")

Bardzo nietaktownie zachowa³ siê pan m³ody...

Zgodze siê z przedmówczyniami- twoj T¯ nie zareagowa³?
__________________
Non c'e la pentola cosi brutta che non si trovi il suo coperchio
Inzilbeth jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 16:57   #10
201606201122
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomo¶ci: 1 972
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Brak s³ow to Twój facet , co Ciê obchodzi ¿e ta ¶wiadkowa jest bez pary? Dlaczego Ty masz byæ pokrzywdzon± na korzy¶æ tej ¶wiadkowej? Tupet i bezczelno¶æ tej parki nie zna granic... Nie mie¶ci mi siê w g³owie to ¿e Twój T¿ siê zgodzi³ na to ! Ja bym nie posz³a i jeszcze powiedzia³a im co s±dzê o tym wszystkim, mój facet te¿ napewno by odmówi³! Jestem w szoku ¿e ludzie mog± byæ A¯ tak bezczelni!!
201606201122 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 17:05   #11
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 10 785
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

my z TZ w przysz³ym roku tez mamy ¶lub przyjaciela TZa i na razie ustalilismy cos takiego,jako ze "ryzyko" zaproszenia na swiadka TZ jest ogromne to postanowilismy ze TZ zgodzi sie jesli panna m³oda bedzie mnie chcia³a na swiadkow±-u nas na ¶lubie w przysz³osci tez bierzemy na swiadków tylko pare-u TZ mocna jest tradycja "zabaw"gorzko gorzko i innych takich obydwu swiadków-wiec albo wolni obydwoje albo para inaczej nie
__________________

Mirianka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 17:33   #12
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 1 756
GG do izia17
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Zabawiaæ ¶wiadkow±? przeciez on ma byæ ¶wiadkiem pary m³odej a nie bawidamkiem Na waszym miejscu posz³abym ale... t¿ przesiad³by siê do Ciebie a ¶wiadkowa niech sobie radzi sama a co siê bedziecie szczypaæ
izia17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 17:37   #13
Bia³a Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Bia³a Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 9 294
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

gdyby moja przyjació³ka b±d¼ przyjaciel zaproponowaliby mi taki uk³ad...to przesta³abym ich nazywaæ przyjació³mi... ¿enuj±ce ...

je¶li t¿ Ciê kocha, to powinien albo odmówiæ bycia ¶wiadkiem na "takim weselu" albo postawiæ sprawê jasno (jest z Tob± na weselu a nie ze ¶wiadkow±)...
Bia³a Dama jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 17:41   #14
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 1 756
GG do izia17
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

hm widze mam dzisiaj dziwny humor i nie doradzam nikomu strzelania fochów, robienia wyrzutów i obra¿ania siê na t¿

Jak ju¿ pisa³am i¶æ ale olaæ t± ¶wiadkow±, niech sobie radzi sama a jak siê doczepi to jeszcze jej nak³a¶æ ¿e bezczelna itd.
izia17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 17:45   #15
201607291951
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 3 200
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Nie posz³abym ale przede wszystkim rozmówi³abym siê z T¿, dziwna tradycja, pierwszy raz s³yszê ¿eby ¶wiadek zabawia³ ¶wiadkow±
Wiem ¿e siedz± blisko pary m³odej, ale równie¿ ze swoimi partnerami.
A mo¿e kolega chce zeswataæ ¶wiadkow± z Twoim TZ??
201607291951 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 17:53   #16
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 10 785
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Cytat:
Napisane przez Katalin Poka¿ wiadomo¶æ
Nie posz³abym ale przede wszystkim rozmówi³abym siê z T¿, dziwna tradycja, pierwszy raz s³yszê ¿eby ¶wiadek zabawia³ ¶wiadkow±
Wiem ¿e siedz± blisko pary m³odej, ale równie¿ ze swoimi partnerami.
A mo¿e kolega chce zeswataæ ¶wiadkow± z Twoim TZ??
tez o tym pomysla³am ale wole tak nie myslec (mas³o maslane )
__________________

