Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-06, 20:08   #2311
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Z tego co mozna zaowazyc na zdjeciu to sa ta zaskorniki zamkniete czyli popularnie nazywane grudki nie jest ich duzo na poczatek proponowalabym peeling enzymatyczny ja np. mam z dax cosmetics gruszkowy z enzymem z papji on je delikatnie rozpusci ja stosuje dodatkowo kropelki z vitC cevikap i zaowazylam ze sie zmniejsza ich ilosc przy kropelkach obowiazkowo dobry filtr!!!odradzam wszelkie rozgniatania i wyciskania takich grudek bo daja odwrotny skutek
a i na koniec proponowalabym myc twarz sama woda lub jakims delikatnym zelem bo w moim przypadku zaobserwowalam wysyp grudek po myciu twarzy zelem J&J dla dzieci
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005


Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-07-06 o 20:34
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 20:10   #2312
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

I broń Boże Iwostin! Tak jak wyzej pisałam , on ma mnostwo zapychaczy w skladzie Nawet seria Purritin do cery tradzikowej
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 20:11   #2313
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Seth, cale szczescie zalaczyles zdjecie, bo bys nas niezle w bambuko zrobil!
najczestsza forma wagrow to taka czarna kropka (w porach zbiera sie brud i bakterie, tak sie to "czopuje" i z wierzchu czernieje - pewnie malo fachowo opisalam, ale popatrz z bliska na co drugiego nastolatka, najwiecej tego w okolicy nosa )
u ciebie to wagry nie sa... wyglada troche tez na takie krosty, ktore czesto "napadaja" facetow z tlusta i jednoczesnie wrazliwa skora po goleniu. metoda: kojace, lekkie kremy nawilzajace (poszukiwanie tego bedzie pewnie najciezsze), mycie czyms lagodnym (zele dla dzieci babydream lub hipp - wydajne, bo w wielkiej butli), bezalkoholowy tonik (najbardziej superowy, ale niestety nie najtanszy, to ten z la roche posay z serii physiological; z tanszych chyba z garniera z serii do skory wrazliwej) i moze zrezygnuj z golenia "do zera" albo golarke zmienic? na pewno sa sposoby, tylko mi tu doswiadczenia brakuje, bo nie mam zarostu na twarzy
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 20:19   #2314
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mnie sie wydaje ze te po goleniu troche inaczej wygladaja sa czerwone maja bialy czubek a te wygladaja na podskorene zaskorniki ale to musisz sam ocenic bo na zdjeciu kiepsko widac
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 20:25   #2315
Seth77
Przyczajenie
 
Avatar Seth77
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dzieki za sugestie ). A wiec zrezygnuje z serii Iwostin, i zakupie peeling enzymatyczny polecony przez Paule . A te kropelki z vitC, to doustnie?. Dotychczas stosowalem Clean&Clear glinka do mycia twarzy, Clean&Clear oczyszczajacy tonik przeciw wagrom, a krem to jakis Lirene do cery tlustej i mieszanej :P. Te "grudki" podskorne, czy tzw wagry... mecza mnie juz z dwa lata, albo trzy... myslalem, ze to wina dojrzewania lecz juz 20lat na karku, to moim zdainem powinno powoli mijac :P. Nawet leki dermatologa mi nie pomogly . Wiec wyprobuje ten peeling. A jesli mowa o mydle w plynie Hipp Cloche, to mam go w domu, wiec tez zaczne nim myc twarz, dotychczas stosowalem jedynie do ciala :P.
Hmm, a krem badz tonik jaki polecacie?

