gospodarka przestrzenna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-15, 22:48   #1
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Question

gospodarka przestrzenna


Głęboko zastanawiam się nad tym kierunkiem i dlatego chciałabym zasięgnąć rady u wizażanek.
Studentki gospodarki przestrzennej możecie mi powiedzieć coś więcej o tych studiach?
Jakie macie zajęcia ? Co robicie?
Gdzie studiujecie ? Jak jest z językami obcymi na uczelni?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 23:51   #2
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Głęboko zastanawiam się nad tym kierunkiem i dlatego chciałabym zasięgnąć rady u wizażanek.
Studentki gospodarki przestrzennej możecie mi powiedzieć coś więcej o tych studiach?
Jakie macie zajęcia ? Co robicie?
Gdzie studiujecie ? Jak jest z językami obcymi na uczelni?
Moja koleżanka studiuje gospodarkę przestrzenną na AE.
Wiem, że ma dwa języki obce, z czego angielski jest na dość wysokim poziomie. Jako drugi język ma francuski (ale języki z tego co wiem wybierało się samodzielnie, przy rekrutacji). Systematycznie są jakieś kartkówki czy inne formy zaliczeń, więc ogólnie do języków trzeba się przykładać.
Koleżanka trochę narzeka na matematykę, no ale zdawała maturę z historii, więc to zrozumiałe, że musi nadrobić braki.
Oprócz tego wiem, że ma jako przedmiot mikroekonomię (widziałam książkę ).

O zajęciach niech się lepiej wypowiedzą studentki
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:39   #3
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: gospodarka przestrzenna

naprawdę nie ma studentek tego kierunku wśród wizażanek ? ;>
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 17:29   #4
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: gospodarka przestrzenna

co prawda ja nie studiowalam gosp. przestrzennej, ale mialam zajecia z tego wiec cos wiem hehe ogolnie rzecz biorac, to studia ciekawe moga byc, ale trudne:P trzeba byc dosyc dobrym z matem.
ale niech sie wypowiedza osoby studiujace to
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:05   #5
sosik
Rozeznanie
 
Avatar sosik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 873
Dot.: gospodarka przestrzenna

Też nad tym myślałam, i myślę nadal I chyba na to pójde. Tylko jak to jest na gp? I Co można po niej robić, tzn gdzie pracować?
sosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 21:15   #6
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez sosik Pokaż wiadomość
Też nad tym myślałam, i myślę nadal I chyba na to pójde. Tylko jak to jest na gp? I Co można po niej robić, tzn gdzie pracować?
sosik, wiem, że można sobie podyplomowo zrobić szacowanie nieruchomości, obrót nieruchomościami. Właście pod tym względem bym chciała na to iść.

A podobno możliwości jest wiele, praca w Urzędzie Miasta, nauczyciel , obrót nieruchomościami...
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 18:23   #7
sosik
Rozeznanie
 
Avatar sosik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 873
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
sosik, wiem, że można sobie podyplomowo zrobić szacowanie nieruchomości, obrót nieruchomościami. Właście pod tym względem bym chciała na to iść.

A podobno możliwości jest wiele, praca w Urzędzie Miasta, nauczyciel , obrót nieruchomościami...
Nauczyciel i ja.... z moja zdolnościa do tłumaczenia komus czegokolwiek to
Praca w Urzędzie mista, tez mnie jakoś nie ciekawi
A np, czy można by było pracować w jakimś biurze projektowym (nie wiem czy to tak sie nazywa), no że np jakies projekty robić np. zagospodarowac kawałek pola, bo to też chyba można po tym robić...

P. S. też jestem z O-ki
sosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 19:35   #8
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez sosik Pokaż wiadomość
Nauczyciel i ja.... z moja zdolnościa do tłumaczenia komus czegokolwiek to
Praca w Urzędzie mista, tez mnie jakoś nie ciekawi
A np, czy można by było pracować w jakimś biurze projektowym (nie wiem czy to tak sie nazywa), no że np jakies projekty robić np. zagospodarowac kawałek pola, bo to też chyba można po tym robić...

