Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-05, 15:23   #1
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188

Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?


Jak w temacie.

Kilka słów o mnie i o tym skąd wziął się wątek: Mam 27 lat. Ostatnie parę lat poświęciłam na ogranięcie sfery zawodowej. Zaczęłam parę lat temu od mieszkania w wynajętym pokoju z zarobkami 1250 zł. Poświecałam całą swoją energię na rozwój zawodowy. W końcu małymi kroczkami doszłam do tego zarabiam znośnie, wynajęliśmy z TŻtem mieszkanie, troche poświęciliśmy na urządzenie się. I tak ostatnio jak odetchnęłam po tym czasie to sobie zdałam sprawę że się nudzę.
Wiem, że to musi brzmieć dziwnie, bo raczej od wszystkich wookoło słyszę "nie mam czasu". Ale ja właśnie mam i to sporo. Nie mamy dzieci, zwierząt ani żadnych obowiązków. Nie planujemy ślubu ani dzieci póki co. Ja pracuje 8 godzin, ide 2 razu w tygodniu na siłownie, czytam książki, przeglądam internet. I to tyle! Jesteśmy raczej z tych trochę nudnych, niekreatywnych ludzi , i mimo że mamy chęci to ciężko nam sobie znaleźć jakieś ciekawe zajęcie "popracowe".
Dodatkowo nie mam znajomych w tym mieście oprócz Tż i jednej koleżanki i ciężko mi zawierać nowe znajomości.

Dlatego pomyślałam, że wasze wypowiedzi mnie nieco zainspirują. Co robicie w wolnym czasie albo co byście robiły gdyby było go jeszcze więcej? Jakieś ciekawe sporty? Kursy? Wyjazdy? Nauczenie się czegoś? Urządzenie mieszkania? Język?

Dzięki za pomysły
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 15:27   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Czytanie książek i prasy, oglądanie filmów i seriali, gry komputerowe samotnie i ze znajomymi, nauka nowych umiejętności, które by mnie aktualnie interesowały.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 15:32   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Uczyłabym się malować akwarelami
I miałabym porządek w domu a tak to ni ma porządku.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 15:36   #4
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Nic ci nie poradze ale witaj w klubie. nie ma mnie w domu po 10-11 h w tygodniu a mimo to uwazam ze mam bardzo duzo czasu dla siebie i nigdy nie rozumiem ludzi ktorzy szybciej sa w domu a nigdy wg nich nie maja na nic czasu.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 15:47   #5
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Pisałabym książkę.
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 16:01   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Na pewno chodziłabym na siłke minimum 3 x w tygodniu.
To jest minimum, które przy jako-tako ułożonym planie pozwala uzyskać jakiś efekt. Poniżej to jest takie chodzenie na siłownię dla chodzenia na siłownię. Równie dobrze można iść na zakupy i przytargać je "własnymi rencami" do domu.
Dla higieny kręgosłupa i ogólnej mobilności dołożyłabym ze 2-3 jednostki tygodniowo stretchingu/pilatesu.

Postarałabym się wykrzesać z siebie , np. na tej siłowni, więcej czasu i zaangażowania, żeby jednak powoli mieć więcej znajomych. Zajęcia zorganizowane proponuję, z czasem poznaje się inne babki i od słowa, do słowa, można przenieść znajomość poza klub.


Mnie dużo czasu zajmuje dziobanie na szydełku pledów. Jak wydziobię to rozdaję.
Bloga można prowadzić, nawet dla samej siebie bez zadęcia na manie miliona pięćset oglądaczy, taki mniej osobisty, może dość tematyczny "notatnik/album" bardziej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 16:05   #7
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

