Teściowa skarbnicą wiedzy... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-25, 20:10   #61
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez melabn Pokaż wiadomość
2. 4 miesięczne dziecko powinnam już sadzac bo swoje w tym wieku sadzała
U mnie to samo.

Ponadto (mieszanina babć i teściowej):
- masz lichy pokarm / dziecko się nie najada
- niech się wypłacze
- nie mogłam wychodzić do pracy, musiałam uciekać z domu
- ruchy dziecka można wyczuć już w drugim miesiącu
- prowadzanie niemowlaka - szybciej nauczy się chodzić
- "jak miałaś 4 tygodnie to pół godziny stałam i Ci mannę gotowałam. Ale spałaś do rana. Weź ugotuj temu dziecku mannę, zobaczysz jak Ci będzie spać"
- dziecko nie może spać na płaskim ( i w zasadzie jak mnie nie było to dawała dziecku pod głowę poduszkę, nosz szlag mnie trafiał )

A teść prawie rocznej córce miksował jedzenie na papkę.


I jeszcze bym zapomniała. Moje obie córki nie są ochrzczona, a moja babcia mówi "ochrzcij je, na szczęśliwą podróż " (samolotem) . Więc pytam jej "To jak będą ochrzczone to nic się nie stanie?" , na co babcia "Tak, nic się nie stanie jak one ochrzczone będą" .
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą

Edytowane przez roksanula
Czas edycji: 2011-08-25 o 20:16
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 21:08   #62
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez roksanula Pokaż wiadomość
U mnie to samo.

Ponadto (mieszanina babć i teściowej):
- masz lichy pokarm / dziecko się nie najada
- niech się wypłacze
- nie mogłam wychodzić do pracy, musiałam uciekać z domu
- ruchy dziecka można wyczuć już w drugim miesiącu
- prowadzanie niemowlaka - szybciej nauczy się chodzić
- "jak miałaś 4 tygodnie to pół godziny stałam i Ci mannę gotowałam. Ale spałaś do rana. Weź ugotuj temu dziecku mannę, zobaczysz jak Ci będzie spać"
- dziecko nie może spać na płaskim ( i w zasadzie jak mnie nie było to dawała dziecku pod głowę poduszkę, nosz szlag mnie trafiał )

A teść prawie rocznej córce miksował jedzenie na papkę.


I jeszcze bym zapomniała. Moje obie córki nie są ochrzczona, a moja babcia mówi "ochrzcij je, na szczęśliwą podróż " (samolotem) . Więc pytam jej "To jak będą ochrzczone to nic się nie stanie?" , na co babcia "Tak, nic się nie stanie jak one ochrzczone będą" .
Z kasza manna to moja znajoma ostatnio zdziwiona, ze moja mala ma juz dwa miesiace i jeszcze nie dostaje kaszy manny. Bo ona swojemu dziecku dawala od ukonczenia pierwszego miesiaca i gotowala ja na krowim mleku z kartona. Twierdzi, ze samym mlekiem to zaglodze dziecko

A co do lezenia na plasko to ostatnio kolega, ktory ma dziecko byl zdziwiony, ze dziecko w wozku woze bez poduszki, powiedzial, ze dziecko koniecznie musi miec poduszke bo wtedy kregoslup odpoczywa i teraz za kazdym razem jak go spotkam, to zaglada do wozka czy juz mala ma poduszke. Za kazdym razem jest rozczarowany
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 22:39   #63
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

O w mordę, ale głupoty ludzie wymyślają.
Moja mama też ubolewała, ze wnuczek bez poduszki. Ja jednak miałam na nią cudowny sposób. Jak coś wymyślała, to mówiłam, że rehabilitantka absolutnie zakazała. Od razu milkła
Za to teściowa dopytywała, czy ta nasza rehabilitantka jest kompetentna, bo jej się wydaje, ze jednak ona dobrze mówi, a ta kobieta powinna się może douczyć. I gadaj tu z taką

A kilka z was wspomniało o karmieniu dziecka na płasko. Sama nie wiem ile w tym prawdy, ale kiedyś u nas na sali na turnusie rehabilitacyjnym wybuchła awantura. Ordynator zjechała równo babkę, bo karmiła córkę właśnie tak na płasko. Maluch powinien mieć na czas karmienia podłożoną choćby poduszkę.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 08:44   #64
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
mi teściowa do szpitala, do karmienia, kupiła biustonosz...
na fiszbinach, push-up z wyciąganymi "poduszeczkami", z silikonowymi ramiączkami na wymianę....
Ha ha ha super, skąd to znam.

