Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 11:41   #4111
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

no niech ktos juz założy ten watek, bo ja juz mam swój post prawie gotowy
Znaczy chyba najfajniej jakby Małgosia założyła - jej pomysł w końcu

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
zapisać koniecznie
dzięki za opis masełka ( o za samo masełko tyż, ofkors)

ale ten olejek ma superowy skład-już się nie mogę doczekać jak użyję
ja też, bo jeszcze nie używałam
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 12:03   #4112
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Cloche to nic tylko się cieszyć
Mhm, pomysł bardzo fajny, ciekawy. Ale trzeba dobrze pomyśleć co się poleca.
to można takim wstępem opatrzyć: polecam, ale reklamacji nie przyjmuję

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Pomysł bardzo fajny, jestem za. Chociaż na pewno będę miała problem ze swoimi postami. Łatwiej mi opisać cechy każdego kosmetyku, niż zrobić jakiś ranking. Mogłabym co najwyżej podzielić na tak/nie.
Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość

mi się wydaje, że to nie musiałby być ranking, tylko takie luźne uwagi rzeczy które wyjątkowo lubimy, a które wg nas to kity, czyli właśnie takie opisywanie cech, a do do tego opis naszych cer, włosów żeby układanka była kompletna.

I w sumie fajnie by było, by każda miała jeden post do dyspozycji i go edytowała, ale chyba za dużo nas żeby ciągle taki wątek od początku czytać i sprawdzać czy aby ktoś czegoś nie zmienił.....
Trochę mi się skrystalizowało, i zrobiłabym to w taki sposób:
Wiek XX
Cera YY
Problemy pielęgnacyjne ZZ
A dalej już"schemat" pielęgnacji z wyszczególnionymi produktami; żeby nie był to tylko ranking poszczególnych produktów, ale bardziej opis całego procesu...
I pominęłabym w ogóle kosmetyki, które się nie sprawdziły; niech to będzie po prostu "naturalna pielęgnacja twarzy" tudzież innych obszarów
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 12:26   #4113
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
serum hialuronowo-olejowe z ekstraktami na naczynka

Wychodzi 20 parę ml:
-kwas hialuronowy 10ml
w nim rozpuszczam ekstrakty z ruszczyka i dzikiej róży (mam z naturalisa) w max. stężeniach podanych na stronie (czasem dodaję jeszcze ekstrakt z mandarynki)
-potem dodaję oleje, różne kombinacje, ale ostatnio taka mi pasuje:
-2,5 ml argan
-2,5 ml róża piżmowa
-2,5 ml avocado
-2,5 ml migdał

Mieszam i siup do butki-super mi się tu sprawdza taka szklana z pompeczką z zsk
Dziękuję bardzo
Troszkę podmienię oleje, bo migdał mnie chyba zapycha, i biorę się za testy.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 12:26   #4114
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
to można takim wstępem opatrzyć: polecam, ale reklamacji nie przyjmuję





Trochę mi się skrystalizowało, i zrobiłabym to w taki sposób:
Wiek XX
Cera YY
Problemy pielęgnacyjne ZZ
A dalej już"schemat" pielęgnacji z wyszczególnionymi produktami; żeby nie był to tylko ranking poszczególnych produktów, ale bardziej opis całego procesu...
I pominęłabym w ogóle kosmetyki, które się nie sprawdziły; niech to będzie po prostu "naturalna pielęgnacja twarzy" tudzież innych obszarów
- wiek..... no dobra tak mniej więcej.....
- cera
- włosy!
a ja dodam moje porażki,ok? bo uważam, że to też dość istotne. ale takie totalne pomyłki, hity kitów
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 12:28   #4115
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

ja też, bo jeszcze nie używałam

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
to można takim wstępem opatrzyć: polecam, ale reklamacji nie przyjmuję

Trochę mi się skrystalizowało, i zrobiłabym to w taki sposób:
Wiek XX
Cera YY
Problemy pielęgnacyjne ZZ
A dalej już"schemat" pielęgnacji z wyszczególnionymi produktami; żeby nie był to tylko ranking poszczególnych produktów, ale bardziej opis całego procesu...
I pominęłabym w ogóle kosmetyki, które się nie sprawdziły; niech to będzie po prostu "naturalna pielęgnacja twarzy" tudzież innych obszarów
no oki, a włosy? ciało? osobne wątki czy jak?
I generalnie chodzi o opisy naszych sprawdzonych sposobów pielęgnacji (co po czym i na jaki problem...?)

