Niezdany przedmiot, trudnosci:( - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-03, 10:45   #61
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

no i lipa, druga poprawka się szykuje. ludzie zdają podwójne sesje/sesje na duzo trudniejszych kierunkach bez poslizgu, a ja takie dno. ale co zrobic
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:47   #62
FioletowyAnanas
Zakorzenienie
 
Avatar FioletowyAnanas
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 523
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
no i lipa, druga poprawka się szykuje. ludzie zdają podwójne sesje/sesje na duzo trudniejszych kierunkach bez poslizgu, a ja takie dno. ale co zrobic
Też czasami mam takie rażenie, że jestem dno i wodorosty xd
__________________
Wymiana!

FioletowyAnanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 16:07   #63
Immenseness
Zadomowienie
 
Avatar Immenseness
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 341
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
no i lipa, druga poprawka się szykuje. ludzie zdają podwójne sesje/sesje na duzo trudniejszych kierunkach bez poslizgu, a ja takie dno. ale co zrobic
Cytat:
Napisane przez FioletowyAnanas Pokaż wiadomość
Też czasami mam takie rażenie, że jestem dno i wodorosty xd
aaa dziewczyny też tak mam... no ale co zrobić, zawsze się człowiek pocieszy że nie jest jedyny a jeden się nauczy tak a drugi inaczej, jednemu wejdzie wiedza lepiej a drugiemu gorzej, jeden ma więcej szczęścia od drugiego - i tak to jest z tym studiowaniem

...a inni w ogóle stwierdzą na 3cim roku licencjatu, że się minęli z powołaniem
__________________
http://immenseness.blogspot.com/
'Bizarre is good!
Common has hundreds of explanations.
Bizarre has hardly any...'



Immenseness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 18:17   #64
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez Immenseness Pokaż wiadomość
aaa dziewczyny też tak mam... no ale co zrobić, zawsze się człowiek pocieszy że nie jest jedyny a jeden się nauczy tak a drugi inaczej, jednemu wejdzie wiedza lepiej a drugiemu gorzej, jeden ma więcej szczęścia od drugiego - i tak to jest z tym studiowaniem

...a inni w ogóle stwierdzą na 3cim roku licencjatu, że się minęli z powołaniem

jeszcze inni na 4 roku jednolitych studiów
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 08:30   #65
Immenseness
Zadomowienie
 
Avatar Immenseness
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 341
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez abraxas2871 Pokaż wiadomość
[/B]
jeszcze inni na 4 roku jednolitych studiów
no to (prawie) witaj w klubie
__________________
http://immenseness.blogspot.com/
'Bizarre is good!
Common has hundreds of explanations.
Bizarre has hardly any...'



Immenseness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 10:46   #66
Feaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 459
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Pisałam w wątku, ale to nie jest tajemnica więc powtórzę. Wydział Nauk Ekonomicznych UW. Poziom strasznie wysoki, owszem, ale zaliczenie lub jego brak nie do konca swiadczy o wiedzy lub niewiedzy. Zalezy od szczęscia, od sprawdzającego, od wielu czynników. Oczywiscie są egzaminy mimo że strasznie trudne, ale do zaliczenia jeśli się porządnie do nich przysiadło. Ale są i takie że się ma wrażenie ze pół roku chodziło się na inny przedmiot a egzamin jest oderwany od całej podstawy programowej. Poprawka dosyć często jest jeszcze trudniejsza niż pierwszy termin, o czym przekonałam się po I roku. Oczywiście brakło mi punkta zeby zaliczyć i ten punkt kosztował mnie 480zł. Po próbie podciągnięcia za zadania otwarte usłyszałam że nie można bo ma zaliczyć połowa studentów, zarządzenie prodziekan. Natomiast chłopak ktory robił ten przedmiot jako warunek mial podciagniete no bo....juz płacił za ten przedmiot wiec niech ma.


Pewnie znajdą się inne studentki tego wydziału które go darzą sympatią i mają nieco inne zdanie na ten temat, ale mój rocznik jest w wiekszosci zgodny z moimi pogladami.
Studiuję na "sąsiedniej" uczelni, z tym że technicznej Na Wydziale Inżynierii Produkcji - powiem tak, jest baaaaaardzo podobnie.
Z tym, że do pogrubionego u mnie nie ma takiej reguły. Dopóki ćwiczenia nie zostaną zaliczone do tej pory będzie warunek i trzeba nadal za niego płacić - sama mam jeden z ogólnych przedmiotów w plecy za który rok w rok płacę (jestem na 4 roku, a przedmiot z 1...) pierwszy raz oblalałam bo prowadzący skutecznie zniechęcił nas - to wtedy ponad połowa roku powtarzała przedmiot, kolejne - mieliśmny z taką babką która nic nie wytłumaczyła, nie dało sietego nauczyć, niektórzy chodzili na korki to pozaliczali to jakoś, reszta buja sie z tym do dzisiaj bo kolejne powtórki oczywiście z tą samą babką. Dziekan wzrusza ramionami, ona nie chce nam podciągnąć nawet 2pkt do zaliczenia, i tak się to kręci...


Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
spoko, u mnie czasem były takie testy, że nie dość, że wielokrotny wybór (i wiadomo, wszystkie odpowiedzi muszą być zaznaczone, żeby był 1 punkcik za całość pytania), to jeszcze były punkty ujemne !
O to to, znam to dobrze. Ale u mnie było tak, że odpowiedzi do zaznaczenia 6 - i za każdy dostaje się punkt, bo przecież jak odpowiedź jest zła a Ty ją zaznaczysz do dostajesz punkt ujemny bo powinna być niezaznaczona i wtedy masz 1pkt Generalnie na tym teście dostaje się albo 1 albo -1 za odpowiedź... 10 pyt, 6 kratek = 60 pkt...

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
mnie w piątek czeka ostatni egzamin w tej sesji, potem poprawki. Jestem juz tak zmeczona ze dzisiaj zrobilam sobie wolne po egzaminie i resetuje mózg bo przyswajalnosc wiedzy byla u mnie juz zerowa +bóle głowy itd. Jutro wstanę z gigantycznymi wyrzutami sumienia, wiem to, ale potrzebowalam odpoczynku. W dodatku z tego przedmiotu niewiele rozumiem, więc szykuje się warunek... bo teraz nie zdaze się nauczyć na egzamin z częsci materiału a poprawka jest z całego semestru więc tym bardziej nic z tego nie będzie. Własciwie to nie mam ochoty juz na te studia, ciagle jest pod górkę, i to naprawde bardzo stromą a ja juz chyba nie mam takiej determinacji zeby sie w to wszystko pchać.. Ogólnie od dłuzszego czasu moje zycie sie strasznie zmieniło i ciągle cos sie złego dzieje i nic mi nie wychodzi.. eh..
U mnie też tak jest... Przed 3 rokiem zastanawiałam się czy na pewno chcę dalej to studiować, bo już miałam dość. Ciągle mam pod górkę - uczę się, nie uczę i tak nei zdaję. Mam tyle przedmiotów w plecy, że nawet nie liczę. A jak zaliczę jakis to nagle wszyscy gubią moje dane i dalej mam go niezaliczony? Np. taki durny WF, chodziłam, zaliczyłam, ale babka nie przekazałą moich danych do sekretariatu, jej już nie ma, a ja mam niezaliczony przedmiot...
Z innego: oddałam wszystkie ćwiczenia, a facet nie ocenił mi jednego i napisał że mam niezaliczone laborki i nie ma już możliwości poprawy... odpisałam do niego, ale co z tego skoro już koniec sesji, protokoły oddane, trzeba oddawać karty ocen...
ja nie wiem, niektórym to tak łatwo wszystko przychodzi, kilku moich znajomych "fuksem" pozaliczało niektóre przedmioty - bo ktoś się pomylił i pomimo braku zaliczenia jedak go dostali, ot przez czyjąś pomyłkę. U mnie niestety zawsze przez czyjąś pomyłkę mam niezaliczone. Jestem zywczajnie zmęczona i mam dość. Chcę skończyć te studia i iść w cholerę, ale jak mam to zrobić skoro nic mi nie idzie? Jestem juz zalamana, potrafie usiasc i plakac i tyle. Czuje, ze jestem w czarnej dupie z ktorej nie ma wyjscia i nie wiem juz co robic.