P. S. też jestem z O-ki
no proszę jaki ten świat mały.
Ja nauczycielem też niebardzo bym chciała zostać
Właśnie mam ochotę iść na ten kierunek pod wzgledem właśnie tego obrotu nieruchomościami. Lubie takie rzeczy.
Tylko, czy na tym kierunku na praktykach nie tzreba będzie zapierniczać w walonkach w terenie ?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:07   #9
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: gospodarka przestrzenna

dopisuję się do wątku. zamierzam studiować gospodarkę przestrzenną na którejś z uczelni, po których będę miała tytuł magistra inżyniera. i tak jak wy myślę o zdobyciu uprawnień do wyceny nieruchomości później
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:34   #10
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: gospodarka przestrzenna

sydunia, jakie uczelnie bierzesz pod uwagę ?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:52   #11
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
sydunia, jakie uczelnie bierzesz pod uwagę ?
Politechnika Warszawska - priorytet
UWM i SGGW
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 10:41   #12
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Głęboko zastanawiam się nad tym kierunkiem i dlatego chciałabym zasięgnąć rady u wizażanek.
Studentki gospodarki przestrzennej możecie mi powiedzieć coś więcej o tych studiach?
Jakie macie zajęcia ? Co robicie?
Gdzie studiujecie ? Jak jest z językami obcymi na uczelni?
Hej

Ja w tym roku rozpoczęłam gospodarkę przestrzenną na uniwersytecie Łódzkim. Na UŁ są dwie GP na wydziale ekonomiczno-socjologicznym i międzywydzialowa na wydziale zarządzania oraz wydziale nauk geograficznych

Ja jestem na eko socu
U mnie jak na razie nie jest najciężej, ale wsyztsko się okaże jak przyjdzie sesja.

Mam takie przedmioty jak: historia urbanistyki, prawoznastwo, matematyka, ekonomia, socjologia, geografia ekonomiczna, technologia informacyjna oraz podstawy gospodarki przestrzennej. W drugim semestrze plan ulegnie zmianie, nie będzie już matematyki za to będzie statystyka, bnie będzie socjologii ale będzie komunikacja spoleczna bądź ( bo to było do wyboru ) filozofia... i inne (ale obecnie nie pamiętam jak to będzie później ).

Szczerze powiem,że kierunek dość przyjemny. Jednak z tego względu,że ja nigdy z matmą nie miałam dużo wspólnego boję się,że z tym mogę nie dać sobie rady. Bo mimo,że matematyka kończy się po 1 semestrze to jednak przez całe studia coś z matematyką jest np później ekonometria

Jeśli macie wiecej pytań, to piszcie - chętnie odpowiem

Ja jak na razie naprawdę jestem zadowolona Więc polecam GP

edit:

Cytat:
Napisane przez sosik Pokaż wiadomość
Nauczyciel i ja.... z moja zdolnościa do tłumaczenia komus czegokolwiek to
Praca w Urzędzie mista, tez mnie jakoś nie ciekawi
A np, czy można by było pracować w jakimś biurze projektowym (nie wiem czy to tak sie nazywa), no że np jakies projekty robić np. zagospodarowac kawałek pola, bo to też chyba można po tym robić...

P. S. też jestem z O-ki
Jasne,że taka opcja pracy też jest ! ogólnie jest ich calkiem sporo w zależności od tego jaką np specjalizację zrobisz
u mnie jest ich chyba 5 do wyboru
__________________

Edytowane przez e_myszka
Czas edycji: 2008-11-19 o 10:43
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 13:14   #13
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: gospodarka przestrzenna

a mogłabyś wymienić te specjalizacje ?

i jak ma się sprawa z praktykami ? jak one się odbywają ?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 15:52   #14
sosik
Rozeznanie
 
Avatar sosik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 873
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
a mogłabyś wymienić te specjalizacje ?

