Fitness czy siłownia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-14, 11:32   #1
lifestylefitness
Przyczajenie
 
Avatar lifestylefitness
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6

Fitness czy siłownia?


Nad sylwetką warto pracować cały rok, nawet w wakacje. Ćwiczenia nie tylko poprawiają figurę, ale wpływają na samopoczucie.

Jeśli chcecie popracować nad swoją figurą albo dopilnować, aby nic złego się z nią nie stało, staniecie przed odwiecznym dylematem – zajęcia fitness czy siłownia? Co daje lepsze i szybsze efekty? Co jest zdrowsze? Odpowiedzi jest tyle, co trenerów i instruktorów.

Najpierw musicie wybrać, w jakich warunkach chcecie ćwiczyć. Wiadomo, że siłownie opanowane są w większości przez facetów, co prawda powstają kluby dla kobiet, ale są jak na razie rzadkością. Na zajęciach fitness w większości pojawiają się kobiety, a mężczyźni są rodzynkami, choć coraz częstszymi.

Każdy rodzaj treningu warto zacząć od rozmowy z trenerem\instruktorką i indywidualnego doboru ćwiczeń bądź zajęć pod kątem naszych potrzeb i oczekiwań.

Ćwiczenia na siłowni to zazwyczaj treningi siłowe, podczas których zajmujemy się konkretnymi partiami mięśni. Ważne, żeby wykonywać je poprawnie, w przypadku błędów możemy się nabawić bolesnych kontuzji bądź urazów. Zajęcia na siłowni pod względem ich intensywności mogą być mniej lub bardziej męczące. Długość czasu spędzanego na treningu zależy jedynie od nas, powinno to być minimum 1,5 godziny.

Alternatywą wobec ćwiczeń siłowych są treningi aerobowe - bieganie po bieżni, rowerek, steper, wiosła. Jeśli obawiacie się, że wykonujecie jakieś ćwiczenia źle, wykupcie jednorazowo zajęcia indywidualne. Pod okiem trenera nauczycie się, jak wykonywać ruchy i oddychać, by zoptymalizować trening.

Zajęcia fitness musicie zacząć od wyboru rodzaju ćwiczeń – zazwyczaj jest spory i poszczególne kluby różnią się ofertami. Ćwiczy się w grupach, co daje dodatkową motywację i gwarantuje dobrą zabawę. Zajęcia są prowadzone w szybkim tempie i najczęściej trwają około godziny. Pierwsze efekty zauważymy już po kilku wizytach. Dzięki ćwiczeniom fitness poprawimy naszą sylwetkę, wzrośnie nasza koordynacja ruchowa, a co najważniejsze – będziemy mieć lepsze samopoczucie. Minusem jest popularność zajęć fitness, często trzeba się na nie zapisywać z wcześniejszym wyprzedzeniem. Warto zmieniać rodzaje treningu, aby nie popaść w monotonię.

Idealnym rozwiązaniem jest połączenie zajęć w klubie fitness z treningami na siłowni. Można zamiennie chodzić 2 razy na fitness, raz na siłownię w tygodniu, a w kolejnym odwrotnie.

Pozdrawiam
__________________
Serdecznie zapraszam na mojego bloga

http://lifestylefitness.blog.pl/
lifestylefitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 15:56   #2
Jolkafit
Raczkowanie
 
Avatar Jolkafit
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 119
Dot.: Fitness czy siłownia?

Siłownia, fitness, bieganie i mieszanie wszystkiego co daje efekt - to chyba złoty środek. No i dieta
Jolkafit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 16:26   #3
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: Fitness czy siłownia?

