Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-11, 14:31   #4561
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Olka mowilam, ze moj symaptyczniejszy jest niz inne. Prawde mowiac, zalezy jak siadzie i trzyma glowe. Jak siadzie prosto i patrzy sie na ciebie z lekko pochylona glowa do przodu od razu widac, ze rottweiler. Ja zawsze mialam w glowie jeden obraz jak one wygaladaja. Ale widzialam juz tyle roznych, ze czasami az ciezko naprawde powiedziec ze to ta rasa. Jest tyle odmian, ze masakra.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 20:32   #4562
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

szybko!!!
Come dine with me !!!
polka gotuje
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 21:03   #4563
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Ogladalam . No to pokozala .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 21:07   #4564
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

nie spoilerowac bo ja na plusie ogladam

ale ma niezlego ... yyy ... pudlo rezonansowe ma
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska

Edytowane przez wiolqn
Czas edycji: 2011-11-11 o 21:11
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 21:24   #4565
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
No i potrzebuja duzo ruchu. My na szczescie mamy niby las za domem (bramka z ogrodka prosto do lasu) gdzie codziennie rano i wieczorem TZ go zabiera zeby sie wybiegal. W weekendy ja go dodatkowo zabieram w ciagu dnia ze dwa razy.Duzo czasu spedza tez w ogrodku.
Zalaczam zdjecie, zebys mogla zobaczyc jak wyglada moje cudo.
Jakie piekne zdjecia i sliczny psiaczek Zaloze sie, ze Adas probowalby mu zajrzec do pyszczka... Czy Wy z nim musicie biegac czy same spacery wystarcza? Widze, ze ma jakas zabawke, a pilki aportuje?

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
vedmo - ja tez marze o piesku, i to nie dziecie mnie trzyma przed tym tylko swiadomosc ze wroce do pracy i znowu po calych dniach nas nie bedzie. Nie chcialabym zostawiac psinki samej na tyle czasu, tak to juz dawno bym brala pierwsze lepsze kundlisko ze schroniska (wielbiciel kundli jestem)
Ja tez lubie kundle, niektore sa takie piekne! Faktycznie, jak sie pracuje to troche ciezko z psem, ale ja mam godzinna przerwe na lunch, ktora spedzam w domu. Gdybym miala psa to bym z nim wtedy spacerowala.

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
sylwunia ty taka dtobniutka jestes czy twoj pies jest taki wielki?
Sylwia jest taka mala i chuda i wszystko je i apetyt jej dopisuje! Uwazam, ze to bardzo niesprawiedliwe, ze niektorzy maja taka wspaniala przemiane materii

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Wiola w sumie to i to i to. Colin wazy ponad 60 kilo. Jakies 15 wiecej niz ja
OMG

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
Spacery swoja droga, ale pies musi miec jakas przestrzen, taki wybieg dla siebie.
Tez tak sadze.

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
szybko!!!
Come dine with me !!!
polka gotuje
I co ugotowala???
Ja jakas nieprzytomna dzisiaj jestem i wszystko mnie omija
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 13:31   #4566
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Vedma Dzieki Spacerujemy, albo rzucamy bu patyki, za ktorymi uwielbiam biegac i im wiekszy tym lepszy. Nieraz mu rzuce jakis a on przytarga zupelnie inny taki, ze ledwo niesc moze. Ogolnie jak go spuszczamy ze smyczy w lesie to sam tez biega.Pilki aportuje, najchetnej w domu,ewentualnie w ogrodku na trawie, bo jak jest mokro na dworze i sie pobrudzi to do pyska nie wezmie. Zabawek ma duzo. Uwielbia piszczace. No i wszelkiego rodzaju kosci, ktore sie walaja po domu i czasami wyglada to tak jakby jakas krowe zjadl tyle tego jest. Musi miec duzo roznych rzeczy do zabawy, bo sie szybko nudzi. Mamy mnostwo pilek dzieci sasiadow, bo czesto zdarza sie im wrzucic do naszego ogrodka, a jak Colin jest na dworze to zaraz lapie w zeby i dziurawi. Dziurawych nie chca wiec je zatrzymujemy
A co do przemiany materii, to wykorzystuje poki moge, bo zarowno moja mama i babcia tez szczuple byla jak byly w moim wieku, moja mama po dwojce dzieci miala taka figure jak ja teraz, a apotem sie skonczylo i brzuch zaczyna rosnac. I tu wlasnie lezec bedzie problem, bo teraz nie potrafie sobie odmawiac, wiec obawiam sie co to bedzie jak nadejdzie moj czas
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 19:06   #4567
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Anka, gratuluje!! Super wiesci! Poradziesz sobie z tymi budowlancami? Czekam na recenzje po imprezie