Moja mama mi bez przerwy w kółko powtarzała, że muszę mieć biustonosze rozpinane z przodu, w ogóle nie docierało do niej, że wymyślono już biustonosze do karmienia, tylko ciągle te odpinane z przodu i takie mi kupowała, oczywiście push-upy

Cytat:
Napisane przez yneczka Pokaż wiadomość
boże przywiozła mi sexy gacie zamiast jednorazówek....haaaaaaaa aaaaa

Super

Ja to już wszystkich genialnych rad mamy i teściowej nie pamiętam, tyle się tego uzbierało.

Jak byłam w ciąży miałam ciążową cukrzycę, w związku z czym byłam na cukrzycowej diecie - bez przerwy słyszałam, że dziecko będzie chore, że jak w ciąży mogę być na diecie, że pewnie wymyśliłam sobie cukrzycę żeby nie przytyć

Oczywiście złote rady odnośnie pielęgnacji niemowląt też słyszałam, ale już nie pamiętam. A tak to wiele z tu pisanych:

- sadzanie 4-miesięczniaka podpartego poduszkami bo "szybciej zacznie siedzieć" - moja córka siedziała dopiero tuż przed 9 miesiącem ze względu na małą niedyspozycję ruchową, co oczywiście komentowano tym, że jakbym ją sadzała podpartą to by siedziała wcześniej
- dokarmianie czym się da, włącznie z chlebem, mojej 8 -miesięcznej córce mama chciała dać kiełbasy z grilla "na spróbowanie"
- dopajanie czym się da, dlaczego nie dajesz bobofruta (nie dociera, że moje dziecko nie lubi takich soczków)
- źle gotuje, źle karmie, o złych porach - to dlatego dziecko nie chce jeść
- teściowa to zawsze małą przegrzewa, ubiera, zasłania, zamyka okna i w ogóle najlepiej żeby nawet odrobiny wiatru nie było
- za duże kawałki jedzenia daję i dziecko się udławi (daję takie mikroskopijne kawałki i jeszcze ponoć za duże, bo najlepiej wszystko miksować)
- moja mała ma prawie 11 m-cy i ostatnio jakaś miła starsza pani powiedziała mi, że "takie małe dziecko" powinno cały dzień spać bo to dla jego zdrowia, miałam ochotę zapytać co wobec tego ma robić całą noc?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 09:16   #65
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez Funieczka Pokaż wiadomość
A kilka z was wspomniało o karmieniu dziecka na płasko. Sama nie wiem ile w tym prawdy, ale kiedyś u nas na sali na turnusie rehabilitacyjnym wybuchła awantura. Ordynator zjechała równo babkę, bo karmiła córkę właśnie tak na płasko. Maluch powinien mieć na czas karmienia podłożoną choćby poduszkę.
Myślę, że to sprawa indywidualna. Może ordynator był nadgorliwy?
Ja obie córki karmiłam na płasko, bo tak mi było najwygodniej i dziewczynkom chyba też, bo zaraz po karmieniu zapadały w błogi sen.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
- dokarmianie czym się da, włącznie z chlebem, mojej 8 -miesięcznej córce mama chciała dać kiełbasy z grilla "na spróbowanie"
To jeszcze nic! Wyobraź sobie, że moja chciała dać 3miesięcznemu dziecku ! TATARA na "spróbowanie"
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 10:11   #66
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

z tymi poduszkami to rozie bywa
moja niemal od urodzenia spi na klinie,w wozku tez pod materacyk ma podlozona cieniutka poduszke,zeby glowka byla nieco wyzej.. W przeciwnym razie mocno ulewa.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 10:42   #67
Bajlej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 20
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