Wydaje mi sie jednak, ze to sa te podskorne zaskorniaki, poniewaz mam je juz jakis czas, a golenie jedynie moze powodawac powstawanie wiekszy ich liczby. Dlatego, ze maszynka moze je roznosic :/

Edytowane przez Seth77
Czas edycji: 2009-07-06 o 20:28
Seth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 20:26   #2316
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
mnie sie wydaje ze te po goleniu troche inaczej wygladaja sa czerwone maja bialy czubek a te wygladaja na podskorene zaskorniki ale to musisz sam ocenic bo na zdjeciu kiepsko widac
To prawda po goleniu sa czerwone. I ja też cos takiego mialam keidys a nie gole sie na twarzy . Zamkniete zaskorniki.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 20:37   #2317
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Na zaskórniki zamknięte jak i otwarte (wszelkie nierówności) dobrze spisują się preparaty z kwasem salicylowym. Najprostszą formą jest tonik, zazwyczaj 2%. Niestety dochodzi konieczność filtrowania się, ze względu na złuszczanie naskórka. Można używać po goleniu, zapobiega również wrastaniu włosów.

Jeśli chodzi o golenie, każdy musi znaleźć swój sposób. Ja jak na razie próbuję golić się codziennie, oczywiście tylko z włosem - pod włos gwarantuje podrażnienia pryszczy. Gdy próbowałem golić się rzadziej, pojawiało się zdecydowanie więcej wyprysków, prawdopodobnie wiąże się to z utrzymywaniem łoju na włosach.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-07-06 o 20:38
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-06, 20:38   #2318
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Wagry to zaskorniki zamkniete te czarne kropki walcze z nimi na twarzy mojego TZ-ta i jest je latwiej wykonczyca te kropelki wsmarowuje w skore tam gdzie sa te grudki najwiecej i na cala twarz tez doustnie witC tez jak najbardziej wskazana a jesli chodzi o tonik to ja mam z AA help do skory wrazliwej i sklonnej do alergii a krem polecam humektan ktory napewno nie zapcha a dodatkowo jest bardzo wydajny duza tubka w granicach 20zl
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 20:46   #2319
Seth77
Przyczajenie
 
Avatar Seth77
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A wiec poslucham sie Ciebie Paulo , i jutro smigam do sklepu, najpierw po ten peeling(i jesli mozna wiedziec, to co jaki czas go uzywasz?), zaopatrze sie rowniez w krem polecany przez Ciebie, sprobuje takze te krople z VitC:P. A co do tego toniku z kwasem salicylowym Mosutatsu to jaki polecasz?.
Aha, i czy uzywacie jakies zele do mycia twarzy na te zaskorniki?:P.

Edytowane przez Seth77
Czas edycji: 2009-07-06 o 20:48
Seth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 20:49   #2320
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jezlei chodzi o kwas salicylowy, dokaldnie taki o jakim mowil kolega (2%) jest tu w formie toniku
http://biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html
Ja do mycia twarzy polecam tylko i wylacznie zele dzieciece np. babydream z rossmana za 9 zł butla 500 ml
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 20:52   #2321
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja wykanczam nieszczesny J&J ale mam zamiar kupic zachwlany uniwersalny Baby dream i przetestuje go na sobie pamietaj tez o dobrym kremie z wysokim filtrem po tych kropelkach!!! ja zrobilam sobie przyspieszona kuracje przez 4dni uzywalam codziennie tego peelingu ale jste na tyle skuteczny i delikatny ze wystarcza 2x w tygodniu
a ten tonik z kwasem salicylowym to nie jest przypadkiem na recepte???
mnie wlasnie kolezanka z sql wypisala jakis tonik robiony w aptece na recepte i jest tam kwas salicylowy dlatego mi sie skojarzylo ze na recepte
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005


Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-07-06 o 20:55
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-06, 20:52   #2322
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Polecam również golić się nie pianką, lecz żelem, którym myjesz twarz. Wyżej wspomniany Rossmannowski Babydream jak dla mnie najlepszy, najłagodniejszy, a tani i bardzo wydajny.

Jeśli chodzi o ten kwas salicylowy, to wątpię żeby znalazło się coś w drogeryjnych kosmetykach.
Seria La-Roche Posay zawiera 1% kwasu LHA (Effaclar K i AI oraz tonik), no i oczywiście sławny tonik z BiochemiiUrody. (nieużywanie filtrów na własną odpowiedzialność )
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 21:03   #2323
Seth77
Przyczajenie
 
Avatar Seth77
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Golic to gole sie pianka Gilleta :P. A zel do mycia dzieciecy to na stanie mam na razie Hipp niemiecki, czy jest on porownywalny z Baby Dreamem z rossmana?. I czy w takim stanie moge normalnie stosowac krem rano i wieczorem? czy ograniczyc go jakos, aby nie natluszczac za bardzo twarzy?:P. Paula a czy widac jakas poprawe uzywajac ten peeling?