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
no i lipa, druga poprawka się szykuje. ludzie zdają podwójne sesje/sesje na duzo trudniejszych kierunkach bez poslizgu, a ja takie dno. ale co zrobic
Cytat:
Napisane przez FioletowyAnanas Pokaż wiadomość
Też czasami mam takie rażenie, że jestem dno i wodorosty xd
O, to to
Feaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 12:23   #67
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Feea, u mnie się mówi - studia nie sa dla najlepszych, tylko dla wytrwalszych szkoda, że macie taki burdel na uczelni i przez to cierpisz, ale nie masz na to wpływu i to nie Twoja wina. Skoro robisz jeden przedmiot już 4ty rok... to chyba szkoda byłoby to zmarnować? Btw, jesteś na jednolitych? Prawo?

jakims cudem zaliczylam ten test wielokrotnego wyboru calkiem wysoko i jeszcze jeden inny egzamin tez. czekam na jeszcze jedna ocene
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 12:48   #68
Feaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 459
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Feea, u mnie się mówi - studia nie sa dla najlepszych, tylko dla wytrwalszych szkoda, że macie taki burdel na uczelni i przez to cierpisz, ale nie masz na to wpływu i to nie Twoja wina. Skoro robisz jeden przedmiot już 4ty rok... to chyba szkoda byłoby to zmarnować? Btw, jesteś na jednolitych? Prawo?

jakims cudem zaliczylam ten test wielokrotnego wyboru calkiem wysoko i jeszcze jeden inny egzamin tez. czekam na jeszcze jedna ocene
no przecież napisałam że studiuję na technicznej uczelni
Feaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 13:35   #69
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

A ja dziś dostałam w końcu wyniki mojej poprawki z wtorku (ten debilny test wielokrotnego wyboru). I mam 5 A na dodatek pierwsza 2 nie liczy się do średniej, bo to zaliczenie na ocenę, a nie klasyczny egzamin i protokół w usosie nie pozwala na wpisanie dwóch ocen - jedna zamienia drugą po prostu. Więc jestem cała happy. Aczkolwiek idąc po wpis zamierzam wygarnąć tej głupiej wykładowczyni jak idiotyvczne egzaminy robi.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 17:35   #70
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez abraxas2871 Pokaż wiadomość
A ja dziś dostałam w końcu wyniki mojej poprawki z wtorku (ten debilny test wielokrotnego wyboru). I mam 5 A na dodatek pierwsza 2 nie liczy się do średniej, bo to zaliczenie na ocenę, a nie klasyczny egzamin i protokół w usosie nie pozwala na wpisanie dwóch ocen - jedna zamienia drugą po prostu. Więc jestem cała happy. Aczkolwiek idąc po wpis zamierzam wygarnąć tej głupiej wykładowczyni jak idiotyvczne egzaminy robi.
Usos, ach ten usos. Mi ostatnio wyskoczył że zgłosilam program do rozliczenia w srodku roku haha moze usos juz zyje własnym życiem?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:06   #71
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Usos, ach ten usos. Mi ostatnio wyskoczył że zgłosilam program do rozliczenia w srodku roku haha moze usos juz zyje własnym życiem?
Nic nie mów... USOS generalnie przejął na uniwerku pełną władzę. Ile razy słyszę, że "jak nie ma w usosie to nie istnieje"... do tej pory miałam indeks i w razie czego był on wiążący. Jestem na 4 roku i pod koniec tego semestru władze jednego z moich wydziałów powiedziały, że indeks przestał być dokumentem, a rozliczany będziemy tylko z USOSa. Pikanterii dodaje fakt, że jestem na studiach międzywydziałowych - serio życzę powodzenia władzom z rozliczaniem nam roku na podstawie USOSa. Ech... a przecież to tylko system, ona ma nam służyć, a nie my jemu - zdaje się, że ktoś o tym zapomina.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 21:14   #72
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez Feaa Pokaż wiadomość
no przecież napisałam że studiuję na technicznej uczelni

Sorry, ja robie licencjata na polibudzie i dlatego zawsze sie zapominam,
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 10:09   #73
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez abraxas2871 Pokaż wiadomość
Nic nie mów... USOS generalnie przejął na uniwerku pełną władzę. Ile razy słyszę, że "jak nie ma w usosie to nie istnieje"... do tej pory miałam indeks i w razie czego był on wiążący. Jestem na 4 roku i pod koniec tego semestru władze jednego z moich wydziałów powiedziały, że indeks przestał być dokumentem, a rozliczany będziemy tylko z USOSa. Pikanterii dodaje fakt, że jestem na studiach międzywydziałowych - serio życzę powodzenia władzom z rozliczaniem nam roku na podstawie USOSa. Ech... a przecież to tylko system, ona ma nam służyć, a nie my jemu - zdaje się, że ktoś o tym zapomina.
dla mnie władza usosa jest smieszna, dziwi mnie ze ludzie tak ufają systemowi, który prawdę mówiąc jest nadzwyczaj wadliwy, wymaga poprawek itd. w dodatku skutecznie utrudnia zycie.
ostatnio wyskrobałam podanie o zmianę grupy ćwiczeniowej po zakonczeniu wszystkich tur rejestracji, dostałam odpowiedz, że w takich przypadkach nalezy postepowac zgodnie z tym co mówi usos. A co on do cholery mi moze powiedziec jak rejestracje są zamkniete?
Az się prosi " nie mogę Pani pomóc, jestem panią z dziekanatu" a w moim przypadku lepiej "nie mogę pani pomóc, jestem prodziekan, proszę spytac usos co on o tym myśli"
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 11:48   #74
Pampalini
Rozeznanie
 
