Skóra świecąca i tłusta :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-27, 20:05   #1
martimo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 26

Skóra świecąca i tłusta :/


Witam, mam problem z cerą trądzikową, jest o wiele lepiej do kiedy dermatolog zapisał mi antybiotyki i żel epiduo. Myję też twarz szarym mydłem. To wszystko spowodowało jednak, że skóra mi się strasznie wysuszyła, przez co produkuje więcej łoju a więc już w 2 godziny po umyciu twarzy staje się ona tłusta i świecąca jakbym był spocony :/ Co polecacie na to ? odstawić mydło, kupić mleczko ? Co stosować po myciu krem, tonik ?
Oczywiście żeby nie spowodowoały nawrotu trądziku. Proszę o pomoc
martimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 09:08   #2
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

A czym nawilzasz buzie ?? stosujesz antybiotyki na noc? jesli tak to na dzien powinienes mocno nawilzac skore
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 19:45   #3
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

polecam pozbyc się szarego mydla i zaopatrzyc się w coś dla skór przesuszonych w wyniku leczenia przeciwtrądzikowego, np Avene Clean-Ac, lub coś, co ogolnie zatroszczy się o powłokę lipidową. Popros w aptece o kilka próbek
jesli chodzi o nawilzanie, na rynku są równiez kremy dla osob walczacych z trądzikiem i mających teraz przesuszoną skórę, np La Roche Posay Effaclar H, emulsja Avene Clean-Ac, Bioderma Sebium Hydra...
do wyboru do koloru
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 21:52   #4
milchkaffee
Raczkowanie
 
Avatar milchkaffee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 40
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

też tak miałam, że mi się cera trochę przesuszyła po kuracji antytrądzikowej, z tym, że ja akurat brałam Aknenormin - takie tabletki na trądzik. a na sucha skórę pomagały mi kosmetyki AA - one są do wrażliwej cery, więc jak najbardziej odpowiednie, zresztą doradził mi je dermatolog właśnie po kuracji Akne
__________________
początek odchudzania: 27.11.2008

hasło na dziś: bo żaden wiatr nie sprzyja temu, kto nie ma wyznaczonego portu!
milchkaffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:41   #5
martimo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 26
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
A czym nawilzasz buzie ??
niczym hehe
Cytat:
stosujesz antybiotyki na noc
tak, smaruje na noc kremem epiduo
Cytat:
La Roche Posay Effaclar H, emulsja Avene Clean-Ac, Bioderma Sebium Hydra
są one ogólnodostępne w aptece i jeszcze jedno pytanko, jak z ceną ?
A czy pomógłby zwykły krem np garnier czysta skóra matujący ?
pozdrawiam
martimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 07:01   #6
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Cytat:
Napisane przez martimo Pokaż wiadomość
niczym hehe
No wlasnie z chlopakami to tak jest hehe grzech przy kuracji antytradzikowej nie uzywac nawilzaczy

Cytat:
są one ogólnodostępne w aptece i jeszcze jedno pytanko, jak z ceną ?
A czy pomógłby zwykły krem np garnier czysta skóra matujący ?
pozdrawiam
ceny La roche posay to ok 40 zl jesli chcesz cos tanszego to kup sobie zel aloesowy Floslek kosztuje ok 8 zl i jest fajny ja go uzywam jest on do cery suchej ale u mnie wchlania sie do matu i jeszcze sciaga lekko buzie albo popros o jakis dobry nawilzacz w aptece pani ci napewno doradzi ale bron boze zadne garniery bo te kremy maja wiecej podrazniaczy i niepotrzebnych srodkow drazniacych
a jak ci sie chce pobawic to olejek jojoba jest bardzo dobry tylko ja mam na tyle dobrze ze jestem kobieta i sie pozniej maluje bo ten olejek jest tlusty i trzeba go przypudrowac
najlepiej na poczatek idz do apteki i zapytaj o ten floslek albo o jakis podobny do niego tylko zeby byl niekomedogenny i rob peelingi 2 razy w tygodniu zeby zdzierac sucha skore