Mirianka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 18:10   #17
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 3 378
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

nie, nie i jeszcze raz nie, chyba ¿e twój T¯ okre¶li jasno, jak on (czy te¿ Wy jako para) to widzi. Komu¶ chyba pomyli³o siê kim s± dla nas ¶wiadkowie a je¶li narzeczona pochodzi z bardzo katolickiej rodziny to powinna to wiedzieæ. Takie na si³ê swatanie i zabawy dla ¶wiadków, jak dla mnie, s± nie na miejscu - chyba ¿e faktycznie s± singlami i nie maj± nic przeciwko. Sama by³am ¶wiadkow± w sytuacji, gdzie ¶wiadek przyszed³ ze swoj± narzeczon±. No przecie¿ to najnormalniejsze w ¶wiecie. Nie wyobra¿am sobie, ¿eby mia³ mnie zabawiaæ! Odtañczyli¶my taniec [choæ uwa¿am ¿e i tak w dobrym tonie jest zatañczyæ z kobiet± która siedzi przy wspólnym stole (niewa¿ne singielka czy w parze z kim¶)], z dwa razy uczestniczyli¶my w zabawie oczepinowej , ale nic na si³ê !
...no chyba ¿e tamta ¶wiadkowa musi siê na imprezach czepiaæ mêskiego ramienia, ¿eby przypadkiem nie podpieraæ ¶cian i mieæ siê z kim bawiæ (co uwa¿am za nonsens, bawi³am siê ze wszystkimi)

oj zbulwersowa³am siê trochê ale powiedzia³abym mimo ca³ej sympatii dla pana m³odego, co ja o tym my¶lê
Alvesta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 18:17   #18
dziczek
Przyczajenie
 
Avatar dziczek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: kielecczyzna
Wiadomo¶ci: 15
GG do dziczek
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

z doswiadczenia takiej ¶wiadkowej - singielki wiem, ¿e nie ma czasu na "zabawianie siê" jakkolwiek by to nazwaæ ze ¶wiadkiem, tylu wujków i kuzynów pañstwa m³odych trzeba obtañcowaæ. poza tym te wszystkie zabawy weselne i inne obowi±zki ¶wiadków, a zabawy gorzko gorzko wobec ¶wiadków ustala sie z orkiestra wiêc ryzyko ¿e ka¿± sie im ca³owaæ niewielkie. Jak ¶wiadkowa nie mo¿e sobie znale¼æ towarzysza, to jej problem - ja wziê³am wspólnego kolege m³odych i mojego i zatañczy³am z nim raptem jeden taniec. Ja bym postawi³a na swoim, albo idziecie razem i razem siê bawicie, albo je¶li "ka¿±" Twojemu partnerowi zabawiaæ jak±¶ inn± pannê, to sorry ale chyba lepiej i¶æ jako zwyk³y go¶æ, bo to chyba nie bêdzie zbyt udane wesele dla Twojego T¯ a tym bardziej dla Ciebie (jak bêdziesz na tym weselu, to bêdziesz siê czu³a dziwnie, a jak zostaniesz w domu to jeszcze gorzej, bo wyobra¼nia potrafi wiele).
mam nadziejê, ¿e siê wszystko wyja¶ni pomy¶lnie
dziczek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 18:33   #19
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 8 656
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Kij z Panstwem Mlodym, ze sie Twoj TZ zgodzil! Proponuje abys znalazla kogos kto z Toba pojdzie. Skoro Twoj TZ ma zabawiaæ ¶wiadkow±, to znajdz kogos kto bedzie zabawiaæ ciebie
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wró¿ka.
-Z siekier±?
-A widzisz jak ty ma³o wiesz o dobrych wró¿kach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 19:03   #20
ellaella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 262
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

W³a¶ciwie,to wszystko ju¿ zosta³o powiedziane .
Zgadzam siê z przedmówczyniami.
dodam, ze mo¿e m³odzi i swiadkowie mogliby siedziec razem z go¶æmi,a nie przy osobnym stole,wtedy ¶wiadkowej byloby ³atwiej .
Poza tym ja bêd±c na miejscu ¶wiadkowej nie zgodzi³abym sie,¿eby jaki¶ obcy ch³opak(na dodatek zajêty) siê nade mn± litowa³.
Przecie¿ ¶wiadkowa mo¿e przyj¶æ chocia¿by z koleg± i wtedy sprawa za³atwiona.
A te jakie¶ zabobony,przes±dy,czy jak to zwaæ,¿e ¶wiadek ma siê zajmowac ¶wiadkow± to bzdura jest.Tak samo te wszystkie g³upie zabawy dla ¶wiadków (³±cznie z ca³owaniem siê)-to sie uzgadnia z zespo³em .Mówi sie ,¿e ma tego nie byc i koniec.
A czy ty kogo¶ bêdziesz zna³a na tym weselu oprócz m³odych? bo je¶li nie, to nie bêdziesz siê tam dobrze czu³a .Tak mi siê wydaje.
ellaella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 19:04   #21
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 1 317
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Poka¿ wiadomo¶æ
Kij z Panstwem Mlodym, ze sie Twoj TZ zgodzil! Proponuje abys znalazla kogos kto z Toba pojdzie. Skoro Twoj TZ ma zabawiaæ ¶wiadkow±, to znajdz kogos kto bedzie zabawiaæ ciebie
tez tak sadze
bardzo dobry pomysl
m0n!k@ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 19:17   #22
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Jak dla mnie inny swiat. Doslownie. Jakos mam maly kontakt z tzw "tradycyjnymi, katolickimi rodzinami". Czyzby trzymali sie ode mnie z dala

Podejscie jakie tutaj zaprezentowali mlodzi jest nieelastyczne i wskazuje na brak szacunku dla czyis inwidualnych wyborow bo milosc przeciez jest wyborem.

