Trądzik, na który nic nie działa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-16, 12:34   #1
ostentacyjnie007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 2
Angry

Trądzik, na który nic nie działa


Hej! Borykam się z trądzikiem od 12 roku życia, a zaskórniki miałam już nawet w wieku 11 lat, aktualnie mam 21 lat. Chodziłam po lekarzach, próbowałam już wszystkiego, wszelkie maści, żele, antybiotyki- no wszystko- i bez skutku.
Poszłam do ginekologa, dostałam skierowanie na badanie hormonów- mam podwyższoną prolaktynę, dostałam więc tabletki anty- CYPREST, kończę już pierwsze opakowanie i dostałam nagłego wysypu na policzkach, a nigdy wcześniej na policzkach pryszczy nie miałam, miał ktoś może podobną sytuację? Aktualnie próbuję wyleczyć to żelem Glamid+ Klindacin punktowo, ale nic, no po prostu nic nie działa, może macie podobny problem i sposoby, które pomagają?
ostentacyjnie007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 14:23   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Trądzik, na który nic nie działa

Cytat:
Napisane przez ostentacyjnie007 Pokaż wiadomość
Hej! Borykam się z trądzikiem od 12 roku życia, a zaskórniki miałam już nawet w wieku 11 lat, aktualnie mam 21 lat. Chodziłam po lekarzach, próbowałam już wszystkiego, wszelkie maści, żele, antybiotyki- no wszystko- i bez skutku.
Poszłam do ginekologa, dostałam skierowanie na badanie hormonów- mam podwyższoną prolaktynę, dostałam więc tabletki anty- CYPREST, kończę już pierwsze opakowanie i dostałam nagłego wysypu na policzkach, a nigdy wcześniej na policzkach pryszczy nie miałam, miał ktoś może podobną sytuację? Aktualnie próbuję wyleczyć to żelem Glamid+ Klindacin punktowo, ale nic, no po prostu nic nie działa, może macie podobny problem i sposoby, które pomagają?
Jakie hormony miałaś badane?
Na samą podwyższoną prolaktynę są inne leki, nieantykoncepcyjne. A z antykoncepcyjnymi niestety bywa różnie, jednym leczą trądzik a innym wywołują i tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego się tak dzieje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 14:33   #3
ostentacyjnie007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik, na który nic nie działa

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakie hormony miałaś badane?
Na samą podwyższoną prolaktynę są inne leki, nieantykoncepcyjne. A z antykoncepcyjnymi niestety bywa różnie, jednym leczą trądzik a innym wywołują i tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego się tak dzieje.
Teraz nie mam badań przed sobą niestety, ale wiem, że testosteron na pewno, prolaktyna, progesteron
ostentacyjnie007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 08:52   #4
kokietka007
Zadomowienie
 
Avatar kokietka007
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 297
Dot.: Trądzik, na który nic nie działa

Jaki masz typ cery ?
kokietka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 14:08   #5
mariekler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik, na który nic nie działa

Zmień lekarza.
mariekler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 14:30   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Trądzik, na który nic nie działa

Cytat:
Napisane przez ostentacyjnie007 Pokaż wiadomość
Teraz nie mam badań przed sobą niestety, ale wiem, że testosteron na pewno, prolaktyna, progesteron
Powinna być jeszcze tarczyca, a z płciowych hormonów androstendion, DHEA-S, kortyzol, ACTH, USG jajników no i morfologia ogólna.

Nie napisałaś konkretnie, jakie preparaty już stosowałaś, czy używałaś np retinoidów, kwasów, - to są środki często stosowane w leczeniu trądziku. Jeśli je przerobiłaś i nic nie dały, jeśli wykluczysz podłoże hormonalne, to pozostaje Ci jeszcze przyjrzenie się diecie, być może masz jakieś nietolerancje, które powodują albo nasilają trądzik. Ostatnim, najsilniejszym środkiem, po który się sięga, jak inne zawodzą są retinoidy wewnętrznie czyli Izotek.
Tak w skrócie takie masz możliwości, nie licząc oczywiście jakichś bzdurnych rad typu "myj się mlekiem, mnie zlikwidowało pryszcze w tydzień", "posmaruj się olejem XY" itd.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 13:42   #7
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Trądzik, na który nic nie działa

znajdz dobrego dermatologa, mozesz tez udac się do kosm,etyczki na kwasy, do oczyszczania twarzy sama uzywałam [produktów z serii dr medica dla cery tradzikowej
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-04 14:42:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.