naczynka a cellulit - ratunku!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-21, 21:15   #1
malvina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 26

naczynka a cellulit - ratunku!!!


Prośba przede wszystkim do Pani Beatki. Mam pękające naczynka na udach - jakich preparatów anty-cellulit lub ujędrniających moge używać, żeby sobie nie zaszkodzić? Używam kremu Norel przeciw cellulitowi na pękające naczynka, ale wcale nie mam wrażenia, że jest lepiej, wręcz przeciwnie. Czego przede wszystkim nie powinny zawierać takie preparaty? Kofeiny? Ale Norel nie ma w składzie kofeiny, a naczynka powyłaziły... Czy oliwka Ziaji (żadnej kofeiny!!!) może byc dobra? Albo Clarins Lift Minceur? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
malvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 17:44   #2
aktin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 47
Re: naczynka a cellulit - ratunku!!!

Cześć malvina.
Ja mam podobny problem, tj. cellulit i naczynka na udach. Moge ci polecić z czystym sumieniem oliwke Ziaji. Zawiera miłorząb japoński, który jak z pewnością wiesz korzystnie wpływa na te przeklęte naczynka. Ja ją stosowałam w trakcie kuracji odchudzającej (schudłam jakieś 10 kg)i naczynka praktycznie zniknęły, jak by się pochowały. Skóra przybrała taką ładną barwę, ujednoliciła się. Jest tylko jedno pytanie- czy to przez utratę kilogramów czy to tylko zasługa oliwki?. Może pani Beatka wie czy występuje jakaś zależność między utratą tłuszczyku a stanem naczynek. Mi sie wydaje, że jednak dieta tu dużą rolę odegrała( ale i tak uważam że oliwka jest super). Odżywiałam się wtedy naprawdę zdrowo- zero soli, zero białego pieczywa, białego ryżu, pszennych makaronów, wszystko pełnoziarniste i z pełnego przemiału, warzywa, owoce, naturalne jogurty, i pestki(orzechy, słonecznik, dynia- tak na marginesie to bardzo mi się cera po tym poprawiła). Nie wiem czy ty masz nadprogramowe kilogramy, ale pewnie zawsze można coś zmienić w swojej diecie z korzyścią dla naszego zdrowia i urody.Aha, z tego co pamiętam to kofeiny nie zawiera chyba żel glucoblock Vichy, ale nie jestem pewna. Ja wspieram jeszcze moje naczynka wewnętrznie, tj biorę codziennie 6 tabletek cerutinu. Zauważyłam jeszcze, że naczynka uwidaczniały się bardziej po jakiś większych imprezach, czytaj: faje w ilościach hurtowych i alkohol.Pozdrawiam.
aktin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 22:57   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: naczynka a cellulit - ratunku!!!

Uważam ,że Norel ma bardzo dobre kosmetyki do pielegnacji ciała. Nie używaj kosmetyków o działaniu rozgrzewającym , takich po których skóra robi się zaczerwieniona. Najważniejsze jest abyś nauczyła się we właściwy sposób masować nogi - nie może to być mocny ,agresywny masaż - to raczej masaż nieumiejętnie wykonany będzie przyczyniał się do rozszerzania się naczynek. Oliwka Ziaji też powinna się sprawdzać , ciekawą propozycję ma Kolastyna (kompleksowe podejście do pielęgnacji ciała), bardzo dobre są kremy i żele Maystar (ale te do nabycia tylko w gabinetach kosmetycznych), dobrze byłoby gdybyś wybrała się na profesjonalny masaż (ale nie agresywny - do bólu ) tylko taki łagodniejszy ale skuteczny - masażysta pokaże Ci jak powinnaś masować nogi aby nie robić sobie krzywdy.i w Twoim wypadku lepszy będzie masaż ręczny nie z zastosowaniem aparatów do masażu.O masaż popytaj pana Piotra Szczotkę na forum Masaże.Preparat nie ma większego znaczenia - ważne aby nie był rozgrzewający i dawał dobry poślizg.Najważniejsza jest technika masażu i systematyczność. O pielęgnacji nóg poczytaj artykuł pana dr.Jankowiaka (o żylakach) oraz mój Zdrowe Nogi (w dziale Uroda i zdrowie) o profilaktyce zdrowych nóg.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 23:44   #4
malvina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 26
Re: naczynka a cellulit - ratunku!!!