Mi sie szczerze nie podoba. Ale znowu nie jakis koniec swiata. Jak Twojemu TZ-owi zalezy na znajomosci, to przystanie. Jak nie zalezy, to da sobie spokoj. To w koncu tez jest jakis jego wybor.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 19:22   #23
201606201122
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomo¶ci: 1 972
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Cytat:
Napisane przez bluegirl85 Poka¿ wiadomo¶æ
"Nie obrazisz siê je¶li Piotr nie bêdzie móg³ po¶wiêcaæ Ci uwagi na naszym weselu? Oczywi¶cie bêdziecie mogli zatañczyæ czy co¶ ale wiesz.. on bêdzie musia³ zabawiaæ ¶wiadkow±.."
.
Jak to jeszcze raz przeczyta³am to jeszcze bardziej mnie zbulwersowa³o...Nie do¶æ ¿e ten kole¶ rozkazuje kto co MUSI to jeszcze £ASKAWIE pozwala Ci zatañczyæ z TWOIM facetem . Naprawdê tupet i bezczelno¶æ na maxa nie mo¿na daæ wchodziæ sobie na g³owê!
201606201122 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 19:32   #24
_Magda
BAN sta³y
 
Avatar _Magda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 950
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Jas siê jednak bardziej dziwie tym m³odym.Co to za pomys³y sa w ogóle??Rozumiem,ze to przyjaciem T¯ta i g³upio by³oby mu odmówiæ,ale jednak na jego miejscu pogada³abymz kumplem,¿e sytuacja jest absurdalna.
_Magda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 19:32   #25
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomo¶ci: 3 663
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Bardzo to bezczelne. Ja bym siê wcale nie czu³a zaproszona.
Ci m³odzi wykorzystuj± ludzi i maj± gdzie¶ ich pogl±dy i uczucia. A to tylko po to, ¿eby to "fajnie" wygl±da³o przed reszt± osób.
Kiepsko to wygl±da.
Twój T¯ powienien powiedzieæ jasno i wyra¼nie - mam dziewczynê i to ni± bêdê siê zajmowa³.
Ale jeszcze bardziej dziwi mnie postawa pana m³odego. Straszne zlewanie uczuæ innych.
aaricia8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 19:45   #26
bluegirl85
Raczkowanie
 
Avatar bluegirl85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Dzier¿oniów
Wiadomo¶ci: 442
GG do bluegirl85
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Nie spodziewa³am siê takiej ilo¶ci rad. Dziêkujê dziewczyny . Co do mojego ch³opaka to bardzo nie podoba mu siê ten pomys³, ale Pan M³ody niejako wzi±³ go na lito¶æ i gdy mój T¯ odmówi³ bycia ¶wiadkiem ten zacz±³ lamentowaæ, ¿e to nie jego wymys³, ¿e rodzice M³odej tak chc±, ¿e to nie od niego zale¿y itd. No wiêc na razie wstrzymali¶my siê z decyzj±. Zobaczymy jak bêdzie. Oczywi¶cie Mój T¯ powiedzia³ ¿e je¶li dojdzie do tego, ¿e takie bêdzie to on nie ma zamiaru siê zastosowaæ. Ale wiecie, ka¿dy chce ¿eby jego ¶lub by³ wyj±tkowy itd i nie chcemy im tego odbieraæ
A co do tej "tradycji" to sama o tym NIGDY nie s³ysza³am. Dopiero mama mnie u¶wiadomi³a, ¿e kiedy¶ za jej czasów tak by³o, ale dawno siê tak nie postêpuje.
Wiekszo¶æ z Was radzi ¿ebym nie sz³a, ale muszê przyznaæ, ¿e bêdê siê wtedy czu³a ¼le. Ale tam mo¿e byæ jeszcze gorzej.
Istnieje te¿ opcja - jechaæ, zrobiæ siê na bóstwo i staraæ siê bawiæ najlepiej w ¿yciu. Ale ja nie potrafiê bawiæ siê najlepiej w ¿yciu bez mojego T¯... Nie wiem co mam zrobiæ
a tak poza tym to na weselu bêdzie kilkana¶cie osób, które znam. Koledzy mojego ch³opaka ju¿ siê ¶miej±, ¿ebym siê nie martwi³a bo siê mn± zajm± hihihi
__________________
Drapie¿na i s³odka jak bia³y tygrys i czarna kotka....
bluegirl85 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 19:47   #27
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruñ
Wiadomo¶ci: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Wiesz co na twoim miejscu to tak albo bym to ola³a i nie da³a soba pomiatac bo kurde jak oni Cie traktuja...albo jak dziewczyna któras radzi³a isc ale ze swoja osoba towarzyszaca o ale to moze gro¼ic waszemu zwiazkowi i w³asnie dziwie sie tez twojemy T¿,ze nie protestuje jakosNie wiem co to za ludzie ale ja bym obija³a ich wielgasnym ³ukiem:/
sylweczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 19:48   #28
_Magda
BAN sta³y
 