A ja nie rozumiem tego parcia na robienie czegoś Od pewnego czasu świat sfiksował na punkcie zajmowania sobie każdej wolnej minuty. Serio się nudzisz czy może czujesz presję otoczenia, bo wszędzie w internecie każdy "coś" robi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-05, 16:07   #8
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Dla mnie praca 5x w tygodniu po 8h + 2-3x w tygodniu poświęcam godzinę na jakieś dodatkowe zajęcia to absolutny brak czasu. Wracam do domu, ogarnę się trochę, posiedzę na necie, czasem znajdę czas żeby w coś pograc, obejrzeć odcinek serialu, czy porobić parę zadań z jezyka. Nie wyobrażam sobie w tym ukladzie, że mam taki nadmiar czasu, że się nudzę. Zazdro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 16:11   #9
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Dla mnie praca 5x w tygodniu po 8h + 2-3x w tygodniu poświęcam godzinę na jakieś dodatkowe zajęcia to absolutny brak czasu. Wracam do domu, ogarnę się trochę, posiedzę na necie, czasem znajdę czas żeby w coś pograc, obejrzeć odcinek serialu, czy porobić parę zadań z jezyka. Nie wyobrażam sobie w tym ukladzie, że mam taki nadmiar czasu, że się nudzę. Zazdro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No przecież właśnie masz czas.
Na to granie, seriale, siedzenie na necie
Nie każdy to lubi, żeby sobie to w wolnym czasie robić bez umarcia z nudów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 16:21   #10
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;78557341]Nic ci nie poradze ale witaj w klubie. nie ma mnie w domu po 10-11 h w tygodniu a mimo to uwazam ze mam bardzo duzo czasu dla siebie i nigdy nie rozumiem ludzi ktorzy szybciej sa w domu a nigdy wg nich nie maja na nic czasu.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

No właśnie, ciężko ocenić czy ci ludzie od "nie mam czasu" faktycznie go nie mają czy go marnują


Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem tego parcia na robienie czegoś Od pewnego czasu świat sfiksował na punkcie zajmowania sobie każdej wolnej minuty. Serio się nudzisz czy może czujesz presję otoczenia, bo wszędzie w internecie każdy "coś" robi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serio się nudzę mam poczucie że robie same nieciekawe rzeczy, a życie ucieka. Fakt, może ma jakiś minimalny wpływ przekaz z internetów że ludzie mają takie "super życia" ale w głównej mierze ta chęć wypływa ode mnie.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Dla mnie praca 5x w tygodniu po 8h + 2-3x w tygodniu poświęcam godzinę na jakieś dodatkowe zajęcia to absolutny brak czasu. Wracam do domu, ogarnę się trochę, posiedzę na necie, czasem znajdę czas żeby w coś pograc, obejrzeć odcinek serialu, czy porobić parę zadań z jezyka. Nie wyobrażam sobie w tym ukladzie, że mam taki nadmiar czasu, że się nudzę. Zazdro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wracam z pracy po 17 a kładę się ok 23. To jest ponad 5 godzin wolnego czasu każdego dnia (prawie) plus wolne weekendy. Nie nazwałabym tego absolutnym brakiem czasu.
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 16:28   #11
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Dla mnie praca 5x w tygodniu po 8h + 2-3x w tygodniu poświęcam godzinę na jakieś dodatkowe zajęcia to absolutny brak czasu. Wracam do domu, ogarnę się trochę, posiedzę na necie, czasem znajdę czas żeby w coś pograc, obejrzeć odcinek serialu, czy porobić parę zadań z jezyka. Nie wyobrażam sobie w tym ukladzie, że mam taki nadmiar czasu, że się nudzę. Zazdro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie też. W ogóle już 8 godzin pracy to za dużo. Ciężko mi 2 razy w tygodniu dotrzeć na basen przy 5-6 godzinach pracy. I stale mam za mało czasu. Czytam, gotuję, oglądam filmy w wolnym czasie.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-05, 16:30   #12
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Gdybym miała dużo wolnego czasu to: czytalabym ksiazki, prase opiniotworcza, sluchalabym i ogladala mase programow publicystycznych i dokumentow, bawilabym sie z kotami, spedzalabym wiecej czasu na wolontariacie w schronisku, uczylabym sie jezykow, spotykalabym sie ze znajomymi i razem robilibysmy fajne rzeczy, podrozowalabym, spacerowalabym, robilabym kursy, ktore mnie pasjonuja (i relaksuja jednoczesnie), nadal szkolilabym sie w gotowaniu (bo niedawno odkrylam, ze to frajda).