Co do psiakow, to lubie je... ale nie powinnam miec. W malych dawkach sa kochane, ale te natarczywe mnie mecza Kolezanka ma mieszanke jakiegos doga i mastifa, mlodziak jeszcze, chce sie bawic, zawsze wychodze od nich osliniona, srednio mi sie to podoba
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 21:38   #4568
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

helo!
a co tu taka cisza? nie komentujecie X factora?
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 10:37   #4569
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
szybko!!!
Come dine with me !!!
polka gotuje


AAAAAAAAAAAAAAAA! ZNAM JĄ!!!!! tzn. nie bliska znajoma, ale wiem kto to i gdzie i kim

no to idę oglądać na 4od
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 13:57   #4570
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Sylwia ja bym chciala, zeby moja przemiana materii troche zwolnila, bo niedlugo znikne

Szperrr dzieki na impreze nie dotarlam, cos mnie zatrzymalo na innej


Tadaam stalo sie - zlozylam wypowiedzenie
Babke najpierw zatkalo i powiedziala tylko oh...ok...yyy...kiedy chcesz odejsc?
Potem zaczela wzbudzac we mnie poczucie winy, ze daje im za malo czasu, ze gdyby to ona powiedziala mi, ze za dwa tygodnie bede bez pracy to pewnie by mi sie to nie spodobalo (przeciez dokladnie to zrobila z kims innym!! - niestey nie moge uzyc tego jako argument), ze to kladzie presje na caly zespol, nie na nia, ale na ludzi ktorzy tu pracuja

Jak dwoje ludzi odeszlo w ciagu dwoch tyg i wcisneli mi ich obowiazki to nie czulam zadnej presji !!!!

Nigdy nie podpisalam zadnej umowy z okreslonym okresem wypowiedzenia. Prawo wymaga ode mnie tygodnia. Ja daje im dwa i pol. Robie im przysluge chyba Wiem na 100% ze jakby oni chcieli sie mnie pozbyc, nie daliby mi miesiaca

W kazdym razie powiedziala, ze porozmawia z bratem, bo oni oczekuja ode mnie miesiaca wypowiedzenia
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 14:15   #4571
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
AAAAAAAAAAAAAAAA! ZNAM JĄ!!!!! tzn. nie bliska znajoma, ale wiem kto to i gdzie i kim

no to idę oglądać na 4od
To gdzie i kim?
Ja na poczatku myslalam ze rosjanka, bo troszku nietypowy akcent dla mnie miala.




Anka trzymaj sie sami nie szanuja pracownikow, a wymagaja specjalnego traktowania.

Ja zamiast x-factora ogladalam epoke lodowcowa 3 - usmialam sie ze hej .

A wczesniej bylam w Exeter na urodzinach pewnej 4-latki, ktora od koniec imprezy stwierdzila ze mi sie oswiadczy bo mam fajny kwiatek przy swetrze .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 15:11   #4572
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

anka masakra, nie cierpie takich ludzi
dobrze ze uciekasz z tego miejsca
__________________

beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 15:34   #4573
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Ogladalam . No to pokozala .
co nie?