czasem mam wrażenie że wszystkie te mamusie,teściówki i inni myślą,że ja chcę:
a)zagłodzić dziecko
b)przeziębić
c)doprowadzić w każdy możliwy sposób do śmierci
to ciekawe niby po co się tak staramy?już kilka razy mi się wymknęło podczas takich głupich rozmów z dobrymi radami,że gdybym chciała zabić dziecko albo skrzywdzić je w inny sposób,to bym go sobie nie robiła
Bajlej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 13:34   #68
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez Bajlej Pokaż wiadomość
czasem mam wrażenie że wszystkie te mamusie,teściówki i inni myślą,że ja chcę:
a)zagłodzić dziecko
b)przeziębić
c)doprowadzić w każdy możliwy sposób do śmierci
to ciekawe niby po co się tak staramy?już kilka razy mi się wymknęło podczas takich głupich rozmów z dobrymi radami,że gdybym chciała zabić dziecko albo skrzywdzić je w inny sposób,to bym go sobie nie robiła
Też odnoszę czasem takie wrażenie
I też już nie raz powiedziałam mojej mamie, że jakbym chciała zrobić dziecku krzywdę to wybrałabym prostsze sposoby
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 14:35   #69
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Tatar samo białeczko

Mnie dzisiaj tesciowa ciśnienie podniosła.
Spotkałam ją w drodze do przedszkola. Podwiozła mnie i zaoferowała się odwieźć do domu. czemu nie. ukrop, mały pewnie padnięty. Wsiadamy do samochodu a ta-może podjedźmy do fryzjera obciąc Andrzejka?
Mój trzylatek ma blond loki do ramion i każdemu tróję od zawsze, że będziemy podcinać a nie obcinac, żeby się nie wyrywał z fryzjerem. A ta zawsze dowali i zawsze chce przeforsować fryzurę na telewizor.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 16:17   #70
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Ja to już wszystkich genialnych rad mamy i teściowej nie pamiętam, tyle się tego uzbierało.

Jak byłam w ciąży miałam ciążową cukrzycę, w związku z czym byłam na cukrzycowej diecie - bez przerwy słyszałam, że dziecko będzie chore, że jak w ciąży mogę być na diecie, że pewnie wymyśliłam sobie cukrzycę żeby nie przytyć
TO samo miałąm Tylko,ze mi mowiono,ze cukrzycy jedza slodkosci....


Na smieszno - mam 84 letnia ciocie, ktora na wiesc o mym porodzie,ze mnie rozwalilo przyszla i opowiedziala swoj, rownie dramatyczny. Czasy w jakich rodzila makabra- akuszerka, brak lekarza, duze dziecko i metalowe jakby haczyki do rany w kroczu ( zapomnialam jak sie zwie). Po 1 dziekcu powiedziala,ze drugie bedzie jak on urodzi. I chyba zyli tak w celibacie z 40 lat..
Ciocia,ze jest osoba reformowalna i na czasie i przyniosła mi ulotke srodka antykoncepcyjnego, zebym sobie poczytała
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 20:42   #71
Cristinedeville
Raczkowanie
 
Avatar Cristinedeville
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 235
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Co do cukrzycy hehe...

od dwoch tygodni jestem na diecie zeby poziom cukru pilnowac. Moj tata 'stary' cukrzyk(45lat juz choruje!!) srednio raz dziennie oferuje mi cukierki/ciastka/inne slodkosci a pozatym miedzy wyznaczonymi posilkami wpycha mi owoce.
A jak mowie ze tego nie jem albo ze wlasnie jadlam posilek to obraza ze jak to? Ze powinnam duzo jesc za dwoch! A cukier to niesitotny hehe...

W sumie to ta dieta cukrzycowa to przynajmniej wymowka jak ide do tesciowej Zawsze probuje mnie na sile dokarmiac-'dla dwojga'. teraz nie ma dyskusji
__________________
5D II + 40D +35 1.4 + 50 1.4 + 70-200 4.0 + 100 2.8 + 17-40 4.0
Cristinedeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 21:10   #72
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Na smieszno - mam 84 letnia ciocie, ktora na wiesc o mym porodzie,ze mnie rozwalilo przyszla i opowiedziala swoj, rownie dramatyczny. Czasy w jakich rodzila makabra- akuszerka, brak lekarza, duze dziecko i metalowe jakby haczyki do rany w kroczu ( zapomnialam jak sie zwie). Po 1 dziekcu powiedziala,ze drugie bedzie jak on urodzi. I chyba zyli tak w celibacie z 40 lat..
Ciocia,ze jest osoba reformowalna i na czasie i przyniosła mi ulotke srodka antykoncepcyjnego, zebym sobie poczytała