Może sam ranking nie, ale moim zdaniem trochę KWC-owego opisywania musi być, choćby dlatego że szukanie w KWC naturalków to orka na ugorze....
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 12:30   #4116
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
no może być
zrozumiałas mnie nawet jak zastosowałam skomplikowany skrót myślowy , bo my się rozumiemy bez słów
oj tak - link w podpisie!
To zawsze nosisz ze sobą dowód, co? Na wypadek nagłego najścia ochoty na piwko
no ba, bez slow i bez napisow
a dowod obowiazkowo... jeszcze pare lat temu musialam wszedzie pokazywac - ale to nie dlatego, ze mlodo wygladam, tylko dlatego, ze niemieckie nastolatki tak sie postarzaja makijazem, ze przy nich wygladam na podstawowke...
Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
błagam, zróbcie coś takiego

Mając wielkie problemy ze znalezieniem kremu usiłuję się od kilku dni przekopać przez całe forum biochemii i dalej nic nie wiem Mam wrażenie, że wszyscy mają tłuste cery i używają kwasów Na KWC nic nie wiadomo, bo wiele kobiet zachwala kremy z silikonami itp.

Ja mam cerę bardzo wrażliwą, zaczerwienione policzki, rozszerzone pory I przy wielu kremach i podkładach codziennie mi coś wyskoczy Ogólnie mam cerę suchą, ale policzki czasem w dotyku wydają się tłuste. Mimo że brzmi to jak dramat, to nie wyglądam źle i na pewno niepotrzebne mi kwasy czy retinoidy. Chcę tylko naturalny krem nawilżający. I to okazuje się największym problemem....

Używam obecnie:
wieczorem: OCM + hydrolat oczarowy + krem szkoda mówić (jakiś Dermedic Hydrain - silikony)
rano: mydło Aleppo 40% Laurie + woda termalna Uriage + Dermosan
raz w tygodniu glinka i raz w tygodniu peeling enzymatyczny

testowałam kremy Fitomedu - po wszystkich wysyp (niewielki, ale nieprzechodzący), z Biodermy wszystkie Sebium AKN, Dermedic Acne Expert, LRP Toleriane, Physiogel, AA Oceanic Wrażliwa, długo by jeszcze wymieniać...

Czy wy w ogóle używacie zwykłych kremów czy tylko serum?
ja sie czaje na kremy i+m, sa swietne pod wzgledem skladu, no i raz sie wysmarowalam i sie nie zniechecilam maja tez serie bezzapachowa. no i do twojej cery to taki nie za ciezki, dobrze nawilzajacy kremik by sie przydal. seria z kwasem hialuronowym na przyklad? albo jesli obawiasz sie o swoje pory, to z serii do cery mieszanej maja lekki, ale dobrze nawilzajacy fluid, albo ciut "mocniejszy" krem.
a jak bys chciala zaczac od tanszego kalibra, to moze faktycznie cos z AA eco? ten rokitnik na przyklad, jak juz Justyna pisala?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 12:35   #4117
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo
Troszkę podmienię oleje, bo migdał mnie chyba zapycha, i biorę się za testy.
a pewno, ja baaaardzo różne kombinacje olejowe (i pojedyncze też) dawałam