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
AAAAAAAAAAAAAAAA! ZNAM JĄ!!!!! tzn. nie bliska znajoma, ale wiem kto to i gdzie i kim

no to idę oglądać na 4od
no to mów co wiesz

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
Sylwia ja bym chciala, zeby moja przemiana materii troche zwolnila, bo niedlugo znikne

Szperrr dzieki na impreze nie dotarlam, cos mnie zatrzymalo na innej


Tadaam stalo sie - zlozylam wypowiedzenie
Babke najpierw zatkalo i powiedziala tylko oh...ok...yyy...kiedy chcesz odejsc?
Potem zaczela wzbudzac we mnie poczucie winy, ze daje im za malo czasu, ze gdyby to ona powiedziala mi, ze za dwa tygodnie bede bez pracy to pewnie by mi sie to nie spodobalo (przeciez dokladnie to zrobila z kims innym!! - niestey nie moge uzyc tego jako argument), ze to kladzie presje na caly zespol, nie na nia, ale na ludzi ktorzy tu pracuja

Jak dwoje ludzi odeszlo w ciagu dwoch tyg i wcisneli mi ich obowiazki to nie czulam zadnej presji !!!!

Nigdy nie podpisalam zadnej umowy z okreslonym okresem wypowiedzenia. Prawo wymaga ode mnie tygodnia. Ja daje im dwa i pol. Robie im przysluge chyba Wiem na 100% ze jakby oni chcieli sie mnie pozbyc, nie daliby mi miesiaca

W kazdym razie powiedziala, ze porozmawia z bratem, bo oni oczekuja ode mnie miesiaca wypowiedzenia
gratuluję złożenia wypowiedzenia

i nie daj się, złóż wypowiedzenie na tyle ile prawo Cię zobowiązuje i nie daj sobie wejść na głowę
mój były, były pracodawca też tak zagrywał więc wiem jak to może być nieprzyjemne

----------------------------------------------------------------------------
a ja tęsknię za Polską nie wiem co mnie dzisiaj naszło... może to przez to, że cały dzień Zetki słucham a tam grają tą samą muzykę co grali jak miałam 16 lat
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 17:09   #4574
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

ANia nie daj sobie w kaszę dmuchać! Juz nic od niej nie potrzebujesz, referencji także więc niech spada... Tydzień powinnaś im dać wypowiedzenia, a drugi tydzień zostać w domu na odpoczynek lub naukę

Lori mi sie jej akcent podobał, taki zangielszczony

szien miałaś spotkanie ze speach therapist?

*****

wczoraj nieoficjalnie zagotowało się lekko we mnie... Jak to jest że człowiek ciężko pracuje, dorabia się każdego garnka czy szklanki a niektórzy przyjeżdżają, popracują miesiąc czasu, dostaną benefity z racji tego że pracują tylko 18 h w tygodni, żyją wolną ręką że hej, dostaną za darmo zmywarkę, łóżka czy lodówkę z jakiejś organizacji no bo przecież oni niby tacy biedni..... Nie mówiąc o domie który dostali 3 tyg po zaaplikowaniu, ogromny w super okolicy....wrrrr A na koniec jeszcze powiedza że jak to my obydwoje pracujemy a mamy juz 4 rok to samo auto a oni zdarzyli 2 zmienić

Wiem że płacą za to cenę niepewnej sytuacji finansowej ale ci pracujący podobnie czasem mają....
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2011-11-14 o 17:19
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 20:22   #4575
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
bylam w Exeter na urodzinach pewnej 4-latki, ktora od koniec imprezy stwierdzila ze mi sie oswiadczy bo mam fajny kwiatek przy swetrze .
Dzieciaki w tym wieku sa nie do pokonania

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
W kazdym razie powiedziala, ze porozmawia z bratem, bo oni oczekuja ode mnie miesiaca wypowiedzenia
Anka, nie daj sie, pomysl sobie o tych wszystkich ludziach, ktorych oni pozbyli sie w nieladny sposob. Nic im sie od Ciebie nie nalezy i nic Ci nie moga zrobic. Jak beda marudzic, to idz na zwolnienie lekarskie z powodu stresu i tyle

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
szien miałaś spotkanie ze speach therapist?
No wlasnie?
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 21:13   #4576
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Dzieciaki w tym wieku sa nie do pokonania