o rany ...
jak to kiedyś kobiety musiały się nacierpieć
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 22:21   #73
Bajlej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 20
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

i jeszcze
moja mała ma skazę białkową.jestem na diecie "bezkrowiej" i było ciężko,ale teraz po kilku miesiącach jest ok.teść pyta skąd wiem że ona nie może pić mleka krowiego,przecież jej nie dawałam?on by podał i wtedy zobaczył.
i o oswajaniu ze zwierzętami
teściowa głaszcze i tarmosi swojego pieska,który chodzi nie wiadomo gdzie i z kim,a potem wyciąga ręce(nie myjąc ich) po moje 3miesięczne dziecko,i jest oburzona że nie chcemy jej go dać.
a może ja już jestem przewrażliwiona?
Bajlej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 22:26   #74
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez roksanula Pokaż wiadomość

A teść prawie rocznej córce miksował jedzenie na papkę.

Moja sąsiadka miksowała do skończenia trzech latek, i to młoda wykształcona kobieta A tak apropo mądrości teściowych to ostatnio słyszałam że kobieta w ciąży nie powinna uczestniczyć w pogrzebach bo dziecko się urodzi blade, albo że nie powinna się w ogóle ruszać bo dziecko będzie chore Nie mówiąc o historiach typu "kartofla jaj dajcie" , chodziło o dwumiesięczne dziecko. Chyba się cieszę że jeszcze nie mam teściowej
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 11:10   #75
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
Taka, że część dzieciaków pali w tajemnicy papierosy bo to "owoc zakazany", bo w domu nie wolno. A jak wolno, to co to za frajda? Czasem (nie zawsze wiadmo, że dużo zależy od charakteru) takim co "wolno" palić łatwiej jest właśnie odmówić zapalenia i nie wpaść w nałóg.
Ja wraz z moim bratem mogliśmy palć (byle za swoje pieniądze) i oboje nie palimy.
Mąż nie mógł i nawet na studiach udawał przed mamą że nie pali, a palił nałogowo....
Mój kolega mógł palić w domu i pali nałogowo od wielu lat. Mój TŻ nie mógł palić a pali. Ja nie mogłam i nie palę. Nie ma reguły.

Cytat:
Napisane przez Bajlej Pokaż wiadomość
-każda pogoda jest dobra na czapkę,nawet 30C
Mnie się wydawało, że jak jest gorąco, to właśnie dziecko powinno mieć założony kapelusik... Chyba, że mówimy o wełnianych czapach

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez roksanula Pokaż wiadomość
I jeszcze bym zapomniała. Moje obie córki nie są ochrzczona, a moja babcia mówi "ochrzcij je, na szczęśliwą podróż " (samolotem) . Więc pytam jej "To jak będą ochrzczone to nic się nie stanie?" , na co babcia "Tak, nic się nie stanie jak one ochrzczone będą" .
To nie wiedziałaś, że jak jest katastrofa samolotu, to Bóg tylko tych ochrzczonych łapie, a reszta spada?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 13:14   #76
lisek230
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 14
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Moja tesciowa ma absolutnie hopla na punkcie kręconych włosów, dlatego też przez całą ciążę słyszałam, żebym nie prostowała włosów bo córeczka nie będzie miała loczków, a teraz kiedy Ala jest juz z nami (ma niespełna 2 mce) ta jej gada, ze jak nie będzie loczków to to będzie moja wina!
o nietresciwym pokarmie (mimo, że córka przybiera na wadze ponad normę) też sie nasłuchałam
nie bez powodu tyle kawałów powstało o teściowych
lisek230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 14:52   #77
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

No dobra, poobgaduję moją teściową

1) Gdy Młoda była mała i karmiłam ją piersią co 2-3 godziny, teściowa mówiła, że mam lichy pokarm. Powinnam dac butlę i dodać trochę mąki, żeby mleko było bardziej treściwe