Edytowane przez Seth77
Czas edycji: 2009-07-06 o 21:04
Seth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 21:08   #2324
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hmm, wedlug mnie to te krosty sa czerwone... ale moze niedowidze ale na pewno delikatne zluszczanie tu sie przyda, z biochemii urody to na lato moze lepiej tonik z PHA? baardzo chwalony i nie byloby tego rygoru filtrowego...
a ze do golenia najlepiej uzywac zelu dla bejbikow to swieta prawda! poki co sprobuj z hippem, skoro i tak masz pod reka, potem mozesz sprobowac babydreama (chociaz moim zdaniem hipp jest ciut delikatniejszy, dlatego akurat do ewentualnego golenia albo do twarzy wole jego; babydream za to do mycia po sporcie do ciala - jest bardziej orzezwiajacy)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-06, 21:30   #2325
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dołączam się do wątku.
Niestety, mam bardzo problematyczną cerę, ale o dziwo głównie na brodzie i koło nosa. Na policzkach i nosie mam za to pełno zapchanych porów. Najgorsza jest ta broda Nie dość, że co jakiś czas pojawiają się okropne krosty, to wciąż pozostają po nich ślady, przez co cera wygląda jeszcze gorzej Chodziłam do dermatologa i niewielka poprawa, byłam też na dwóch peelingach migdałowych u kosmetyczki, ale niewielka poprawa była i zrezygnowałam. Od niedawna biorę tabletki anty, ale niestety, poprawy po nich nie ma, choć bardzo na to liczyłam...

Może dzięki Wam uda mi się wymodzić coś z tą cerą...

Kiedyś dobrze reagowałam na Effaclar K, teraz moja cera jakby przestała na niego reagować. Zamówiłam na BU serum z wit. C i tonik AHA/BHA i używam co kilka dni, ale nie wiem czy nie będzie za silny na lato? Rzecz jasna używam filtru (Iwostin 50+), ale teraz wygladam tak, że ciało sobie opaliłam, a twarz trupioblada z czerwonymi zmianami
Do mycia mam żel Ziaja calma i Effaclar, jako nawilżacz Humektan. A cera wraz wygląda jak wyląda...

Co dalej robić?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 10:28   #2326
la dra
Raczkowanie
 
Avatar la dra
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 333
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Udało mi się okiełznać trądzik i zamienić go na klasyczną mieszaną cerę, latarnia morska na nosie, papier ścierny na policzkach (mogłabym się przyzwyczaić), teraz jednak powrót do korzeni, bo znowu pojawił się trądzik i zaskórniki a stare metody nie działają.
Dotychczas, kiedy jakieś się na nosie pojawiały używałam Linoderm ACNE i wszystkie znikały jak za dotknięciem różdżki już po kilku dniach -teraz nie mam na co liczyć, mnożą się i znowu wyglądam jak nastolatka u progu dojrzewania... Do tego w okolicy ust i brody co jakiś czas pojawiają się mi czerwone grudki, pełno przebarwień, czasem też ropne krosty (nie wiem czy to dobrze, ale wtedy traktuje je maścią ichtiolową, czekam aż urosną i wyciskam ).
Używam żelu oczyszczającego Avene Cleanance, wody termalnej Avene, toniku ogórkowego Ziaji, na koniec lekkiej emulsji nawilżającej Tołpy z serii do odwodnionej, tłustej, mieszanej, no i wyżej wymienionego Linoderm ACNE, który nie dość, że przestał eliminować zaskórniki i przebarwienia to jeszcze sprawił, że rogowacieje mi skóra na nosie... Na koniec, wisienką na torcie niech będzie moje uczulenie na salicylany, więc wszystkie L'oreale Pure Zone, Effeclar dla mnie odpadają. Cóż za ironia, jak dla skóry tłusto-mieszano-nie wiadomo jakiej.
Bedę baardzo wdzięczna za jakiekolwiek rady, szczególnie, co robić z przebarwieniami, grudkami i zaskórnikami mając na uwadze moje wielce szanownie irytujące uczulenie...nie bardzo wiem już, co mam robić...
__________________
*tu znajduje się mądry cytat podnoszący świat na duchu*







