Ból kręgosłupa :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-18, 22:51   #1
niewolno19
Zadomowienie
 
Avatar niewolno19
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: DR
Wiadomości: 1 124

Ból kręgosłupa :(


Od 11 roku życia straszliwie boli mnie kręgosłup. Robiłam już wiele badań i początkowo lekarz twierdził, że to mogą być nerki a właściwie kamień. Zapisywał cały czas leki, maście ale nic nie pomagało. Ból był straszny! Nie mogłam się ruszyć, nawet ręką bo zaraz płacz. Wyprostować się nie mogłam musiałam chodzić na kolanach. Czasami taki atak trwał 3 dni. Nawet szpital nie pomagał. wybrałam się do specjalisty. Stwierdził to samo: nerki. Na drugiej wizycie jednak zmienił zdanie, że to może być kręgosłup. Wybrałam się ponownie do lekarza rodzinnego, On już sam nie wiedział co to więc dalej te same lekarstwa. Ból nie ustępował. Od jakichś dwóch lat już nie mam takich ataków lecz czasami jeszcze coś mnie kłuje.
Nie tak dawno znów robiłam badania i na zdjęciach były jakieś guzki Schmorla, lekarz powiedział, że to nic takiego i też zapisał jakieś lekarstwa które nic nie dają. Już nie wiem co to może być. Gdzie mam się wybrać jak już specjalista nie pomaga??

aha nie wiedziałam gdzie założyć wątek wiec jak by był nie na miejscu to przenieście
__________________

Wymiana
niewolno19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 11:03   #2
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Ból kręgosłupa :(

a może wybierz się na wizytę do ortopedy? On zajmuje się kręgosłupami.Powiesz mu jak wygląda sytuacja .Myślę,że wypadałoby tez zrobić rentgen.
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 11:58   #3
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Ból kręgosłupa :(

Do rodzinnego po skierowanie na prześwietlenie i do ortopedy

Poza tym z czystego serca polecam basen ( działa cuda! ) + ćwiczenia pilatesa.. http://www.youtube.com/results?searc...rch_type=&aq=f
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 12:55   #4
niewolno19
Zadomowienie
 
Avatar niewolno19
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: DR
Wiadomości: 1 124
Dot.: Ból kręgosłupa :(

Byłam już po trzy razy u dwóch lekarzy i nie chcą mi dać skierowania ciągle powtarzają nie ma takiej potrzeby wszystko jest dobrze.
I przepisują tylko lekarstwa które nie pomagają i zakazują sportu co jest dla mnie nie możliwe.

A basen jak najbardziej. Korzystam kiedy się da. Jak narazie to nie czuję ulgi po basenie tylko mocne kłucie.
__________________

Wymiana
niewolno19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 13:15   #5
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Ból kręgosłupa :(

moja rada: wybierz się do neurologa, dobrego neurologa. ja mam podobne problemy do Twoich, z tym że nie mam guzków, ale inne protruzje i przepukliny. neurolog dał mi skierowanie na tomografię komputerową. nie daj sobie więcej wmawiać że to nerki i nie bierz leków. moja najlepsza przyjaciółka miała podobną sytuację, kilka lat brała leki na nerki, lekarze nawet jej nie badali i ciągle tylko te leki.... w końcu ktoś się zlitował i zrobili jej prześwietlenie. okazało się, że ma guz przy kręgosłupie wielkości jabłka. niestety było za późno i teraz nie chodzi
nienawidzę lekarzy, którzy nie zbadają pacjenta, a diagnozę wyssiewają z palca i przepisują leki na odczepnego. nie daj się, zażądaj badań (tomografia komputerowa - polecam)
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 13:38   #6
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Ból kręgosłupa :(

Cytat:
Napisane przez niewolno19 Pokaż wiadomość
Byłam już po trzy razy u dwóch lekarzy i nie chcą mi dać skierowania ciągle powtarzają nie ma takiej potrzeby wszystko jest dobrze.
I przepisują tylko lekarstwa które nie pomagają i zakazują sportu co jest dla mnie nie możliwe.

A basen jak najbardziej. Korzystam kiedy się da. Jak narazie to nie czuję ulgi po basenie tylko mocne kłucie.

Zmień lekarza.


PS. Milutek też dobrze radzi, też właśnie pomyślałam o neurologu.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 14:35   #7
niewolno19
Zadomowienie
 
Avatar niewolno19
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: DR
Wiadomości: 1 124
Dot.: Ból kręgosłupa :(

Kurczę właśnie tego się boję, że nie będę mogła chodzić bo też już kilka razy o tym słyszałam. Od roku coś się zmieniło i czasami jak siedziałam na lekcji dostawałam strasznego skurczu nóg który trwał ok. 3 minut. Zdarza się czasami, że jak chodzę np. po domu to naglę nogi mi się ugną same i się przewrócę, innym razem w internacie wyprowadzając znajomych straciłam na chwilę czucie w lewej nodze i kuśtykałam, przestraszyłam się tego bo myślę że to może promieniować od kręgosłupa. Jak leżę to czasami na udach po bokach tak dziwnie kłuje ale tak mocno, że muszę odczekać chwilę aż będę mogła wstać.

Zmienić lekarza za bardzo to nie wiem na jakiego. Chodzę do ośrodka gdzie jestem zapisana i ten lekarz tylko leki i raz dał mi tylko skierowanie. Do drugiego chodzę prywatnie i nie dość, że mu trzeba płacić za gadanie to nawet głupiego skierowania nie da. Chyba wybiorę się do jego żony.

Ale zrobię tak jak mówicie. W przyszłym tygodniu postaram się iść do neurologa.
__________________

Wymiana
niewolno19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-19, 15:24   #8
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Ból kręgosłupa :(

A w tym ośrodku nie ma innych lekarzy poza tym jednym ? Albo innych ośrodków ?
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 15:46   #9
niewolno19
Zadomowienie
 
Avatar niewolno19
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: DR
Wiadomości: 1 124
Dot.: Ból kręgosłupa :(

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
A w tym ośrodku nie ma innych lekarzy poza tym jednym ? Albo innych ośrodków ?
jest jeszcze lekarka ale nie jestem u niej zapisana a zresztą do niej i tak bym nie szła bo ona najgorzej leczy
a ośrodek jest tylko jeden w sąsiedniej miejscowości i do tego właśnie jestem zapisana a do ośrodka w mieście nie mogę iść bo i tak mnie nie przyjmą
__________________

Wymiana
niewolno19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 07:16   #10
kaska299
Raczkowanie
 
Avatar kaska299
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 52
Dot.: Ból kręgosłupa :(

Guzki Schmorla mogą świadczą o tym, że przebyłaś chorobę Schauermana, czyli młodzieńczą kifozę piersową. Wychodzi na to że trafiłaś na lekarzy partaczy. Ja radziłabym Ci wybrać się do dobrego fizjoterapeuty.
kaska299 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.