2) Też ma fioła na punkcie poduszki - Hanka do dziś śpi albo bez albo na bardzo płaskiej - teściowa na siłę wkładała jej do wózka czy łóżeczka grubą poduchę

3) Jak dziecko śpi, trzeba przykrywać nóżki - niezależnie od pogody

4) Gdy Hanka nie miała zębów i podawałam tarte jabłko, teściowa zawsze chciała je posłodzić cukrem

5) Do dziś (młoda ma ponad 2 i pół roku) co chwilę daje jej chrupki, biszkopciki itp. a potem się dziwi, że tak licho je kolację czy obiad
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 17:13   #78
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

dobra, a teraz ja Was przebiję wszystkie!
moja teściowa po porodzie powiedziała, że gdybym nie zgodziła się na sztuczne wywoływanie porodu, to nie miałabym cesarki..
a stan faktyczny był taki, że miałam cukrzycę ciążową, niskie AFI i podejrzenie nieprawidłowych przepływów pępowinowych. w dwóch szpitalach dostałam skierowanie na patologię i tam też leżałam 2 tygodnie podczas prób wywoływania porodu, bo groziła zamartwica dziecka. potem miałam cesarkę, bo też groziła zamartwica dziecka.
a teściowa mówi, że niepotrzebnie wywoływałam poród.. ja..!
także nie dziwię się, że teściowa uważa się za mądrzejszą od rehabilitantki, bo kwestia jest taka, że one po prostu zazdrosne są. teściowa z chwilą ożenku syna czuje, że jej czas minął i dlatego to takie trudne dla nich czasy.

do koleżanki z cukrzycą - pilnuj cukrów i bądź przygotowana na cesarkę, bo ja miałam dwie kroplówki /jedną z oksy, a drugą z glukozą/. słabo jest bez jedzenia. zrób usg bezpośrednio przed porodem, bo u cukrzyków czasem dzieci są bardzo duże i lepiej nie rodzić naturalnie 4,5 kg.

a jeszcze z pokarmem.. to moja teściowa mówiła, że nie powinniśmy karmić w nocy /miała 1 mc/, bo za szybko rośnie i będzie gruba.
no, ale nic, przebiłam Was, nie?

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

jeszcze sobie przypomniałam..
przed porodem powiedziała mi, żebym była gotowa, że poród trwa kilkanaście godzin i że to musi boleć i żebym nie brała znieczulenia.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 18:54   #79
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
To nie wiedziałaś, że jak jest katastrofa samolotu, to Bóg tylko tych ochrzczonych łapie, a reszta spada?


Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
dobra, a teraz ja Was przebiję wszystkie!
moja teściowa po porodzie powiedziała, że gdybym nie zgodziła się na sztuczne wywoływanie porodu, to nie miałabym cesarki..

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

jeszcze sobie przypomniałam..
przed porodem powiedziała mi, żebym była gotowa, że poród trwa kilkanaście godzin i że to musi boleć i żebym nie brała znieczulenia.

bez komentarza...
a za musi boleć ubiłabym nie znoszę takich tekstów!
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 19:15   #80
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Widze , że Wasze teściowe w większości demotywowały Was w karmieniu piersią , moja na odwrót.

Jak urodziłam to dzwoniła nawet na oddział ( zna tam pielęgniarki) czy karmie mi szczególnie nie zależało, nawet dawałam pielęgniarką dziecko by go nakarmiły, jakoś mnie zniechęciło w szpitalu te całe karmienie naturalne.( choć okazało się , że karmiłam małego 8 miesięcy) Myślałam , że się do tego nie nadaje.
Teściowa jak mnie odwiedziła, zapytała czy przeczytałam sobie co jest napisane na plakatach ( tam porady dot, karmienia)

Później ciągle dopytywała czy dalej karmie , czy jadł , co jadł ? miałam ochotę na złość jej powiedzieć , że nie karmie już piersią tylko mm
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 19:16   #81
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez prunelle Pokaż wiadomość
bez komentarza...
a za musi boleć ubiłabym nie znoszę takich tekstów!
Taaaa
Gdy byłam w ciąży teściowa raczyła mnie opowieściami, jak rodziła blisko 20 godzin i tak ją porozrywało, że miała 36 szwów
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 23:14   #82
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Rzecz stosowana przez moją prababcię... a i babcię chyba, ale jakoś przyznać się nie chce

Krepowanie dziewczynkom nóżek "żeby proste miały". Malutkiemu dziecku co ma nogi jak żabka jakoś związywało się te nóżki i tak trzymało ileś tam lat dopóki nie zacznie chodzić.