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2010-12-29 o 07:08
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 11:37   #7
martimo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 26
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Cytat:
ceny La roche posay to ok 40 zl jesli chcesz cos tanszego to kup sobie zel aloesowy Floslek kosztuje ok 8 zl i jest fajny ja go uzywam jest on do cery suchej ale u mnie wchlania sie do matu i jeszcze sciaga lekko buzie albo popros o jakis dobry nawilzacz w aptece pani ci napewno doradzi ale bron boze zadne garniery bo te kremy maja wiecej podrazniaczy i niepotrzebnych srodkow drazniacych
a jak ci sie chce pobawic to olejek jojoba jest bardzo dobry tylko ja mam na tyle dobrze ze jestem kobieta i sie pozniej maluje bo ten olejek jest tlusty i trzeba go przypudrowac
najlepiej na poczatek idz do apteki i zapytaj o ten floslek albo o jakis podobny do niego tylko zeby byl niekomedogenny i rob peelingi 2 razy w tygodniu zeby zdzierac sucha skore
Ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź , jutro wybieram się do apteki i na pewno zapytam się o ten żel Fioslek.
Mam jeszcze jedno pytanie - wyczytałem gdzieś że szare mydło też strasznie wysusza. Czym je zastąpić ? Dermatolog kiedyś powiedział mi że kolorowe mydła tylko powodują trądzik. Może jakiś żel/tonik/mleczko z drogerii np Nivea ?

Edytowane przez martimo
Czas edycji: 2010-12-29 o 11:39
martimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 22:11   #8
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Na tradzikowe cery to raczej apteczne kosmetyki bardzo dobry jest zel do mycia twarzy la roche posay kosztuje chyba cos kolo 25 zl bardzo dlugo go uzywalam, jesli nie stac cie na takie drozsze kosmetyki to zapytaj o jakis lagodny zel do mycia ale wlasnie w aptece bo te drogeryjne tylko podrazniaja a pani w aptece napewno cos doradzi, fajne jest mydelko ghassoul Organique myje nim buzie juz od tygodnia i nie uzywam nic innego do mycia fajnie oczyszcza i nawilza i jest naturalne
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 11:09   #9
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

mozesz też zapytac o cetaphil lub physiogel

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-do-twarzy.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...-wrazliwej.htm
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 11:36   #10
Pusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Ja goraco polecam tanie i skuteczne mydlo siarkowe na tlusta cere. Rano i wieczorem myje sobie nim cere. Bardzo dobry jest tez z tej samej serii krem siarkowy. Probowalam wiele kremow i ten jest dla mnie najlepszy. Krem nivea matujacy jest do bani, nic nie daje. Krem z garniera matuje, ale zatyka pory.
Pusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 20:49   #11
unternehmungs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 70
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Cytat:
Napisane przez Pusia_ Pokaż wiadomość
Ja goraco polecam tanie i skuteczne mydlo siarkowe na tlusta cere. Rano i wieczorem myje sobie nim cere. Bardzo dobry jest tez z tej samej serii krem siarkowy. Probowalam wiele kremow i ten jest dla mnie najlepszy. Krem nivea matujacy jest do bani, nic nie daje. Krem z garniera matuje, ale zatyka pory.
No nie wiem. Sporo ludzi odradza mydło siarkowe, bo takie ostre wysuszanie może prowadzić do "odpowiedzi" organizmu, czyli większego przetłuszczania... Sam myślałem o tym mydle na moją tłustą gębę, ale jakoś nie mam przekonania... Zresztą, do żadnego specyfiku już nie mam przekonania, wszystko mnie od lat zawodzi.
Ja tam bym chciał mieć po prostu tłustą cerę... Sęk w tym, że mam dodatkowo stado krost
unternehmungs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-03, 15:36   #12
Pusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Ja uzywam mydla sairkowego od kilku miesiecy i mi pomaga. Poprostu rano i wieczorem przemywaj twarz tym mydlem. Ja myje nim tylko nos, i czolo bo mam cere mieszana. Na noc posmaruj sobie kremem nawilzajacym to Ci sie skora nie bedzie wysuszac. Mydlo siarkowe jest antybakteryjne, wiec jest rowniez dobre na tradzik. Sprobowac nie zaszkodzi, a jesli Ci nie bedzie odpowiadalo to przestaniesz. Nie jest drogie, wiec kieszen nie ucierpi.
A co do tradziku to najlepiej wybierz sie do dobrego dermatologa napewno cos poradzi.
Pusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 19:29   #13
unternehmungs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 70
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

W sumie to od lat chodziłem do tego samego, bo z początku mi pomógł. Teraz jednak od dłuższego czasu coraz gorzej, a pani doktor praktycznie ta sama śpiewka, podobne leki. Cóż, czas poszukać prywatnego, ale naprawdę dobrego...

