oszustwo związanie z pge - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-17, 18:21   #1
caramel80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8

oszustwo związanie z pge


witam, mam do Was ogromną prośbę, ostatnio w mojej okolicy ludzie zostali oszukani. w tym moja mama. w naszym domu zjawił się mężczyzna, mówiący, że jest przedstawicielem PGE i oferuje tańszy o 4 grosze prąd. w wyniku chwilowego zaciemnienia umysłu, bo nie wiem jak to nazwać, moja mama podpisała tę umowę na pięciu stronach i nawet nie sprawdziła co podpisuje. w związku z tym piszę czy jest tutaj ktoś, komu przytrafiła się podobna historia? muszę znaleźć tę firmę, żeby wypowiedzieć im umowę, a jedyne co pamięta moja mama to to, że logo wyglądało tak: małe litery 'pge' a nad nimi zielono fioletowe paski, podobne jak na oryginale. wie ktoś coś więcej na ten temat? przeszukałam już wiele artykułów, ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnie tej firmy. co zrobić w tej sytuacji?
caramel80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 18:24   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: oszustwo związanie z pge

Zgłosić na policję.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 18:28   #3
caramel80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: oszustwo związanie z pge

na policji już byliśmy i w pge. bardzo zależy mi na tym, żeby ktoś pomógł odnaleźć tę firmę.
poza tym policja wysłuchała nas i kazała czekać. ja rozumiem, że podpisywanie takich rzeczy to szczyt głupoty, ale proszę o pomoc.
caramel80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 20:02   #4
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: oszustwo związanie z pge

Zadzwon do aktualnego dystrybutora i zglos by nie robili zmiany,gdyz nowa umowa jest oszustwem
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 20:03   #5
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: oszustwo związanie z pge

no ale przecież na umowie musicie mieć napisane z kim ją podpisaliście
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 22:02   #6
caramel80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: oszustwo związanie z pge

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Zadzwon do aktualnego dystrybutora i zglos by nie robili zmiany,gdyz nowa umowa jest oszustwem
tak, to prawda, w poniedziałek to zrobimy, ale obawiam się, że może być tak, że i tak będzie trzeba płacić...

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;5107922 9]no ale przecież na umowie musicie mieć napisane z kim ją podpisaliście [/QUOTE]

nie mamy umowy, gdybyśmy ją mieli, to wiedziałabym co zrobić. i tak, wiem, że to skrajna głupota i nieodpowiedzialność podpisywać umowę i nie wiedzieć z kim, jednak to starsza osoba a oni na takich żerują...
caramel80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 22:14   #7
madziaraaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 355
Dot.: oszustwo związanie z pge

A moze Energy Match? Identyczna sytuacja była u moich dziadków, też nie zostawili umowy i okazało sie Energy Match.
madziaraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-17, 22:25   #8
caramel80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: oszustwo związanie z pge

Cytat:
Napisane przez madziaraaa Pokaż wiadomość
A moze Energy Match? Identyczna sytuacja była u moich dziadków, też nie zostawili umowy i okazało sie Energy Match.
słyszałam o tej firmie, niestety nie wiem jak to zweryfikować, jedyne co to mama pamięta to logo. a mogłabyś powiedzieć jak z tego wybrnęli?
caramel80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 08:26   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: oszustwo związanie z pge

Federacja Konsumentów informuje, że służy wsparciem i poradą dla osób wprowadzonych w błąd przez nieuczciwych akwizytorów.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 09:05   #10
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: oszustwo związanie z pge

Nie sugeruj się logo i kolorem pasków. U nas na wsi była rok temu podobna akcja, akwizytorzy pośrednicy mają ze sobą różne dokumenty oznaczone właściwym logo, tylko na właściwym dokumencie z umową na dole pieczątki i w treści jest wpisana prawidłowa firma - tego pośrednika. Tak więc raczej nie sądzę, żeby jakaś inna firma miała identyczną nazwę jak PGE. Dziwne jest tylko to, że nie zostawili kopii umowy. U nas tak było i mogliśmy sprawę odkręcić szybko i skutecznie.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 09:48   #11
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
oszustwo związanie z pge

Koniecznie zgłosić sprawę do PGE. Poza tym każdą umowę podpisaną poza siedzibą firmy można wypowiedzieć w ciągu 10 dni. Jednak żeby to zrobić musicie wiedzieć z kim podpisano umowę (której nie macie). Zapytajcie sąsiadów, może też podpisali ale mają jakiś papier.
Zastanawiające jest, że nie zostawiono umowy. Istnieje też możliwość, że papiery z PGE pokazano na wabia, a faktyczna umowa dotyczyła np. kredytu lub kupna jakiegoś sprzętu. Jeżeli do podpisania było kilka dokumentów, praktycznie każdy mógł być od czegoś innego, a tylko ten pierwszy z logo PGE. Może się okazać, że wcale nie chodziło o zmianę umowy czy dystrybutora energii, a zupełnie coś innego.
Dobrze, że zgłoszono sprawę na policję, w razie problemów będzie to jakaś podstawa do anulowania podstawionych umów.