i jak ma się sprawa z praktykami ? jak one się odbywają ?
Hipokryzja, a Ty gdzie sie wybierasz? Bo ja myślę nad Politechniką w Białymstoku albo na SGGW.
I taki mały off, moge spytać sie do której szkoły chodzisz? I wogóle u nas w szkole to nas wyrolowali z maturami próbnymi bo sie dziś (!!!) przez przypadek (!!) okazało ze piszemy je za tydz i to z 3 obowiazkowych przedmiotów, a nie tylko z jednego: matmy...normalnie ta nasza szkola to i zorganizowana jest...nikt nic nie wie, nikt nam nie powiedział wczesniej Ale luz, dobrze ze wogóle wiemy że takie u nas w szkole sa
O kurcze, nie tą wypowiedz zacytowałam heh
sosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 16:18   #15
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: gospodarka przestrzenna

ja myślałam, że to tylko nasza szkoła taka zamotana.
Do zsz3 koło parku. Myślałam nad Warszawą ale wątpie czy się dostanę (raczej, napewno nie) i UWM, UG.
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 16:36   #16
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
a mogłabyś wymienić te specjalizacje ?

i jak ma się sprawa z praktykami ? jak one się odbywają ?
nie mam pojęcia jestem dopiero na 1 semestrze
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:12   #17
tillatequilaaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar tillatequilaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: za górami, za lasami ;)
Wiadomości: 54
Dot.: gospodarka przestrzenna

i ja dopisuje się do wątku. interesuje mnie ten kierunek tylko ta matma mnie martwi... mam z nią straszne problemy, ledwo co zdaję więc nie wiem jak to bedzie ;p
__________________
biore się za siebie!
dieta,dieta,dieta.

staram się bardziej dbać o siebie
i o moją szafę


czas zacząć się uczyć



żyj chwilą!
tillatequilaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:28   #18
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez tillatequilaaaaaa Pokaż wiadomość
i ja dopisuje się do wątku. interesuje mnie ten kierunek tylko ta matma mnie martwi... mam z nią straszne problemy, ledwo co zdaję więc nie wiem jak to bedzie ;p
ja wychodzę z założenia, że wolę poprawić za rok maturę i iść na to co chcę niż iść byle gdzie lub wcale
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 20:07   #19
sosik
Rozeznanie
 
Avatar sosik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 873
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
ja myślałam, że to tylko nasza szkoła taka zamotana.
Do zsz3 koło parku. Myślałam nad Warszawą ale wątpie czy się dostanę (raczej, napewno nie) i UWM, UG.
UG to uniwerstet gdanski, tak?
sosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 20:09   #20
tillatequilaaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar tillatequilaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: za górami, za lasami ;)
Wiadomości: 54
Dot.: gospodarka przestrzenna

racja


sosik tak, tak uniwersytet gdański :P
__________________
biore się za siebie!
dieta,dieta,dieta.

staram się bardziej dbać o siebie
i o moją szafę


czas zacząć się uczyć



żyj chwilą!
tillatequilaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 20:14   #21
morelk@
Rozeznanie
 
Avatar morelk@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 545
Dot.: gospodarka przestrzenna

Też jestem zainteresowana tym kierunkiem, tylko obawiam się najbardziej matematyki. Słyszałam opinie, że jest jej tam b.dużo i na wysokim poziomie (a ja delikatnie mówiac jestem cieńka z matmy) Podoba mi perspektywa pracy a dokladnie w nieruchomościach bym chciała pracować. Jak to jest z tą matematyką, naprawdę jest tak ciezko (biorąc pod uwage kogos kto ma 'male zdolnosci' do tego przedmiotu). I jakie mozna wybrac specjalnosci na tym kierunku?
__________________
Breath me... every time you close your eyes.
Taste me... every time you cry (...)
Turn away... when you see me walkin' by.

morelk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 14:12   #22
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez sosik Pokaż wiadomość
UG to uniwerstet gdanski, tak?
Tak, Uniwerek gdański

Cytat:
Napisane przez morelk@ Pokaż wiadomość
Też jestem zainteresowana tym kierunkiem, tylko obawiam się najbardziej matematyki. Słyszałam opinie, że jest jej tam b.dużo i na wysokim poziomie (a ja delikatnie mówiac jestem cieńka z matmy) Podoba mi perspektywa pracy a dokladnie w nieruchomościach bym chciała pracować. Jak to jest z tą matematyką, naprawdę jest tak ciezko (biorąc pod uwage kogos kto ma 'male zdolnosci' do tego przedmiotu). I jakie mozna wybrac specjalnosci na tym kierunku?
a mnie ciekawi kwestia, czy specjalizację wybiera się na 1/2 roku studiów czy to jest np. podyplomowe?