A czym polecasz nawilżać po tym mydle siarkowym?
unternehmungs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 20:22   #14
Pusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Niestety jak chcesz sie wyleczyc to tylko prywatny lekarz wchodzi w gre...
Ja sobie nawilzam na noc kremem nivea soft nawilzajacym. Ale wiesz, jesli masz swoj sprawdzony krem nawilzajacy to go stosuj. Kazda cera jest inna i jeden krem moze dzialac roznie. Na noc sobie nawilzaj, a na dzien kremuj sie matujacym. Mozesz wyprobwac siarkowy matujacy... zobaczysz, czy sie sprawdzi w Twoim przypadku. Fakt, ze wysusza samo mydlo jak i krem, ale jesli bedziesz nawilzal cere na noc to wszystko powinno byc ok. Chociaz najlepszym rozwiazaniem bedzie dobry prywatny dermatolog.
Pusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 22:15   #15
martimo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 26
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

witam ponownie, jestem zadowolony z tego żelu aloesowego fioslek, stosuję go zaledwie 4 dni, a już widać wyraźną poprawę. Polecam wszystkim ! A do mycia kupiłem sobie jakiś żel delikatny bez zapachowy, pani z drogerii mi poleciła i jest OK ! więc dziękuję szczególnie użytkowniczce ksenka, oraz wszystkim innym

Edytowane przez martimo
Czas edycji: 2011-01-03 o 22:18
martimo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 07:15   #16
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

ciesze sie ze pomoglam i polecam sie na przyszlosc
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 16:33   #17
MartitBandit
Raczkowanie
 
Avatar MartitBandit
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 153
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Hej!
Mam do Was pytanie: oprócz tego, ze mam masę pryszcze to moja skora sie swieci jakbym sie pomsmarowala olejem;( chciałam zapytac o dobry podkład i jakis puder, żebym nie musiała sie co chwile poprawiać. Do pewnego czasu to mi jakoś bardzo to nie przeszkadzało, ale ostatnio to nie mogę na siebie patrzeć :/
__________________
Staram sie ćwiczyć z Mel B
Marzec 2015- dostałam nowe życie z nowym nosem
MartitBandit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 16:17   #18
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

[QUOTE=ksenka;24039004]No wlasnie z chlopakami to tak jest hehe grzech przy kuracji antytradzikowej nie uzywac nawilzaczy

to prawda ale ja pytam jak ? skoro każdy krem błyszczy sie na mojej twarzy pokrytej tysiącem zaskórników w porach to jak wyjśc do ludzi do pracy na uczelnie?? wy sobie pudrami podkładami i ogolnie makijazem zmatowicie a my ? leczysz trądzik byłyby efekty ale skóra przesuszona nie używasz kremu nawilzającego bo błyszczysz się jak latarnia i efekt jest gorszy niz przed leczeniem .... wiem coś o tym 8 lat walki na marne

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

jak ja widze odpowiedzi ludzi ktorzy chca ,, dbac" o swoja cere kosmetykami z drogerii typu nivea ziaja garnier itd. to mnie krem nagla zalewa , czy wy ludzie nie macie rozumu? na czym sie te koncerny tak wzbogacily? na szczerej pomocy dla ludzi np. dla osob z tradzikiem produkuja krem ktory zmniejszy jego stan????? nie! krem ktory bedzie tani kady glupi go kupi bo znana pani z tv bedzie go reklamowala za grube setki tysiecy w kontrakcie a krem zapcha naa jak cholera i nadaje sie psu pod ogon a ta pani w zyciu tego kremu na oczy nie widziala a co dopiero uzywala.... jak ludzie nie macie rozumu to chociaz poczytajcie forum tam na pewno zauwazycie co dobre a co zle , sorki ale sie wkurzylem
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 15:45   #19
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Cytat:
Napisane przez MartitBandit Pokaż wiadomość
Hej!
Mam do Was pytanie: oprócz tego, ze mam masę pryszcze to moja skora sie swieci jakbym sie pomsmarowala olejem;( chciałam zapytac o dobry podkład i jakis puder, żebym nie musiała sie co chwile poprawiać. Do pewnego czasu to mi jakoś bardzo to nie przeszkadzało, ale ostatnio to nie mogę na siebie patrzeć :/
U mnie sprawdza się Vichy Dermablend podkład i puder. Ale nie wiem jak się zachowuje na tłustej skórze, bo zaczęłam go stosować już podczas terapii Izotekiem i moja skóra się w ogóle nie błyszczy teraz, często jest przesuszona trochę, ale super kryje czerwone blizny/ przebarwienia, których mam sporo. Wcześniej miałam też Toleriane Teint z LRP, wersja normalna- nawilżająca, bo ta w musie jest ponoć beznadziejna. Ale odcień był ciemniejszy i jakiś pomarańczowy a ja blada jestem i ogółem Vichy się lepiej trzyma. LRP stosowałam i przed Izo i chwilę na Izo Możesz się też zainteresować podkładami mineralnymi- ja nie pomogę, bo nigdy nie miałam, są stosowne wątki na wizażu

