Problemy z cerą po wyjazdach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-02, 15:12   #1
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723

Problemy z cerą po wyjazdach


Zwracam się do Was z pytaniem jak sobie radzić z cerą po urlopach i wyjazdach. Na co dzień nie mam problemów- gładkie czoło, 1-2 krostki do maks. Po wyjazdach na urlop wyglądam jak nastolatka z trądzikiem- wszystko kwitnie. To nie jest kwestia diety, bo jeżdżę głównie po Polsce, posiłki robię sobie sama tak, jak w domu, nie jem żywności przetworzonej, zupek chińskich, gofrów, zapiekanek i innego jedzenia z budek. Podejrzewam, że to kwestia innej wody, może bardziej twardej.
Czy macie jakieś pomysły jak sobie z tym radzić? Problemem jest nie tylko estetyka, ale i to, że takie krostki siedzą też pod skórą i dotknięcie ich boli. Za 3-4 dni nie będzie śladu po nich, ale problem pojawia się zawsze w czasie wyjazdów i na przyszłość w miarę możliwości chciałabym albo w ogóle tego uniknąć, albo przynajmniej ograniczyć.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 15:21   #2
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: Problemy z cerą po wyjazdach

A robisz na wyjeździe jakieś oczyszczanie/ maseczki, może to w tym rzecz? Spróbuj może maseczkę normalizująco-matującą jelly mask bielendy w saszetkach, wszędzie możesz to zabrać i łatwo nałożyć. No i jeszcze jedno, skoro podejrzewasz że winna może być woda zmywaj twarz płynem do demakijażu, mleczkiem, tonikiem ale z wody zrezygnuj, może to pomoże.
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 08:22   #3
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Problemy z cerą po wyjazdach

maseczek nie wożę, bo to są wyjazdy 2-3-4 dniowe. Powrót np. z wycieczki górskiej, szybki prysznic i na ognisko, nie ma kiedy chodzić w maseczce i straszyć ludzi
Co do wody- wiadomo, ścieka po twarzy przy braniu prysznica, ale potem i tak myłam płynem micelarnym jeszcze (dwa razy dziennie).
Nie są to na bank potówki, więc nie łączę tego z aktywnością fizyczną na wyjeździe.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:23   #4
palinek
Przyczajenie
 
Avatar palinek
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 21
Dot.: Problemy z cerą po wyjazdach

Też mi się wydaje, że to kwestia wody. Na niektórych wyjazdach też miałam takie problemy i w sumie niewiele pomagało niestety
palinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 09:23   #5
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Problemy z cerą po wyjazdach

A dzieje sie tak tylko z cera? Czy calym cialem? bo jesli cale cialo to woda winna, ale jesli tylko twarz to wydaje mi sie, ze taka "chwilowa" zmiana pielegnacji jest winowajca
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 10:38   #6
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Problemy z cerą po wyjazdach

tez mam ten problem, zima radze sobie kremem z neuro glicol z bielendy, jest z witamina C i świetnie radzi sobie z problematyczna cera, ale na lato niestety nie znalazłam nic co by uratowała moją cere
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 00:00   #7
marianosek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 11
Dot.: Problemy z cerą po wyjazdach

Mam podobnie, najpierw trzeba sprawdzić w czym jest problem, jeżeli pielęgnacja jest taka sama. Być może zmiana wody robi swoje, ja w przypadku krótkich wyjazdów staram się nie myć twarzy wodą, używam płynu micelarnego z aloesem z eveline, przemywam twarz wodą różaną i jakość jestem stanie tak przetrwać kilka dni.
marianosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-30, 10:20   #8
Moniak75
Przyczajenie
 
Avatar Moniak75
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Problemy z cerą po wyjazdach

Postaraj się wozić ze sobą wodę termalną i chusteczki mokre do oczyszczania twarzy. Miałam ten sam problem, gdy jeździłam na obozy. Masz bardzo wrażliwą skórę i musisz dbać o oczyszczanie twarzy w miarę możliwości tak jak w domu. Na wyjazdach najlepiej nie maluj się, bo to może pogorszyć sprawę.
__________________
Zachowaj tylko te wspomnienia, które dają ci radość.
Jane Austen
Moniak75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 09:04   #9
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Problemy z cerą po wyjazdach

To z pewnością wina wody. Mam tak samo. Nawilżane chusteczki odpadają, chyba że te tylko z wodą. Nie pamiętam nazwy.
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-08 10:04:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.