Anka, nie daj sie, pomysl sobie o tych wszystkich ludziach, ktorych oni pozbyli sie w nieladny sposob. Nic im sie od Ciebie nie nalezy i nic Ci nie moga zrobic. Jak beda marudzic, to idz na zwolnienie lekarskie z powodu stresu i tyle



No wlasnie?
A miałam
Nic mi takiego mądrego nie powiedziała bo ja nie mam problemu w wymową ale poćwiczyłyśmy czytanie trudnych wierszy takie gdzie wyraz się kończy na T a drugi zaczyna na D. Ja jedyny jaki mam problem to taki, że bardzo szybko mówię i czasami ludzie za mną nie nadążają.
Dała mi taki 15 minutowy wykład jak dbać o głos, jak nawilżać struny głosowe, czego nie robić z głosem, itd.
Powiedzała, że mam bardzo ładny akcent, zrozumiały i czysty więc nie powinnam się martwić, że mnie ludzi nie rozumieją kiedy mówię do nich przez telefon. Potem ćwiczyłyśmy to co mam mówić jak odbieram telefon (klinika zmieniła nazwę kilka miesięcy temu i jak odbieram telefon to muszę powiedzieć nową nazwę kliniki i przypomnieć też starą) co brzmi trochę jak "król Karol kupił królowej Karolinie..."
Mówiła, że muszę nauczyć się ciąć zdania na części i oddychać co 3 wyrazy, a nie gadać aż mi tlenu w płucach zabraknie
No i było by tyle
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 07:36   #4577
Marlenakocur
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Korea
Wiadomości: 95
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

ja też się melduję z daleka do z Korei jest ktoś z tych okolic Azji?
Marlenakocur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 07:42   #4578
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez Marlenakocur Pokaż wiadomość
ja też się melduję z daleka do z Korei jest ktoś z tych okolic Azji?
Hej, chyba nie ten watek, bo my tu wszystkie z UK
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 07:48   #4579
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
a ja tęsknię za Polską nie wiem co mnie dzisiaj naszło... może to przez to, że cały dzień Zetki słucham a tam grają tą samą muzykę co grali jak miałam 16 lat
to przelacz na Trojke
a tak serio to mysle ze to pora roku ....zblizajace sie swieta itd. Tez mnie dopadlo

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
wczoraj nieoficjalnie zagotowało się lekko we mnie... Jak to jest że człowiek ciężko pracuje, dorabia się każdego garnka czy szklanki a niektórzy przyjeżdżają, popracują miesiąc czasu, dostaną benefity z racji tego że pracują tylko 18 h w tygodni, żyją wolną ręką że hej, dostaną za darmo zmywarkę, łóżka czy lodówkę z jakiejś organizacji no bo przecież oni niby tacy biedni..... Nie mówiąc o domie który dostali 3 tyg po zaaplikowaniu, ogromny w super okolicy....wrrrr A na koniec jeszcze powiedza że jak to my obydwoje pracujemy a mamy juz 4 rok to samo auto a oni zdarzyli 2 zmienić

Wiem że płacą za to cenę niepewnej sytuacji finansowej ale ci pracujący podobnie czasem mają....
noz sie otwiera
Ja niestety ostatnio w pracy mam do czynienia z beneficiarzami.
I musze byc dla nich mila .
Jestem, ale mysli to mam rozne.
__________________

beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 08:37   #4580
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
To gdzie i kim?
miało być gdzie i z kim

obejrzałam, dziwne to jedzenie zrobiła. i nie wiedziała co to ciabatta i biedna zajęła 4 miejsce i się rozpłakała


olka, szlag człowieka trafia jak coś takiego słyszy
u nas to samo, ja muszę na full time do pracy wrócić, żeby było jako tako, a znamy taką parę, gdzie on pracuje kilka godzin, ona wcale, dwoje dzieci, masa benefitów i życie jak na wczasach. poważnie, bardziej opłaca się kombinować i liczyć na socjal niż uczciwie pracować


cześć koleżanko z Korei
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 08:53   #4581
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
ANia nie daj sobie w kaszę dmuchać! Juz nic od niej nie potrzebujesz, referencji także więc niech spada... Tydzień powinnaś im dać wypowiedzenia, a drugi tydzień zostać w domu na odpoczynek lub naukę

Lori mi sie jej akcent podobał, taki zangielszczony

szien miałaś spotkanie ze speach therapist?

