FARBY ZIOŁOWE DO WŁOSÓW - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-14, 18:59   #1
ciekawska123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1

FARBY ZIOŁOWE DO WŁOSÓW


Czy znacie jakieś ziołowe farby nie niszczące włosów, nie zawierające żadnych utleniaczy?
ciekawska123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 21:31   #2
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: FARBY ZIOŁOWE DO WŁOSÓW

z tego co wiem, ale byc moze sie myle?? to jedynymi srodkami koloryzujacymi wlosy, ktore sa w pelni naturalne, sa henna, basma itp, sa to sproszkowane "zielska", miesza sie toto z woda, powstaje papka ktora naklada sie na wlosy. wydaje mnie sie ze ziolowe farby jako takie nie istnieja. wszytie farby ktore znam sa "chemiczne" nie naturalne.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 08:37   #3
milciaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 8
Re: FARBY ZIOŁOWE DO WŁOSÓW

próbowalam kiedys henny efekt byl naprawde fajny i zaskakująco naturalny, a wloski były lsniące i błyszczące, a po jakims czasie zaczelo mi ich wypadać więcej niż zwykle, ale może to tylko przypadek? w każdym razie jakos sie do niech nie przekonalam
choc moze to wina gorszej diety pozdrawiam
milciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 09:58   #4
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: FARBY ZIOŁOWE DO WŁOSÓW

Witam!
Rzeczywiście, chyba jedyne neutralne farby do włosów, to chny, jak rubina, basma etc., sa dostepne w wersji sproszkowanej, ale ostatnio także w postaci past w tubce, gotwych od razu do nakładania. Farbuje chną włosy od ok.5 lat., wcześniej miałam problemy z rozdwajajacymi sie koncówkami-teraz uzywajac lokówki przy codziennym myciu włosów w ogóle nie mam tego problemu
Wiem, ze fryzjerzy nie polecaja zbytnio takiego sposobu farbowania włosów, ale ja trzykrotnie poddawałam swoje włosy "zwykłemu" farbowaniu, robiłam tez b. delikatna trwała, za kazdym razem włosy wypadały mi tuz po zabiego grasciami, co trwało potem ok.1-1,5 rok . Oczywiscie kazdy fryzjer mówił mi, że to niemozliwe, ja jednak wiem, swoje, zaczynały wypadac tuz po takim zabiegu, robiłam rózne badania, w tym hormonalne i wszystko było wnormie, więc...Jednak odkad farbuje chną ,a robie to co 4 tyg., nie zdarzył mi sie ten problem. Osobiście polecam pasty w tubkach, miej kłopotu, a efekt porónywalny-naturalny kolor i piekny połysk, np.pasty firmy ELD i Venita(kosztują ok.6zł.)I jeszcze jedno, farby ziołowe maja to do siebie, że kolor szybko sie zmywa, najlepiej miec odzielny ręcznik do włosów, bo po kazdym myciu jest bardzo zafarbowany, farby te nie wnikaja bowiem do wnetrza włosa, ale głownie"oblepiają" go na zewnatrz, cos za cos Nie doradzam natomiast robienia tymi farbami kolorów w odcieniach blondu, wychodzi brzydki, wyjatkowo zółty odcień.
Pozdrawiam
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 19:50   #5
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: FARBY ZIOŁOWE DO WŁOSÓW

droga szpilko
byc moze ze bylas uczulona jakis skladnik w farbie, ale jak sama stwierdzilas - chna oblepia wlos, wiec wlos nie ma czym oddychac bo zalepione sa pory wlosa, i moze nawet obumrzec cebulka wlosa, dlatego my fryzjerzy nie polecamy na dluzsza mete stosowanie farb roslinnych,owszem wlos jest gladki, grubszy ma taka warstwe "ochronna", ze lokowka nie jest w stanie popalic go, tak wiec nie jest stosowanie ich , do konca bezpieczne, jak chcesz w archiwum znajdziesz tez troche informacji na ten temat
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-15, 21:55   #6
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: FARBY ZIOŁOWE DO WŁOSÓW-do p. Grażynki:)))