Avatar Pampalini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 719
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
dla mnie władza usosa jest smieszna, dziwi mnie ze ludzie tak ufają systemowi, który prawdę mówiąc jest nadzwyczaj wadliwy, wymaga poprawek itd. w dodatku skutecznie utrudnia zycie.
ostatnio wyskrobałam podanie o zmianę grupy ćwiczeniowej po zakonczeniu wszystkich tur rejestracji, dostałam odpowiedz, że w takich przypadkach nalezy postepowac zgodnie z tym co mówi usos. A co on do cholery mi moze powiedziec jak rejestracje są zamkniete?
Az się prosi " nie mogę Pani pomóc, jestem panią z dziekanatu" a w moim przypadku lepiej "nie mogę pani pomóc, jestem prodziekan, proszę spytac usos co on o tym myśli"

http://www.pani-halinka.pl/ można się pośmiać przynajmniej
__________________
"Doctors finally figured out what's wrong with my brain:
on the left side, there's nothing right and on the right side, there's nothing left."
Pampalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 15:34   #75
FioletowyAnanas
Zakorzenienie
 
Avatar FioletowyAnanas
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 523
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Taa wyniki z egzaminy... 70% uczniów nie zdało dziękujemy panie docencie....
__________________
Wymiana!

FioletowyAnanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 09:19   #76
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez FioletowyAnanas Pokaż wiadomość
Taa wyniki z egzaminy... 70% uczniów nie zdało dziękujemy panie docencie....
eh..


Teraz bylam tydzien u rodziców, odpoczywalam i resetowałam mózg. Ale jak pomysle ze dziś mam wracać i to w dodatku autobusem, gdzie jest aż za duzo czasu na przemyslenia i uswiadomienie sobie w jakiej jestem dupie po tej sesji to mi sie zyc odechciewa i chce mi sie płakać
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 10:24   #77
Feaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 459
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
eh..


Teraz bylam tydzien u rodziców, odpoczywalam i resetowałam mózg. Ale jak pomysle ze dziś mam wracać i to w dodatku autobusem, gdzie jest aż za duzo czasu na przemyslenia i uswiadomienie sobie w jakiej jestem dupie po tej sesji to mi sie zyc odechciewa i chce mi sie płakać
U mnie szanowna prowadzace zarzadzila dodatkowy termin egzaminu. Dzisiaj rano wyslala wyniki, egzamin wyznaczony na wtorek.
Ogolnie wiekszosc osob by sie pewnie ucieszyla ze maja dodatkowa szanse... ale k***wa. Sesja sie skonczyla. Jestesmy na ostatnim semestrze, nie wszyscy siedza tylko w akademiku i nic nie robia, i maja czas na nauke czy zorganizowanie sobie dojazdu z domu. Niektorzy pracuja i to na caly etat i nie moga sobie wziac NAGLE 2 dni wolnego (bo trzeba isc w jednym dniu na konsultacje, ktore btw sa o godz 17, wrocic do domu uczyc sie cala noc i zapieprzac na godz 10 na egzamin?) wg mnie dosc niepowazne podejscie i lekcewaze do studenta.

W moim mniemaniu jak szanowna Pani chce nam pomoc i zorganizowac dodatkowy termin to moze jakies ogolne zapytanie czy wszystkim pasuje tak termin, ew. konsultacje itp itd. A nie tak ni z dupy ni z pietruchy. No ale moze za duzo wymagam? Nie wiem. Moze juz jestem inna i po prostu mysle torem 'mam prace, niech to ktos uszanuje' Nie rozumiem podejscia, to ze studia dzienna sa to od razu wszyscy mysla ze nic nie robimy poza chodzeniem na uczelnie i mamy czas na kazde zawolanie...
Feaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 12:00   #78
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez Feaa Pokaż wiadomość
U mnie szanowna prowadzace zarzadzila dodatkowy termin egzaminu. Dzisiaj rano wyslala wyniki, egzamin wyznaczony na wtorek.
Ogolnie wiekszosc osob by sie pewnie ucieszyla ze maja dodatkowa szanse... ale k***wa. Sesja sie skonczyla. Jestesmy na ostatnim semestrze, nie wszyscy siedza tylko w akademiku i nic nie robia, i maja czas na nauke czy zorganizowanie sobie dojazdu z domu. Niektorzy pracuja i to na caly etat i nie moga sobie wziac NAGLE 2 dni wolnego (bo trzeba isc w jednym dniu na konsultacje, ktore btw sa o godz 17, wrocic do domu uczyc sie cala noc i zapieprzac na godz 10 na egzamin?) wg mnie dosc niepowazne podejscie i lekcewaze do studenta.

