Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-26, 15:27   #3781
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Maya, no wiesz, nic nie jem

A tak poważnie to nie jest taki mały Może na tym zdjęciu tak wyszło Szczerze mówiąc to już mnie trochę męczy, zgagę mam ciągle, bolą plecy często i jeszcze jakies bóle w pachwinach. No ale jeszcze chwilę
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 23:04   #3782
Nadin_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 18
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Napisałam posta, ale zorientowałam się, że to nie ten wątek. Przepraszam za zaśmiecanie.

Edytowane przez Nadin_
Czas edycji: 2014-02-28 o 23:12
Nadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 23:53   #3783
joss
Raczkowanie
 
Avatar joss
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 120
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Ale tu cisza nastała
Pola - nie dało rady z tymi tabletkami i lekarz zapisał syrop. W ogóle akcja nie z tej ziemi. W tamten weekend miałam "gorącą linię" z pediatrą. Tyle się z nim nagadałam przez telefon, że chyba już ma mnie dość Zresztą, nie interesuje mnie to, bo już zadecydowałam, że zmieniam lekarza. Taki cierpliwy był w tenże weekend, bo pewnie mu głupio było, że łaziłam ciągle do niego, zbywał mnie, że to pewnie jakieś infekcje, grypy żołądkowe, cuda wianki, a to lamblie były. Po moim telefonie, tzn., że Celinka nie chce przyjąć tabletki, załatwił w aptece, że mam tylko podjechać bez recepty po inne. To nic nie dało, bo smakowały tak samo paskudnie, więc w taki sam sposób załatwił syrop. Oczywiście od tego syropu należałoby zacząć całe leczenie, ale on, jak wywnioskowałam, o lambliach ma (a przynajmniej miał do tej pory) blade pojęcie Szkoda tylko, że jednak okazało się, że ten syrop został wycofany z produkcji i jeśli w jakiejś aptece mają, to tylko jedną butelkę. Ostatnio tak przypadkiem wyszło, że mąż musiał jechać do Bydgoszczy i tylko dlatego udało nam się zakończyć pierwszą fazę leczenia Teraz ciotce udało się w innym mieście też zdobyć ten syrop. Nawet wolę sobie nie wyobrażać co będzie jeśli po leczeniu syropem (+ziołami) te cholerstwa dalej będą się twardo trzymać, bo zamiennika w syropie nie ma
Na dodatek dzisiaj miałam telefon z sanepidu, że przychodnia zgłosiła, że córka ma lamblie i mam przyjść do nich na jakiś wywiad Ciekawe w jakim celu...
W każdym razie powiem Wam, że to taki mały "robal", a tyle potrafi szkód wyrządzić, że to się w pale nie mieści. Wyczytałam, że następuje przy nim opóźnienie, bądź regres mowy. I to jest możliwe, bo Celinka zanim zachorowała zaczynała coś w tym kierunku robić. Chociażby nazywała nas, tzn. "mama", "tata", "baba", na kwiaty/kwiatki mówiła "kiaki", a później NIC. Jakiś czas temu tylko "da". Dopiero teraz po tym syropie jakby zaczynała się odblokowywać, bo znowu zaczęła chociażby nas nazywać. Ja wiem, że każde dziecko ma swoje tempo i dlatego się w ogóle nie martwiłam, ale coś czuję, że to głównie wina tych robali. Poza tym dopiero teraz się dowiedziałam jak powinna wyglądać kupa u dziecka, bo wcześniej była raczej luźna z niestrawionym pokarmem. I mogłabym tak jeszcze dalej wypisywać... To nie rak, nie jakaś nieuleczalna choroba, ale nikomu tego nie życzę.

