Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-02, 13:40   #1
paulson1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 9

Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?


Witam
Odpowiedź na moje pytanie pewnie pojawiała się już nie raz, ale jakoś nic nie zadowala mojej ciekawości na ten temat, albo jest nie do końca trafione.
Miałam robioną operacje naprawczą przepukliny. Co prawda nawet jeszcze nie ściągnęli mi szwów, ale rana jest dosyć spora (7 szwów) na wzgórku łonowym. Nie wygląda to zbyt ciekawie, bo jest to dosyć rozległe cięcie.
Chce jak najwcześniej dowiedzieć się co mogę zrobić aby blizna była jak najmniej widoczna. Polecacie jakieś preparaty ? A może macie jakieś domowe sposoby na takie blizny ?
paulson1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 14:34   #2
olaolaolenka
Przyczajenie
 
Avatar olaolaolenka
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 13
Dot.: Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?

Chyba ciężko będzie pozbyć się blizny preparatami, już nie mówiąc o domowych sposobach.Może poszukaj informacji o zabiegach laserowych, one na pewno w dużej mierze pozwolą Ci zredukować bliznę
olaolaolenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 12:00   #3
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?

Blizna na bank nie zniknie, ale możesz ją nieco rozjaśnić maścią Cepan, dostępna w aptece bez recepty kosztuje koło 20 zł
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 08:31   #4
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Blizna na bank nie zniknie, ale możesz ją nieco rozjaśnić maścią Cepan, dostępna w aptece bez recepty kosztuje koło 20 zł
Mi maść Cepan nie pomogła, ale stosowałam na starą bliznę. Na świeżą myślę, że warto spróbować. Chociaż rzeczywiście lepiej pomyśleć nad laserowym usuwaniem
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 23:40   #5
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?

Ja polecam Contractubex. Miałam dość głęboką ranę między brwiami (ok. 2,5cm długości, od mocnego uderzenia), teraz praktycznie nie ma po niej śladu.

Kilka rzeczy, które mi polecono:

- jak najmniejszy kontakt rany z wodą (żeby jak najszybciej się zagoiło i żeby ewentualny strupek nie namakał). U mnie wyglądało to tak, że myjąc twarz omijałam ranę, a ewentualne zmoczenia delikatnie osuszalam ręcznikiem papierowym
- nie odrywać strupków! W ogóle jak najmniej dotykać rany
- gdy formuje się strupek zapewnić swobodny dostęp do powietrza - ja nie używałam żadnej maści, opatrunek tylko jak musiałam wyjść do ludzi.
- jak rana się już wygoi, to można zacząć smarować cepanem lub contractubexem. Ja smarowałam od dwóch do kilku razy dziennie - w ciągu dnia mało, a na noc wmasowywałam więcej i co jakiś czas zostawiałam na bliźnie okład z maści (nakladalam maść grubiej, zostawialam do wchłonięcia i szłam tak spać).

Na początku byłam przekonana, że zostanie mi głęboka blizna, a teraz nie mam praktycznie śladu, nawet nie ma takiej typowej bledszej kreski, która często zostaje nawet po głupim przecięciu nożem Zdecydowanie polecam Cobtractubex, u mnie świetnie zadziałał. Tylko uwaga: maść zaczynasz stosować po wygojeniu rany. Cepan i Contractubex zawierają wyciąg z cebuli, wiec jak zastosujesz na niewygojoną ranę, to mogą podrażniać. Jak strupek sam odejdzie i nic nie będzie Cię piekło np w kontakcie z wodą, to znak, że możesz smarować.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 13:39   #6
paulson1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 9
Dot.: Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?

Dzięki, bardzo przydatna odpowiedź.
Chociaż powiedzieli mi, że mam to myć szarym mydłem w płynie żeby tam nic sie z tym nie robiło, aż do wygojenia, ale goi się ładnie więc jestem dobrej myśli.
A nie wiecie może jak działa maść lioton 1000 ? Lekarz, u którego byłam na kontroli polecił mi to na krwiaki powstałe po operacji, ale słyszałam że na blizny niby też to działa. Próbował ktoś ?
paulson1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 14:29   #7
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?

witam. a co myslicie o kremach amerykanskich maloderma itp. pe;no tego w necie albo np. http://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=...isong&_sacat=0 i laser jakis niestey w pl go niema ciekawi mnie powod czemu go niema http://wrightskincare.com/services/l...g.php.osttanio mialem robiona blzien laserm rsotre w esteticmed w czestochowie i niepolec am lasery robia duze spustoszenie przy nejmniej u mnie.
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-08, 14:49   #8
Elii87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 62
Dot.: Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?

słyszałam ze dobre sa róznego rodzaju olejki. Nie wiem czy taka po operacji całkime zniknie ale bywa ze blizny znikają ale po długich latach.
Elii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 17:07   #9
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?

blizny nigdy nieznikna nawet po dlugich latach nieoszukujmy sie zostaja z nami do konca. watpie zeby olejki pomogly na blizne c kolwiek moga miec dorbyw wplyw zobacz to http://www.top10homeremedies.com/hom...r-removal.html. jesli zdjecie jest orlinalne i poorawa nastapila po tych metodach to powiem ze warto ,a le z 2giej strony sa osoby co pomaga im wszytsko co uzyja a innym kompletnie nic niepomaga,zalezy jakim ty jestes typem czlowiek i ciezko przewidziec kto bedzie mial tyle szczescia. jednym laser super pomaga innym psuje skore inno jak bylo u mnie poszedlem misiac po ooepracji blizny na twarzy na laser w esteticmed w czestochowie na laser restore i powiem wam ze nigdy wiecej nieskorzystam z laserów napewno nie na twarzy ,widzicie innym pomoga ale mi nieslurza.malo tego dr bieńkowski powiedzial mi ze u mnie nieuda sie uzyskac super wygladu blizny gdyz mam skore gruba to po co mam wydawc 2 tysiace zl a efekt bedzie mizerny albo nawet gorszy . na dzis sadze ze pierw wpuscic w blizne komorki macierzyste i osocze bogato plykowe zeby byla czynniki wzrostu w bliznie, nastepnie mozna zastosowac serum z tego co wytworzyly komorki macierzyste nerium AD lub luminesce-serum zeby blizne ostatecznie slycic i uleastycznic ,ja skor anienabierze koloru to tatuaz medyczny wykonac na bliznie i to wszytsko wiecej sie nieda .bynjamniej w polsce.bo jak bysmy mieszkali w stanch egipcie czy indiach tam sa dobrej klasy lekarze ktorzy zszywaja blizny twrazy metoda Z kyb W w polsce chirurdzy ci niezapropouja tej metody bo niemaja takiej wiedzy i boja sie wola tradycyjan kreske zrobic
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 13:25   #10
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?

sprobuj olejki, bo sa dobre, albo w aptekach jakis produkt
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 13:28   #11
YvonneW
Raczkowanie
 
Avatar YvonneW
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 82
Dot.: Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?

Też stosowałam cepan na swieżą bliznę. Wygładziła się i rozjaśniła, no ale wiadomo, że nadal jest widoczna.
__________________
Panna Młoda 2016
Dbam o włosy i zapuszczam
YvonneW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 13:44   #12
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Blizna po operacji - co stosować, aby ją zmniejszyć ?

Plastry silikonowe (z apteki). Drogie, ale warto.
No scar.
Olejki- ja stosowałam Evree Magic Rose, ale można też inne np. z awokado, migdałowy.
Masło shea albo masło kakaowe.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-05 14:44:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.