*****

wczoraj nieoficjalnie zagotowało się lekko we mnie... Jak to jest że człowiek ciężko pracuje, dorabia się każdego garnka czy szklanki a niektórzy przyjeżdżają, popracują miesiąc czasu, dostaną benefity z racji tego że pracują tylko 18 h w tygodni, żyją wolną ręką że hej, dostaną za darmo zmywarkę, łóżka czy lodówkę z jakiejś organizacji no bo przecież oni niby tacy biedni..... Nie mówiąc o domie który dostali 3 tyg po zaaplikowaniu, ogromny w super okolicy....wrrrr A na koniec jeszcze powiedza że jak to my obydwoje pracujemy a mamy juz 4 rok to samo auto a oni zdarzyli 2 zmienić

Wiem że płacą za to cenę niepewnej sytuacji finansowej ale ci pracujący podobnie czasem mają....

Ola doskonale rozumiem to zagotowanie. Mam takich znajomych benefity, benefity a wakacje zagraniczne, samochody muszą być.

Ja już się za bardzo nie pieklę. Ograniczam kontakty z takimi ludźmi w zyciu prywatnym.



anka
Pięknie to rozegrałaś.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 12:14   #4582
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
i nie wiedziała co to ciabatta
ani co halumi, i fennel i sweet potatoes.
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 12:31   #4583
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez wiolqn Pokaż wiadomość
ani co halumi, i fennel i sweet potatoes.
halumi to akurat sama niedawno odkryłam

anka - nie daj się! nie ma co sobie stresów robić niepotrzebnie moim zdaniem i tak poszłaś im na rękę

olka - witaj w klubie też mam znajomą, co to na wszystko ma jakieś zasiłki, jego pensji nie wykazują całej, ona wcale nie pracuje... a jak ostatnio zaczęła się rozglądać i słać cv to tylko o posady z wyższej półki i jakoś nie przeszkadza jej, że nie ma kwalifikacji

***
a ja znów się dałam namówić siostrze zaczęłam jej dziergać nowy snood. o taki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg snood.jpg (41,9 KB, 18 załadowań)
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 12:43   #4584
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Ola potrafisz takie cos zrobic ? wow! respect
piekny snood

to Kasia Tusk prawda?
__________________

beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:10   #4585
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

tak, to jest zdjęcie z blogu Kasi Tusk

ten snood to akurat jest prosty, tylko trzeba wydziergać jakieś 7 metrów () rulonika i później to zapleść, a ja mam dopiero 25 cm
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 13:17   #4586
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez little_ola Pokaż wiadomość
halumi to akurat sama niedawno odkryłam

anka - nie daj się! nie ma co sobie stresów robić niepotrzebnie moim zdaniem i tak poszłaś im na rękę

olka - witaj w klubie też mam znajomą, co to na wszystko ma jakieś zasiłki, jego pensji nie wykazują całej, ona wcale nie pracuje... a jak ostatnio zaczęła się rozglądać i słać cv to tylko o posady z wyższej półki i jakoś nie przeszkadza jej, że nie ma kwalifikacji

***
a ja znów się dałam namówić siostrze zaczęłam jej dziergać nowy snood. o taki:
ooooo ja chcę taki
mogę złożyć zamówienie? ile bierzesz?


Co do benefitów to się zgadzam, zawsze będzie ktoś kto wyzyskuje system. Ja nigdy na benefitach nie byłam, nawet jak byłam na bezrobociu to nie pobierałam job seekers allowance bo mi najzwyczajniej głupio było, że jestem zdrowa fizycznie i nie mogę znaleźć pracy. Wolałam żyć z moich oszczędności niżeli z zapomogi. Tż też nie nawidził być na income support ale w jego przypadku to był mus, dlatego poszedł na studia by mieć jakieś wyjscie z tej sytuacji.
Rozumiem, że w życiu różnie bywa i czasami noga się pośliznie i trzeba korzystać z zewnętrzenj pomocy by stanąć na nogi ale nigdy nie zrozumiem zdrowych fizycznie ludzi, którzy mogą pracować na cały etat a wybierają na pół etatu bo im się opłaca żyć z benefitów. Gdzie tu jakiś honor i duma?