I co z tymi praktykami w walonkach ?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 19:42   #23
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: gospodarka przestrzenna

jesli jesteś zainteresowana tym kierunkiem to warto byłoby wejść na stronkę uczelni i tego kierunku i poczytać plany studiów: powinna być rozpiskac co, ile i na jakim semestrze

mój brat jest na zaocznyej GP a kolega na dziennych w Białymstoku na polibudzie. Jest rysunek i z tego co zauważyłam nie koniecznie od podstaw, matma, fiza też między innymi jeden tylko lektorat ;]
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 20:05   #24
morelk@
Rozeznanie
 
Avatar morelk@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 545
Dot.: gospodarka przestrzenna

Znalazłam treści programowe na GP, może komuś się też przyda

Matematyka – 30/60 (inż.) h
Macierze, macierzowy zapis równań. Wyznaczniki i ich właściwości. Układy równań liniowych. Rachunek wektorowy, skalarny i mieszany. Równania prostych i płaszczyzn. Równania krzywych i powierzchni. Elementy analizy matematycznej (studia inżynierskie).
Efekty kształcenia – umiejętności i kompetencje:
rozwiązywania zagadnień formułowanych w postaci opisu algebraicznego; opisu matematycznego zagadnień z zakresu gospodarki przestrzennej; abstrakcyjnego rozumienia problemów z zakresu gospodarki przestrzennej; rozumienia i stosowania opisu matematycznego ciągłych i dyskretnych procesów dynamicznych (studia inżynierskie).

Statystyka – 30 h
Zdarzenia losowe. Prawdopodobieństwo, prawdopodobieństwo warunkowe. Zmienna losowa, funkcje zmiennej losowej, parametry rozkładu zmiennej losowej. Rozkłady prawdopodobieństwa. Twierdzenia graniczne. Populacja generalna, próba, statystyka. Teoria estymacji. Test statystyczny. Testowanie parametrów. Testy nieparametryczne. Analiza regresji i korelacji. Analiza wieloczynnikowa.
Efekty kształcenia – umiejętności i kompetencje:
stosowania narzędzi statystycznych do celów badawczych; interpretowania danych i wyników testów statystycznych.

Ekonomia – 30 h

Elementarne pojęcia ekonomii. Podstawowe kategorie gospodarki towarowo-pieniężnej. Własność. Przedsiębiorstwo. Społeczno-ekonomiczne funkcje współczesnego państwa. System pieniężno-kredytowy. Budżet państwa. Bezrobocie i zatrudnienie. Problematyka wzrostu gospodarczego. Międzynarodowa współpraca gospodarcza.
Efekty kształcenia – umiejętności i kompetencje:
rozumienia podstawowych procesów ekonomicznych; stosowania narzędzi sterowania procesami ekonomicznymi; opisu i interpretacji zjawisk ekonomicznych; wykorzystania praw ekonomii w rozwiązywaniu realnych problemów gospodarczych.

Geografia ekonomiczna – 30 h
Przedmiot i działy geografii ekonomicznej. Podstawowe zasoby środowiska przyrodniczego. Zaludnienie i osadnictwo. Użytkowanie ziemi. Systemy rolnicze. Lokalizacja przemysłu. Rozmieszczenie usług. Komunikacja i transport. Zagospodarowanie turystyczne. Oddziaływanie człowieka na środowisko.
Efekty kształcenia – umiejętności i kompetencje:
rozumienia relacji przestrzennych między poszczególnymi sferami gospodarki; rozumienia uwarunkowań lokalizacyjnych produkcji i usług; stosowania podstawowych metod opisu struktury przestrzennej jednostek terytorialnych.