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

[QUOTE=Marcin_619;52304215]
Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
No wlasnie z chlopakami to tak jest hehe grzech przy kuracji antytradzikowej nie uzywac nawilzaczy

to prawda ale ja pytam jak ? skoro każdy krem błyszczy sie na mojej twarzy pokrytej tysiącem zaskórników w porach to jak wyjśc do ludzi do pracy na uczelnie?? wy sobie pudrami podkładami i ogolnie makijazem zmatowicie a my ? leczysz trądzik byłyby efekty ale skóra przesuszona nie używasz kremu nawilzającego bo błyszczysz się jak latarnia i efekt jest gorszy niz przed leczeniem .... wiem coś o tym 8 lat walki na marne

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

jak ja widze odpowiedzi ludzi ktorzy chca ,, dbac" o swoja cere kosmetykami z drogerii typu nivea ziaja garnier itd. to mnie krem nagla zalewa , czy wy ludzie nie macie rozumu? na czym sie te koncerny tak wzbogacily? na szczerej pomocy dla ludzi np. dla osob z tradzikiem produkuja krem ktory zmniejszy jego stan????? nie! krem ktory bedzie tani kady glupi go kupi bo znana pani z tv bedzie go reklamowala za grube setki tysiecy w kontrakcie a krem zapcha naa jak cholera i nadaje sie psu pod ogon a ta pani w zyciu tego kremu na oczy nie widziala a co dopiero uzywala.... jak ludzie nie macie rozumu to chociaz poczytajcie forum tam na pewno zauwazycie co dobre a co zle , sorki ale sie wkurzylem
Możesz zmatowić twarz pudrem transparentnym, jest biały i nie będzie go widać, np. Vichy Dermablend albo jakiś tańszy odpowiednik Możesz też nałożyć odrobinę podkładu/ kremu BB, ja bym nakładała jakbym była facetem i już Poza tym płyn micelarny do przecierania w ciągu dnia i woda termalna najlepiej Uriage do pryskania
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-08-05 o 15:47
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 07:13   #20
Dana34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 100
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Ja też mam problem ze świecącą się skóra. Strasznie jest to denerwujące. Od lat walczę z trądzikiem i biorę Izotek, stąd przesuszenie skóry i właśnie świecenie. U mnie jest tak, że jak rano wstaję myję twarz żelem do skóry wysuszonej intensywną kuracją dermatologiczną, a następnie używam kremu nawilżającego. Nakładam również puder transparentny na twarz. No a w ciągu dnia jak nie mam czasu na poprawki pudrem albo najzwyczajniej tak jak w takie upały mi się nie chce, ratują mnie bibułki matujące i Tobie również je polecam.
Dana34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 13:13   #21
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

powiedz mi jak to z tym izotekiem jest na prawde tak mega wysusza i czym rano myjesz twarz? po nalozeniu kremu na dzien nie blyszczysz sie jak latarnia? jaki krem uzywasz?
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 07:26   #22
Dana34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 100
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
powiedz mi jak to z tym izotekiem jest na prawde tak mega wysusza i czym rano myjesz twarz? po nalozeniu kremu na dzien nie blyszczysz sie jak latarnia? jaki krem uzywasz?
W moim przypadku izotek faktycznie nieźle wysuszał (również usta) ale jak brałam go w większej dawce i częściej. Twarz myję rano żelem Iwostinu z zielonej serii. Używam kremu La Roche no i pewnie, po jakimś czasie się świecę, ale to jak napisałam - puder transparentny i przede wszystkim bibułki matujące.
Dana34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:57   #23
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

zel purritin? a krem lrp? zel ten ma chyba bardzo podobny sklad do pianki czyli ma sls i ostro wysusza wiec dziwi mnie ze mozesz go uzywac ta pianka bylaby super bo jest lagodna i niepodraznia ale jednak mocno wysusza :/