Efekt? trzy siostry, każda w wieku ok lat 50 kwalifikowana do endoprotezy bioder - obu! Prababka dokładna była żeby jej córki proste nogi miały.

Martwię się o mamę, babcia zarzeka że niby nic tam nie robiła, ale coś się wierzyć mi nie chce - cóż, nie taka straszna rzecz a i endoprotezy coraz lepsze.

Babka mojej koleżanki raz chciała pokazać jak się wiąże nóżki jak się dziewczynka urodziła - koleżanka była przerażona że tak można dziecko krzywdzić.
o kurrrrrrrrrrr.a masakra

Cytat:
Napisane przez Bajlej Pokaż wiadomość
-naciskanie na przekłucie uszu od urodzenia(bo nie widać że to dziewczynka)
Tutaj gdzie mieszkam, wiekszosc miesiecznych dziewczynek ma kolczyki. Dlatego kazda osoba niezaleznie od wieku nazywa moja corke chlopcem i pyta czemu nie przebilismy uczu/ ewentualnie kiedy przebijemy?


Tak czytam wasze wypowiedzi i az mnie radosc rozpiera, ze do ammy mam 3000km do tesciowej 70km i nie rozmawiam w jej jezyku ehehhe

Z rad tesciowej/ sasiadek/ mamy:
- daj dziecku loda do pogryzienia na zabki( 4miesiecznej corce)
- obetnij jej wlosy , bo jak nie obetniesz to kolejn beda do kitu
- kup sobie chodzik
- ubierz czapeczke
- daj jej cyca ona na pewno chce cyca(nigdy cyca nie miala w buzi)
- patrz jak patrzy, daj jej sprobowac

wiecej jak sobie przypomne

-
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 10:43   #83
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

A my bylismy neidawno an wakacjach u rodziny. Odiwedzilismy babcie i przez cała wizyte słyszałam: pilnuj go! nie mozę tam chodzic sam (Wojtek sie pzrewróciła, to oczywiscie usłyszałam - twoja wina, nei pilnowałaś!), gdzie ma czapkę? za zimno mu! za ciepło mu! nie dawaj mu takich duzych kawałków, tzreba pomiskować!
Duzo mnie to nerwów kosztowało, szczerze mówiac.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 10:52   #84
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mój kolega mógł palić w domu i pali nałogowo od wielu lat. Mój TŻ nie mógł palić a pali. Ja nie mogłam i nie palę. Nie ma reguły.
Reguły nie ma pewnie, jak pisałam dużo zależy też od charakteru. Ale zawsze jest jakaś szansa że dziecko jednak nie zechce palić. Jeżeli da to coś więcej od zakazu (który jak wiadomo i tak nic nie daje) to może warto spróbować.

A co do "rad" mojej mamy to kazała mi pić bawarkę żeby mieć pokarm. Spytałam czemu nie wodę to nie umiała odpowiedź (bo jej kazali bawarkę)...
No i jej opowieści z porodu też były przerażające. Że poród nie postępował więc ją zostawili na "stole" i sobie poszli i wrócili po kilku godzinach jak już za głośno wrzeszczała.... Że prąd zgasł i po ciemku rodziła, że lekarz co ją szył był pijany a po porodzie na sali było tyle karaluchów że nawet jeden do kubka z herbatą jej wpadł.... :/

Teściowa niewiele się swoimi dizećmi zajmowała więc i rad za dużo nie miała. Dziwiła sie tylko, że nigdy nie zostawiam dziecka przed sklepem .... i ze nie wiązałam piersi bandażem jak odstawiłam od piersi.