A ta typiara z Come dine with me to mnie w krzesło wbiła. Głupio mi było ją oglądać a najbardziej to, że żłopała wódę jak wodę
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 15:23   #4587
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
A ta typiara z Come dine with me to mnie w krzesło wbiła. Głupio mi było ją oglądać a najbardziej to, że żłopała wódę jak wodę
Ooojjj, to musial byc jakis wyjatkowo interesujacy odcinek, bardzo zaluje, ze nie obejrzalam...

Ogladam za to z zainteresowaniem Professional Masterchef. A w lodowce pustki
Trzeba sie wybrac na zakupy spozywcze, ale kolezanka namawia mnie, zebym zamowila sobie wszystko online. Jakos nie mam przekonania. Chociaz kusi mnie kupon na 15f (Tesco online przy 1 zamowieniu).
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 16:05   #4588
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

oj! ze snoodem to ja jestem pierwsza w kolejce! czekam na ten z zeszlego roku.... od roku!!!!
i tez place! i nic!
Lolcia zaczne ci pikiety pod oknem urzadzac

Halo Korea! Tutaj UK, ale wpadaj na kawe


Nie mam szacunku do tych co wykorzystuja socjal (bo nie powiem ze do tych co pobieraja benefity, bo jest mnostwo takich co potrzebuja i biora bo im potrzebna pomoc) i zazwyczaj unikam kolezenstwa z takowymi. Po prostu nie zgadza sie to z moimi przekonaniami
Ja jestem wdzieczna za mozliwosci i otwarte drzwi w tym kraju, z reszta bede sobie radzic sama senk ju
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 16:07   #4589
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Trzeba sie wybrac na zakupy spozywcze, ale kolezanka namawia mnie, zebym zamowila sobie wszystko online. Jakos nie mam przekonania. Chociaz kusi mnie kupon na 15f (Tesco online przy 1 zamowieniu).
Bardzo polecam zakupy on-line
Ja akurat korzystam z Sainsbury's. Mogę wyliczyć wiele zalet: dowóz do domu i wniesienie toreb do kuchni (szczególnie ważne przy braku własnego samochodu), oszczędność czasu, nie ma impulsywnych zakupów np. almond croissants na promocji (łatwiej dbać o figurę), poza tym komputer zapamięta Twoje ulubione produkty i każde kolejne zakupy są łatwiejsze
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 16:23   #4590
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Kawarnia - rozmowy (nie)kontrolowane

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Ooojjj, to musial byc jakis wyjatkowo interesujacy odcinek, bardzo zaluje, ze nie obejrzalam...

Ogladam za to z zainteresowaniem Professional Masterchef. A w lodowce pustki
Trzeba sie wybrac na zakupy spozywcze, ale kolezanka namawia mnie, zebym zamowila sobie wszystko online. Jakos nie mam przekonania. Chociaz kusi mnie kupon na 15f (Tesco online przy 1 zamowieniu).
Sprobuj ! tym bardziej ze masz kupon.
W ocado tez jest -15funtow za pierwsze zakupy.

Cytat:
Napisane przez little_ola Pokaż wiadomość
Bardzo polecam zakupy on-line
Ja akurat korzystam z Sainsbury's. Mogę wyliczyć wiele zalet: dowóz do domu i wniesienie toreb do kuchni (szczególnie ważne przy braku własnego samochodu), oszczędność czasu, nie ma impulsywnych zakupów np. almond croissants na promocji (łatwiej dbać o figurę), poza tym komputer zapamięta Twoje ulubione produkty i każde kolejne zakupy są łatwiejsze
Dokladnie. Te zgrzewki wody mineralnej, ciezkie mrozonki, warzywa, papier toaletowy, wino na promocji...
ale przede wszystkim jak dla mnie zaoszczedzone prawie 2 godziny !
__________________

beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.