Droga pani Grazynko!
Dziękuję serdecznie za odniesienie się do mojej wypowiedzi. Z pewnoscią wie pani ode mnie lepiej, jak się sprawa ma od strony fachowego podejścia do włosa i jego problemów
Być może faktycznie miałam uczulenie na składnik któregoś z preparatów(były to dwie farby i raz trwała), wszystko jest możliwe, zraziłam się jednak i boję się podejmowania kolejnych prób. Póki co, moje włosy bardzo dobrze reaguja na chnę, staram się zreszta ich nie przekarmiać, trzymam ją na włosach dość krótko i myję je codziennie,może dlatego stopień ich "oblepienia" nie jest jakiś drastyczny i do tej pory wszystko było w porządku. Niemniej pogrzebię sobie w archiwum i postaram się dowiedzieć więcej o ew. szkodliwości tego typu farb, wiedzy bowiem nigdy za wiele
Pozdrawiam cieplutko
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 22:51   #7
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: FARBY ZIOŁOWE DO WŁOSÓW-do p. Grażynki:)))

Szpileczko! kochana!
dziekuje ! ja tylko sie staram dbac o wlosy moich wizanek i klientek
o klientow tez , (zeby nie pomysleli ze dbam tylko o kobiece wloski!)
goraco pozdrawiam !
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 14:22   #8
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
farby ziołowe- odcień czarny

hej!
Jestem szatynką i zastanawiam się czy są jakieś farby ziołowe(np.henna)o odcieniu czarnym, co polecacie, jakie są minusy akurat tego odcienia w hennie?
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 16:08   #9
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: farby ziołowe- odcień czarny

Czarna hennę ma w swoim zestawie niewiele firm , ma ją np Urtekram.Być może dlatego , że czarna henna zawiera mniejsze lub większe ilości PPD- fenyloenediaminę jeśli się nie mylę, składnika toksycznego[czy tez moze lepiej chemicznego???]( oczywiście nie wtakiej ilości jak henna przeznaczona do tatuazu , zreszta czarna henna o takim przeznaczeniu jest własnie ze wzgledu PPd zabroniona np w USA,a ogólnie takie cos jak czarna henna w ogóle nie istnieje, jest taka ze wzgledu własnie na dodane środki chemiczne).Generalnie nie jestem zwolenniczkąstosoawnia jakiejkolwiek henny do włosów, aczkolwiek zdaję sobie sprawe, ze wielu dziewczyna służy, ja myśle, że ciekawsze efekty można uzyskac dobrymi farbami.
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 17:53   #10
Meg Jagger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Hafia,Izrael
Wiadomości: 2
GG do Meg Jagger
Dot.: FARBY ZIOŁOWE DO WŁOSÓW

Hej,
mam pytanie...otóż chcę sobie zrobić jedno pasemko ziołami "eld" i obawiam się nieco,ze zepsuję włosy.Ogolnie jestem szatynka,używam raz w tygodniu szamponu ziolowego seboradin,bo mam przetluszczajace sie wlosy lekko i szamponow regenerujacych,bo posiadam tendencje do wypadania włosów.Dbam o nie,jak mogę,bo są moim skarbem . Czy zrobienie sobie tego pasemka moze mnie "skrzywdzić"?
Meg Jagger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 09:41   #11
Umyuam
Przyczajenie
 
Avatar Umyuam
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 24
Dot.: FARBY ZIOŁOWE DO WŁOSÓW

Witam. Ja farbuję włosy na odcienie rudości od gimnazjum. Zaczęłam od szamponetek i farbowałam nimi przez ok 5 lat co 2/3 tygodnie. Później szukałam jakiejś alternatywy, próbowałam henny jednak była bardzo nietrwała i brzydko schodziła- pewnie zależy od firmy jednak ja się zraziłam. Później zaczęłam farbować farbami. Póki co zużyłam 4 opakowania i chyba dam sobie spokój. Włosy wypadają mi garściami, nie mam pojęcia czy jestem na cokolwiek uczulona aczkolwiek głowa mnie nie swędzi, nie jest zaczerwieniona itp. tylko po prostu włosy wypadają i to po różnych farbach- l'oreal prefference, l'oreal mousse i garnier. A kolor wcale nie jest taki rewelacyjny, bo każda rudość zmywa się szybko. Próbuję z tym walczyć- skrzyp, woda brzozowa, serum revitax, biovax, olej arganowy z marionu (to w zasadzie na końcówki..), ziołowy szampon, ale to wszystko na nic. Włosów coraz mniej na głowie a coraz więcej na podłodze, pościeli, czy fotelu kierowcy w moim samochodzie... Słyszałam od znajomej o farbach ziołowych, jednak nie wiem czy chodziło jej o hennę czy faktycznie farbę trwałą jednak dziś jadę do zielarskiego- mówiła, że włosy jej po nich nie wypadają. Ja przez wiele lat używałam szamponetek i włosy miałam PRZEpiękne, grube, błyszczące, sypkie, końcówki były zdrowe. A farby działają na nie źle. Pozdrawiam.
Umyuam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.