Teraz robie dokladnie wszystko wymienione tylko w niesatysfakcjonujacej mnie ilosci, ze wzgledu na ograniczony czas.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 16:30   #13
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
No właśnie, ciężko ocenić czy ci ludzie od "nie mam czasu" faktycznie go nie mają czy go marnują




Serio się nudzę mam poczucie że robie same nieciekawe rzeczy, a życie ucieka. Fakt, może ma jakiś minimalny wpływ przekaz z internetów że ludzie mają takie "super życia" ale w głównej mierze ta chęć wypływa ode mnie.



Wracam z pracy po 17 a kładę się ok 23. To jest ponad 5 godzin wolnego czasu każdego dnia (prawie) plus wolne weekendy. Nie nazwałabym tego absolutnym brakiem czasu.
Wg mnie to bardzo mało. Mnie mało od 15. W tym wolnym czasie wystarczy poczytać trochę i już mija.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 16:40   #14
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Dla mnie praca 5x w tygodniu po 8h + 2-3x w tygodniu poświęcam godzinę na jakieś dodatkowe zajęcia to absolutny brak czasu. Wracam do domu, ogarnę się trochę, posiedzę na necie, czasem znajdę czas żeby w coś pograc, obejrzeć odcinek serialu, czy porobić parę zadań z jezyka. Nie wyobrażam sobie w tym ukladzie, że mam taki nadmiar czasu, że się nudzę. Zazdro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro siedzisz na necie, czytasz i ogladasz serial to masz czas.
Dla mnie gadanie ze sie nie ma na nic czasu majac te 5 h dziennie plus po 30 h w weekend jest nieco dziwne.

Ja sie akurat nie nudze i mam co robix. Dni uciekaja jak szalone, no ale nie jest tak ze tylko pracuje po milion h dziennie i nic innego ze swoim zyciem nie robie.
Czasu moze nie jest duzo ale to nie znaczy ze nie ma go wcale.

Jak slysze od kolezanki ze gdzies nie idzie bo np. musi isc z mama na zakupy to mi sie smiac chce. Jak zapytasz czy beda caly dzien na tych zakupach to uslyszysz " a bo wiesz idziemy o 14, wrocimy o 18 i tak w sumie juz po sobocie"

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2017-11-05 o 16:45
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 16:45   #15
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Dla mnie 8h pracy pn-pt (plus dojazd, w sumie 10h) to też dużo. No ale ok, w wolnym czasie bym: czytała książki, oglądała filmy i seriale, wysprzątała całą chałupę, dokształcała się w zawodzie, uczyła języka, szyła ciuchy, robiła na drutach swetry, malowała i rysowała, chodziła na basen/jogę, gotowała super jedzenie, spotykała się ze znajomymi, robiła weekendowe wycieczki, a już całkiem z nudów pograła na kompie. To tak na szybko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 16:49   #16
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Ja lubię spędzać czas różnorodnie, więc więc zawsze jak mam więcej czasu wolnego to godzinka na serial, godzinka na książkę, godzinka na sprzątanie, godzinka na gotowanie, godzinka na zakupy i jestem zadowolona. Jakbym miała więcej czasu, to dorzuciłabym do tego malowanie, oglądanie tedexa, dokumentów i innych ambitnych rzeczy, na które na co dzień nie mam, poza czasem, ochoty, chodziłabym więcej do kina i do kawiarni (nawet sama) i na silownie/basen. A no i robiłabym przetwory, mrożonki itd.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Ooo!!! Jakbym miała więcej czasu, to bym grała w simsy!!! Póki co to za duży zjadacz czasu dla mnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 16:56   #17
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

No popatrz. A dla mnie każda gra jest stratą czasu. I głupotą jest go tak marnować.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 17:35   #18
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;78558741]Skoro siedzisz na necie, czytasz i ogladasz serial to masz czas.
Dla mnie gadanie ze sie nie ma na nic czasu majac te 5 h dziennie plus po 30 h w weekend jest nieco dziwne.

Ja sie akurat nie nudze i mam co robix. Dni uciekaja jak szalone, no ale nie jest tak ze tylko pracuje po milion h dziennie i nic innego ze swoim zyciem nie robie.
Czasu moze nie jest duzo ale to nie znaczy ze nie ma go wcale.