Cytat:
Napisane przez Jolkafit Pokaż wiadomość
Siłownia, fitness, bieganie i mieszanie wszystkiego co daje efekt - to chyba złoty środek. No i dieta
Zgadzam się tylko urozmaicony ruch daje dobre efekty. Ja łącze basen z pilatesem i bieganiem. A efekty już są
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 20:40   #4
goodbyaccident
Raczkowanie
 
Avatar goodbyaccident
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 100
Dot.: Fitness czy siłownia?

a ja mam siłownię 2 godzinki codziennie i dietę i nie narzekam na więcej nie dałabym chyba rady, bo jeszcze jest i pies - 2 razy dziennie. Samopoczucie świetne!
__________________
Z pasją do fitness, zdrowego odżywiania i szczęścia! blog: www.goodbyaccident.com
goodbyaccident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 09:39   #5
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: Fitness czy siłownia?

heh piesek jest doskonałym motywatorem, my zaczelismy razem biegać, choć na razie nie możemy się spasować idealnie w tempie ja biegam wolniej, a mój psiak wyrywa do przodu, chyba chce żebym więcej kalorii spaliła
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 10:14   #6
bananowyew
Raczkowanie
 
Avatar bananowyew
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: HollyŁódź
Wiadomości: 212
Dot.: Fitness czy siłownia?

Zależy jakich efektów oczekujemy... na siłownię chodzę 3x w tygodniu + wiadomo trening aerobowy, do tego nie dieta a po prostu dobre nawyki żywieniowe i nie wpieprzanie śmieciowego jedzenia (aczkolwiek słodyczy sobie nie odmawiam, we wszystkim trzeba zachować umiar). Czasem jakiś basen, oczywiście spacery (z psem i bez psa ) i czuję się dobrze psychiczne i fizycznie
__________________
Mój "próżny" blog - Mrs Vain
A od niedawna również na youtubie
bananowyew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:22   #7
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Fitness czy siłownia?

"Powinno to być minimum 1,5 godziny" - bzdura kompletna, przez takie wpisy kobiety się zniechęcają do siłowni, dla początkujących osób trening na siłowni nie powinien przekraczać jednej godziny i to każdy jeśli będzie prawidłowo ćwiczył będzie po tej godzinie padnięty
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-23, 21:56   #8
goodbyaccident
Raczkowanie
 
Avatar goodbyaccident
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 100
Dot.: Fitness czy siłownia?

Jak twój pies tak biega to dobiegnijcie do mnie! może jakoś się dogadają !
ja dzisiaj na siłowni 1.5 godziny i myślałam, że umrę. Wszystko zależy od organizmu.
__________________
Z pasją do fitness, zdrowego odżywiania i szczęścia! blog: www.goodbyaccident.com
goodbyaccident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 03:12   #9
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Fitness czy siłownia?

1,5 godziny??? No to ja jestem cienki bolek, bo tylko 45 min 5-6, raczej 6 dni w tyg, oczywiscie aeroby, basen takze, prawie codziennie. Nie chcialoby mi sie siedziec 1,5-2 h na silce


Sent from my iPad using Tapatalk
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 07:31   #10
Zouzelina
Raczkowanie
 
Avatar Zouzelina
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 31
Dot.: Fitness czy siłownia?

Cytat:
Napisane przez sensei1992 Pokaż wiadomość
"Powinno to być minimum 1,5 godziny" - bzdura kompletna, przez takie wpisy kobiety się zniechęcają do siłowni, dla początkujących osób trening na siłowni nie powinien przekraczać jednej godziny i to każdy jeśli będzie prawidłowo ćwiczył będzie po tej godzinie padnięty
Zgadzam się.

Wogóle słaby ten art.
Zouzelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 10:02   #11
mwklimek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9
Dot.: Fitness czy siłownia?

Witam serdecznie. Jesli chodzi o aktywnosc fizyczna, ktora angazuje rozne partie ciala z czystym sumieniem polecam POLE DANCE. Jest to bardzo kobieca forma fitnessu, ktora spodoba sie chyba kazdemu. Wymaga oczywiscie ogromnego zaangazowania i systematycznosci, ale uwierzcie mi... warto!
mwklimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 18:33   #12
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Fitness czy siłownia?

