Wybór Szkoły! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-01, 15:57   #1
taslodkatajemnica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9

Wybór Szkoły!


Witam wszystkich
Wiecie że już pierwsze półrocze przeszło migiem a drugie na pewno też szybko przejdzie. Więc mam pewien problem. Chyba każdy się domyśla jaki. Wybór szkoły. Wiem że na pewno chcę iść do zawodówki bo mam średnią 3.0. No i nie wiem jaki wybrać zawód wszystkie zawody mi się podobają i nie wiem jaki. Może napiszcie mi plusy i minusy. U nas w zawodówce są m.in zawody: cukiernik , kucharz małej gastronomi , fryzjer , sklepowa , fotograf .
taslodkatajemnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:11   #2
Hadassa
Rozeznanie
 
Avatar Hadassa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 525
Dot.: Wybór Szkoły!

Ja osobiście wybrałabym fryzjera lub fotografa - ale myślę, że trzeba mieć do tego zamiłowanie (nie mówię tutaj o profesjonalizmie, bo wiadomo wszystkiego dopiero się nauczysz). Właściwie żaden z tych zawodów nie jest zły. Po prostu musisz wiedzieć co najbardziej chciałabyś robić w przyszłości. Zastanów się czy bardziej lubisz majstrować przy włosach czy gotować, a może uwielbiasz robić zdjęcia i masz już jakieś chociażby niewielkie pojęcie techniczne.
Hadassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:26   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Wybór Szkoły!

Fryzjer albo kucharz, zwłaszcza kucharze mi znani nie narzekają na brak ofert pracy.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 18:48   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybór Szkoły!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:23   #5
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Wybór Szkoły!

Zastanów się, do czego masz predyspozycje. Przykładowo - lubisz w domu gotować? Łatwo ci przychodzi łączenie przypraw, szukasz nowych przepisów, przyjemność sprawia ci zrobienie jakiegos fajnego dania?
A może wolisz piec słodkości, ciasta, ciasteczka, torty?

Lubisz czesać siebie, koleżanki, masz do tego dryg? Masz cierpliwość, by np. stać godzinę przy kimś i układać mu fryzurę? Nie przeszkadzałoby ci dotykanie różnych, możliwe że tłustych, możliwe, że z łupieżem włosów obcych ci osób, stojąc cały dzień na nogach? podpatrujesz nowe trendy, interesuje cię, jak stworzyć jakąś fryzurę?

Lubisz robić zdjęcia, czujesz, że mogłabyś sie sprawdzić w zawodzie fotografa, wyobrażasz sobie siebie za kilkanaście lat fotografującą ludzi na sesjach zdjęciowych, uczącą się o kompozycji zdjęcia itd.? Masz jakieś zacięcie artystyczne, wyobraźnię, potrafiłabyś wymyślić jakąś oryginalną sesję?


Każdy z zawodów rozpatrz właśnie pod takim kątem. Wsłuchaj się w siebie, popatrz na swoje umiejętności, zamiłowania, zainteresowania, hobby, zastanów się, czy coś sprawia ci przyjemność, czy masz do tego cierpliwość.

Ja np. nie miałabym cierpliwości do tego, by przez godzinę stać komuś nad głową i upinać fryzurę, brzydziłoby mnie też dotykanie cudzych, niekoniecznie czystych włosów, natomiast nie przeszkadza mi stanie 3 godziny w kuchni, aby stworzyć jakąś bajerancką potrawę, dlatego jeśli miałabym wybierać, to na pewno kucharza, nie fryzjerkę.

Po prostu się zastanów pracę znajdziesz raczej po większości tych kierunków, ludzi z zawodem ciągle w Polsce się szuka
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 19:28   #6
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Wybór Szkoły!

Ale średnia 3,0 i do zawodówki, a liceum profilowane?
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:27   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybór Szkoły!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 06:53   #8
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Wybór Szkoły!

a technikum??
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 08:36   #9
Hadassa
Rozeznanie
 
Avatar Hadassa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 525
Dot.: Wybór Szkoły!