Rysunek techniczny i planistyczny – 45 h
Rysunek odręczny z natury i z wyobraźni. Podstawy rysunku technicznego (rzuty, przekroje, aksonometrie). Elementy techniki graficznej stosowanej w rysunku planistycznym. Interpretacja graficzna projektów. Wybrane programy CAD (Computer Aided Design) – budowanie obiektów graficznych, operowanie atrybutami obiektów, scalanie elementów projektowania graficznego z informacją opisową (studia inżynierskie).
Efekty kształcenia – umiejętności i kompetencje:
rozumienia treści przedstawień graficznych; graficznego przedstawiania obiektów przestrzennych; posługiwania się informatycznymi programami graficznymi (studia inżynierskie).

Socjologia – 30 h
Elementarne pojęcia i przedmiot socjologii. Elementy historii myśli socjologicznej. Główne teorie socjologii. Kierunki socjologii. Szkoły socjologii. Metody i techniki badań socjologicznych. Elementy socjologii wsi i rolnictwa. Elementy socjologii pracy. Socjologia miasta.
Efekty kształcenia – umiejętności i kompetencje:
posługiwania się podstawowymi pojęciami socjologicznymi i antropologicznymi; analizowania procesów społecznych w kontekście porównawczym; wykorzystywania metod analizy zjawisk społecznych i kulturowych w oparciu o bazowe pojęcia i modele.

Historia urbanistyki – 30 h
Dzieje urbanistyki. Elementy historii architektury na tle warunków geograficznych oraz przemian cywilizacyjnych, kulturowych, społeczno-gospodarczych i politycznych. Wartości dawnych układów urbanistycznych. Rozwój urbanistyki i architektury polskiej na tle tendencji europejskich. Współczesne rozwiązania urbanistyczne.
Efekty kształcenia – umiejętności i kompetencje:
rozumienia przestrzennego kształtowania miast w poszczególnych okresach historycznych; rozumienia procesów rozwoju form urbanistycznych; określania wartości historycznej układów urbanistycznych.

Prawoznawstwo – 15 h
Ogólne wiadomości o prawie. Źródła prawa. Zarys historii prawa. Elementy prawa państwowego i administracyjnego. Podstawy prawa cywilnego. Podstawy techniki prawodawczej.
Efekty kształcenia – umiejętności i kompetencje:
rozumienia podstawowych pojęć prawnych oraz systemu prawnego.

Grafika inżynierska – 45 h (inż.)
Metody odwzorowania i restytucji elementów przestrzeni. Metoda Monge’a. Geometryczne kształtowanie form przestrzennych z zastosowaniem wielościanów, brył i powierzchni. Zagadnienia inżynierskie związane z ukształtowaniem terenu. Perspektywa i aksonometria.
Efekty kształcenia – umiejętności i kompetencje:
czytania i rozumienia treści rysunków technicznych; sporządzania odwzorowań graficznych elementów przestrzennych.

Fizyka – 45 h (inż.)
Elementy mechaniki klasycznej. Elementy termodynamiki fenomenologicznej. Elementy hydromechaniki. Grawitacja. Elementy akustyki. Elektryczne i magnetyczne właściwości materii. Elektryczność. Fale elektromagnetyczne – polaryzacja, interferencja, dyfrakcja. Elementy fizyki jądrowej. Promieniotwórczość naturalna i sztuczna. Promieniowanie słoneczne. Elementy kosmologii. Modelowanie zjawisk fizycznych.
Efekty kształcenia – umiejętności i kompetencje:
rozumienia zjawisk i procesów fizycznych; obserwowania i wykorzystywania praw fizyki w gospodarce przestrzennej, przyrodzie i życiu codziennym.
__________________
Breath me... every time you close your eyes.
Taste me... every time you cry (...)
Turn away... when you see me walkin' by.