Dziewczyny drogie - BARDZO dzięki za konkretne rady. Norela w takim razie nie wyrzucam do kosza, a Ziaję będę wmasowywać delikatnie, i jak rozumiem ręcznie. Faktycznie nie pomyślałam, że rozgrzewanie może mieć wpływ, szczerze mówiąc nie zwracałam na to w ogóle uwagi. Jest taki balsam ujędrniający St. Ives który chłodzi, więc pewnie powinien też być dobry. A zrzucenie 10 kilo - no, duuuża rzecz, gratulacje doprawdy. Całuje Wasze pysie i życzę przemiłej soboty i jeszcze milszej niedzieli pa pa
malvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-23, 11:41   #5
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: naczynka a cellulit - ratunku!!!

Mam taki sam problem jak Ty, cellulit i jednocześnie pękające naczynka i również mam problem z doborem odpowiedniego kosmetyku. Wiem, że nie należy używać rozgrzewających i unikać tych z kofeiną, tylko, że większość kosmetyków jakie oglądam ma taki właśnie skład.
Chwilowo więc do czasu znalezienia czegoś odpowiedniejszego używam winogronowego balsamu ujędrniajacego PULANNA, który jak podaje producent ma zapobiegać pękaniu kapilarnych naczynek krwionośnych (11 zł za 200 g). Przede wszystkim jednak najważniejsze to vit C z rutyną oraz zimny prysznic zamiast ciepłych kąpieli. To ostatnie działa suuuuuper pojędrniająco!! suuuuuper odświeżająco i zapobiega "ciężkości" nóg, autentycznie poprawia mi samopoczucie i odkąd się przyzwyczaiłam bez chłodnego prysznica nie mogę się obejść
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-23, 20:19   #6
malvina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 26
Re: naczynka a cellulit - ratunku!!!

Moje drogie - a co w takiej sytuacji z klasycznym wręcz, przysłowiowym "energicznym masażem szorstką gąbką" pod prysznicem lub na sucho? Ja masuje się na sucho, przed balsamem, i mam wrażenie, że właśnie po tym zabiegu mam skórę gładką i zwartą - po prostu miodzio i rewelacja. Masuję się tak coś ok. roku, jak mam rano czas, czyli nieregularnie, ale tak średnio 2-3 razy tygodniowo. Taki masaż zdecydowanie rozgrzewa skórę. Tak samo szorstka gąbka pod prysznicem. No i co Wy na to?
malvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-23, 23:04   #7
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: naczynka a cellulit - ratunku!!!

Cześć Malvina, nie jestem jedną z drogich, ale tak sobie zerknąłem na ten temat i wybacz powiem od siebie parę słów. Porady typu masaż gąbką na sucho, czy szczotką (bez konotacji do nazwiska) był promowany kilka lat temu. Podobnie jak szczypanie ud, zimny prysznic na jędrność biustu i jeszcze parę innych domowych wynalazków.
W tedy jeszcze cellulit był traktowany jak przyrost tkanki tłuszczowej i nic poza tym, a w poradnikach pisano bajki dla i nie tylko dla dorosłych.

Powiedzmy sobie szczerze zarówno zauważenie zwiększającej się liczby pekających naczynek jak i powiekszajacy sie celulit, są powodem aby odwiedzić lekarza. Bez obaw, chodzi o profilaktykę. Jeżeli nie spodoba sie to co powie, to nalezy się udać do następnego, az do skutku.

Można i tak jak robił senior Kosta w filmie Wielkie Greckie Wesele, na wszystko windex, od poparzeń do wyprysków, ale jak długo?

Mam szacunek do niektórych polskich kosmetyków w tym do Norela i Ziaji, chociaż tak jak pisze Beata liczy się przede wszystkim regularność.

Jeszcze kilka lat temu problem pekajacych naczyń potraktowałbym jak fanaberie estetyczne. Dzisiaj wiem że najmniejszym nawet zmianą naczyniowym należy sie uważnie przygladać. Szczególnie kiedy sezonowo narastają.
Teraz wiem ze dylematy które kiedyś były traktowane powierzchownie, dzisiaj min, dzieki rozwijajacej sie med. estetycznej traktuję poważnie, a mam ku temu powody.

jeżeli chodzi o pekające naczynka, widoczny cellulit i problemy flebologiczne, to: ODSTAWCIE SIŁOWE, MOCNE, ROZGRZEWAJĄCE MASAŻE, BO ZROBICIE SOBIE KRZYWDĘ !!!!!

