Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-18, 10:12   #1
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741

Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?


Po pierwsze ,drugie,trzecie i dziesiąte wiem ,ze to płytkie -ocenianie po wyglądzie. I nie o to do końca o to by mi w wątku chodziło.

1.Tylko ot tak -czy zdarzyło Wam się kogoś znanego tylko z widzenia,nie wiem z przystanku/ze szkoły itp ocenić jako sympatycznego lub odwrotnie?
Co wpływa na to ? /czy tylko uśmiech ?/

Osobiście uważam,ze ktoś może mieć sympatyczną gębę lub(sorry) dokładnie odwrotnie i wcale nie idzie to w parze z urodą.I dobrze.
2.Albo czy usłyszałyście o sobie opinię ,która Was kompletnie zaskoczyła np od osoby nowo poznanej?
Ktoś sobie Was całkiem inaczej wyobrażał.
Tu założę sie będzie więcej zaskoczeń raczej na +



ps. za sam wygląd nie lubię Toma Cruisa.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 10:17   #2
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

tak

są ludzie, którzy od razu wzbudzają moją sympatię (jakieś takie pogodne ciepło w twarzy ) i tacy, w których wyczuwam (słusznie? nie mam pojęcia) ukrytą podłość/szyderstwo/wyniosłość/złośliwość.

chociaż kiedy miałam naście lat często słyszałam, że wyglądam na zołzę typu 'nie podchodz', a okazuję się o dziwo być inna
więc nie twierdzę, że to logiczne i uzasadnione, ale zdarza mi się.
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 10:29   #3
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Oczywiscie, ze mozna. Ja staram sie z tym walczyc, ale czasem to jest po prostu silniejsze.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 10:38   #4
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Moja ciotka nie lubi Chińczyków. Nie wiem, czy to na podłożu rasowym, ale toleruje np Afroamerykanów, ale nie trafi wyglądu i charakterystycznych rys Azjatów. Po prostu.

Wiem, że ludzie oceniają mnie jako chłodną, zimną, niedostępną i zrównoważoną.
Nie uśmiecham się do obcych, raczej mam surowy wyraz twarzy. Pewnie wyglądam na wredną jędze .
Znam z widzenia (i nie tylko) kilka dziewczyn, które zawsze rzucają we mnie spojrzeniem ' co się tak gapisz? ' , a niedawno dowiedziałam się, że sama spoglądam tak na innych ludzi wcale tego nie chcąc. Brak kontroli nad mimiką, niestety.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 10:56   #5
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

mi się to zdarza.. widzę kogoś i myślę 'o jaki sympatyczna/y' lub odwrotnie..
ale myślę, że to dużo zależy od ludzi jak są postrzegani. od ich zachowania..
chociaż mnie samą strasznie to wkurza jeśli ktoś mnie ocenia w ogóle nie znając..
znam też bardzo wiele osób do których się 'przekonałam' gdy ich poznałam.. byli całkiem inni niż myślałam
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 11:02   #6
stargazer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 966
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Tak, można Mnie raz w życiu zdarzyło się znielubić pewną dziewczynę po pierwszych 5 minutach od spotkania co mnie samą zdziwiło. Ciekawe, że dziewczyna była przez tak zwany ogół uważana za ładną, ale ja w niej żadnej urody nie widziałam. Od pierwszej chwili uderzyła mnie jej wynioslość, przesadna pewnośc siebie i przekonanie, że co to nie ona, do plebsu (np. mnie) zniżać się nie będzie. Widac to było w jej wyrazie twarzy, sposobie mówienia (ledwo się odzywała, jakby komuś wielką łaskę robiła) i po tym, że nie siedziała na krześle, tylko z niego spływała
__________________
Nie korzystam z tego konta. Urlop od Wizażu - być może na zawsze.
stargazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 11:13   #7
Annabelle
Zadomowienie
 