Edytowane przez Asisianka
Czas edycji: 2011-08-29 o 11:05
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 12:26   #85
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość
o kurrrrrrrrrrr.a masakra


Tutaj gdzie mieszkam, wiekszosc miesiecznych dziewczynek ma kolczyki. Dlatego kazda osoba niezaleznie od wieku nazywa moja corke chlopcem i pyta czemu nie przebilismy uczu/ ewentualnie kiedy przebijemy?


Tak czytam wasze wypowiedzi i az mnie radosc rozpiera, ze do ammy mam 3000km do tesciowej 70km i nie rozmawiam w jej jezyku ehehhe

Z rad tesciowej/ sasiadek/ mamy:
- daj dziecku loda do pogryzienia na zabki( 4miesiecznej corce)
- obetnij jej wlosy , bo jak nie obetniesz to kolejn beda do kitu
- kup sobie chodzik
- ubierz czapeczke
- daj jej cyca ona na pewno chce cyca(nigdy cyca nie miala w buzi)
- patrz jak patrzy, daj jej sprobowac

wiecej jak sobie przypomne

-
Jestem zdziwona, że można do drugiej osoby zwrócić się takimi słowami. Zrozumiałe jest dla mnie ,,przystaw do piersi".
__________________
1+1+1+1
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 13:26   #86
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez Varicella Pokaż wiadomość
Jestem zdziwona, że można do drugiej osoby zwrócić się takimi słowami. Zrozumiałe jest dla mnie ,,przystaw do piersi".
dla mnie niezrozumiale jest ani jedno ani drugie to moja sprawa czy dziecko je mm czy piers. Teraz juz na szczescie przestali tak mowic.

Kolejna rada tymrazem tesicowej, zeby dac malej(4 miesiace) wode zimna z lodowki. Ja daje w temperaturze pokojowej, a ona ze za ciepla (temperatura na dworze byla wysoka 38-42C)
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 13:35   #87
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość
dla mnie niezrozumiale jest ani jedno ani drugie to moja sprawa czy dziecko je mm czy piers. Teraz juz na szczescie przestali tak mowic.

Kolejna rada tymrazem tesicowej, zeby dac malej(4 miesiace) wode zimna z lodowki. Ja daje w temperaturze pokojowej, a ona ze za ciepla (temperatura na dworze byla wysoka 38-42C)
Myślałam o tym, że druga forma już nie brzmi tak nieprzyjemnie. Ale to prawda, żądanie jest niezrozumiałe.
__________________
1+1+1+1
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 08:36   #88
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

My zostawiliśmy córeczkę u teściów na niedzielę. Dostałam telefon z awanturą, że jakąś zepsutą zupę dla dziecka przywiozłam. Myślę sobie ki cholera, ale ok. Pojechaliśmy po córkę, odbieramy ją. Mówię mamusi, żeby pokazała tę zupkę. Mamusia pokazuje - zupka ze słoiczka, którą kiedyś karmiłam córkę w czerwcu... teściowa schowała do lodówki bo "przecież termin przydatności do spożycia jest do przyszłego roku" dobrze, że mi dziecka nie otruli...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 21:08   #89
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
My zostawiliśmy córeczkę u teściów na niedzielę. Dostałam telefon z awanturą, że jakąś zepsutą zupę dla dziecka przywiozłam. Myślę sobie ki cholera, ale ok. Pojechaliśmy po córkę, odbieramy ją. Mówię mamusi, żeby pokazała tę zupkę. Mamusia pokazuje - zupka ze słoiczka, którą kiedyś karmiłam córkę w czerwcu... teściowa schowała do lodówki bo "przecież termin przydatności do spożycia jest do przyszłego roku" dobrze, że mi dziecka nie otruli...
o rzesz!!
no brawa dla teściowej
u nas na szczęście jeszcze takiej akcji nie było...ale teściowa ciągle raczy mnie mlekiem do kawy z poprzedniej wizyty (wizytujemy średnio raz w miesiącu) więc mleko może przez ten czas zyskać wszystkie kolory tęczy, pewnie nawet dwa razy
już sie nauczyłam u tesciowej nie pic kawy która ona parzy, bo zawsze dostanę "zatrutą"
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:27   #90
Zakochanaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zakochanaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 703
Dot.: Teściowa skarbnicą wiedzy...

up
__________________


Zakochanaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.