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

leczysz izotekiem typowe pryszcze? bo ja mam ogromnie duzo zaskornikow otwartych i nie wiem czy by sobie z tym poradzik i w jaki sposob :-P
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 14:25   #24
judytka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

najważniejsze to nie stosować kosmetyków, które wysuszają cerę tłustą, cery tłustej nie mozna przesuszac bo wtedy tradzik pojawia sie ze zdwojona sila...Ja tez kiedys mialam straszny tradzik, zminilam pielegnacje i nawet nie ma co powownywac. Wiecej pisze na swoim blogu: http://beautybyjudy.blogspot.com
judytka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 07:18   #25
Dana34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 100
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
zel purritin? a krem lrp? zel ten ma chyba bardzo podobny sklad do pianki czyli ma sls i ostro wysusza wiec dziwi mnie ze mozesz go uzywac ta pianka bylaby super bo jest lagodna i niepodraznia ale jednak mocno wysusza :/

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

leczysz izotekiem typowe pryszcze? bo ja mam ogromnie duzo zaskornikow otwartych i nie wiem czy by sobie z tym poradzik i w jaki sposob :-P
Tobie pewnie chodzi o ten inny żel z zielonej serii, który faktycznie wysusza. Ja stosuję żel do mycia twarzy iwostin rehydrin do skóry wysuszonej intensywną kuracją dermatologiczną. I on faktycznie jakoś nawilża mi skórę.

Tak ja leczyłam izotekiem typowe pryszcze aczkolwiek miałam również i zaskórniki. Dodatkowo do kuracji izotekiem chodzę na zabieg ferulac classic do kosmetyczki (to jedyny jaki można stosować przy izoteku), bo ferulac plus już nie. Dawniej chodziłam tylko i wyłącznie na zwykłe czyszczenie i jak miałam je robione pierwszy raz i potem spojrzałam w lustro, to
Dana34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 09:13   #26
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

dzieki ze mi przypomnialas o tym zelu !!! bardzo bardzo dawno go uzywalem i zapomnialem wgl o nim , chyba go wlasnie kupie lubie kosmetyki iwostinu a cala zielona seria tak pieknie pachnie ahahaha tyle ze krem rehydrin byl troche slaby jesli chodzi o nawilzenie ale chociaz nie byl tlusty
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 09:17   #27
Dana34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 100
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
dzieki ze mi przypomnialas o tym zelu !!! bardzo bardzo dawno go uzywalem i zapomnialem wgl o nim , chyba go wlasnie kupie lubie kosmetyki iwostinu a cala zielona seria tak pieknie pachnie ahahaha tyle ze krem rehydrin byl troche slaby jesli chodzi o nawilzenie ale chociaz nie byl tlusty
A proszę bardzo . Co do kremu się zgadzam mi praktycznie w ogóle nie nawilżał.
Dana34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 16:10   #28
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

i wez tu czlowieku znajdz krem... ja juz nie moge , nie ma idealnego kremu nawet te drozsze apteczne to klapa , wszedzie prawie parafina , uzywal ktos moze czystego masla karite?
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 20:11   #29
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Jeśli chodzi o kremy, to u mnie fajnie sprawdza się Physiogel (wersja dla skóry wrażliwej)
Moja cera jest mieszana, a od jakiegoś czasu stosuję retinoidy zewnętrzne i w tych miejscach skóra jest troszkę przesuszona. Dzięki Physiogelowi nie ma ani śladu po suchych skórkach
U mnie przeważnie po wklepaniu opuszkami palców wchłania się prawie do matu
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 07:02   #30
Dana34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 100
Dot.: Skóra świecąca i tłusta :/

Jeśli chodzi o kremy, to u mnie fajnie sprawdza się Physiogel

Ja również słyszałam, że po physiogel na niektórych całkiem nieźle działa, ale ogólnie właśnie bardzo trudno trafić na odpowiedni krem. Podejrzewam, że gdybym brała izotek z taką częstotliwością jak kiedyś (czyli codziennie) to mój La Roche też by się "średnio" sprawdzał.
Dana34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-18 08:16:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.