Pomocy! Cera z wieloma problemami na raz :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-12, 13:32   #1
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58

Pomocy! Cera z wieloma problemami na raz :(


Kochani, bardzo proszę o jakąś radę: mam tłustą cerę z bardzo rozrzerzonymi porami, zaskórnikami, skłonnością do wyprysków, nieustannie pokrytą grubą warstwą sebum. Jednocześnie moja skóra jest odwodniona (pomiar specjalnym aparatem to potwierdził)i płytko unaczyniona przez co łatwo ulega zaczerwienieniu i ma skłonność do pękania naczynek. Zupełnie nie wiem jak powinnam ją pielęgnować, jak kosmetyk pomaga mi na jedno to szkodzi na drugie:

- kosmetyki matujące nie wchodzą w grę gdyż moja skóra broniąc się przed wysuszeniem wydziela jeszcze więcej sebum przez co jeszcze bardziej sie błyszczy,

- lekkie emulsje przeznaczone do skóry mieszanej są za lekkie, moja skóra "wypija" je natychmiast po czym staje sie nieprzyjemnie ściągnięta,

- bardziej "treściwe" kremy co prawda dobrze ja nawilżają i uelastyczniają, poprawia się koloryt ale juz po kilku dniach staje sie jeszcze bardziej zanieczyszczona i pojawiają się wypryski i zaskórniki.

Dodatkowo mam już pierwsze zmarszczki więc kosmetyki dla cer trądzikowych dla nastolatek też już nie dla mnie (mam 26 lat). I jak tu zaradzić tylu problemom na raz?
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 19:01   #2
aktin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 47
Re: Pomocy! Cera z wieloma problemami na raz :(

Też bardzo chciałabym to wiedzieć.
aktin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 19:35   #3
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Re: Pomocy! Cera z wieloma problemami na raz :(

hej drobinko!mam podobny problem.myślę,że powinnaś udać się do dermatologa,iść do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy[mówiąc jej jaką masz cerę].ja używałam już chyba wszystkich kosmetyków,które pomagały tylko na chwilę.nam jest potrzebny dobry dermatolog i dobra kosmetyczka.aha!jeszcze jedno:kup w aptece zieloną glinkę i nakładaj maseczkę co tydzień! rewelacja!pozdrawiam!
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 21:32   #4
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Pomocy! Cera z wieloma problemami na raz :(

Dermatolog i może jeszcze przydałyby Ci się badania poziomu hormonów??. One też moga wiele wyjaśnić....
Pozdrawiam
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 21:40   #5
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: Pomocy! Cera z wieloma problemami na raz :(

Chyba masz rację, trzeba znaleźć spacjalistów, o tym już też myślałam i już najwyższa pora za to się wziąć.(widzę, też że nie jestem z tym problemem sama). Pozdrawiam wszystkie "problemowe" buźki
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 21:47   #6
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: Pomocy! Cera z wieloma problemami na raz :(

Hormony sprawdzałam (z powodu rozstępów, które mam choć jestem bardzo szczupła)i było wszystko w normie. Ale faktem jest, że do problemu należy podejść kompleksowo i sprawdzić wszystkie potencjalne przyczyny.
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-17, 14:44   #7
Aniaszajnar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1
GG do Aniaszajnar
Re: Pomocy! Cera z wieloma problemami na raz :(

Kochani, bardzo proszę o jakąś radę: mam tłustą cerę z bardzo rozrzerzonymi porami, zaskórnikami, skłonnością do wyprysków, nieustannie pokrytą grubą warstwą sebum. Jednocześnie moja skóra jest odwodniona (pomiar specjalnym aparatem to potwierdził)i płytko unaczyniona przez co łatwo ulega zaczerwienieniu i ma skłonność do pękania naczynek. Zupełnie nie wiem jak powinnam ją pielęgnować, jak kosmetyk pomaga mi na jedno to szkodzi na drugie:

- kosmetyki matujące nie wchodzą w grę gdyż moja skóra broniąc się przed wysuszeniem wydziela jeszcze więcej sebum przez co jeszcze bardziej sie błyszczy,

- lekkie emulsje przeznaczone do skóry mieszanej są za lekkie, moja skóra "wypija" je natychmiast po czym staje sie nieprzyjemnie ściągnięta,

- bardziej "treściwe" kremy co prawda dobrze ja nawilżają i uelastyczniają, poprawia się koloryt ale juz po kilku dniach staje sie jeszcze bardziej zanieczyszczona i pojawiają się wypryski i zaskórniki.

Dodatkowo mam już pierwsze zmarszczki więc kosmetyki dla cer trądzikowych dla nastolatek też już nie dla mnie (mam 26 lat). I jak tu zaradzić tylu problemom na raz?
drobinka napisał(a):
> Kochani, bardzo proszę o jakąś radę: mam tłustą cerę z bardzo rozrzerzonymi porami, zaskórnikami, skłonnością do wyprysków, nieustannie pokrytą grubą warstwą sebum. Jednocześnie moja skóra jest odwodniona (pomiar specjalnym aparatem to potwierdził)i płytko unaczyniona przez co łatwo ulega zaczerwienieniu i ma skłonność do pękania naczynek. Zupełnie nie wiem jak powinnam ją pielęgnować, jak kosmetyk pomaga mi na jedno to szkodzi na drugie:
>
> - kosmetyki matujące nie wchodzą w grę gdyż moja skóra broniąc się przed wysuszeniem wydziela jeszcze więcej sebum przez co jeszcze bardziej sie błyszczy,
>
> - lekkie emulsje przeznaczone do skóry mieszanej są za lekkie, moja skóra "wypija" je natychmiast po czym staje sie nieprzyjemnie ściągnięta,
>
> - bardziej "treściwe" kremy co prawda dobrze ja nawilżają i uelastyczniają, poprawia się koloryt ale juz po kilku dniach staje sie jeszcze bardziej zanieczyszczona i pojawiają się wypryski i zaskórniki.
>
> Dodatkowo mam już pierwsze zmarszczki więc kosmetyki dla cer trądzikowych dla nastolatek też już nie dla mnie (mam 26 lat). I jak tu zaradzić tylu problemom na raz?
Aniaszajnar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.