I ono ładnie wygląda bo jest dwufazowe i dwukolorowe (u mnie czerwono-żółte)
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
- wiek..... no dobra tak mniej więcej.....
- cera
- włosy!
a ja dodam moje porażki,ok? bo uważam, że to też dość istotne. ale takie totalne pomyłki, hity kitów
kity by się chyba jednak też przydały, ale faktycznie takie mega lipy (no ja się o tym co mi śmierdzi wypowiadać nie będę, nie obawiajcie się )

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

closzek, high five,
ja też mam wygląd nastolatki, ana to mi nawet powiedziała, że nawet głos mam jak dzieciak, a tu zaraz 30 będzie , a mój dyr, że jak stoję na dyżurze, to mnie od dzieciaków nie odróżnia (przypominam, ze w szkole pracuję. Podstawowej, dodam )
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 12:36   #4118
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość



no oki, a włosy? ciało? osobne wątki czy jak?
I generalnie chodzi o opisy naszych sprawdzonych sposobów pielęgnacji (co po czym i na jaki problem...?)

Może sam ranking nie, ale moim zdaniem trochę KWC-owego opisywania musi być, choćby dlatego że szukanie w KWC naturalków to orka na ugorze....
Myślę że musimy podzielić podawane przez nas kosmetyki na twarz, ciało, włosy. I opisac jednym zdaniem każdy z wymienionych - za co lubisz, co robi, tak w skrócie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 12:37   #4119
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

i jeszcze mi się przypomniało a propos lekkich kremów-może z tej serii AA wrażliwa natura (wszak przyjazne składy mają)? coś mi się kołatało, ze ktoś je jako lekkie opisywał....
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 12:46   #4120
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
kity by się chyba jednak też przydały, ale faktycznie takie mega lipy (no ja się o tym co mi śmierdzi wypowiadać nie będę, nie obawiajcie się )

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

closzek, high five,
ja też mam wygląd nastolatki, ana to mi nawet powiedziała, że nawet głos mam jak dzieciak, a tu zaraz 30 będzie , a mój dyr, że jak stoję na dyżurze, to mnie od dzieciaków nie odróżnia (przypominam, ze w szkole pracuję. Podstawowej, dodam )
ja bym tez mega lipy dopisala - w sensie: co bylo np. dla mojego typu cery zabojcze? co pogorszylo stan?
czyli wygladasz na 13tke zamiast 30tki? ach ta dzisiejsza mlodziez...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 12:52   #4121
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

i chyba jeszcze kategoria makijaz by się przydała.....
twarz, włosy, ciało, makijaż.
podac w każdej kategorii hity, krótko opisać (kto chce to i kity)

Myslę, że jak zaczniemy to sie wszystko poukłada najgorzej to tak na sucho gdybac....
Ale sie Małgosia wkopała z tym wątkiem
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 12:57   #4122
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
no oki, a włosy? ciało? osobne wątki czy jak?
Osobne już rano pisałam, żeby trzy osobne zrobić...
Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
I generalnie chodzi o opisy naszych sprawdzonych sposobów pielęgnacji (co po czym i na jaki problem...?)

Może sam ranking nie, ale moim zdaniem trochę KWC-owego opisywania musi być, choćby dlatego że szukanie w KWC naturalków to orka na ugorze....
No oczywiście, trzeba by pisać o sposobie pielęgnacji i o poszczególnych polecanych kosmetykach.

Natomiast czemu pominęłabym rzeczy, które nie służą: byłabym tu bardzo ostrożna - mi wybitnie nie posłużył micel AP Ukochane mydełko Anuli po trzech użyciach wypaliło mi gębę i tym podobne
To wszystko bardzo indywidualna kwestia, rzecz jasna. To, co polecam mam dobrze przećwiczone; rzeczy, które mi nie posłużyły - ciężko oceniać (no ja przynajmniej używam ich znacznie krócej niż tych, co mi służą - wyjątkiem wspomniany micel, zużyłam 500ml zanim kapnęłam się, że to on mi szkodzi
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 13:13   #4123
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja bym tez mega lipy dopisala - w sensie: co bylo np. dla mojego typu cery zabojcze? co pogorszylo stan?
czyli wygladasz na 13tke zamiast 30tki? ach ta dzisiejsza mlodziez...
może aż tak to nie -ale jestem niska, to się spośród dzieciaków nie wyłaniam czasem na pierwszy rzut oka
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
i chyba jeszcze kategoria makijaz by się przydała.....
twarz, włosy, ciało, makijaż.
podac w każdej kategorii hity, krótko opisać (kto chce to i kity)

