Czy seks zmienia facetów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-26, 20:37   #1
szachmat23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 162

Czy seks zmienia facetów?


Dziwnie brzmi pytanie.A co mam na mysli.
Czy zwiazek moze sie rozpaść przez brak seksu?
Czy facet mało przywiazany ( dziewczyna zwleka kilka miesiecy zanim pojdzie do lozka) moze sie mocniej zaangazowac gdy dojdzie do zbliżenia? Czy seks jest zawsze tylko seksem?I nie ma wiekszego wplywu czy facet sie zakocha czy nie?
Jakie macie doswiadczenia w tej kwestii?
szachmat23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 20:45   #2
msxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 119
Dot.: Czy seks zmienia facetów?

Wydaje mi się, że seks bardzo zbliża ludzi. Wtedy jest się z drugiem człowiekiem najbliżej fizycznie jak tylko się da. Sprawia mu się przyjemność, jednocześnie sobie.. To jest bardzo intymne przeżycie dwojga ludzi, którzy potem czuję się swobodniej w swoim towarzystwie. Są sobie bliżsi, przestają udawać kogoś innego, są sobą w towarzystwie drugiej osoby, potrafią jej więcej powiedzieć, otworzyć się.
msxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 20:50   #3
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy seks zmienia facetów?

Związek może się rozpaść przez brak seksu, ale jeśli facet nie jest zaangażowany, to wiara że się zakocha w pochwie, jest moim zdaniem bardzo naiwna.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 21:43   #4
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Czy seks zmienia facetów?

Jesli masz na mysli staly zwiazek,dwojga doroslych ludzi,to tak, zwiazek bez seksu raczej sie rozpadnie. Jest to jednak wazny element.
Ale seks,sam w sobie,nie sprawi,ze nagle wszystko bedzie grac,partner sie zakocha bardziej i tralala...
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 22:25   #5
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Czy seks zmienia facetów?

moim zdaniem nie ma reguły. Związek bez seksu może przetrwać jakiś czas, facet może się zakochać w kobiecie, z którą tylko sypiał. Każdy scenariusz jest możliwy. Natomiast, zgadzam się, zakładanie, że facet zakocha się w pochwie, że łóżkiem się go do siebie przyciągnie, że uleganie, jak facet mówi: "ale jak to bez seksu na razie?" - to głupota
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 22:34   #6
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Czy seks zmienia facetów?

Co to za generalizowanie.
Związki się rozpadają z braku seksu jako przyczyny bezpośredniej, ale i pośredniej - nie oszukujmy się, seks to ważny element. Prędzej przetrwa związek w którym jest świetny seks, mimo sporów partnerów, niż związki gdzie się ludzie świetnie dogadują, lecz za wyjątkiem strefy erotycznej, która powoduje m.in frustrację przenoszącą się na inne aspekty wspólnego życia. Moim zdaniem
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 22:38   #7
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Czy seks zmienia facetów?

Jeśli facet ma okreslone potrzeby seksualne, to brak seksu może rozwalić związek. Jak tak sobie myślę że gdyby facet mi odmawiał seksu to narastałaby we mnie frustracja i napięcie. Jednak sam brak seksu nie jest usprawiedliwieniem braku zaangażowania w związek. Albo facetowi zależy, albo nie.

Z drugiej strony seks nie sprawi, że facet się zakocha. Faceci są tak skonstruowani, że sam seks to za mało do zaangażowania się. Oczywiście reguły nie ma, ale żaden facet się nie zakocha po seksie. Szczerze mówiąc sama nic nie poczuję po jednej nocy. Jeśli facet nie jest jest zainteresowany związkiem, to nie istnieje siła, która go zmusi do uczucia. Nie da się człowieka przekonać do zakochania się.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-27, 06:54   #8
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Czy seks zmienia facetów?

Cytat:
Napisane przez szachmat23 Pokaż wiadomość
Dziwnie brzmi pytanie.A co mam na mysli.
Czy zwiazek moze sie rozpaść przez brak seksu?
Czy facet mało przywiazany ( dziewczyna zwleka kilka miesiecy zanim pojdzie do lozka) moze sie mocniej zaangazowac gdy dojdzie do zbliżenia? Czy seks jest zawsze tylko seksem?I nie ma wiekszego wplywu czy facet sie zakocha czy nie?
Jakie macie doswiadczenia w tej kwestii?
Związek się może rozpaść przez brak seksu, ale też to dziewczyna może mieć dużo większe potrzeby niż facet.
Zwlekanie dla samego zwlekania, żeby facet się przywiązał jest bez sensu. Nie da się przywiązać faceta do siebie seksem. Jeśli związek się od tego zacznie, a facet się zakocha, to nie seks to sprawił.
I nie, seks nie ma wpływu na to czy facet się zakocha.