Poza tym wszystkim, dziecko mam wesołe, ciekawe świata i ciągle się rozwijające z powodu czego jestem szczęśliwa

agatka - a Wy wytępiliście już tą glistę?
joss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 12:22   #3784
izotropia
Rozeznanie
 
Avatar izotropia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 726
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez joss Pokaż wiadomość
Na dodatek dzisiaj miałam telefon z sanepidu, że przychodnia zgłosiła, że córka ma lamblie i mam przyjść do nich na jakiś wywiad Ciekawe w jakim celu...
pewnie zapytają czy wiesz/przypuszczasz gdzie to mogła złapać i każą zrobić badania za jakiś czas. My tak mieliśmy po tym jak w szpitalu wykryto u Krystianka salmonellę, z tą różnicą że sami do nas przyszli, dali pojemnik transportowy na próbkę kału i robiliśmy badania dziecku 3x chyba co tydzień + dwa z otoczenia czyli dla mnie i mojej mamy po jednej próbce , bo my zajmujemy się gotowaniem więc pewnie my też mogłyśmy mieć, ale u nikogo z nas nie wyszła salmonella.

Życzę szybkiego wytępienia tego dziadostwa.

U nas wszystko dobrze, dziecko zdrowe nie licząc jakiegoś kataru ciągnącego się już prawie tydzień... aż nie wiem co z tym dziadem zrobić, wodą morską psiknąć nie da - trzeba na siłę, sam trochę wysmarka ale mało, a fridą sobie nie daje, na siłę jest trudno bo coraz silniejszy.. to pewnie kurz i suche powietrze, więc nawilżam przynajmniej na noc i wietrzę dużo, ale chodzimy na plac zabaw i tam się kurzy bo to ten wyspany żwirkiem..

Od kilku dni często słyszę od synka "sam sam" czasem tylko zapomni, że się mnie trzyma jak gdzieś wchodzi "sam" więc mam wesoło coraz rzadziej chce spać w dzień, ale za to pada wcześniej i bez smoczka kupiłam nakładkę na wc i często chętnie chodzi "posiedzieć" ale nie bardzo chce coś zrobić i raczej jest to przypadek, ale jak lubi to niech siedzi ja tłumaczę i pokazuję ale chyba jeszcze ma czas zanim załapie, tym bardziej że w pampersach chodzi bo za zimno, żeby chodził bez, więc czekamy aż będzie cieplej
izotropia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 07:14   #3785
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Joss nie wiem czy wytepilismy gliste.
Nie robilam badan, bo nawet jakbysmy jej nie wytepili maly nie moze dostac wiecej lekow odrobaczajacych, bo jest za maly a one obciazaja organizm.
Glista zyje ponad rok, wiec jesli bysmy sie jej nie pozbyli powinna sama zdechnac.
Ale wydaje mi sie, ze juz jej nie ma, bo w nocy w miare spokoj.
I apetyt powrocil, kolorki na buzi tez

Trzymam kciuki za wytepienie swinstwa u malej :/ ....


scielismy wlosy
Juz mial dlugie loki, jak mowilam, ze to chlopiec to ludzie probowali mi wmowic, ze niemozliwe wiec nozyczki poszly w ruch
przed i po
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1654274_621172387918270_817880085_n.jpg (51,3 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1622689_628603117175197_1624882872_n.jpg (61,4 KB, 54 załadowań)

Edytowane przez agatka661
Czas edycji: 2014-03-02 o 11:33
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 07:43   #3786
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Leoś cudny , fajnie go ostrzygłaś

ja tez ostatnio biegalam z nozyczkami, ale nie mialam takich fryzjerskich, więc ciachnęłam krawieckimi a kosmyk pojdzie do albumu ze zdjeciami.

U nas na 100% będzie chłopak wczoraj jedną rączką gmerał przy jakjkach a drugą zasłaniał buzkę Niestety mam problem z łożyskiem,jest źle umiejscowione, troszkę plamię. Podobno to ma minąć wraz z unoszącą się macicą. Jeżeli to nie przejdzie, to ... no własnie nie wiem, chyba cesarka mnie czeka.
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 12:03   #3787
blueelektron
Rozeznanie
 
Avatar blueelektron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 991
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Ale super Hanna bedzie miala braciszka. Ja nadal nie zrobilam glukozy. Wymioty sie nasilily :/
__________________
w57vpc0z8sa98om5synuś
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpno28lwjv.png
blueelektron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 14:56   #3788
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

dziewczyny z tymi robalami to tak serio to chyba każdy z nas ma jakiegoś pasożyta w sobie, tylko niektóre robią takie właśnie szkody w organizmie. ostatnio czytałam że powinno się odrobaczać co rok - dwa, nawet jak jest się zdrowym. tym bardziej jak ma się zwierzęta. i dzieci i dorośli. co o tym myslicie? bo ja się naczytałam, i co teraz nie wiem co o tym myślec.