Avatar Annabelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 987
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Nie oceniam nikogo po wyglądzie. Bo sama wiem z doświadczenia, że to może naprawdę urazić. Znam takiego chłopaka, który ubiera się zawsze na czarno, ale są to zawsze drogie ciuchy, zbytnio nie dba o swój wygląd i zawsze (przepraszam, ale musiałam to powiedzieć ) ma tłuste włosy. Po prostu moje kompletne przeciwieństwo. Jednak tak wyszło, że na lekcji angielskiego usiadł koło mnie. Pierwsza moja myśl była, o matko, czemu akurat on! Ale zagadałam do niego, uśmiechnęłam się raz czy dwa i okazało się, że to super chłopak! I nawet mamy podobne zainteresowania. To jeden z tysiąca przykładów jakich mogłabym podać. Więc, ad. pytania 1. - NIE . Co się tyczy 2. to raczej nie, ponieważ jak ktoś mnie z góry ocenia, to raczej nie chce już ze mną gadać Taka prawda.
Ludzie zawsze oceniali innych po wyglądzie. Tak było, jest i niestety zawsze będzie. Bo jak napisała jedna z wizażanek, to "silniejsze od nas". Jednak osobiście jestem dumna z tego, że jak dotąd udało mi się skutecznie powstrzymywać od wydawania takich sądów.
__________________
Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć

Annabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-18, 11:13   #8
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

oczywiscie...ja sama jestem nielubiana bo chodze prosto z glowa uniesiona wysoko i kazdy mysli ze jestem podla rozpieszczona suka ktora niewiadomo co o sobie mysli pffff Ci ktorzy mnie znaja wiedza ze tak nie jest
ale ja tez tak oceniam ludzi
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 11:27   #9
Kinieczka
Przyczajenie
 
Avatar Kinieczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nibylandia :))
Wiadomości: 9
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Chyba kazdemu sie zdarza oceniac po wygladzie. Staram sie z tym walczyc, bo nie raz takie ocenianie jest bledne. Jednak musze powiedziec, ze ludzie o sympatycznym usmiechu jakos przyciagaja ) Mam kolege, ktorego przed poznaniem zawsze unikalam bo mi sie wydawal "chamski z twarzy" a okazalo sie ze jest naprawde symaptyczny.

Znow jesli chodzi o mnie to raczej ludzie podchodza do mnie z rezerwa, sama nie wiem dlaczego. Mowia mi, ze jest cos takiego w moim wygladze, ze uwazaja, ze jestem oschla i wyrachowana i na szczescie po poznaniu okazuje sie, ze nie jestem wcale taka zla
Kinieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 12:01   #10
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Ojj tak, zdarzyło sie i to nie raz.
Najbardziej we mnie uderzył przypadek:
początek studiów, organizowanie sie naszej grupy. Patrze, a do sali w której jest juz kilka osób wchodzi dwóch dresów. Patrzą na kartkę z rozpiską grup, na nas, znowu na kartkę, znowu na nas (i tak kilka razy) w końcu jeden zapytał "eee.. to grupa druga?" powiedzieliśmy że tak. Ja westchnęłam, bo co jak co, ale "dresów" nie cierpie, boje sie ich, bo nie wiadomo, co takim moze wpaść do głowy.

Kilka tygodni później, gdzie praktycznie kiedy ci dwaj sie zblizali do mnie, zwiewałam co sił, żeby im nie "podpaść". W końcu stało się, siedziałam w bufecie, przyszli oni i sie dosiedli. Normalnie mi serce stanęło, tak sie ich bałam! Po 3 minutacho rozmowy okazało sie że są świetnymi ludźmi, z którymi można pogadać, pośmiać się.
Kiedys zapytali dlaczego przed nimi tak zwiewałam przez pierwsze tygodnie października, powiedzialam, odwaznie i wprost, że sie ich balam ze względu na ich dresy. Zaczęli sie smiać. Jeden jest bardzo wysoki (ma ponad 2 metry). Okazało sie, ze ten wysoki ubiera sie w dresy i szerokie spodnie (coś a la "skejci" ) bo mu tak wygodnie a drugi, niższy, żeby zatuszowac to, że jest baaardzo chudy. Co dopiero zauważyłam na wiosnę, kiedy zrzucili z siebie grube bluzy i chodzili w samch koszulkach

Do dzisiaj w śmiechu mówie do nich "eee.. dresy!!"
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 12:16   #11
kamuha
Zakorzenienie
 
Avatar kamuha
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 29 164
GG do kamuha
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Oj chcąc nie chcąc widząc kogoś przypinamy mu łątkę.
Ciekawą sytuację miałam w grupie na studiach. Jakoś w roku wyszła taka rozmowa, jak siebie postrzegaliśmy itp. I koleżanka mówiła, ze gdybym ja i inna koleżanka stały załózmy na przystanku i miała się spytać o godzinę, podeszłąby do mnie. O tyle mnie to zdziwiło, bo ta owa stojąca ze mną koleżanka jest osobą bardziej otwarta na ludzi itp.(i takie też w moich oczach sprawia wrażenie)-tyle, że szybko się złości ., a ja z kolei (wydaje tak mi się) często miewam widoczne muchy w nosie Ja byłam mocno zdziwiona tym stwierdzeniem, a koleżanka z kolei zaczęła się przejmować czy sprawia naprawdę az tak złe wrażenie przed obcymi
Ile ludzi tyle opini o człwieku jednym słowem
kamuha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-18, 12:31   #12
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Jasne, że tak...