Edytowane przez la dra
Czas edycji: 2009-07-07 o 10:34
la dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 10:48   #2327
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

la dra ciezko cos doradzic do cery alergicznej moze lepiej skontaktowac sie z lekarzem i on cos doradzi
ja na grudki stosuje peeling enzymatyczny i smaruje kropelkami z vitC dla dzieci mozesz sprobowac ale raczej na wlasna odpowiedzialnosc pisalam o tym kilka postow wczesniej wiec mozesz zerknac
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 13:09   #2328
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam

Przejrzałam forum, większość postów, oraz forum pani Basi i muszę przyznać,że mam mętlik w głowie.
Jak każda z nas mam problemy z cerą.Moja cera jest mieszana, z tendencją do przesuszania i podrażnień, wszędzie mam jakieś czerwone kropki,plamki, zawsze zaczerwieniony nos.. Ponadto moją zmorą są zaskórniki na nosie- w postaci ciemnych kropek. Jednak bardziej niepokoją mnie te na policzkach, na gorze,w okolicach nosa,pod powiekami. Tutaj nie mam czarnych zaskórników, tylko takie kropki, jakby ukłucia szpilką. Nie są to chyba zaskórniki, tylko pory..trudno to określić. Nie mam problemów ze świeceniem się skóry, jest raczej matowa, rano trochę tłusta na nosie.
Od razu powiem ,że nie stać mnie na żadne Vichy,Avene, LRP i inne drogi kosmetyki.
Chciałabym żebyście doradziły mi w jaki sposób poprawić wygląd cery nie wydając dużo pieniędzy.

Moja propozycja dla mnie samej jest taka :

1. rano - tonik AA young- pisałyście,że ma dobry skład . Lub hydrolat Fitomed- ale nie wiem czy różany czy pomarańczowy ? Następnie krem.. Ale jaki ? To jest chyba największy problem.. Pisałyście o aptecznym Humektanie, który nie zapycha. Chyba się na niego skuszę.
2. wieczór- oczyszczanie,ale czym ? dotychczas używałam drogeryjnych żeli i pianek- jonhson,nivea,garnier i tym podobne. Ale to chyba błąd bo zawierają detergenty i silikony. Może przerzucić się na Babydream żel i myć nim twarz ? I znów kremik.
Co sądzicie o AA young- http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12613 . Jest matujący..Może lepiej używać też Humantan na noc?

3. i jak pozbyć się zaskórników raz na zawsze? będę też używała maści cynkowej, punktowo na pryszcze..

Proszę dziewczyny,oceńcie czy takie rozwiązanie może być dobre? Dodam jeszcze,że mam 21 lat.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 13:22   #2329
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Odradzalabym Ci wszelkie matujace specyfiki bo jeszce bardziej poszerza te pory po oczami przetestuj kawas borowy kosztuje grosze a sciaga pory super tylko niewolno z nim przesadzac!!!
a reszta co pisalas brzmi dobrze humektan rewelacja i do seri AA do skory wrazliwej tez nic niemam mi nie szkodzi a na te zaskorniki warto byloby sie pokusic o jaks peeling enzymatyczny
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 13:30   #2330
czarownica iga
Raczkowanie
 