Myslę, że jak zaczniemy to sie wszystko poukłada najgorzej to tak na sucho gdybac....
Ale sie Małgosia wkopała z tym wątkiem
ooo makijaż też ważny
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Osobne już rano pisałam, żeby trzy osobne zrobić...No oczywiście, trzeba by pisać o sposobie pielęgnacji i o poszczególnych polecanych kosmetykach.

Natomiast czemu pominęłabym rzeczy, które nie służą: byłabym tu bardzo ostrożna - mi wybitnie nie posłużył micel AP Ukochane mydełko Anuli po trzech użyciach wypaliło mi gębę i tym podobne
To wszystko bardzo indywidualna kwestia, rzecz jasna. To, co polecam mam dobrze przećwiczone; rzeczy, które mi nie posłużyły - ciężko oceniać (no ja przynajmniej używam ich znacznie krócej niż tych, co mi służą - wyjątkiem wspomniany micel, zużyłam 500ml zanim kapnęłam się, że to on mi szkodzi
Może i z tymi kitami to trochę racji masz, ale wiadomo że każdemu co innego itp.i jak u jednego taki micel będzie w hitach, a u drugiego w kitach, a będzie zaznaczone dlaczego to taki czytacz będzie miał lepszy pogląd i sam wybierze-jak z KWC i może się jakaś prawidłowość wyłoni-takie cerze X służy, a takiej to już wybitnie nie.
Ja np. na wspomniany micel AP się czaiłam na początku, ale jak niektóre dziewczyny pisały, że się lepi (i chyba, że lubi zapiec) to już mi się odechciało, a komuś tam może taka akurat cecha nie przeszkadzać....

No ja bym była za jednym wątkiem, ale w poście żeby były widocznie pooddzielane akapity na włosy, ciało,makijaż,twarz i każdy by pisał tylko w tych kategoriach w których ma coś fajnego/ciulowego do opisania.
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 13:21   #4124
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość

No ja bym była za jednym wątkiem, ale w poście żeby były widocznie pooddzielane akapity na włosy, ciało,makijaż,twarz i każdy by pisał tylko w tych kategoriach w których ma coś fajnego/ciulowego do opisania.
W sumie to masz rację; bo ile nas jest.... (niech ktoś policzy to były by bardzo krótkie wątki (zupełnie nie w naszym stylu
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 13:23   #4125
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Osobne już rano pisałam, żeby trzy osobne zrobić...No oczywiście, trzeba by pisać o sposobie pielęgnacji i o poszczególnych polecanych kosmetykach.

Natomiast czemu pominęłabym rzeczy, które nie służą: byłabym tu bardzo ostrożna - mi wybitnie nie posłużył micel AP Ukochane mydełko Anuli po trzech użyciach wypaliło mi gębę i tym podobne
To wszystko bardzo indywidualna kwestia, rzecz jasna. To, co polecam mam dobrze przećwiczone; rzeczy, które mi nie posłużyły - ciężko oceniać (no ja przynajmniej używam ich znacznie krócej niż tych, co mi służą - wyjątkiem wspomniany micel, zużyłam 500ml zanim kapnęłam się, że to on mi szkodzi
a ja z kolei odeszłabym od kwestii polecania.....
poprostu taki spis kazdej z nas - co nam pasuje najbardziej a co nas najbardziej rozczarowało. Taki wiecie - kosmetyczny rachunek sumienia
Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
Może i z tymi kitami to trochę racji masz, ale wiadomo że każdemu co innego itp.i jak u jednego taki micel będzie w hitach, a u drugiego w kitach, a będzie zaznaczone dlaczego to taki czytacz będzie miał lepszy pogląd i sam wybierze-jak z KWC i może się jakaś prawidłowość wyłoni-takie cerze X służy, a takiej to już wybitnie nie.
Ja np. na wspomniany micel AP się czaiłam na początku, ale jak niektóre dziewczyny pisały, że się lepi (i chyba, że lubi zapiec) to już mi się odechciało, a komuś tam może taka akurat cecha nie przeszkadzać....