Cytat:
Napisane przez mwklimek Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Jesli chodzi o aktywnosc fizyczna, ktora angazuje rozne partie ciala z czystym sumieniem polecam POLE DANCE. Jest to bardzo kobieca forma fitnessu, ktora spodoba sie chyba kazdemu. Wymaga oczywiscie ogromnego zaangazowania i systematycznosci, ale uwierzcie mi... warto!
Mam kolezankę ,która uczęszcza regularnie na pol dance , widzę efekty gołym okiem , nogi super wysmuklone i zarys mięśni też sie pokazał , ramiona piękne i do tego siła osobiście wolę siłkę ale ta rurka to też niezła siłka(cyt siłownia)

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Co do siłowni to 1,5 godziny lekka przesada , ja w domu mam trening, który zajmuje mi 45min z rozgrzewką i na koncu rozciąganie , oczywiscie czasami wychodzi godzinka jak zrobię więcej obwodów , nie szerzmy niewiedzy bo reszta dziewczyn będzie skołowana , zależy co chcemy uzyskać

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez sensei1992 Pokaż wiadomość
"Powinno to być minimum 1,5 godziny" - bzdura kompletna, przez takie wpisy kobiety się zniechęcają do siłowni, dla początkujących osób trening na siłowni nie powinien przekraczać jednej godziny i to każdy jeśli będzie prawidłowo ćwiczył będzie po tej godzinie padnięty
Dokładnie , zresztą kto ma czas tyle spędzać czasu na treningu praca ,dom,i 1,5 godzinny trening minimum nie i jeszcze raz nie
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 19:10   #13
JulaBura
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 82
Dot.: Fitness czy siłownia?

A na jakie zajęcia na fitness warto się zapisać??
JulaBura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 02:14   #14
goodbyaccident
Raczkowanie
 
Avatar goodbyaccident
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 100
Dot.: Fitness czy siłownia?

a ja znów mogę wytrzymać nawet kilka godzin na orbitreku. Kocham go.

Co do zajęć fitnessowych to najlepsze są takie które sama polubisz, wtedy przez zabawę nawet nie wiesz kiedy spalasz kalorie np zumba Jednak żadną nie jestem specjalistką w tej dziedzinie więc dokładniej Ci nie jestem w stanie doradzić.
Ja bardzo lubię się zmęczyć więc wybrałabym te najcięższe.
__________________
Z pasją do fitness, zdrowego odżywiania i szczęścia! blog: www.goodbyaccident.com
goodbyaccident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 07:07   #15
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Fitness czy siłownia?

Cytat:
Napisane przez JulaBura Pokaż wiadomość
A na jakie zajęcia na fitness warto się zapisać??
Cross fit
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:22   #16
Anialubilipy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Fitness czy siłownia?

Dla siłowni zdecydowane NIE! Ale fitness może być. Ale najlepiej taniec - salsa, belly dance, jazz... Jest najciekawszy, najmniej wyczerpujący, ale też skuteczny
Anialubilipy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 22:11   #17
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Fitness czy siłownia?

Na początek cardio, później fitness no i ważne jest to co i w jakich ilościach jemy
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 17:20   #18
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Fitness czy siłownia?

rowniez jestem za urozmaicaniem swoich treningow

ja 5 razy w tygodniu ćwiczę z hantlami/sztangą, ale sa to krotkie treningi ktore wykonuje w domu (ok 20minutowe)
co dzień włączam sobie jakieś cardio, kickboxing, hiit itp filmiki z youtube, a wieczorami ćwiczę jogę. Co kilka dni korzystam z orbitreka. no i przy obecnej pogodzie dużo dlugich spacerow
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 08:39   #19
edytabieniek
Przyczajenie
 
Avatar edytabieniek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Fitness czy siłownia?

Ja polecam <reklama>. Można na tym rozruszać mięśnie, o których istnieniu nie miało się pojęcia i porządnie się zmęczyć. Następnego dnia wszystko boli ale od razu wiadomo, że człowiek się poruszał
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2014-12-10 o 07:24
edytabieniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-10, 22:57   #20
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Fitness czy siłownia?

Cytat:
Napisane przez JulaBura Pokaż wiadomość
A na jakie zajęcia na fitness warto się zapisać??
Zależy na czym Ci zależy
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 21:24   #21
Ambiwalecja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Fitness czy siłownia?