Jak slysze od kolezanki ze gdzies nie idzie bo np. musi isc z mama na zakupy to mi sie smiac chce. Jak zapytasz czy beda caly dzien na tych zakupach to uslyszysz " a bo wiesz idziemy o 14, wrocimy o 18 i tak w sumie juz po sobocie"

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Tak, mam na to czas w weekendy zwykle, rzadko w tygodniu. W tygodniu czasem nie odpalam komputera bo mam ochotę się o 21 położyć do lozka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 17:46   #19
irene adler
Raczkowanie
 
Avatar irene adler
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 368
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Ja bym często chodziła po knajpach lubię jeść fajne rzeczy i spędzać czas na mieście. Szkoda, że nie macie znajomych, ale z TŻ przecież możecie razem chodzić.

No i więcej sportu (coś oprócz siłowni np. basen/joga). I książek. I gotowania (plus robienia przetworów i takich podstawowych rzeczy jak pasztety, pasty, które zazwyczaj kupię z braku czasu). Kino i teatr. W weekendy wyjazdy czy to po Polsce, czy krótkie wypady gdzieś po Europie.

I zwierzątko bym wzięła
__________________
Audaces fortuna iuvat
irene adler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-05, 18:34   #20
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Tak, mam na to czas w weekendy zwykle, rzadko w tygodniu. W tygodniu czasem nie odpalam komputera bo mam ochotę się o 21 położyć do lozka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No zmeczenie to inna sprawa. A jak sie jeszcze jest leniwym z natury to mozna pol zycia spedzic ogladajac seriale w lozku. Cos o tym wiem ;p

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 18:46   #21
janiewracam
Przyczajenie
 
Avatar janiewracam
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 27
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Na pewno chodziłabym na siłke minimum 3 x w tygodniu.
To jest minimum, które przy jako-tako ułożonym planie pozwala uzyskać jakiś efekt. Poniżej to jest takie chodzenie na siłownię dla chodzenia na siłownię. Równie dobrze można iść na zakupy i przytargać je "własnymi rencami" do domu.
Dla higieny kręgosłupa i ogólnej mobilności dołożyłabym ze 2-3 jednostki tygodniowo stretchingu/pilatesu.

Postarałabym się wykrzesać z siebie , np. na tej siłowni, więcej czasu i zaangażowania, żeby jednak powoli mieć więcej znajomych. Zajęcia zorganizowane proponuję, z czasem poznaje się inne babki i od słowa, do słowa, można przenieść znajomość poza klub.


Mnie dużo czasu zajmuje dziobanie na szydełku pledów. Jak wydziobię to rozdaję.
Bloga można prowadzić, nawet dla samej siebie bez zadęcia na manie miliona pięćset oglądaczy, taki mniej osobisty, może dość tematyczny "notatnik/album" bardziej.
Skąd taka opinia? Ja widzę, że nawet 15 min dziennie aktywności daje efekty.

Autorko, moim zdaniem twój problem polega na tym, że nie masz celu w życiu, czegoś do czego mogłabyś dążyć albo motywowało by cię to do działania. Nie warto jednak tego szukać na siłę i koniecznie zagospodarowywać sobie każą minutę.
janiewracam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 18:53   #22
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
Jak w temacie.

Kilka słów o mnie i o tym skąd wziął się wątek: Mam 27 lat. Ostatnie parę lat poświęciłam na ogranięcie sfery zawodowej. Zaczęłam parę lat temu od mieszkania w wynajętym pokoju z zarobkami 1250 zł. Poświecałam całą swoją energię na rozwój zawodowy. W końcu małymi kroczkami doszłam do tego zarabiam znośnie, wynajęliśmy z TŻtem mieszkanie, troche poświęciliśmy na urządzenie się. I tak ostatnio jak odetchnęłam po tym czasie to sobie zdałam sprawę że się nudzę.
Wiem, że to musi brzmieć dziwnie, bo raczej od wszystkich wookoło słyszę "nie mam czasu". Ale ja właśnie mam i to sporo. Nie mamy dzieci, zwierząt ani żadnych obowiązków. Nie planujemy ślubu ani dzieci póki co. Ja pracuje 8 godzin, ide 2 razu w tygodniu na siłownie, czytam książki, przeglądam internet. I to tyle! Jesteśmy raczej z tych trochę nudnych, niekreatywnych ludzi , i mimo że mamy chęci to ciężko nam sobie znaleźć jakieś ciekawe zajęcie "popracowe".
Dodatkowo nie mam znajomych w tym mieście oprócz Tż i jednej koleżanki i ciężko mi zawierać nowe znajomości.