u nas w porządku, Olaf zdrowy, szaleje, coś tam zaczyna mówić ale skrótami - albo pierwszą sylabę, albo jak za trudna to ostatnią ale coraz łatwiej go zrozumiec

aa... oddałam nasz wózek na reklamację, bo strasznie kółka skrzypiły a nie było tam żadnego dojścia żeby cos nasmarowac. w sklepie babka mnie ochrzaniła że to się powinno konserwowac! to ja jej się pytam jak? rozebrałam jedno kółko, i się pytam gdzie? jak tam sam plastik i nie ma dojścia? zawołała jakiegoś serwisanta, ten stwierdził ze faktycznie się nie da... i dopiero łaskawie przyjęła mi go na reklamacje wściekła jak osa ze nie miała racji. dostaliśmy zastępczy- spacerówkę Mutsy, całkiem wygodny, ale brudny... no poprostu szkoda słów dziś go muszę wyczyścić, bo aż się brzydzę tam dziecko wsadzić. naprawdę, aż tak!
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 22:37   #3789
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez minini Pokaż wiadomość
dziewczyny z tymi robalami to tak serio to chyba każdy z nas ma jakiegoś pasożyta w sobie, tylko niektóre robią takie właśnie szkody w organizmie. ostatnio czytałam że powinno się odrobaczać co rok - dwa, nawet jak jest się zdrowym. tym bardziej jak ma się zwierzęta. i dzieci i dorośli. co o tym myslicie? bo ja się naczytałam, i co teraz nie wiem co o tym myślec.

u nas w porządku, Olaf zdrowy, szaleje, coś tam zaczyna mówić ale skrótami - albo pierwszą sylabę, albo jak za trudna to ostatnią ale coraz łatwiej go zrozumiec

aa... oddałam nasz wózek na reklamację, bo strasznie kółka skrzypiły a nie było tam żadnego dojścia żeby cos nasmarowac. w sklepie babka mnie ochrzaniła że to się powinno konserwowac! to ja jej się pytam jak? rozebrałam jedno kółko, i się pytam gdzie? jak tam sam plastik i nie ma dojścia? zawołała jakiegoś serwisanta, ten stwierdził ze faktycznie się nie da... i dopiero łaskawie przyjęła mi go na reklamacje wściekła jak osa ze nie miała racji. dostaliśmy zastępczy- spacerówkę Mutsy, całkiem wygodny, ale brudny... no poprostu szkoda słów dziś go muszę wyczyścić, bo aż się brzydzę tam dziecko wsadzić. naprawdę, aż tak!
a jaki miałaś wózek ten co skrzypi?chodzi mi o firme? Dobrze że dogryzłaś tej jędzy
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 22:55   #3790
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

A propos wózków. Czy korzystacie jeszcze ze spacerówek?
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 00:18   #3791
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Tak korzystamy i jeszcze długo będziemy bo to nasz jedyny pojazd

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 07:41   #3792
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

My też korzystamy, choć na krótkie trasy. Godzinka w wózku, a później ok. 2 godzin na nóżkach
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 11:17   #3793
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Leon na nogach to jest max 5 min :/ Takze tak, korzystamy Bardzo czesto
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:05   #3794
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pytam o wózek bo już nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz był w użyciu. Hania wszędzie ciągnie na nogach i trudno jej wyperswadować spacer w wózku. W związku z tym zastanawiałam się czy by go nie schować na dobre.
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:12   #3795
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
A propos wózków. Czy korzystacie jeszcze ze spacerówek?
Korzystamy, ale sporadycznie. Na co dzień nie, bo pcham wózek z Michałem, więc Seba jest skazany na własne nogi i nie chodzimy wtedy zbyt daleko. W weekendy, jak gdzieś jedziemy we czwórkę, to bierzemy dwa wózki. Albo jak idę gdzieś sama z Sebą (ale to rzadko). W związku z tym, ponieważ Seba tak rzadko jeździ wózkiem to jak już jedzie to ma taką atrakcję, że wcale nie chce z niego wychodzić