morelk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 20:34   #25
tillatequilaaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar tillatequilaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: za górami, za lasami ;)
Wiadomości: 54
Dot.: gospodarka przestrzenna

:O przeraziłam się....
__________________
biore się za siebie!
dieta,dieta,dieta.

staram się bardziej dbać o siebie
i o moją szafę


czas zacząć się uczyć



żyj chwilą!
tillatequilaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 21:14   #26
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez tillatequilaaaaaa Pokaż wiadomość
:O przeraziłam się....
ja też! Chyba wolałabym tego nie widzieć.
I ten rysunek natury techniczny jest OK, ale wszystkie inne to chyba nie dla mnie ... Cholera już sama nie wiem :/
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 21:31   #27
morelk@
Rozeznanie
 
Avatar morelk@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 545
Dot.: gospodarka przestrzenna

Wiem to strasznie wygląda, ale może w praktyce nie jest tak źle. Ja jednak zdecydowałam ze chyba zrezygnuje z gosp.przestrzennej i wybiore administracje. Przesądziła ta matematyka która jest moją zmorą, oczekuje tylko końca liceum żeby sie od niej uwolnić, a na tych studiach chcąc nie chcac ona się będzie nonstop przewijać. Perspektywa pracy po tych studiach mi się podoba, ale sam etap studiów już nie. Poprostu nie dla mnie nauki technicze i ścisle
__________________
Breath me... every time you close your eyes.
Taste me... every time you cry (...)
Turn away... when you see me walkin' by.

morelk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 22:30   #28
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez morelk@ Pokaż wiadomość
Wiem to strasznie wygląda, ale może w praktyce nie jest tak źle. Ja jednak zdecydowałam ze chyba zrezygnuje z gosp.przestrzennej i wybiore administracje. Przesądziła ta matematyka która jest moją zmorą, oczekuje tylko końca liceum żeby sie od niej uwolnić, a na tych studiach chcąc nie chcac ona się będzie nonstop przewijać. Perspektywa pracy po tych studiach mi się podoba, ale sam etap studiów już nie. Poprostu nie dla mnie nauki technicze i ścisle
to chyba dobra decyzja po co sie meczyc. w trakcie studiow odbywa sie tez praktyki, pisanie pracy, ktore moga kogos totalnie zniechecic, jezeli nie czuje sie w tym co studiuje swobodnie. studiuje na sggw, akurat inny kierunek, ale jest tez u nas taka specjalizacja, podczas zajec z gospodarki przestrzennej robi sie rozne projekty, profile, mapki itp, poza tym ma sie zajecia z wyceny nieruchomosci...(na marginesie to jest bardziej opłacalna działalność jeśli o tą dziedzinę chodzi.) ogólnie gospodarka przestrzenna staje się bardziej popularna, bo dużo powstaje techników o tym profilu. http://msgp.sggw.pl/ tutaj warto sobie doczytać szczegóły nie zrażajcie się tak planem zajęć na pierwszym roku, na większości inżynieryjnych kierunków jest matma, fiza, prawo i ekonamia, czasem chemia i da się to wszystko przejść

"Absolwenci tego kierunku studiów mogą być zatrudnieni m.in. w: - urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich; w szczególności w komórkach zajmujących się koordynacją rozwoju, promocją, mieniem komunalnym, przygotowywaniem inwestycji, gospodarką komunalną, ochroną środowiska, gospodarką gruntami, turystyką i rekreacją, - urzędach administracji rządowej i biurach agencji rządowych, - biurach projektowych i konsultingowych pracujących na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, - przedsiębiorstwach oddziaływujących na środowisko i korzystających z jego zasobów, - biurach obrotu nieruchomościami, bankach."


co do jezykow na sggw to masz przez pierwsze trzy semestry angielski/rosyjski/francuski w szkole jezykowej wspolpracujacej z uczelnia :P a potem jesli chcesz mozesz sobie wziac fakultet, albo po prostu szkolic sie na wlasna reke. niestety wszystko sie w tej materii co roku zmienia i takich szczegolow najlepiej dowiedziec sie przy rekrutacji.
zycze powodzenia w dokonaniu dobrego wyboru
__________________