Dlatego pomyślałam, że wasze wypowiedzi mnie nieco zainspirują. Co robicie w wolnym czasie albo co byście robiły gdyby było go jeszcze więcej? Jakieś ciekawe sporty? Kursy? Wyjazdy? Nauczenie się czegoś? Urządzenie mieszkania? Język?

Dzięki za pomysły
Hehe, jakbym o sobie czytała.
Po tym etapie o którym piszesz pojawiło się 2 dzieci, wiec kilka lat znów miałam zajętych. Teraz podrosły i mam czas.
W wolnym czasie mam drugą pracę i nadal mam czas.
I też doszłam do wniosku, że przez zbyt wiele lat "nie mam na nic czasu" nie mam pomysłu co mogłabym robić, jakie są rozrywki dla dorosłych.
I nagle się zorientowałam że nie mam znajomych. Na razie kminie gdzie ich poznać.
Ja akurat mam kilka niszowych hobby, ale akurat mój mąż ich nie podziela i jak znajdę sobie znajomych którzy też się tym pasjonują, to on będzie sie czuł jak 5 kolo u wozu.

Na razie zajmuje się gruntownym sprzątaniem domu, łącznie z piwnica i spedzaniem czasu z samotna ciotka.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 20:15   #23
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Ja bym spała Pracowałam po 8h + 2h dojazdów i jedyne o czym marzyłam to spanie a tu jeszcze pranie, gotowanie, zakupy spożywcze, umycie garów, odkurzenie, starcie kurzy, nakarmienie psa, wykąpanie się, przygotowanie jedzenia do pracy... bla bla bla
Dołączam się do tych, dla których 8h pracy to za dużo
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 20:32   #24
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;78564456]Ja bym spała Pracowałam po 8h + 2h dojazdów i jedyne o czym marzyłam to spanie a tu jeszcze pranie, gotowanie, zakupy spożywcze, umycie garów, odkurzenie, starcie kurzy, nakarmienie psa, wykąpanie się, przygotowanie jedzenia do pracy... bla bla bla
Dołączam się do tych, dla których 8h pracy to za dużo [/QUOTE]Mam dokładnie tak samo. Pracuje 9-17, ale 8-18 nie ma mnie w domu. Rano nie jestem w stanie zrobić niczego więcej poza zebraniem się i ewentualnie nastawieniem prania z opcją, że będzie gotowe po 18, jak już wrócę do domu i będę mogła je od razu wywiesić. Po powrocie z pracy zanim się coś ugotuje do jedzenia i zje to już praktycznie trzeba kłaść się spać. Bardzo lubię czytać książki, więc staram się wygospodarować godzinę dziennie przed snem. Do tego jakiś serial albo ogarnięcie mieszkania i dzień się kończy.

Kiedyś chodziłam przez pół roku trzy razy w tygodniu na siłownię po pracy i szczerze mówiąc byłam wtedy człowiekiem zombie. Chodziłam też na angielski dwa razy w tygodniu też od razu po pracy i nie byłam w stanie więcej się uczyć w domu, jedynie w weekend. Obecnie mam pracę umysłową wymagającą wielu analiz, liczenia, kombinowania i szczerze mówiąc jak już wracam do domu to mam ochotę się jedynie odmóżdżyć czymś niewymagającym. I w sumie nie przeszkadza mi to, że nie robię niczego ambitnego Nie mam ciśnienia, lubię czasem leniuchować. Najbardziej aktywna jestem w weekendy, zwłaszcza w lecie. Często gdzieś wychodzimy, jeździmy za miasto, spotykamy się ze znajomymi. Nie mam żadnego super hobby ani ciekawych zainteresowań, ale nie czuję się z tym źle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 21:47   #25
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Ja chodziłam na angielski raz w tygodniu i w połowie kursu miałam dosyć, bo miałam zawalone już 4 dni z 5 w tygodniu roboczym.
Teraz mam 3 i to też przerabane, nie wiem jak komuś to może pasować - choćby teraz, dostałam wyniki badań, muszę iść do lekarza po recepte, prosta rzecz... I kombinuje jakby ta receptę załatwić bo nie mam kiedy iść do tego lekarza. A wcale nie mam przecież nie wiadomo ile zajec, 3x w tygodniu po godzinie. Jeszcze smialam się z kimś umówić i nie mam żadnego dnia w środku tygodnia żeby zrobić cokolwiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 21:50   #26
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;78564456]Ja bym spała Pracowałam po 8h + 2h dojazdów i jedyne o czym marzyłam to spanie a tu jeszcze pranie, gotowanie, zakupy spożywcze, umycie garów, odkurzenie, starcie kurzy, nakarmienie psa, wykąpanie się, przygotowanie jedzenia do pracy... bla bla bla
Dołączam się do tych, dla których 8h pracy to za dużo [/QUOTE]