Oczywiście staram się nie oceniać ludzi po wyglądzie, ale wygląd to nie tylko ciuchy czy makijaż, fryzura które na sobie nosimy, ale też pewnie gesty, sposób mówienia, spojrzenie.
Trudno jest mi się wyzwolić przed tym, że spoglądam na kogoś i od razu kategoryzuję: "lubię go" lub "nie lubię go".
Nie twierdzę, że sądy te są właściwe, bo często okazuje się, że po pewnym czasie, i po głębszym poznaniu osoba, którą znielubiłam po pierwszych sekundach okazuje się miłą, sympatyczną osobą.
Chyba każdy z nas ma pewne preferencje w doborze przyjaciół czy osób w których towarzystwie czuje się dobrze i nie ma w tym nic złego, że są osoby, których nie darzymy tak wielką sympatią.

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
oczywiscie...ja sama jestem nielubiana bo chodze prosto z glowa uniesiona wysoko i kazdy mysli ze jestem podla rozpieszczona suka ktora niewiadomo co o sobie mysli pffff Ci ktorzy mnie znaja wiedza ze tak nie jest
ale ja tez tak oceniam ludzi
Niestety też zwykle chodzę z wysoko uniesioną głową, co nie ma absolutnie nic wspólnego z tym że zadzieram nosa czy jestem wyniosła. Jednak zdarza mi się słyszeć opinie osób, które mnie nie znają jako bym była bardzo arogancką i wyniosłą osobą. Na szczęście, kiedy mnie poznają zmieniają zdanie.


Wydaje mi się, że ważne jest, aby nie przywiązywać się za bardzo do tych łatek, które przykleiliśmy komuś po pierwszych sekundach poznania, tylko dać sobie możliwość zmiany zdania.
Kiedy poznałam TŻ określiłam go jako nadętego buca, a on mnie jak zadzierającą nosa snobkę. Na szczęście szybko zmieniliśmy o sobie zdanie, więc pierwsze wrażenie i pierwsze łatwi są czasami zawodne.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:20   #13
ZapachNocy
Raczkowanie
 
Avatar ZapachNocy
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ciemny, zimny pokój ;)
Wiadomości: 354
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

nie, przes sam wygląd nie. Mam z kolei tak,że pierwsze 5 minut rozmowy decydują o tym czy kogoś polubię...czesto właśnie niesłuszne sądy wydaję
__________________
Dzisjaj nagle wymyśliłam Ciebie...Twoje imię zadźwięczało we mnie...



Dla mnie, by pamiętać
ZapachNocy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:25   #14
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
2.Albo czy usłyszałyście o sobie opinię ,która Was kompletnie zaskoczyła np od osoby nowo poznanej?
Ktoś sobie Was całkiem inaczej wyobrażał.
tak. zawsze slysze, ze ja to wygladam na taka jedze i ludzie boja sie do mnie podchodzic. po czym okazuje sie, ze jestem strasznie fajna i nie wiadomo w ogole, skad ten strach przed poznaniem mnie sie pojawil


a czy zdarza mi sie lubi/nie lubic za sam wyglad? zdarza sie co ma na to wplyw? uroda, ubior, mina [skwaszona lub nie ]
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:26   #15
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Oj tak, zdarzały mi się i sympatie i antypatie od pierwszego wejrzenia.
Ciekawe jest to, ze czasem to nawet nie o wygląd/ubiór chodziło, tylko o coś bliżej niesprecyzowanego. Lubie i już.... nie lubie... bo tak.
Nie potrafię tego rozgryźć. Feromony jakieś, czy co?
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:38   #16
significant
Rozeznanie
 
Avatar significant
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Vice City.
Wiadomości: 500
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Można, można.
Mnie się zdarza bardzo często. Za to (o dziwo) zawsze trafnie.
Wygląd mówi bardzo wiele o człowieku.
significant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:48   #17
lapus
Wtajemniczenie
 
Avatar lapus
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

można
ja do wyglądu przywiązuje wagę np. przy wyborze lekarza, i wiem ze może być kompetentny a zarazem mieć niestety niezbyt miłą twarz, jednak taka twarz od razu mnie odstrasza..
__________________

Gonna walk because it would save me
And my fragility could kill me
Is this the best I can be?
Is this the best I can give?
lapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:50   #18
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Bywa,że patrząc na kogoś zachowanie, twarz, ubiór tworzę sobie wyobrażenie tej osoby... np. nie przepadam za chłopakami głośnymi, żartownisiami, patrzącymi na innych z taką wyszością...czasem stoi taki na przystanku i po prostu nie wydaje mi się miły a być może tak nie jest.