Najwięcej nieporozumień i wręcz oburzenie budzi we mnie fakt, że łączy się tzw. masaż odchudzający z masażami antycellulitowym i w sytuacji kiedy jeszcze mamy do czynienia z pekającymi naczynkami. Mozna to połaczyć ale kiedy mamy do czynienia z początkowym stadium cellulitu i kiedy są początkowe zmiany w naczynkach.

Ostatnio przyszła do mnie 40 - paro letnia pacjentka, na masaż antycellulitowy. Gdy zobaczyłem jej nogi zapytałem ją: Dlaczego nie powiedziała mi że jest to liposukcji? Tak wyglądały jej uda i nic mi do głowy nie przychodziło. Uwaga!!! A ona na to że to nie jakas liposukcja ale ona jest trzy dni po odchudzającym masażu, robionym "sztangą".

Bez komentarza.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-24, 18:52   #8
malvina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 26
Re: naczynka a cellulit - ratunku!!!

Piotrze DROGI! Dałes do myslenia. Ale nie dziw się, bo jak sie człowiek naczyta przez ileś lat różnych rzeczy, to potem posiada wiedzę PRZECZYTANĄ, nieprawdaż? No i na niej bazuje. Myśle że nalezy teraz pokornie przysiąść i poczytac dokłądnie na wizażu o masażach przeróżnych. Ot, to by było na tyle. PS. To polewanie się zimną wodą też jest bez sensu? Tu to się dopiero zdziwiłam...
malvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 18:59   #9
malvina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 26
Re: naczynka a cellulit - ratunku!!!

I jeszcze taka uwaga - może to wynika z moich złych doświadczeń, ale boje się , że lekarz, który na pytanie "co pani dolega", usłyszy o naczynkach, wywali mnie z gabinetu z hukiem, śmiejąc się szyderczo. Takie chyba sa realia. Moze się mylę. Oby.
malvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-24, 20:59   #10
malenstwo797
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 38
Re: naczynka a cellulit - ratunku!!!

BYłam ostatnio u lekarza właśnie z problemem pękających naczynek i zostałam potraktowana bardzo poważnie!!! A to była zwykła przychodnia w małym mieście. Dostałam skierowanie na badanie poziomu protrombiny, czas krzepnięcia i krwawienia. Okazało się, że wszystko jest w normie i na razie lekarz zalecił mi połączenie wit c z rutyną, bo może to tylko ich niedobór powoduje moje problemy, jeżeli nie pomoże to mam się zgłosić ponownie!!! A poza tym powiedział mi, że to ostatnio bardzo czesty problem i wiele osób z tym się zgłasza. Pozdrawiam!!!!!!!!
malenstwo797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-25, 10:27   #11
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: naczynka a cellulit - ratunku!!!

Ja u lekarzy spotykam się z całkiem odwrotnym podejściem
zwykle już na wejściu dają do zrozumienia, że im się przeszkadza a zamiast skierowania na badania wolą dać receptę mówiąc: "Jak nie będzie poprawy proszę, przyjść dam coś innego". Skierowanie na standardowe badanie krwi musiałam WYWALCZYĆ.
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-28, 21:10   #12
alia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4
Dot.: naczynka a cellulit - ratunku!!!

Też się spotkałam z lekarzem, który nie zainteresował się problemem moich naczynek - "juz taka pani jest" (o temat cellulitu nawet nie zaczepiłam) Przeglądałam ten wątek bo chciałam się dowiedziec do jakiego lekarza trzeba się udać. Opiszcie prosze swoje doświadczenia
alia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 13:48   #13
Magdalenus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 61
Dot.: naczynka a cellulit - ratunku!!!

Z wszelkimi problemami żylnymi trzeba się zgłosić do flebologa. Idź po skierowanie do lekarza pierwszego kontaktu lub możesz się zgłosić do flebologa całkowicie prywatnie. W drugim przypadku trzeba się uzbroić w kasę, na jednej wizycie na pewno się nie skończy.
Magdalenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.