Przy okazji pochwalę się, że Seba się ostatnio rozgadał Sporo powtarza i praktycznie codziennie łapie jakieś nowe słówka. Na razie głównie proste i krótkie, ale dobre i to

No i idzie pierwszy kiełek
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 13:46   #3796
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

my właśnie bardzo dużo używamy wózka, Olaf jak widzi wózek to się sam pakuje do środka, w parku często schodzi i trochę pobiega, pobawi się na placu zabaw, ale b.lubi siedziec na spacerach. ostatnio z psem chodzimy i trzyma koniec smyczy taki dumny że ma psa

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
a jaki miałaś wózek ten co skrzypi?chodzi mi o firme? Dobrze że dogryzłaś tej jędzy
wózek mamy nuna cały czas się świetnie sprawuje, a że tyle już kilometrów nim zrobiliśmy to nie dziwne że wkońcu kółka się zbuntowały

planowałam dziś dłuższe wyjście do parku, ale taka pogoda... brrrr wieje i zimno no i tylko wyjście szybkie zakupy nam zostaje :/

a ten wózek zastępczy wczoraj wyprałam. nie było opcji go doczyścić szmatką. cała tapicerka poszła do wanny. a woda po tym praniu... jakbym myła schody przed domem

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
No i idzie pierwszy kiełek
to marudne chwile was czekają. u nas już tylko piątek brakuje, ale od kilku miesięcy spokój z zębami i marudzeniami z tego powodu
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 19:41   #3797
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez minini Pokaż wiadomość
to marudne chwile was czekają. u nas już tylko piątek brakuje, ale od kilku miesięcy spokój z zębami i marudzeniami z tego powodu
No właśnie już użyliśmy ostatnio... Ale od dwóch dni jakby cisza, choć jeszcze się nie przebił, ale już jest mocno na wylocie
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 21:17   #3798
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez minini Pokaż wiadomość

to marudne chwile was czekają. u nas już tylko piątek brakuje, ale od kilku miesięcy spokój z zębami i marudzeniami z tego powodu
U nas też tylko 5 brak. Od ponad pół roku się już doczekać nie możemy :P
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 21:43   #3799
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
U nas też tylko 5 brak. Od ponad pół roku się już doczekać nie możemy :P
Czekajcie spokojnie Piątki zwykle miedzy 2-2,5 roku wychodzą.

Hej!
Wpadłam się przywitać i pozdrowić. Ubolewam, że od mojego ostatniego postu nawet nie miałam czasu czytać wątku U nas trochę zmian, że tak powiem, organizacyjno-życiowych ale czasu ciągle brak... Ciągle sobie obiecuję, że znajdę czas na trochę moich przyjemności, tzn. pisanie z Wami ale coś mi to na razie nie wychodzi

Pozdrawiam!
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka

Edytowane przez kism
Czas edycji: 2014-03-06 o 21:44
kism jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 07:12   #3800
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

dzień dobry
co do wózka to Malwina nie używa jak idziemy same we 3. Musi dreptać na nóżkach. około godz wtedy jesteśmy na dworze.
choć ostatnio zauważyłam, że brakuje jej wózka, bo wpakowała sie begie do wózka
spacerówkę mamy w samochodzie.

Malwisia robi się coraz bardziej opiekuńcza dla Hani, tu ją próbuje uspokajać jak płacze, daje smoczek, butelke z wodą. czasem nawet swoją butelek lub kubek. tulić by ją chciała. no ale jak mam Hanie na rękach Malwina się zaraz pakuje
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 07:30   #3801
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Hej

mu uzywamy spacerowki, choc czesto ja obie pchamy
tez brakuje nam tylko 5.

co do zdrowia D- falszywy trop wykryli przy okazji cos innego, ale.to drobna sprawa w porownaniu do tego,co moglo nas czekac.