Podobnie jeśli widzę dziewczynę, która śmieje się głośno ze wszystkiego... może ma dobry humor, ale mi zazwyczaj wydaje się,że chce się popisać przed towarzystwem i zgrywa słodką idiotkę.

Tak to jakoś jest,że do niektórych obcych ludzi na ulicy chciałabym się uśmiechnąć (i nie chodzi o urodę tylko o to,że robią na mnie wrażenie miłych ludzi) a innym chętnie bym podłożyła nogę ...ale zazwyczaj nie wpływa na to tylko wygląd ale zachowanie np. nie lubię ludzi głośnych ,zwracających na siebie uwagę, zbyt otwartych w stosunku do obcych ludzi na ulicy...nawet jeśli są "pozytywnie zakręceni"...wolę takich spokojnych,szarych.

co do mnie to koleżanka powiedziała,że sprawiałam wrażenie wyniosłej przez co myślała,że jestem niesympatyczna. Wiele osób myśli,że jestem wyniosła a to moja reakcja obronna na obcyhc ludzi bo jestem dość nieśmiała.
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 13:53   #19
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Niestety też zwykle chodzę z wysoko uniesioną głową, co nie ma absolutnie nic wspólnego z tym że zadzieram nosa czy jestem wyniosła. Jednak zdarza mi się słyszeć opinie osób, które mnie nie znają jako bym była bardzo arogancką i wyniosłą osobą. Na szczęście, kiedy mnie poznają zmieniają zdanie.


Wydaje mi się, że ważne jest, aby nie przywiązywać się za bardzo do tych łatek, które przykleiliśmy komuś po pierwszych sekundach poznania, tylko dać sobie możliwość zmiany zdania.
Kiedy poznałam TŻ określiłam go jako nadętego buca, a on mnie jak zadzierającą nosa snobkę. Na szczęście szybko zmieniliśmy o sobie zdanie, więc pierwsze wrażenie i pierwsze łatwi są czasami zawodne.
dobrze wiedziec ze nie jestem sama
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-18, 14:27   #20
edynka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 731
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Ojej, oczywiście, że można. mało tego, bardzo często (NIE ZAWSZE!!!) nasze odczucie jest zgodne z prawdą. Wieeeelokrotnie zdarzyło mi się pomyśleć o osobie w ogóle bez rozmowy z nią:
On(-a) jest...
- głupi(a)/ inteligentny(a)
- wredny(a)/miły(-a)
- cwany(a)
- agresywny(a)/łagodny(a)
- szczęśliwy(a)/nieszczęśliwy(a)
itd....itp....itd....itp

I prawie równie często okazywało się ewidentnie, że miałam rację. To nie jest stereotyp. O ile nie kierujemy się wyglądem (gruby, chydy, wysoki, niski itd), lecz wyrazem twarzy, nasze przypuszczenia znajdą potwierdzenie naprawdę często.
Powody są 2, proste i oczywiste:
1. Człowiek posiada 6 zmysł, który odbiera to, co jeszcze nie zostało uświadomione i "przerobione" przez mózg
2. Na twarzy zapisują się te uczucia/zachowania/reakcje, które towarzyszą nam najczęściej.

Nie ma w tym żadnej magii ani stereotypu.
PODKREŚLAM, że oczywiście można sie pomylić, ale będzie to raczej rzadziej, niż częściej. Takie jest moje zdanie, poparte doświadczeniem
edynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 14:30   #21
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

ja czasem nastawiam się na anty, jeśli ktoś baaardzo przypomina mi kogoś, kogo nie znoszę-ciężko mi wtedy się przełamać
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 14:44   #22
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Można.