W moim mniemaniu jak szanowna Pani chce nam pomoc i zorganizowac dodatkowy termin to moze jakies ogolne zapytanie czy wszystkim pasuje tak termin, ew. konsultacje itp itd. A nie tak ni z dupy ni z pietruchy. No ale moze za duzo wymagam? Nie wiem. Moze juz jestem inna i po prostu mysle torem 'mam prace, niech to ktos uszanuje' Nie rozumiem podejscia, to ze studia dzienna sa to od razu wszyscy mysla ze nic nie robimy poza chodzeniem na uczelnie i mamy czas na kazde zawolanie...
Moim zdaniem nie ma się co czepiać... rzeczywiście mało czasu na naukę, ale rozumiem, że ten termin jest "ekstra"? Wykłądowczyni nie musiała go robić, to jej wolna wola? Bo jeśli tak, to wiesz - założenie jest takie, że nie musisz tam przychodzić... to twoja decyzja czy przyjdziesz na ten dodatkowy termin.

A co do pracy - to tak jak z 2 kierunkiem - nikogo to nie obchodzi. Niestety - trzeba samemu kombinować. Zdecydowałaś się na studia dzienne + pracę (pewnie musiałaś się zdecydować, ale to inna sprawa) - jesteś dorosła, ponosisz konsekwencje.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:07   #79
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

A ja jestem kolejny egzamin w plecy.. czyli 2 zaliczone, 2 uwalone, na 1 nie poszlam.. mam takie załamanie, że pewnie znowu bedę plakac całą noc. Czy ja naprawde jestem taka tępa, że nic nie umiem zaliczyć czy jak.. bardzo mi cięzko, przez ten tydzien u rodziców bylam ogarnieta zeby sie nie martwili o mnie ale teraz siedze sama w pokoju i wszystko ze mnie wychodzi. W ogóle uwazam że moje zycie jest bez sensu. Wiem, że brzmię co najmniej głupio jak tak ciągle wam tu narzekam, ale na studiach mi nie idzie, nigdy nie bylo gładko ale teraz to juz przesada, moje zycie osobiste to od jakiegos czasu porażka, wiec wlasciwie po co mam rano wstawac i udawac ze dam sobie radę jak nie dam
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 20:52   #80
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Przyłączam się do narzekań. Co prawda mam zaliczone wszystko, co tylko można było (jestem na II roku), ale ile było płaczu i facepalmów nad niektórymi zadaniami... Studiuję na politechnice i największy kwiatek wśród przedmiotów to filozofia na I roku Ludzie chodzili do pana magistra (a spróbujcie do niego powiedzieć per magister! Toż to profesor ) codziennie przez całą sesję rok temu, a i tak nie zaliczali. Mi się udało za drugim razem ( na pierwszy termin nie poszłam ), podpasowały mi pytania pod ściągę. Ogólnie ktoś wrzucił na wspólnego maila ściągę z poprzednich lat. Niektóre pytania były lepiej opracowane, inne gorzej, więc zaliczyć nie udało się albo tym, którzy nie umieją ściągać, albo są tak strasznymi pechowcami, że nie podpasowały im pytania.
Jedna dziewczyna powiedziała, że próbowała, naprawdę z całych sił próbowała się nauczyć czegoś o istocie bytu, ale jak przeczytała zdanie "Byt to jest to, co jest" to jej się odechciało Druga na warunku mówiła, że chodziła nawet na wykłady, ale nawet nie wiadomo jak te wywody zapisać w kajeciku, a co dopiero ogarnąć to w ładną notatkę... Całe szczęście, że wykłady są darmowe.
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 07:51   #81
Feaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 459
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez abraxas2871 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie ma się co czepiać... rzeczywiście mało czasu na naukę, ale rozumiem, że ten termin jest "ekstra"? Wykłądowczyni nie musiała go robić, to jej wolna wola? Bo jeśli tak, to wiesz - założenie jest takie, że nie musisz tam przychodzić... to twoja decyzja czy przyjdziesz na ten dodatkowy termin.

