zakończenie szkoły bez egzaminu państwowego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-10, 18:29   #1
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138

zakończenie szkoły bez egzaminu państwowego?


czy opłaca się w ogóle skończyć taką szkołę policealną bez podejścia do egzaminu zawodowego? wiem - brak tytułu technika, ale przy tym mam duże doświadczenie zawodowe w tym czego się uczę. może jest ktoś z was kto nie podchodził i jak to potem wyglądało.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 20:47   #2
gocha 12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 61
Dot.: zakończenie szkoły bez egzaminu państwowego?

jestem w podobnej sytuacji , niewiem czy podchodzić do tego egzaminu bo to też w mojej szkole troche kosztuje., ale niewiem czy tez jest sens nie podchodzić bo w sumie te 2 lata chodzi się by mieć tytuł technika a tak to chyba nic się nie ma po tym tylko dyplom , że się ukończyło dana szkołe w danym kierunku.
gocha 12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 22:23   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: zakończenie szkoły bez egzaminu państwowego?

Dla mnie to abstrakcja. Chodzić 2 lata i nie podejść do końcowego egzaminu. Dla mnie to nie pojęte.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 21:25   #4
smerfna11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 175
Dot.: zakończenie szkoły bez egzaminu państwowego?

Nigdy nie zrozumiem takich ludzi. Dotrzeć do ostatniego semestru i nawet nie spróbować podejść do egzaminu.. to po co to wszystko?
Co ciekawe, z tego co zauważyłam to strasznie dużo ludzi rezygnuje całkiem z kierunku na.. ostatnim semestrze. Nie wiem o co w tym chodzi. To jak tracić czas i nic z tego nie mieć.
Sam dyplom ukończenia szkoły policealnej jest raczej mało warty.. nie spotkałam się z osobą, która by nie zdała w policealnej, więc...
Za to zdanie egzaminu PAŃSTWOWEGO już jest jakimś potwierdzeniem umiejętności.. osobnym tematem może być to czy tytuł technika ogólnie coś daje.. ale na pewno lepiej go mieć niż nie mieć.. na pewno na taką osobę patrzy się przychylniej.
Swoją drogą znam osobę, która skończyła kierunek technik usług kosmetycznych, ale nie zdała egzaminów.. nigdzie jej nie chcą przyjąć, dyplom by na pewno otworzył jakieś drogi..

Edytowane przez smerfna11
Czas edycji: 2015-06-17 o 21:27
smerfna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 08:43   #5
gocha 12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 61
Dot.: zakończenie szkoły bez egzaminu państwowego?

Cytat:
Napisane przez smerfna11 Pokaż wiadomość
Nigdy nie zrozumiem takich ludzi. Dotrzeć do ostatniego semestru i nawet nie spróbować podejść do egzaminu.. to po co to wszystko?
Co ciekawe, z tego co zauważyłam to strasznie dużo ludzi rezygnuje całkiem z kierunku na.. ostatnim semestrze. Nie wiem o co w tym chodzi. To jak tracić czas i nic z tego nie mieć.
Sam dyplom ukończenia szkoły policealnej jest raczej mało warty.. nie spotkałam się z osobą, która by nie zdała w policealnej, więc...
Za to zdanie egzaminu PAŃSTWOWEGO już jest jakimś potwierdzeniem umiejętności.. osobnym tematem może być to czy tytuł technika ogólnie coś daje.. ale na pewno lepiej go mieć niż nie mieć.. na pewno na taką osobę patrzy się przychylniej.
Swoją drogą znam osobę, która skończyła kierunek technik usług kosmetycznych, ale nie zdała egzaminów.. nigdzie jej nie chcą przyjąć, dyplom by na pewno otworzył jakieś drogi..
na początku piszesz , że nie znasz osoby , która by nie zdała w policealnej a potem , że znasz osobę co nie zdała egzaminu z technika usług kosmetycznych. Gdzie tu logika?
gocha 12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 09:43   #6
smerfna11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 175
Dot.: zakończenie szkoły bez egzaminu państwowego?

Cytat:
Napisane przez gocha 12 Pokaż wiadomość
na początku piszesz , że nie znasz osoby , która by nie zdała w policealnej a potem , że znasz osobę co nie zdała egzaminu z technika usług kosmetycznych. Gdzie tu logika?
A może czytaj uważniej? Trzeba się raczej nieźle postarać (no chyba, że ktoś nie ma frekwencji), by nie pozwolili ukończyć szkoły policealnej. Nie znam nikogo kto by nie zdał, o ile przychodził na zajęcia, oddał prace kontrolne i podszedł do wewnętrznych egzaminów z przedmiotów. Już nie mówiąc o tym, że często nauczyciele pozwalają ściągać.. właśnie dlatego uważam, że samo świadectwo szkolne raczej jest mało warte, bez egzaminu na technika.
Egzamin państwowy to jednak coś innego. Tu jest już jakieś potwierdzenie. W niektórych zawodach daje uprawnienia.

Podejrzewam, że trochę ostrzej może być w medycznych zawodach, ale tam bez tytułu technika nie ma się uprawnień do nich, więc nie ma o czym mówić..

A propos logiki- jaka logika jest w tym, że poświęca się co drugi weekend przez 2 lata i nie chce się nic z tego mieć?

Uczniów techników to jeszcze potrafię zrozumieć - okey, pomylili się przy wyborze kierunku, nie spodobało im się to przez 4 lata, ale samo świadectwo technikum jednak daje im średnie. A tu mówimy o dorosłych ludziach, którzy z własnej woli poświęcili swój czas na dodatkową szkołę i nawet nie chcą spróbować podejść do egzaminu..

Edytowane przez smerfna11
Czas edycji: 2015-06-18 o 14:22
smerfna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 15:42   #7
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: zakończenie szkoły bez egzaminu państwowego?

ja teraz nie podchodzę, ale nie spaliłam mostów, że tak powiem bo jestem po 3 semestrze, teraz była jedna kwalifikacja, ale po 4 mogę zdawać obie naraz. tylko jak na razie jestem przerażona tymi komisjami, procedurami i tym, że trzeba mieć 75 % dobrze praktycznego...maturę zdałam, studia skończyłam, ale takich procedur jeszcze nie miałam. może jeszcze dojrzeję do tego, albo i nie.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-19, 22:14   #8
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: zakończenie szkoły bez egzaminu państwowego?

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
ja teraz nie podchodzę, ale nie spaliłam mostów, że tak powiem bo jestem po 3 semestrze, teraz była jedna kwalifikacja, ale po 4 mogę zdawać obie naraz. tylko jak na razie jestem przerażona tymi komisjami, procedurami i tym, że trzeba mieć 75 % dobrze praktycznego...maturę zdałam, studia skończyłam, ale takich procedur jeszcze nie miałam. może jeszcze dojrzeję do tego, albo i nie.
to nie takie straszne jest
mysle ze lzej jest zdac najpierw jedną kwalifikacje, niz dwie od razu.


dla mnie też jest bezsensem kończenie policealnej bez podejścia do panstwowego.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-19 23:14:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.