http://www.uokik.gov.pl/faq_umowy_za..._odleglosc.php

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2015-04-18 o 09:52 Powód: dopisek
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-18, 11:09   #12
caramel80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: oszustwo związanie z pge

do rzecznika konsumentów i raz jeszcze na policję, może ktoś już zgłosił co to za firma była.
zdaję sobie sprawę, że to logo to równie dobrze mogło być coś innego, ale była to jedyna rzecz, którą mogłam tutaj napisać...
dziękuję bardzo za ten link!

może w prokuraturze będą już mieli jakieś konkrety, ewentualnie zastanawiam się czy nie zadzwonić do jednej z tych firm np. Energy match i jakoś ich sprytnie podejść, żeby powiedzieli czy na nasze nazwisko jest jakaś usługa...

i jeszcze dodając, to podany był pesel, nazwisko i adres też. na policji powiedzieli, że do kredytów potrzebny by był skan dowodu. ale zastanawiają mnie tzw. chwilówki.

Edytowane przez caramel80
Czas edycji: 2015-04-18 o 11:12
caramel80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 20:58   #13
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: oszustwo związanie z pge

Cytat:
Napisane przez caramel80 Pokaż wiadomość
do rzecznika konsumentów i raz jeszcze na policję, może ktoś już zgłosił co to za firma była.
zdaję sobie sprawę, że to logo to równie dobrze mogło być coś innego, ale była to jedyna rzecz, którą mogłam tutaj napisać...
dziękuję bardzo za ten link!

może w prokuraturze będą już mieli jakieś konkrety, ewentualnie zastanawiam się czy nie zadzwonić do jednej z tych firm np. Energy match i jakoś ich sprytnie podejść, żeby powiedzieli czy na nasze nazwisko jest jakaś usługa...

i jeszcze dodając, to podany był pesel, nazwisko i adres też. na policji powiedzieli, że do kredytów potrzebny by był skan dowodu. ale zastanawiają mnie tzw. chwilówki.
Wydaje mi się, że do chwilówki również byłby potrzebny skan dowodu. Wiesz ze zgłoszeniem na policją i prokuraturę jest jeden problem. Takie firmy bronią się tym, że umowa była podpisana dobrowolnie i akwizytor powiedział wszystko o niej-nikt nie nagrywa rozmów w progu, ciężko/nie da się właściwie udowodnić, że akwizytor podał się za inną firmę. W takich przypadkach wiążące jest to co znajduje się na umowie, ale! obowiązkiem sprzedającego jest pozostawić kopię umowy o ile faktycznie dotyczyła ona prądu - no i tu można gdybać..czy akwizytor prosił o podanie faktury za ubiegły miesiąc? Czy taka była mu pokazana? -chodzi oto, że takie firmy potrzebują numeru klienta u obecnego dystrybutora -poza oczywiście peselem i adresem. I kolejna kwestia(bo to również bardzo popularne) czy Twoja mama ma telefon stacjonarny?

Tu link do watku z Energy Match: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=761614&page=2

I drugi podobny watek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=784272

Edytowane przez Kle_oo
Czas edycji: 2015-04-18 o 21:06
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 09:02   #14
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: oszustwo związanie z pge

Chwilówki raczej nie, ale szukając w googlach info odnośnie hasła 'oszuści PGE' znalazłam właśnie info, jak babka podpisała umowę i zamiast dotychczasowych rachunków ok. 150zł, musi płacić ok. 300zł, bo podpisała normalną, nową umowę
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 15:07   #15
caramel80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: oszustwo związanie z pge

Cytat:
Napisane przez Kle_oo Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że do chwilówki również byłby potrzebny skan dowodu. Wiesz ze zgłoszeniem na policją i prokuraturę jest jeden problem. Takie firmy bronią się tym, że umowa była podpisana dobrowolnie i akwizytor powiedział wszystko o niej-nikt nie nagrywa rozmów w progu, ciężko/nie da się właściwie udowodnić, że akwizytor podał się za inną firmę. W takich przypadkach wiążące jest to co znajduje się na umowie, ale! obowiązkiem sprzedającego jest pozostawić kopię umowy o ile faktycznie dotyczyła ona prądu - no i tu można gdybać..czy akwizytor prosił o podanie faktury za ubiegły miesiąc? Czy taka była mu pokazana? -chodzi oto, że takie firmy potrzebują numeru klienta u obecnego dystrybutora -poza oczywiście peselem i adresem. I kolejna kwestia(bo to również bardzo popularne) czy Twoja mama ma telefon stacjonarny?