A co do pracy - to tak jak z 2 kierunkiem - nikogo to nie obchodzi. Niestety - trzeba samemu kombinować. Zdecydowałaś się na studia dzienne + pracę (pewnie musiałaś się zdecydować, ale to inna sprawa) - jesteś dorosła, ponosisz konsekwencje.
Ale co to za termin "extra" skoro konsultacje są o 18, a na drugi dzień egzamin o 10?
Skoro egzamin ma być dla studentów to powinien być z nimi uzgodniony. Skoro są ferie, i wszyscy (albo większość) pojechali do domów to co to za termin egzaminu? Wcześniej było powiedziane, że dodatkowy termin będzie w marcu. Więc nagle zmienianie zdania i stawianie wszystkich(bo ja mam pracę, inni też mają pracę, a inni są już w domu - po 400km od uczelni) w takiej sytuacji... No skoro uważasz, że to fair - powodzenia w życiu...
Gdyby wcześniej było powiedziane, że może od razu zrobi się dodatkowy termin - w porządku. Ale sytuacja wyglądała inaczej...
Egzamin dodatkowy chyba powinien być tak ustalony żeby wszyscy zainteresowani zdążyli się o nim na czas dowiedzieć i przyjść, a nie takie coś tworzyć. Jesteśmy dorośli? Owszem. To wymagamy też szacunku do nas i naszego czasu.
Feaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 08:36   #82
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2012-02-13 o 08:37
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 19:35   #83
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez Feaa Pokaż wiadomość
Ale co to za termin "extra" skoro konsultacje są o 18, a na drugi dzień egzamin o 10?
Skoro egzamin ma być dla studentów to powinien być z nimi uzgodniony. Skoro są ferie, i wszyscy (albo większość) pojechali do domów to co to za termin egzaminu? Wcześniej było powiedziane, że dodatkowy termin będzie w marcu. Więc nagle zmienianie zdania i stawianie wszystkich(bo ja mam pracę, inni też mają pracę, a inni są już w domu - po 400km od uczelni) w takiej sytuacji... No skoro uważasz, że to fair - powodzenia w życiu...
Gdyby wcześniej było powiedziane, że może od razu zrobi się dodatkowy termin - w porządku. Ale sytuacja wyglądała inaczej...
Egzamin dodatkowy chyba powinien być tak ustalony żeby wszyscy zainteresowani zdążyli się o nim na czas dowiedzieć i przyjść, a nie takie coś tworzyć. Jesteśmy dorośli? Owszem. To wymagamy też szacunku do nas i naszego czasu.
Przeca w życiu nie jest i nigdy nie będzie fair, powinnaś już to wiedzieć.


Generalnie temat tylko podczytuję, bo dzięki Bogu problemy z zaliczeniami, warunkami i powtarzaniem roku są już za mną, jednak musiałam teraz się odezwać, ponieważ uważam, że masz bardzo roszczeniową postawę.

Jeśli czegoś nauczyły mnie duże problemy na studiach, to tego, że musze umieć sama sobie wszystko załatwić.

Moim zdaniem przesadzasz - przecież na dobrą sprawę wy w ogóle mogliście nie mieć żadnego dodatkowego terminu i wszyscy, jak jeden mąż, zapłacić za warunek. Prowadząca wyszła do was z wyciągniętą ręką - Bóg jeden wie, czemu wybrała taki, a nie inny termin, może, tak jak pisze mm444, ma potem jakąś konferencje albo zobowiązania?
Studia to studia, na studiach nikogo nie obchodzi, czy student pracuje czy nie pracuje.

Co do szacunku czasu - przepraszam, ale to wy nie zdaliście ani w pierwszym terminie, ani na poprawce. Jeśli ktoś miałby tutaj szanowac czyjś czas - to wy powinniście uszanować czas prowadzącej zajęcia, która zgadza się poświęcić go wam dodatkowo, chociaż wcale nie musi. A nie na odwrót.

Nie pomyślałaś, że ta pani też mogła wyjechać? Że też może mieć ferie, może być kilkaset kilometrów od miasta i mieć jakiekolwiek inne zobowiązania i w związku z tym tylko podany termin jej pasuje?

Spoglądasz na sprawę bardzo jednostronnie, a warto też spojrzeć na tę drugą stronę medalu.