Mi się zdarzyło kilka razy ocenić jaka ta osoba jest, czy sie polubimy czy nie,patrząc na nią przez pierwsze sekundy. I zazwyczaj miałam racje. I nie chodzi tu tylko o wygląd...sama niewiem o co, pprostu czułam ze ta osoba jest wredna, hamska czy coś takiego...wyczuwałam od niej złą energie

natomiast co do samego wyglądu to zdarzyło mi się ocenić jednego chłopaka jaki ma charatker patrząc tylko na jego wygląd. Wydawał się bardzo głośny, imprezowicz, babiarz który zmienia dziewczyny jak rękawiczki. Po bliższym poznaniu w połowie miałam rację.

Myśle ze obserwując ludzi nie znanych, z ich gestów, czynów, sposobie mówienia, odnoszenia się do innch możemy dowiedzieć się jacy oni są.
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 14:49   #23
Honestly
Przyczajenie
 
Avatar Honestly
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Można, można. Koniec kropka. Ja osobiście mam taką 'kumpelę' i nigdy jej nie lubiłam. Po prostu miała WREDNY wyraz twarzy, mierzyła i patrzała na mnie z wyniosłością. Grr. Próbowałam się raz przemóc wobec tej niechęci, ale udało mi się tylko po dwóch piwach. Na trzeźwo znów jej nie znosiłam. I to nie tylko moja opinia o niej.
Honestly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 14:59   #24
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
tak


chociaż kiedy miałam naście lat często słyszałam, że wyglądam na zołzę typu 'nie podchodz', a okazuję się o dziwo być inna
więc nie twierdzę, że to logiczne i uzasadnione, ale zdarza mi się.

dokładnie tak samo jak u mnie
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 16:23   #25
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

tak, często moje domysły się sprawdzają ale bywa też zupełnie odwrotnie
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 17:20   #26
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Lubić/nie lubić nie, ale zdarza mi się ocenić osobę jako sympatyczną lub nie po wyrazie twarzy. Rzeczywiście niekoniecznie ma to związek z urodą, bardziej z uśmiechem czy mimiką. Czasem łapię się na tym, że jako symatyczne oceniam osoby, ktore przypominają mi moich bliskich.


I oczywiście jak widzę babeczki nadzwyczajnej urody, to przez chwilę z zazdrości ich nie lubię. Tak po babsku
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 17:47   #27
_Malutka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

O tak można... Chociaż dawniej często skreślałam ludzi nawet nie z powodu ich urody, wyrazu twarzy, tylko przez styl jaki sobą prezentowali. Najlepszym przykładem była moja nieuzasadniona wręcz nienawiść do 'metali'. Jakoś nie mogłam ich znieść i mnie od nich odrzucało. Nic mi się w nich nie podobało, do czasu aż do domu kuzynki wparował jej sąsiad - metal, a ja byłam skazana na to by go poznać. Okazało się, że to bardzo sympatyczny, wesoły, z wielkim poczuciem humoru NORMALNY chłopak Od tego czasu najpierw staram się poznawać ludzi, a później oceniać.
_Malutka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 18:03   #28
Scarlet_17
Wtajemniczenie
 
Avatar Scarlet_17
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: południowo-wschodnia Polska;)
Wiadomości: 2 316
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Zdarza mi się,tzn. nie tak,że każdego, kogo spotkam mogłabym ocenić, ale czasem po prostu zobacze kogoś/chwile z kimś porozmawiam i czuje,że np. ta osoba jest sympatyczna, że mogłabym się z nią zaprzyjaźnić itd.,albo odwrotnie i wiem,że to nie to. I zwykle się sprawdza
__________________
"Trzeba gonić,trzeba gonić swe marzenia,a nie czekac ile trosk przyniesie los"



Scarlet_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 18:07   #29
Wiwianna
Zadomowienie
 
Avatar Wiwianna
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: net
Wiadomości: 1 303
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Owszem, owszem oceniam - ale raczej zachowanie, czasami wystarczy jakiś gest, jedno słowo i... już wiem o tej osobie prawie wszystko. Wygląd ludzi nie wpływa na moje nastawienie do nich.
__________________
Wiwianna
Wiwianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 18:15   #30
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Czy mozna kogoś lubić/nie lubić za sam wygląd?

Oczywiście Każdy człowiek (nawet ten co sie zapiera,ze nie) codziennie ocenia ludzi po samym wyglądzie. Czasem nawet nieświadomie, zupełnie nie wiedząc dlaczego ktos nam "nie pasuje" mimo,ze nie znamy danej osoby. Nasza komunikacja niewerbalna zdradza czasem więcej niz tysiące wypowiedzianych słow, oczywiscie czasem mozna sie pomylić
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.