Ja też mam tak samo. Teraz jeszcze jak tak szybko robi się ciemno, to prawdziwy dramat dla mnie Pracuję umysłowo (projektowo), jestem w domu 17-18, zjem coś, obejrzę jakiś film/serial i czas się szykować do spania (a krócej niż 8h spać nie mogę, bo jestem nieprzytomna cały dzień), pobudka 6-7. Odpoczywam dopiero w weekendy. Chciałabym teraz najbardziej zapisać się na lekcje języka, tylko gdzie to upchnąć i być jeszcze na tych zajęciach przytomnym :/
No i szczerze mówiąc jak zobaczyłam tytuł wątku, to moją myślą na pewno nie było to, że autorka pracuje na cały etat
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2017-11-05 o 21:52
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 01:27   #27
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Imprezy, znajdz sobie dodatkowa prace, stowarzyszenia, wolontariat, filharmonia, lyzwy w zimie, rolki w lecie, koncerty i spektakle z afiszow na miescie. Spacery.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 01:49   #28
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Gdybym miała więcej czasu, mogłabym częściej chodzić na siłownię, mieć fajniejszy plan na studiach, więcej weekendowych wyjazdów i porządnie się wysypiać. Ale wyjąwszy te cztery rzeczy, moim problemem nie jest brak czasu, tylko brak energii. Czasem (choć rzadko) nawet po długim dniu na uczelni i w robocie wręcz mnie nosi, żeby coś jeszcze zrobić, a czasem po dwóch wykładach albo w wolny dzień czuję się, jakbym miała przemielony mózg i nie mam siły na nic poza leżeniem w łóżku. Nie aspiruję do bycia robotem, który nigdy w niczym nie nawala, ale dużo bym dała za więcej siły na wieczorne wyjścia, czytanie książek, naukę języków czy głupi spacer - niby to robię, ale chciałabym częściej i dłużej.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2017-11-06 o 01:50
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 03:53   #29
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość


Wracam z pracy po 17 a kładę się ok 23. To jest ponad 5 godzin wolnego czasu każdego dnia (prawie) plus wolne weekendy. Nie nazwałabym tego absolutnym brakiem czasu.
Plus zakupy, zrobic cos do jedzenia i posprzatanie (chociazby umycie naczyn) to tez juz jakos ucieka ten czas.

Jak mam wiecej czasu to czytam ksiazki. Ale takie, z ktorych moge cos wyniesc. Takie, ktore mnie czegos naucza.
Przy okazji rozwijam sie w kuchni (odkrylam talent kulinarny do zrobienia cos z niczego)
Czasem jakies diy - najczesciej przed swietami, robie ozdoby na choinke.

Do tego mam kota, ktory jest bardzo wymagajacy, bo caly czas chce sie bawic i nigdy nie ma dość

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 06:42   #30
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Co byście robiły jakbyście miały dużo czasu wolnego?

Ja mam wrażenie, że i tak cały czas coś robię, gdzieś jeżdżę, chodzę. Nawet jak leżę/siedzę i czytam to przecież coś robię A jeżeli miałabym jeszcze trochę więcej czasu to na pewno uczyłabym się hiszpańskiego, co zresztą mam w planach.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-13 07:36:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.