Uważam, że jeśli faktycznie wam zalezy na tym dodatkowym terminie to tak, jak już mm444 wspomniała, powinien tym się zająć starosta roku bądź, jeśli go nie ma, jakiś przedstawiciel grupy, powinien skontaktować się z prowadzącą, porozmawiać z nią, spróbowac znaleźc salę na inny termin, wyjsć z inicjatywą.

Mniej wymagań, więcej dawania czegoś od siebie, bo zachowujesz się, jakby ten trzeci termin ci się należal, a niestety - nie należy się.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 09:54   #84
Feaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 459
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No i było to robione. Prosiliśmy o termin w kwietniu, na który się zgodziła, a który zmieniła i poinformowała nas, że nie, że termin zrobi za 2 dni a nie za 2 miesiace.



To tak jakbyście były w październiku poinformowane, że macie egzamin w styczniu... a nagle prowadzący zajecia was informuje, że egzamin wam robi za 2 dni
Feaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 17:09   #85
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 17:44   #86
Feaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 459
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No widzisz, więc moje "oburzenie" ma jednak sens.

Ja za to nie wyobrażam sobie systemu " 1 egzamin, 1 poprawka i komis" bo w takim wypadku mój kierunek skończyłoby może z 5 osób, a uczelnię to... nawet nie wiem ile xD
Jednak liczę na to, że uda się nam z nią jeszcze dogadać i zrobi nam termin w kwietniu, bo chciałabym się w czerwcu bronić, a jak w czerwcu będzie termin to obrona we wrześniu - i niestety na mgr będę musiała rok czasu czekać... Co mi w ogóle nie pasuje.
Feaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 18:19   #87
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez Feaa Pokaż wiadomość


Ale o czym Ty mówisz? Wiesz jak jest u mnie na uczelni? Nie wiesz.
Jaki warunek?
U mnie na uczelni płaci się TYLKO za powtarzenie ćwiczeń. Ćwiczenia mam zaliczone, niezaliczony mam egzamin z teorii. Za to się NIE PŁACI.
Co więcej - Są 4 terminy egzaminów, 2 poprawki. Fajnie mam prawda?
2 w lutym, 2 w czerwcu i poprawka jest we wrześniu... Więc przekładanie sobie terminu egzaminu z czerwcowej sesji do której jest daleko (a było ustalane z prowadzącą o przełożeniu np. na kwiecień/maj, żebyśmy mieli czas na nauczenie się, ustalenie jednego terminu dla wszystkich zarówno dla niej i jak dla nas ) a nagle zmienienie zdania i w taki sposób przełożenie uważam nie fair.



Tzn, nie rozumiem - w trakcie semestru letniego będzie mieć ferie i będzie kilkaset kilometrów poza miastem? Bo my się z nią umawialiśmy na termin w trakcie semestru w godznach jej konsultacji... na co się zgodziła.



No i było to robione. Prosiliśmy o termin w kwietniu, na który się zgodziła, a który zmieniła i poinformowała nas, że nie, że termin zrobi za 2 dni a nie za 2 miesiace.



To tak jakbyście były w październiku poinformowane, że macie egzamin w styczniu... a nagle prowadzący zajecia was informuje, że egzamin wam robi za 2 dni
No przepraszam, nie oburzaj się, bo skąd my niby mamy wiedzieć, jak jest na twojej uczelni? Jako że nic o tym nie pisałaś, to zakładałam, że jest u ciebie jak na większości znanych mi uczelni - jeden egzamin, jedna poprawka, ew. druga poprawka (wynikająca z dobrej woli prowadzącego, który nagina zasady i "dopytuje") ew. komis (jeśli student uzyska zgodę), a jeśli nie to po prostu warunek.

Przecież nie czytam ci w myślach i nie wiem, że u ciebie na uczelni są inne zasady.

Jako ze ten system jest mi kompletnie nieznany (utopijny ) i nie wiem, co mogłabym doradzić, odniosę się już tylko do jednej kwestii:
Mogła jej wypaść jakaś konferencja. Choćby. Albo cokolwiek innego - tego nie wiem, rozważam jedynie inne opcje.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 20:39   #88
erzey
Przyczajenie
 