Mowi coraz wiecej, pampers uzywamy tylko w nocy- D nie chce go na spacer nawet i sie tam nie obsikuje wiec super.
pytanie tylko, gdzie ja mam wysadzac do sikania w takim razie gdy np jedziemy na caly dzien do galerii ( nie krzyczcie, czasem jezdzimy ) badz gdy jestesmy dluzej na dworze. Bywa po kiljanascie stopni, ale to za malo by wystawic jej gola pupe w krzaki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 11:14   #3802
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
Pytam o wózek bo już nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz był w użyciu. Hania wszędzie ciągnie na nogach i trudno jej wyperswadować spacer w wózku. W związku z tym zastanawiałam się czy by go nie schować na dobre.
Moje dziecko nie jeździ w wózku od dawna, ale starszy syn też szybko zrezygnował z wózka więc ja bym schowała

Nie wiem czy widziałyście a może któraś podaje dzieciaczkom http://www.zdrowie.abc.com.pl/czytaj...niczego-lakcid
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 11:26   #3803
benka99
Rozeznanie
 
Avatar benka99
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 654
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

My wózka już wogóle nie używamy, czekam tylko na ładną pogodę żeby go wyprać i wynieść na strych. Maksio dużo potrafi sam przejść i nie chce nawet słyszeć o tym, żeby wejść do wózka
Też czekamy tylko na 5
Mały bardzo dużo mówi, myślę, że już każdy by się z nim dogadał. Z nocnikiem za to nam nie idzie, kilka razy tylko zrobił siku, wygodnie mu chyba z pampersem
Co do jedzenie to zaczyna wymyślać, nie je już tak ładnie wszystkiego jak kiedyś, mięsa i wędlin nie chce tknąć ;/ a powinien jeść. Jajek też nie chce, jedynie w żurku, przy warzywach też zaczyna grymasić.... mam coraz większy problem co mu dawać na śniadanie czy kolację.... może podrzucicie jakieś pomysły
__________________
Nasz ślub 27.08.2011r.
Maksio - 31.05.2012
benka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:07   #3804
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez benka99 Pokaż wiadomość
My wózka już wogóle nie używamy, czekam tylko na ładną pogodę żeby go wyprać i wynieść na strych. Maksio dużo potrafi sam przejść i nie chce nawet słyszeć o tym, żeby wejść do wózka
Też czekamy tylko na 5
Mały bardzo dużo mówi, myślę, że już każdy by się z nim dogadał. Z nocnikiem za to nam nie idzie, kilka razy tylko zrobił siku, wygodnie mu chyba z pampersem
Co do jedzenie to zaczyna wymyślać, nie je już tak ładnie wszystkiego jak kiedyś, mięsa i wędlin nie chce tknąć ;/ a powinien jeść. Jajek też nie chce, jedynie w żurku, przy warzywach też zaczyna grymasić.... mam coraz większy problem co mu dawać na śniadanie czy kolację.... może podrzucicie jakieś pomysły
U nas z nocnikiem jest kropka w kropkę tak samo. Zmuszać nie będę żeby się nie zraziła i jeśli sama nie zechce to jak się zrobi cieplej przypuszczę pieluszkowy szturm.

A propos jedzenia: jakie są ulubione drugodaniowe potrawy Waszych dzieciaków? Inspiracji mi brak

W ogóle to moja córcia ostatnio strasznie się rozśpiewała i roztańczyła. Repertuar ma taki, że szkoda gadać. W pierwszej kolejności "Sieje je" Arki Noego (tym się zaraziła od kuzyna) a później mieszanka twórczości własnej z piosenkami przedszkolnymi, które zapodają jej dziadkowie. Kupa śmiechu jest jak taki mały brzdąc skacze i na całe gardło śpiewa "Wędrowali kupcy przez zielony las. Nie mieli pieniądzów ale mieli czas" :P
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 18:12   #3805
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Maddy Szymon uwielbia pierogi, kluski śląskie, makarony, brokuły, kalafior, marchew i klopsiki z mięsa (najczęściej mieszam ze sobą marchewkę i mięso) i z tego przeważnie kombinuje drugie danie.

Dziewczyny napiszcie mi proszę w jaki sposób dobieracie dzieciom rozmiar obuwia?
Byłam dziś w CCC i według ich miary Szymon powinien nosić buty 24-25, ale te bytu wydają mi się duże. Nie jestem w stanie sprawdzić gdzie ma palec, bo są za sztywne u góry.
Nie wiem w którym momencie, ale jedne buty miał źle dobrane (za wąskie w nosku) i przez to 2 paluszki nachodzą mu na siebie.
Dlatego teraz chcę mu kupić naprawdę dobrze dobrane buty i porządne.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 21:03   #3806
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
U nas z nocnikiem jest kropka w kropkę tak samo. Zmuszać nie będę żeby się nie zraziła i jeśli sama nie zechce to jak się zrobi cieplej przypuszczę pieluszkowy szturm.