Avatar czarownica iga
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: dom :P
Wiadomości: 260
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ten kwas borowy, to gdzie można kupic? apteka, drogeria?
__________________
o1.1o.2oo9r. StuDenTka
czarownica iga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 13:39   #2331
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 6paula9 Pokaż wiadomość
Odradzalabym Ci wszelkie matujace specyfiki bo jeszce bardziej poszerza te pory po oczami przetestuj kawas borowy kosztuje grosze a sciaga pory super tylko niewolno z nim przesadzac!!!
a reszta co pisalas brzmi dobrze humektan rewelacja i do seri AA do skory wrazliwej tez nic niemam mi nie szkodzi a na te zaskorniki warto byloby sie pokusic o jaks peeling enzymatyczny
Dziękuję * A możesz mi podpowiedzieć jakie peeling enzymatyczny jest dobry i w miarę tani ?
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 13:46   #2332
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

no właśnie, gdzie kupić ten kwas borowy? po nazwie myślalam, ze pewnie na jakiejs BU i tylko przez neta ale szukajac w necie nabylam nadzieji, ze kupie go w aptece... taki proszek 10g za 1,20? ;> Czy gdzie go kupujecie?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 13:49   #2333
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jeśli chodzi o kwas borowy, znalazłem taki:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p5817-Boras...borowego_100_g

Bardzo mnie zaciekawił... lecę przeszukać inne fora
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 13:52   #2334
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Znalazłam ten sam przed chwilą. Czy o taki kwas chodzi i czy można go dostać w każdej aptece?
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 13:55   #2335
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Tak.
W stężeniu 3% stosowany do przemywania skóry w stanach zapalnych.
Jest środkiem złuszczającym i ściągającym.
Szybkie info z Wikipedii -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_borowy

Wydaje mi się, że powinien być w każdej aptece, ponieważ to dość popularny środek. Nie jest drogi i nie jest czymś trudno dostępnym.

Może nawet sam skuszę się go kupić...
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 13:59   #2336
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

To świetnie, więc go kupuję

Znalazlam takie oto watki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=3118500

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=97976

I jeszcze bardziej chce go kupic.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 14:06   #2337
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Dziękuję * A możesz mi podpowiedzieć jakie peeling enzymatyczny jest dobry i w miarę tani ?
ja mam dax cosmetics gruszkowy z enzymem z papai ale dziewczyny chwala bromelinowy z BU ktory mam zamiar kupic

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
no właśnie, gdzie kupić ten kwas borowy? po nazwie myślalam, ze pewnie na jakiejs BU i tylko przez neta ale szukajac w necie nabylam nadzieji, ze kupie go w aptece... taki proszek 10g za 1,20? ;> Czy gdzie go kupujecie?
ja kupuje juz gotowy plyn bo po co sie przemeczac dostepny w kazdej aptece
przypadkiem odkrylam go w domu bo moj Tata stosowal go na przewlekly rumien i w jego przypadku tez dobrze dzialal
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005


Edytowane przez 6paula9
Czas edycji: 2009-07-07 o 14:14
6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 14:24   #2338
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

6paula9 a ten gotowy plyn to nie przypadkiem ten Borasol? w jednym watku byly zle opinie i tez nie wiem czy kupic, czy nie.

Cytat z BU o kwasie borowym: kwas borowy łatwo wchłania się z błon śluzowych i przez uszkodzoną skórę [wyciśnięty pryszcz przemywany kwasem borowym to też uszkodzona skóra-przypisek własny]. Jest bardzo powoli wydalany z moczem; może się kumulować, (zwłaszcza u dzieci-nie mozńa go używac do 11 r.ż) Stosowany długotrwale - zwłaszcza na duże powierzchnie ciała, a także u dzieci - kumuluje się i wywiera działanie toksyczne, uszkadzając nerki, o.u.n. i wątrobę.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 14:46   #2339
6paula9
Zadomowienie
 
Avatar 6paula9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 192
GG do 6paula9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

tak borasol dlatego tez napisalam ze nie mozna go uzywac codziennie tylko raz na jakis czas bo sie kumuluje i mozna zatruc organizm!!!
ja stosuje go raz na 2-3dni i weekend przerwy
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje
Razem od 23.05.2005

6paula9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-07, 15:06   #2340
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Warto kupić skoro to takie tanie Ja na pewno kupie. A czy poleciacie do mycia twarzy mydełko siarkowe Barwa?
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:08.