Avatar erzey
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 13
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Również przyłącze się do narzekań, jutro mam trzecie podejście do egzaminu (i ostatnie) a jeśli będę miala warunek to nici z wyjazdu na erasmusa na przyszły rok . Nawet Wam powiem, że sam w sobie przedmiot nie jest taki zły, może wszystkiego zbyt nie pojmuje, ale to przez wykladowce... On jest tak uprzedzony do kobiet i wszystkie traktuje jako głupie puste lale, które przecież nie mogą mieć pojęcia o rynkach finansowych i optimach, bo na tym znają się tylko faceci. Obrzydza mnie taka jawna dyskryminacja, sama usłyszalam od niego raz na ćwiczeniach "oczywiście nie wie pani jak to zrobić, prawda?" i taki chamski uśmieszek na twarzy.
Moze i nie powinnam zwalać na niego mojego niepowodzenia, ale napewno spory wpływ miało to na moje podejscie do tego przedmiotu.
Już nienawidze sesji całym sercem, a dopiero kończe pierwszy semestr licencjatu.
A oprócz tego egzaminu mam jeszcze w piątek matematykę, również ostatni termin, ale na to już mi szkoda słow.
erzey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 13:27   #89
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Cytat:
Napisane przez Feaa Pokaż wiadomość
No widzisz, więc moje "oburzenie" ma jednak sens.

Ja za to nie wyobrażam sobie systemu " 1 egzamin, 1 poprawka i komis" bo w takim wypadku mój kierunek skończyłoby może z 5 osób, a uczelnię to... nawet nie wiem ile xD
Jednak liczę na to, że uda się nam z nią jeszcze dogadać i zrobi nam termin w kwietniu, bo chciałabym się w czerwcu bronić, a jak w czerwcu będzie termin to obrona we wrześniu - i niestety na mgr będę musiała rok czasu czekać... Co mi w ogóle nie pasuje.
Na twoim miejscu pewnie też bym się zdenerwowała, tyle ze nie uprzedziłas o zasadach panujących u ciebie na uczelni. U mnie jest 1 termin, poprawka i koniec, nie ma co nawet marzyć o 3. terminie. Co nie oznacza ze wszyscy egzamin zdają, po prostu dostają warunek i nie ma z czym dyskutowac, a często jest to prawie polowa roku. Więc moze docen twoj system. Bo o tylu terminach jeszcze nigdy nie słyszałam. I docen niepłatne egzaminy bo to tez niestety dla mnie abstrakcja. A szkoda, bo uwazam ze to zdzierstwo, ale co ja mogę

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez erzey Pokaż wiadomość
Również przyłącze się do narzekań, jutro mam trzecie podejście do egzaminu (i ostatnie) a jeśli będę miala warunek to nici z wyjazdu na erasmusa na przyszły rok . Nawet Wam powiem, że sam w sobie przedmiot nie jest taki zły, może wszystkiego zbyt nie pojmuje, ale to przez wykladowce... On jest tak uprzedzony do kobiet i wszystkie traktuje jako głupie puste lale, które przecież nie mogą mieć pojęcia o rynkach finansowych i optimach, bo na tym znają się tylko faceci. Obrzydza mnie taka jawna dyskryminacja, sama usłyszalam od niego raz na ćwiczeniach "oczywiście nie wie pani jak to zrobić, prawda?" i taki chamski uśmieszek na twarzy.
Moze i nie powinnam zwalać na niego mojego niepowodzenia, ale napewno spory wpływ miało to na moje podejscie do tego przedmiotu.
Już nienawidze sesji całym sercem, a dopiero kończe pierwszy semestr licencjatu.
A oprócz tego egzaminu mam jeszcze w piątek matematykę, również ostatni termin, ale na to już mi szkoda słow.
niestety wariatów nie brakuje :/ ciesz się ze ten wykladowca chociaz umie rozwiazywac zadania, bo ja sie przekonalam ze oni jednak nie wszystko potrafią, choc powinni
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 10:54   #90
Athelas
Raczkowanie
 
Avatar Athelas
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 102
Dot.: Niezdany przedmiot, trudnosci:(

Nie będę już zaczynać nowego wątku - proszę o porady/otuchę
Matma na polibudzie (kierunek inżynieria śr., 1 rok)...porażka ;[ Czuję, że umiem na 3 a jednak nie zaliczyłam. 1 kolokwium ok, 2 z całkami oblałam. I dlatego musiałam pisać rozbója. Nie douczyłam się całek i też oblałam (na ćwiczeniach zrobiliśmy tylko 2 całki!!), poprawa rozbója - zadania układał inny sor, znany z trudniejszych przykładów...i też do tyłu.
Co teraz? Co mam robić? Jakie są możliwości?
Słyszałam o dwójce dziekańskiej, warunkach, komisach....co doradzacie i jak wygląda warunek w środku roku? Matmę mam dalej jeszcze w 2 semestrze przecież.
Jestem taka zdołowana ;( a wszystko inne zaliczone b.dobrze...;/
Help
__________________
no chips and no soda drinks
no sugar
Athelas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.