No ja bym była za jednym wątkiem, ale w poście żeby były widocznie pooddzielane akapity na włosy, ciało,makijaż,twarz i każdy by pisał tylko w tych kategoriach w których ma coś fajnego/ciulowego do opisania.


dokładnie o tym samym pomyslałam - jeśli pominiemy porażki to ktos wywnioskuje, że micel AP każdemu użytkownikowi pasuje.....mniej lub bardziej, ale pasuje. a tak bedzie jasno wskazane, że są tez osoby, które ewidentnie rozczarował



Ja mam na mysli cos takiego - tu i tu cd.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-08-27 o 13:30
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 13:46   #4126
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
a ja z kolei odeszłabym od kwestii polecania.....
poprostu taki spis kazdej z nas - co nam pasuje najbardziej a co nas najbardziej rozczarowało. Taki wiecie - kosmetyczny rachunek sumienia
no ale ja pisząc, że polecam, nie mam na myśli robienia reklamy pt. kup koniecznie olej wspaniały!!! Będziesz zadowolona!
Rozumiem to mniej więcej tak, jak to opisałaś powyżej
Jeśli dzielę się z kimś swoimi doświadczeniami, to w jakiś sposób "polecam" - nie bez kozery laski zaglądają tu z pytaniem - a co dziewczyny polecacie z naturalnej pielęgnacji na wypadanie włosów?????

Tylko ważne, żeby dobrze nazwać wątek: jak będzie się nazywał "naturalne hity i kity" to zasugeruje tylko listę kosmetyków, ja bym jednak poszła w kierunku bardziej całościowym, czyli nasze sprawdzone sposoby naturalnej pielęgnacji
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2012-08-27 o 13:48
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 13:53   #4127
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no ale ja pisząc, że polecam, nie mam na myśli robienia reklamy pt. kup koniecznie olej wspaniały!!! Będziesz zadowolona!
Rozumiem to mniej więcej tak, jak to opisałaś powyżej
Jeśli dzielę się z kimś swoimi doświadczeniami, to w jakiś sposób "polecam" - nie bez kozery laski zaglądają tu z pytaniem - a co dziewczyny polecacie z naturalnej pielęgnacji na wypadanie włosów?????

Tylko ważne, żeby dobrze nazwać wątek: jak będzie się nazywał "naturalne hity i kity" to zasugeruje tylko listę kosmetyków, ja bym jednak poszła w kierunku bardziej całościowym, czyli nasze sprawdzone sposoby naturalnej pielęgnacji
Dla mnie osobiście sposoby pielęgnacji to własnie zbiór pewnych działań i zabiegów, a zrozumiałam, że miałysmy stworzyć liste kosmetyków, które nam najbardziej służą, cos na wzór kwc.
Może jestem jakas dziwna, ale dla mnie to są dwie zupełne różne rzeczy