Edytowane przez miss_seepy
Czas edycji: 2008-11-20 o 22:35
miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 14:00   #29
morelk@
Rozeznanie
 
Avatar morelk@
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 545
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez miss_seepy Pokaż wiadomość
to chyba dobra decyzja po co sie meczyc. w trakcie studiow odbywa sie tez praktyki, pisanie pracy, ktore moga kogos totalnie zniechecic, jezeli nie czuje sie w tym co studiuje swobodnie. studiuje na sggw, akurat inny kierunek, ale jest tez u nas taka specjalizacja, podczas zajec z gospodarki przestrzennej robi sie rozne projekty, profile, mapki itp, poza tym ma sie zajecia z wyceny nieruchomosci...(na marginesie to jest bardziej opłacalna działalność jeśli o tą dziedzinę chodzi.) ogólnie gospodarka przestrzenna staje się bardziej popularna, bo dużo powstaje techników o tym profilu. http://msgp.sggw.pl/ tutaj warto sobie doczytać szczegóły nie zrażajcie się tak planem zajęć na pierwszym roku, na większości inżynieryjnych kierunkówjest matma, fiza, prawo i ekonamia, czasem chemia i da się to wszystko przejść

"Absolwenci tego kierunku studiów mogą być zatrudnieni m.in. w: - urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich; w szczególności w komórkach zajmujących się koordynacją rozwoju, promocją, mieniem komunalnym, przygotowywaniem inwestycji, gospodarką komunalną, ochroną środowiska, gospodarką gruntami, turystyką i rekreacją, - urzędach administracji rządowej i biurach agencji rządowych, - biurach projektowych i konsultingowych pracujących na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, - przedsiębiorstwach oddziaływujących na środowisko i korzystających z jego zasobów, - biurach obrotu nieruchomościami, bankach."


co do jezykow na sggw to masz przez pierwsze trzy semestry angielski/rosyjski/francuski w szkole jezykowej wspolpracujacej z uczelnia :P a potem jesli chcesz mozesz sobie wziac fakultet, albo po prostu szkolic sie na wlasna reke. niestety wszystko sie w tej materii co roku zmienia i takich szczegolow najlepiej dowiedziec sie przy rekrutacji.
zycze powodzenia w dokonaniu dobrego wyboru
Dzięki za opis jak to mniej wiecej wszystko wygląda. Byłam/ jestem zainteresowana tym kierunkiem tylko i wyłącznie pod względem możliwości późniejszej pracy w nieruchomościach, a ofert pracy w tej dziedzinie nie brakuje. Równiez kwestie prawne, administracyjne, budowlane, przyrodnicze, rysunki technicze itp też mi odpowiadaja, ale matma, fizyka itp już na pewno nie. W sumie, studia to taki czas, kiedy ma sie szanse wybrać dziedzine w której najlepiej sie czuje. W moim przypadku to z pewnościa kierunek humanistyczny, prawny. Myśle, że zdecyduje sie na administracje a w późniejszym czasie zrobię kurs i aplikacje na pośrednika nieruchomości.
Cięzki wogole ten wybór studiów, najgorsze później ze absolwenci psychologii pracują za kasą w supermarkecie niesprawiedliwość...
__________________
Breath me... every time you close your eyes.
Taste me... every time you cry (...)
Turn away... when you see me walkin' by.

morelk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 08:52   #30
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: gospodarka przestrzenna

Cytat:
Napisane przez morelk@ Pokaż wiadomość
Cięzki wogole ten wybór studiów, najgorsze później ze absolwenci psychologii pracują za kasą w supermarkecie niesprawiedliwość...
...albo w mcdonaldzie ) no to rzeczywiscie wybierz administracje gospodarke zawsze mozesz dodatkowo, pewnie zdarzaja sie tez jakies kursy, szkoly policealne z tego kierunku i tam bys sobie uzupelnila wiedze z rachunkowosci.
__________________

miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-09 10:48:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.