Avatar _Magda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 950
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Przysz³o mi te¿ do g³owy,¿e ¶wiadkowa mo¿e siê te¿ czuæ niezrêcznie.Jest singielk±,ale to nie znaczy ¿e trzeba siê z ni± cackaæ i mo¿e tak samo patrzy na t± 'tradycjê' jak my.Bêdzie siê czuæ g³upio gdy siê dowie,¿e ¶wiadek ma dziewczyne i jest poniek±d zmuszony do 'zabawiania' jej.
_Magda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 19:53   #29
201606201122
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomo¶ci: 1 972
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Cytat:
Napisane przez bluegirl85 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie spodziewa³am siê takiej ilo¶ci rad. Dziêkujê dziewczyny . Co do mojego ch³opaka to bardzo nie podoba mu siê ten pomys³, ale Pan M³ody niejako wzi±³ go na lito¶æ i gdy mój T¯ odmówi³ bycia ¶wiadkiem ten zacz±³ lamentowaæ, ¿e to nie jego wymys³, ¿e rodzice M³odej tak chc±, ¿e to nie od niego zale¿y itd. No wiêc na razie wstrzymali¶my siê z decyzj±. Zobaczymy jak bêdzie. Oczywi¶cie Mój T¯ powiedzia³ ¿e je¶li dojdzie do tego, ¿e takie bêdzie to on nie ma zamiaru siê zastosowaæ. Ale wiecie, ka¿dy chce ¿eby jego ¶lub by³ wyj±tkowy itd i nie chcemy im tego odbieraæ
A co do tej "tradycji" to sama o tym NIGDY nie s³ysza³am. Dopiero mama mnie u¶wiadomi³a, ¿e kiedy¶ za jej czasów tak by³o, ale dawno siê tak nie postêpuje.
Wiekszo¶æ z Was radzi ¿ebym nie sz³a, ale muszê przyznaæ, ¿e bêdê siê wtedy czu³a ¼le. Ale tam mo¿e byæ ¼le.
Istnieje te¿ opcja - jechaæ, zrobiæ siê na bóstwo i staraæ siê bawiæ najlepiej w ¿yciu. Ale ja nie potrafiê bawiæ siê najlepiej w ¿yciu bez mojego T¯... Nie wiem co mam zrobiæ
Przecie¿ nic nie odbieracie jak chc± ¿eby by³o tak ¿eby ¶wiadek zabawia³ ¶wiadkow± to niech znajd± innego ¶wiadka . Branie na lito¶æ bez komentarza Ja bym siê dogada³a z moim facetem ¿e postawimy warunek albo TY bawisz siê z NIM czyli z TWOIM ch³opakiem albo w ogóle nie idziecie ...Ale to ja bym tak post±pi³a
Twój wybór
Pewnie gdybym widzia³a ¿e mój facet zabawia inn± i jak ona siê do niego przytula w tañcu to mia³abym ³zy w oczach albo mog³oby to siê skoñczyæ awantur± po weselu bo kto by to wytrzyma³...
201606201122 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-13, 20:08   #30
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 4 509
Dot.: I¶æ czy nie i¶æ??? :(

Cytat:
Napisane przez _Magda Poka¿ wiadomo¶æ
Przysz³o mi te¿ do g³owy,¿e ¶wiadkowa mo¿e siê te¿ czuæ niezrêcznie.Jest singielk±,ale to nie znaczy ¿e trzeba siê z ni± cackaæ i mo¿e tak samo patrzy na t± 'tradycjê' jak my.Bêdzie siê czuæ g³upio gdy siê dowie,¿e ¶wiadek ma dziewczyne i jest poniek±d zmuszony do 'zabawiania' jej.
Dokladnie, swiadkowa nawet nie wie przeciez, ze Twoj TZ juz zajety (tak napisalas w 1 poscie). Wiec sadze, ze bedzie luz i ja bym poszla.
__________________
.................
syntagma jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.