Zazwyczaj kupując karnet na siłownie wliczone są i fitness i siłownia. Fitness ma do siebie te zalety, że cały czas ktoś pilnuje tego jak wykonujesz ćwiczenia więc możesz uniknąć błędów, a co za tym idzie kontuzji. Na siłowni czasem brakuje mi inwencji i spędzam pół godziny na rowerku i bieżni na zmianę, bo do strefy ciężarów jakoś nie mam po drodze jak jest oblegana przez panów
Ambiwalecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 08:20   #22
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Fitness czy siłownia?

Fitness to bardzo szerokie pojęcie i właściwie wszystkie rodzaje aktywności mozna pod niego "podpiąć".

Moim zdaniem siłownia jest najlepsza na wszystko,ale nie każdy lubi ćwiczenia na siłowni.Dlatego najlepiej wybrać taką formę ruchu,która nie tylko da oczekiwane efekty,ale również sprawi nam przyjemność
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 09:23   #23
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Fitness czy siłownia?

Dla mnie - tylko i wyłącznie siłownia

Wszelkie zumby, stepy i inne takie to nie dla mnie W sporcie jestem samotnikiem i nie cierpię gdy ktoś mi mówi co mam robić, najbardziej polegam na swojej wiedzy i doświadczeniu. Jedyne, co bardzo cenię to wskazówki dotyczące techniki, ew. porady co mogę ulepszyć w moim planie/diecie.

Mam doświadczenie z bieganiem, bo szykowałam się do maratonu jakiś czas temu i powiem szczerze, że samo bieganie niewiele dało mojej sylwetce. Próbowałam też Pole Dance i to jest coś, co mogłabym włączyć do swojego stałego rozkładu "jazdy", bo bardzo mi się podobało i dobrze wpływało na ciało I nie przeszkadza mi ta "zbiorowa" forma prowadzenia zajęć. Niestety przeszkodą jest cena, a obecnie również brak czasu.

Jeśli chodzi o mnie to najlepsze efekty zaczęłam zauważać (i nie tylko ja) gdy przeszłam na dietę 2500 kcal (obecnie 2700, czyli na "masę") i zaczęłam bardzo intensywne treningi siłowe, w efekcie przytyłam z 58 do 65 kg, z czego tłuszczu jest dosyć niewiele, a sylwetka mega się ujędrniła. I rozumiem, nie każdy trenuje więcej niż godzinę, ale ja chodzę na siłownię 4x w tygodniu po 1,5h, do tego mam zawsze rozpisaną dietę, wieczorem gotuję większość posiłków na następny dzień, a do tego studiuję na ciężkim kierunku na Polibudzie, zajmuję się swoją pracą badawczą a prawie każdy weekend spędzam z chłopakiem. Więc mie tu nie wciskać, że nie ma na coś takiego czasu Wszystko kwestia organizacji.

Podsumowując - polecam siłownię. Z tygodnia na tydzień mój chłopak coraz bardziej tuli się do moich pośladków i podkreśla, jak dobrze siłownia na nie wpływa

Aha - jeszcze jedno. Nie wiem jak jest z Wami dziewczyny, ale powiedzmy, że już jakiś czas obserwuję te panie, które przewijają się przez moją siłownię - najpierw przychodzą poplotkować przez pół godziny na orbi/rowerku, potem pomachają parę razy hantelką 2kg i bez większych oznak zmęczenia uznają "trening" za zakończony, więc udają się do szatni. Jeśli ktoś chce mieć jakiekolwiek efekty po czymś takim - powodzenia

Edytowane przez 97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Czas edycji: 2014-12-10 o 09:29
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 13:55   #24
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Fitness czy siłownia?

