Porazka! jak najszybciej wstawic brakujacego zeba? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-09, 13:00   #1
Marri80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Exclamation

Porazka! jak najszybciej wstawic brakujacego zeba?


Mam nadzieje ze sa jeszcze na forum osoby ktore mialy wstawiane implanty albo robione "mosty".. stracilam pol zeba (3ke) i chcialam sie poradzic ile moze trwac usuwanie uszczerbku i jak bardzo moze to byc klopotliwe? Moj dentysta jest na zwolnieniu a chcialabym miec ladny usmiech przed swietami.. nie wiem czy ryzykowac z nowym dentystom bo jesli cos pojdzie nie tak to pewnie moj stomatolog nie bedzie chcial poprawiac tylko robic na nowo. Implanty chyba sa mniej klopotliwe bo przy mostach sie piluje sasiednie zeby?


pozdrawiam
Marri80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 15:55   #2
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Porazka! jak najszybciej wstawic brakujacego zeba?

ale czy ten ząb ukruszył ci się do połowy? Jeśli tak to możesz zrobić nalewkę.
Prawdopodobnie dentysta doklei ci ubytek są tak zwane licówki.To chyba dużo nie kosztuje.Najlepiej będzie gdy tego zęba obejrzy stomatolog
__________________
pod innym nickiem...

Edytowane przez angela0033
Czas edycji: 2009-12-09 o 15:56
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 06:33   #3
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Porazka! jak najszybciej wstawic brakujacego zeba?

Po pierwsze to zrób sobie zdjęcie rtg tego zęba by dentysta mógł zobaczyć czy ten ząb nadaje się do leczenia zachowawczgo - czy korzeń jest ok.
Jeżeli ząb jest tylko ukruszony to możliwe że uda się "dolepić" ten stracony kawałek, albo po prostu zrobią Ci koronę. Nie iwem ile kosztuję dolepianie, korony od ok. 600 zł wzwyż- zależy z jakiego materiału.
Mostek robi się gdy nie ma korzenia, implant też, ale różnica w cenie ogromna- mostek kilka stówek, implat kilka tysiączków
Co do szybkosi zabiegu- pośpiech myślę ,że nie wskazany- lepiej zrobić porządnie, a nie "na odwal się" bo potem będzie problem by to poprawić.

Będzie dobrze, nie załamuj się- mi w sobotę ułamała się jedynka- przy samym korzeniu, a zreperuję ją dopiero po nowym roku Na razie śmigam ze sztuczną
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.