Poza tym, pytania są tendencyjne I sformułowane tak, jakby zawsze faceci mieli większe potrzeby i bardziej do seksu dążyli, a to przecież nie jest prawda
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 10:47   #9
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czy seks zmienia facetów?

Cytat:
Napisane przez szachmat23 Pokaż wiadomość
Dziwnie brzmi pytanie.A co mam na mysli.
Czy zwiazek moze sie rozpaść przez brak seksu?
Czy facet mało przywiazany ( dziewczyna zwleka kilka miesiecy zanim pojdzie do lozka) moze sie mocniej zaangazowac gdy dojdzie do zbliżenia? Czy seks jest zawsze tylko seksem?I nie ma wiekszego wplywu czy facet sie zakocha czy nie?
Jakie macie doswiadczenia w tej kwestii?
Nie odpowiem, bo nie mam takich problemów. Nigdy nie czekam z seksem, zwykle mam tak samo wysokie libido jak facet, czasem wyższe, więc nie wiem, jak to jest żyć bez seksu. To bardzo ważna część związku, tak samo jak szacunek i zaufanie. Nigdy nie udaję niedostępne.
Tak, związek może się rozpaść przez brak seksu. Najczęściej tak właśnie jest. I nie ma co narzekać, najważniejsze to się dobrać pod tym względem. No chyba że jesteś jeszcze nastolatką. Ale i tak szkoda by mi było faceta.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 10:55   #10
elamem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 571
Dot.: Czy seks zmienia facetów?

Jeśli facet nie jest przywiązany to seks cudu nie sprawi, a uprawianie go TYLKO w tym celu odbije się na psychice dziewczyny jeśli i tak wszystko runie. Takie moje zdanie. Obie strony muszą chcieć seksu przede wszystkim jako wyrazu ich miłości i/lub porządania, bo seks to nie towar, a przynajmniej nie powinien nim być.
elamem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 13:22   #11
Nevena
Raczkowanie
 
Avatar Nevena
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 178
Dot.: Czy seks zmienia facetów?

Wydaje mi się, że różnie to bywa, ale generalnie podpisałabym się pod tym, co napisała pannaatopowa.
__________________
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Chciałabyś usłyszeć, że miłość najważniejsza, ale ode mnie nie usłyszysz. Miłość nie jest najważniejsza. Ważniejsze jest szczęście. Jeśli miłość nie daje szczęścia, to kij z nią.
bloguję nevena.pl
Nevena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-27, 13:40   #12
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: Czy seks zmienia facetów?

Związek może się rozsypać przez kwestię seksu w różnych konfiguracjach- przez jego brak, przez jego nadmiar (w sensie więcej seksu niż rozmów co prowadzi do tego, że ludzie się nie poznają), przez odmienne temperamenty, przez różnego rodzaju blokady, zahamowania lub ich brak...Moim zdaniem seks zmienia sporo w relacji. Ludzie stają się sobie tak bliscy jak tylko mogą.
Seks może być ,,tylko seksem" kiedy partnerzy mają do tego takie właśnie podejście, jest to ustalone, potrafią zachować dystans uczuciowy. To żadna reguła. Jeśli chodzi o czekanie na seks- dziwi mnie czasami, gdy kobiety naiwnie sądzą, że ich partner będzie czekał latami na to kiedy ta zdecyduje się wreszcie na zbliżenie. Jasne, trzeba być gotowym i zrobić to kiedy się odpowiednio dojrzeje, ale nie można wymagać od mężczyzny żeby czekał niewiadomo ile i nie można też mieć pretensji kiedy za taki układ podziękuje i odejdzie. Generalnie czekanie na seks przez mężczyznę działa na niego frustrująco niż zachęcająco. Zaznaczam, że chodzi mi o sytuację, kiedy on wyraźnie sygnalizuje, że chce seksu, a kobieta odkłada to z różnych powodów...nie chodzi mi o etap ,,docierania" się w związku i obopólnego czekania na zbliżenie- to akurat może podziałać na plus.

Edytowane przez 93Strawberry
Czas edycji: 2015-03-27 o 13:44
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:40:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.