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;49283261]
Aha - jeszcze jedno. Nie wiem jak jest z Wami dziewczyny, ale powiedzmy, że już jakiś czas obserwuję te panie, które przewijają się przez moją siłownię - najpierw przychodzą poplotkować przez pół godziny na orbi/rowerku, potem pomachają parę razy hantelką 2kg i bez większych oznak zmęczenia uznają "trening" za zakończony, więc udają się do szatni. Jeśli ktoś chce mieć jakiekolwiek efekty po czymś takim - powodzenia [/QUOTE]


Ja bym sie zajęła sobą. Jka ktos akurat ma potrezbę poplotkowania to niech se plotkuje.
Moze ćwiczy miesnie zuchwy


Nie luibie siłowni. Próbowałam, nudzi mnie śmiertelnie.
Wolę szybkie tempo zajęć i sporty bardziej kardio.
Biegam, juz nie mogę się doczekać sniegu i biegania na nartach, chadzam "machać nóżką " na fitnesy.
Lubie zajecia ABT, TBC, Body Ball, Pilates, streczing, Trening Funkcjonalny, Body Pump.
W domu dodatkowo joga w ramach rozciągania.

Z efektów jestem _długofalowo_ bardzo zadowolona.

Efekty chyba sa bardziej zwiazane z ogólnym trybem życia. Nie sztuka wypracować formę na pewien moment.
Większą sztuką jest tak zyć, zeby sport po prostu nam towarzyszył na stałe.
Warto też, zeby zawrzeć w swojej aktywności ruchowej, jakąś stałą formę ruchu na świeżym powietrzu - choćby spacery. Słońce i świeże powietrze są człowiekowi konieczne do zdrowego życia.

Więc lepiej wybierać sporty, które się lubi zwyczajnie, a forma ciała podąży za jego funkcją.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 14:10   #25
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Fitness czy siłownia?

Rodzaj sportu powinnas dobrać przede wszystkim pod kątem efektów jakie chcesz osiągnąć i tym bym się kierowała przede wszystkim.

Mnie na przykład nudzą smiertelnie te wszystkie zumby,aerobiki,ale z kolei prowadzę zajęcia z salsy i tańca brzucha i w tym czuję się dobrze

Ale i tak uważam,że najlepsze efekty jesli chodzi o modekowanie sylwetki osiąga się poprzez trening siłowy
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 19:41   #26
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Fitness czy siłownia?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja bym sie zajęła sobą. Jka ktos akurat ma potrezbę poplotkowania to niech se plotkuje.
Moze ćwiczy miesnie zuchwy
Ależ mi w żadnym przypadku nie przeszkadza to, że ktoś sobie gada na siłowni. Wręcz przeciwnie. Zwróciłam tylko uwagę na często pomijaną rzecz - czyli jakość wysiłku. Wiele kobiet zaniedbuje ten aspekt i w efekcie marnują wiele godzin nie robiąc nic pożytecznego.

A moja siłownia jest na tyle mała że trudno nie zauważyć kto co robi.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 09:53   #27
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Fitness czy siłownia?

Dopóki sobie ludzie gadają miedzy sobąna siłowni - ich sprawa.Natomiast wściekam się,gdy ktoś próbuje mnie wciagać w rozmowę "o niczym",a ja zawsze robię treningi rano,przed pracą i muszę się zmieścić w 1,5 godziny razem z aerobami.Dlatego bywam niemiła,gdy mimo moich delikatnych sugestii,że przyszłam poćwiczyć a nie pogadać,ktoś kontynuuje pogawędkę
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 06:41   #28
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Fitness czy siłownia?

Każda forma ruchu jest dobra i rzezbi sylwetkę
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 08:51   #29
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Fitness czy siłownia?

Cytat:
Napisane przez haneczka28 Pokaż wiadomość
Każda forma ruchu jest dobra i rzezbi sylwetkę
Nie każda jest tak samo efektywna. Ja podczas przygotowań do maratonu wyglądałam gorzej niż gdy teraz poświęcam się tylko siłowni. Oczywiście bieganie też jest dobre, nie mówię że nie. Ale nie można postawić między nimi znaku równości jeśli chodzi o wpływ na sylwetkę.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 09:25   #30
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Fitness czy siłownia?

Oczywiście,że tak.

Dlatego, tak jak pisałam wcześniej,nalezy określić cel a pod to dobrać formę lub formy ruchu.
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-27 09:41:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.