Tu link do watku z Energy Match: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=761614&page=2

I drugi podobny watek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=784272
no właśnie, dlatego nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji, ale zgłoszę to wszędzie, gdzie się będzie dało.
o fakturę prosił, ale tam spisał tylko nazwisko i pesel na 100%. i nie mamy telefony stacjonarnego, został podany numer komórkowy.
dzięki za linki!

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Chwilówki raczej nie, ale szukając w googlach info odnośnie hasła 'oszuści PGE' znalazłam właśnie info, jak babka podpisała umowę i zamiast dotychczasowych rachunków ok. 150zł, musi płacić ok. 300zł, bo podpisała normalną, nową umowę
tego się spodziewam. mam nadzieję, że to nie będzie żaden kredyt. takie rachunki to jeszcze nie kosmos, ale tym bardziej żadna korzyść. patrzyłam na inne podobne sprawy i ludzie podpisywali ponadto umowę na ubezpieczenie około 40zł. ech
caramel80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 16:36   #16
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: oszustwo związanie z pge

Z faktury peselu nie mógł spisać -bo nie jest on tam umieszczany.
właśnie fakturę prosił dlatego żeby spisac numer klienta.
Najistotniejsze w tej chwili to zgłosić to operatora, że nie chce się nic zmieniać.
genrealnie faktury po zmianie przychodzą dwie : jedna za dystrybucję energii, którą będziemy dostawać od dotychczasowego dystrybutora, i druga za zużyty prąd od nowego sprzedawcy -tyle, że to nie tylko nie wychodzi tak samo jak dotychyczas, a często wiele, wiele drożej. Część firm bowiem dopisuje w tych umowach ubezpieczenie (głównie assistance, ale bywa że i na życie/domu) -więc dochodzi czasem do rachunków i składka - tu zawsze moim zdaniem można się powołać na brak kopii umowy, ale znów ciężko to udowodnić, bo wystarczy, że w jednym z podpisanych dokumentów było zdanie typu "potwierdzam, że kopię umowy otrzymałem" i pozamiatane.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 19:37   #17
caramel80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: oszustwo związanie z pge

Cytat:
Napisane przez Kle_oo Pokaż wiadomość
Z faktury peselu nie mógł spisać -bo nie jest on tam umieszczany.
właśnie fakturę prosił dlatego żeby spisac numer klienta.
Najistotniejsze w tej chwili to zgłosić to operatora, że nie chce się nic zmieniać.
genrealnie faktury po zmianie przychodzą dwie : jedna za dystrybucję energii, którą będziemy dostawać od dotychczasowego dystrybutora, i druga za zużyty prąd od nowego sprzedawcy -tyle, że to nie tylko nie wychodzi tak samo jak dotychyczas, a często wiele, wiele drożej. Część firm bowiem dopisuje w tych umowach ubezpieczenie (głównie assistance, ale bywa że i na życie/domu) -więc dochodzi czasem do rachunków i składka - tu zawsze moim zdaniem można się powołać na brak kopii umowy, ale znów ciężko to udowodnić, bo wystarczy, że w jednym z podpisanych dokumentów było zdanie typu "potwierdzam, że kopię umowy otrzymałem" i pozamiatane.

fakt, mój błąd. tak czy siak, numer klienta nie został spisany.
no właśnie, na umowie mogło zostać napisane wszystko. mają teraz przewagę i nic z tym na chwilę obecną nie zrobimy.
zastanawiam się czy pomocne może być w tej sytuacji to, że w PGE i moja mama i tata figurują jako użytkownicy (nie wiem jak to nazwać), a podpisywała tylko moja mama. jutro będę u rzecznika praw konsumenta, ale może ktoś z Was miał podobną sytuację?
caramel80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 16:09   #18
caramel80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: oszustwo związanie z pge

dla zainteresowanych:
1. jeśli nie wiecie z kim podpisaliście umowę, to zadzwońcie do paru firm lubujących się w takich oszustwach pod pretekstem np. zmiany numeru i może dowiecie się czy widniejecie u nich w rejestrze. o ile już Was wpisano, nas niestety nie.
2. byliśmy dzisiaj w PGE i mam dla Was drugą radę. powiedziano nam, żeby przepisać umowę na drugą osobę, w naszym przypadku na tatę. co skutkuje tym, że ta druga firma nie ma komu wypowiedzieć tej umowy. PGE nie tłumaczy się z dat, więc wydaje się, że tę sprawę mamy za sobą.


mam nadzieję, że komuś pomogłam. i dziękuję za rady.
caramel80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-20 17:09:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.