A propos jedzenia: jakie są ulubione drugodaniowe potrawy Waszych dzieciaków? Inspiracji mi brak

W ogóle to moja córcia ostatnio strasznie się rozśpiewała i roztańczyła. Repertuar ma taki, że szkoda gadać. W pierwszej kolejności "Sieje je" Arki Noego (tym się zaraziła od kuzyna) a później mieszanka twórczości własnej z piosenkami przedszkolnymi, które zapodają jej dziadkowie. Kupa śmiechu jest jak taki mały brzdąc skacze i na całe gardło śpiewa "Wędrowali kupcy przez zielony las. Nie mieli pieniądzów ale mieli czas" :P
Czy Wasze dzieci jedzą dwudaniowe obiady? Seba je zawsze tylko jedno danie, zazwyczaj jest to zupa, ewentualnie czasem drugie.

A tą piosenkę o wędrowaniu też śpiewam Sebie, przeważnie jak idziemy na spacer, tylko ja znam "wędrowały zuchy..."



Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Maddy Szymon uwielbia pierogi, kluski śląskie, makarony, brokuły, kalafior, marchew i klopsiki z mięsa (najczęściej mieszam ze sobą marchewkę i mięso) i z tego przeważnie kombinuje drugie danie.

Dziewczyny napiszcie mi proszę w jaki sposób dobieracie dzieciom rozmiar obuwia?
Byłam dziś w CCC i według ich miary Szymon powinien nosić buty 24-25, ale te bytu wydają mi się duże. Nie jestem w stanie sprawdzić gdzie ma palec, bo są za sztywne u góry.
Nie wiem w którym momencie, ale jedne buty miał źle dobrane (za wąskie w nosku) i przez to 2 paluszki nachodzą mu na siebie.
Dlatego teraz chcę mu kupić naprawdę dobrze dobrane buty i porządne.
Ja biorę na oko, porównując do butów, które ma. Ale przypomniało mi się, że jak ja byłam mała to mama brała ze mnie miarę patyczkiem, tzn. odmierzyła mi długość stopy patyczkiem i potem tego patyczka wsadzała w sklepie do butów Ale to tylko długość zmierzy, a już szerokość nie.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Dziewczyny polećcie mi jakąś przekąskę, najlepiej na zimno, na popołudniowe spotkanie przy kawce ze znajomymi z 1,5 rocznym dzieckiem, tak, żeby wszyscy mogli zjeść Bo nie mam pomysłu. Coś prostego i szybkiego najlepiej
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 21:30   #3807
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Czy Wasze dzieci jedzą dwudaniowe obiady? Seba je zawsze tylko jedno danie, zazwyczaj jest to zupa, ewentualnie czasem drugie.
Mój głodomór dwudaniowy obiad mieć musi Nie ma innej opcji. O samej zupie (której pochłania więcej niż ja!) nie wytrzymałaby za długo. Przed spaniem zupa, a przed 15 drugie danie więc to nie tak jednym ciągiem, żeby nie było.
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 09:06   #3808
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie mi proszę w jaki sposób dobieracie dzieciom rozmiar obuwia? Byłam dziś w CCC i według ich miary Szymon powinien nosić buty 24-25, ale te bytu wydają mi się duże. Nie jestem w stanie sprawdzić gdzie ma palec, bo są za sztywne u góry.
Nie wiem w którym momencie, ale jedne buty miał źle dobrane (za wąskie w nosku) i przez to 2 paluszki nachodzą mu na siebie.
Dlatego teraz chcę mu kupić naprawdę dobrze dobrane buty i porządne.
Nie znoszę takich sztywnych butow, unikam jak ognia... W ccc zazwyczaj takie są, nie mam pojęcia, jaki w tym sens. Ja już tam nawet raczej nie wstępuję.
Mierzę na centymetry po prostu
Najpierw mierzę Kajowi stopę na stojąco, dosuwam do ściany pietę i mierzę linijka/centymetrem do najdłuższego palca. Jeśli któraś stopa wyjdzie dłuższa, to przyjmuję ten wymiar, np. teraz Kaj ma 13,5 cm - jesteśmy na bieżąco, bo już kupowałam trampki na wiosnę Szukam butów o 0,5-1 cm dłuższych od tego, co zmierzyłam, czyli teraz to było 14-14,5 cm. Niektóre źródła mówią, że powinno to być 0,5-0,8 cm. Takie mi się udało teraz znaleźć, bo mają 14,2 cm Po sklepach chodzę z miarką krawiecką albo proszę o nią sprzedawców - zwykle mają w sklepie Macam, czy wkładka leży płasko (bo wiecie, czasami, np. przy pięcie jest tak zawinięta do góry) i jeśli da się ją wyjąć, to mierzę długość wkładki. Jeśli nie, to jakoś z trudem wpycham paluchy do końca bucika i usiłuję tak zmierzyć długość. Poza tym sprawdzam, czy podeszwa zgina się miękko mniej więcej tam, gdzie zgina się stopa i na koniec, czy Kaj w butach swobodnie chodzi. To chyba cała moja procedura.
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 09:09   #3809
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
Mój głodomór dwudaniowy obiad mieć musi Nie ma innej opcji. O samej zupie (której pochłania więcej niż ja!) nie wytrzymałaby za długo. Przed spaniem zupa, a przed 15 drugie danie więc to nie tak jednym ciągiem, żeby nie było.
Olaf też zjada więcej zupy niż ja! nie wiem gdzie się to w nim mieści??
też zazwyczaj je przed i po drzemce... normalnie zakupy muszę robic coraz większe bo jak siądą razem z TZ wieczorem to znika pół lodówki! a obaj chudzi...