A może po prostu dodac punkt posta - sprawdzone metody pielegnacji? I tam bedziemy wpisywac jeśli mamy takowe? Czyli jeśłi ktoś ma cerę trądzikową to napisze jaki ma swój sprawdzony sposób na poprawienie jej stanu poprzez opisanie stosowanych zabiegów, ich częstotliwości i takie tam.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-08-27 o 13:56
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 14:16   #4128
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dla mnie osobiście sposoby pielęgnacji to własnie zbiór pewnych działań i zabiegów, a zrozumiałam, że miałysmy stworzyć liste kosmetyków, które nam najbardziej służą, cos na wzór kwc.
Może jestem jakas dziwna, ale dla mnie to są dwie zupełne różne rzeczy

A może po prostu dodac punkt posta - sprawdzone metody pielegnacji? I tam bedziemy wpisywac jeśli mamy takowe? Czyli jeśłi ktoś ma cerę trądzikową to napisze jaki ma swój sprawdzony sposób na poprawienie jej stanu poprzez opisanie stosowanych zabiegów, ich częstotliwości i takie tam.
właśnie teoretycznie to odrębne rzeczy - ale nie wyobrażam sobie sposobów pielęgnacji z pominięciem listy kosmetyków więc może takie 2 w 1? W końcu każdy (teoretycznie) może swoje kwc zrobić w... KWC
Trudność w tym wszystkim wydaje mi się taka, że trochę dużo tego do pisania wyjdzie no ale przesz to tylko dla chętnych....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 14:21   #4129
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
właśnie teoretycznie to odrębne rzeczy - ale nie wyobrażam sobie sposobów pielęgnacji z pominięciem listy kosmetyków więc może takie 2 w 1? W końcu każdy (teoretycznie) może swoje kwc zrobić w... KWC
Trudność w tym wszystkim wydaje mi się taka, że trochę dużo tego do pisania wyjdzie no ale przesz to tylko dla chętnych....
No dlatego własnie zaproponowałam, żeby każda podała swoje ulubione kosmetyki w podziale na kategorie a potem opisała sprawdzone metody pielęgnacji, które z założenia beda sie na nich własnie opierały
Ale to tylko takie moje luźne propozycje.


W sepho vipy do 09.09, pielegnacja i makijaz -20%.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 14:25   #4130
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI



Laski, jeszcze jakieś propozycje
Na tytuł wątku i jak to wszystko miałoby wyglądać
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 14:31   #4131
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja mam na mysli cos takiego - tu i tu cd.
o prosze, jak sie Anula rozkrecila mysle, ze to juz swietny poczatek!
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
właśnie teoretycznie to odrębne rzeczy - ale nie wyobrażam sobie sposobów pielęgnacji z pominięciem listy kosmetyków więc może takie 2 w 1? W końcu każdy (teoretycznie) może swoje kwc zrobić w... KWC
Trudność w tym wszystkim wydaje mi się taka, że trochę dużo tego do pisania wyjdzie no ale przesz to tylko dla chętnych....
no pewnie ze 2w1, troche wiecej pisania, dluzsze posty, ale mimo wszystko chyba jak kogos temat zainteresuje, to bedzie mial wszystko w jednym poscie na temat kosmetykow i zabiegow pielegnacyjnych danej cery troszke roboty na poczatek bedzie, ale mysle, ze wszystkie dazymy do tego samego celu, a to juz baardzo duzo
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 14:35   #4132
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

tu moja propozycja na szybko.

Cloche - wiesz, mi to tylko rzucić fajny pomysł i sie zaraz jaram jak nastolatka na pierwszy pocałunek a że pomysł Małgosia miała boski to taki własnie efekt
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 14:42   #4133
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
tu moja propozycja na szybko.