No właśnie . Nie trzeba być orłem żeby poradzić sobie w technikum, a zawsze miałabyś wykształcenie średnie plus zawód i mogłabyś podejść do matury. Technikum jest na pewno lepszą opcją. W moich okolicach funkcjonują m.in. technikum fryzjerskie oraz hotelarskie i te właśnie bym Ci poleciła. Poza tym są też wiadomo ekonomiczne, handlowe i logistyczne, ale na pewno na tych profilach trzeba się bardziej przykładać do nauki, bo jest zwyczajnie trudniej. Zresztą to zależy od szkoły .
Hadassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 09:09   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybór Szkoły!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 09:14   #11
taslodkatajemnica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: Wybór Szkoły!

Wiem o tym bardzo dobrze. Ale raczej już zawód fryzjer odpada bo zbytnio nie lubię czesać kogoś z obcych z rodziny bym jeszcze uczesała... Zastanawiam się nad fotografem sklepową lub kucharzem. Lubię gotować i bardzo lubię coś ugotować . Bardzo mi się to podoba . I nie wiem naprawdę a do maja jest mało czasu no może trochę dużej ale czas szybko mija i za nim się ominiemy już będzie czerwiec. Więc pomóżcie mi ja wam na pewno też doradzę?

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Do Technikum też bym mogła iść technikum hotelarstwa albo u nas jeszcze jest kelnerka też mi się podoba. I właśnie nie wiem nie którzy mówią że sobie nie poradzę z tą średnią i wg z nauką. Ponoć jest tam mnóstwo nauki .
taslodkatajemnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 09:16   #12
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Wybór Szkoły!

nie warto iść do zawodówki, potem następne 3 lata, żeby zrobić maturę...
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 09:23   #13
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybór Szkoły!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 09:27   #14
taslodkatajemnica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: Wybór Szkoły!

Ja jeśli bym szła do zety czyli do zawodówki rok by sobie zrobiła odpoczynek a potem do liceum zaocznie? Czy wart?

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dobrze napisałeś tu ja się trochę się uczę ale trochę zapamiętuję z lekcji. Nie które przedmioty mi wcale do głowi nie wchodzą a nie które mocno. .
taslodkatajemnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:45   #15
madzialena911
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 43
Dot.: Wybór Szkoły!

Też uważam, że wyznacznik sredniej uzyskanej na koniec roku nie musi decydowac o tym że nie poradzisz sobie w technikum/bądź lo. Jeśli czujesz, że dałabyś radę przyłozyć sie bardziej i osiągnąć lepsze rezultaty nie przekreślaj technikum-zawsze to uzyskanie świoadectwa maturalnego, a matura choć to tylko papier warto mieć. Przynajmniej będziesz miała jakieś ewentualne perspektywy gdyby np za te kilka/kilkanaście lat odwidziało Ci się i zechciałabyś iść jednak na jakieś studia-różnie może być. Masz dopiero 16 lat, w tym wieku plany życiowe i pomysły na siebie moga zmienić Ci się kilkanaście razy, a co jeśli za rok, dwa stwierdzisz,że jednak warto zrobić maturę? Owszem zawsze można jak się chce, takze po zawodówce-ale to są kolejne lata nauki... i w sumie stałabyś w miejscu... a tak, 4 lata, może i cięższych niż w zawodówce, ale masz już jakiś etap edukacji ewidentnie za sobą, a zawód po technikum też jakiś jest... pomyśl o tym, powodzenia ps rok przerwy moi zdaniem jest bez sensu.
madzialena911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:53   #16
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Wybór Szkoły!

nie przesadzajmy to nie studia, żeby było nie wiadomo ile nauki, tym bardziej, że szkoła to szkoła od poniedziałku do piątku, więc naukę masz na lekcjach.
Też popieram, że rok przerwy to bez sensu.Szkoła to szkoła. Idź do technikum, zrób maturę, a potem rób co chcesz możesz mieć w nauce przerwy ile zechcesz...

Edytowane przez amg88
Czas edycji: 2012-03-02 o 13:55
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 19:10   #17
taslodkatajemnica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: Wybór Szkoły!

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Pozdrawiam
taslodkatajemnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:58.