rinco tutaj się inspiruję kulinarnie z racji bezglutenowego męża, ale nie sugeruj się opisem "alergie pokarmowe"- wszystko jest naprawdę przepyszne! no i najważniejsze zdrowe

wyszło słońce zmykamy na spacer!

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Nie znoszę takich sztywnych butow, unikam jak ognia... W ccc zazwyczaj takie są, nie mam pojęcia, jaki w tym sens. Ja już tam nawet raczej nie wstępuję.
Mierzę na centymetry po prostu
Najpierw mierzę Kajowi stopę na stojąco, dosuwam do ściany pietę i mierzę linijka/centymetrem do najdłuższego palca. Jeśli któraś stopa wyjdzie dłuższa, to przyjmuję ten wymiar, np. teraz Kaj ma 13,5 cm - jesteśmy na bieżąco, bo już kupowałam trampki na wiosnę Szukam butów o 0,5-1 cm dłuższych od tego, co zmierzyłam, czyli teraz to było 14-14,5 cm. Niektóre źródła mówią, że powinno to być 0,5-0,8 cm. Takie mi się udało teraz znaleźć, bo mają 14,2 cm Po sklepach chodzę z miarką krawiecką albo proszę o nią sprzedawców - zwykle mają w sklepie Macam, czy wkładka leży płasko (bo wiecie, czasami, np. przy pięcie jest tak zawinięta do góry) i jeśli da się ją wyjąć, to mierzę długość wkładki. Jeśli nie, to jakoś z trudem wpycham paluchy do końca bucika i usiłuję tak zmierzyć długość. Poza tym sprawdzam, czy podeszwa zgina się miękko mniej więcej tam, gdzie zgina się stopa i na koniec, czy Kaj w butach swobodnie chodzi. To chyba cała moja procedura.
podobnie robiła moja mama a ja ubieram buta Olafowi i sprawdzam czy ma w palcach jakiś luz te 0,5 - 1 cm. Jak do tego umie w nich normalnie chodzic to kupuję
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 12:59   #3810
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Kism możesz wkleić link bądź zdjęcie butów godnych uwagi (żebym wiedziała czego szukać, chodzi mi o typ, nie musi to być nic konkretnego).
Ja kupiłam takie http://www.ccc.eu/pl/kids/ss14-lasocki/5 (pierwsze na zdjęciu).
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 22:52:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.