Cloche - wiesz, mi to tylko rzucić fajny pomysł i sie zaraz jaram jak nastolatka na pierwszy pocałunek a że pomysł Małgosia miała boski to taki własnie efekt
pomysl super, nie ma co, az sama sie ciesze na spisywanie tego metlika w glowie... na pewno mi sie przyda taki porzadek myslowy i chetnie zajrze na wasze posty
co do nastolatki - ja tam nie wiem, ale przed moim pierwszym pocalunkiem malo co sie nie posralam ze strachu i chlopak ledwo pierwsze proby przezyl
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 15:10   #4134
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
co do nastolatki - ja tam nie wiem, ale przed moim pierwszym pocalunkiem malo co sie nie posralam ze strachu i chlopak ledwo pierwsze proby przezyl
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 16:18   #4135
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

krem szkoda mówić odstaw.
Oczywiscie, że używamy kremów - jest całe mnóstwo kremów o naturalnym składzie. Przejrzyj na początek kremy nawilżające dostępne w ofercie matique, zdrowe-kosmetyki. To oczywiście tylko dwa, przykładowe, sklepy spośród całej masy sklepów oferujących kosmetyki naturalne, ale zorientujesz się mniej więcej w podstawowym asortymencie naturalnym.
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Margi, używam zwykłych kremów Ja np ukochałam sobie AA eco z rokitnikiem. Nie pamiętam składu Dermosanu, ale chyba fajny nie jest. Postaraj się na noc nie używać żadnego kremu. Hydrolat i kropelka oleju. Nic więcej. Daj skórze odpocząć, zobaczysz jak ona funkcjonuje i czego jej potrzeba. Może za dużo nawalasz tłustych kosmetyków na twarz? Jak masz suche policzki, ale czasem tłuste to nie masz Kochana skóry suchej tylko odwodnioną albo przesuszoną. Nie wiem, bo jej nie widzę. Znajdź ostatnie posty Beeets, ona pięknie napisała czym się te typy skóry różnią.
Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
a może swojska alterra dla wrażliwców bezzapachowa?
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja sie czaje na kremy i+m, sa swietne pod wzgledem skladu, no i raz sie wysmarowalam i sie nie zniechecilam maja tez serie bezzapachowa. no i do twojej cery to taki nie za ciezki, dobrze nawilzajacy kremik by sie przydal. seria z kwasem hialuronowym na przyklad? albo jesli obawiasz sie o swoje pory, to z serii do cery mieszanej maja lekki, ale dobrze nawilzajacy fluid, albo ciut "mocniejszy" krem.
a jak bys chciala zaczac od tanszego kalibra, to moze faktycznie cos z AA eco? ten rokitnik na przyklad, jak juz Justyna pisala?
dziękuję dziewczyny za odpowiedź Nie uwierzycie, ale dzisiaj trzymałam w łapce ten krem i myślałam nad nim, ale stwierdziłam, że najpierw zobaczę co mi odpiszecie
Także wrócę jutro po ten AA. Alterry się trochę boję, bo dziwne ma recenzje. Te ze sklepów internetowych właśnie oglądam, ale boję się na razie tak w ciemno kupować, w dodatku nie są zbyt tanie. Kwas hialuronowy mi się kojarzy ze zmarszczkami Chyba muszę poczytać więcej, bo to jakiś kosmos
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru

Edytowane przez margitta
Czas edycji: 2012-08-27 o 16:19
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 16:26   #4136
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczyny za odpowiedź Nie uwierzycie, ale dzisiaj trzymałam w łapce ten krem i myślałam nad nim, ale stwierdziłam, że najpierw zobaczę co mi odpiszenie
Także wrócę jutro po ten AA. Alterry się trochę boję, bo dziwne ma recenzje. Te ze sklepów internetowych właśnie oglądam, ale boję się na razie tak w ciemno kupować, w dodatku nie są zbyt tanie. Kwas hialuronowy mi się kojarzy ze zmarszczkami Chyba muszę poczytać więcej, bo to jakiś kosmos
to chyba dobry znak wez ten AA w ciemno chyba nie ma co sie bawic, w kazdym razie nie za ta cene. ale jak by ci sie udalo probki dorwac, to by bylo super
kwas hialuronowy swietnie nawilza, znaczy wiaze wode w skorze, przez co zapewni lepszy i bardziej dlugotrwaly efekt nawilzenia. owszem, w reklamach slyszy sie o nim jako o cudotworcy, ktory wyprasuje zmarchy - niestety bzzzzdura, niczego nie wyprasuje, tylko nawilzy. albo az nawilzy! bo o to w calej zabawie chodzi glownie. niektorzy sobie daja wstrzyknac kwas hialuronowy w skore. chyba tez usta mozna sobie nim napakowac. kolezanka mnie uczyla tak: botoks zapobiegawczo w miejsca narazone na zmarszczki, a na juz istniejace strzykawa z kwasem hialuronowym, zeby te zmarchy od srodka podbic
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 16:27   #4137
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość


Laski, jeszcze jakieś propozycje
Na tytuł wątku i jak to wszystko miałoby wyglądać
Małgosiu a może coś na wzór tego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=167327
plus informacje o wieku problemach i rodzaju cery , rodzju wlosów tak jak proponowałaś .

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2012-08-27 o 16:32
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 16:43   #4138
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Ja mam na mysli cos takiego - tu i tu cd.
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
tu moja propozycja na szybko.
nic nie pisze, ale podczytuje was z ukrycia
Pomysl z nowym watkiem bardzo fajny, podoba mi sie
Anula tys to jest szybki bill poczytalam twoje recenzje i podtrzymuje swoja teze, ze masz dar pisania i powinnas zalozyc bloga
Evito maseczka do twarzy spisuje sie bardzo dobrze, mysle ze by Ci sie spodobala takze przy najblizszej okazji upomnij sie o nia
Musze sie pozachywcac zlota maska do wlosow, ktora dostalam od mlodziutka85 chyba rusie zawladna moja lazienka
Trzymalam ja 20 min troche podgrzalam suszara, wloski ladnie nawilzone i bylszczace oraz efekt push up niesamowity 2 razy wiecej wlosow Zapach z tych ciezszych takich indyjskich bardzo przypadl mi do gustu, takze zakupie ja na pewno przy najblizszej okazji
Anula ja dzis paczki nie dostalam mam nadzieje, ze jutro dotrze to sobie razem ze strojem odbiore bo szczesliwie juz sobie czeka na mnie i nie bede musiala latac z gola doopa
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 16:55   #4139
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Witam

Uczciwie przyznaje,że nie nadrobiłam i nie zamierzam z braku czasu

Ja również jestem za pomysłem MałgosiMam kilka swoich hitów i chętnie się nimi głośno podzielę.

Przez 3 tygodnie nic nie kupiłam!nic!ale teraz wracam pomału do świata żywych i zaczynam zakupy nadrabiać.

Maska drożdżowa jest nadal i niezmiennie boska.
Szampon NS do przetłuszczająych się nadal wielbię

Maska sanoflore z serii zielonej świetna
Żel sanoflore zielony może być,dobrze oczyszcza,ale z lekka mi capi.Mi bardzo rzadko kiedy co capi(uwielbiam zapach spiruliny,sesy,mydła allep czy jak ono się tak zwie)ale ten żel mi się nie podchodzi zapachowo strasznie

No i tak,tak Evi to smarkula z podstawówki
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 16:57   #4140
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Pomysł nowego wątku bardzo mi sie podoba
Dzisiaj użyłam szamponu nawilżenie i objętość oraz maski drożdżowej-fajna ale chyba z figa bardziej mi sie podoba Na końcówki dałam jeszcze sprayu witaminowego i moje włosy bez żadnego modelowania, wysuszone samoistnie prezentują się tak:
2 pierwsze zdjęcia przed farbowaniem (bez lampy):
Kolejne po farbowaniu
1 bez lampy, 3 kolejne z lampą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP9359.jpg (61,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP9361.jpg (102,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP9463.jpg (87,1 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP9462.jpg (121,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP9461.jpg (113,3 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP9460.jpg (128,6 KB, 24 załadowań)
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.

Edytowane przez magnesita
Czas edycji: 2012-08-27 o 16:58
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.