Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawie - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-22, 21:49   #181
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Kofi czemu ciezki tydzien sie szykuje?

Nie wiem dokladnie kiedy przeprowadzka, choc to juz kwestia dni. Mamy kontrakt gotowy do podpisania i kazali depozyt przeslac. Dluuuugo to trwa .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 22:00   #182
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Kofi czemu ciezki tydzien sie szykuje?
oj praca praca praca
Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Nie wiem dokladnie kiedy przeprowadzka, choc to juz kwestia dni. Mamy kontrakt gotowy do podpisania i kazali depozyt przeslac. Dluuuugo to trwa .
no to super powodzenia z cala reszta
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 08:17   #183
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
relacje rodzinne nie są wystarczającym powodem do regularnych kontaktów ....
olka to prawda, nic na siłę, czasem lepiej spędzać czas z przyjaciółmi niż z rodziną, wszystko zależy jacy są ludzie i czy się dogadujecie. jeśli się nie ma żadnej wspólnej płaszczyzny, a spędza czas z obowiązku to troszkę to traci sens.

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Nie wiem dokladnie kiedy przeprowadzka, choc to juz kwestia dni. Mamy kontrakt gotowy do podpisania i kazali depozyt przeslac. Dluuuugo to trwa .
My też mamy kontrakt i kasę chcą, ale u mnie to chyba więcej niż kilka dni będzie, bo jeszcze czekają na jakieś papiery od sprzedającego - wiedziałam że to długo trwa, ale w życiu nie sądziłam że aż tyle
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 08:46   #184
wiolqn
Zakorzenienie
 
Avatar wiolqn
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 185
GG do wiolqn
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

U mnie od zawsze rodzina trzylala sie razem ( ta od strony mamy) wiec wiem ze pod tym wzgledem bedzie dobrze

Lorcia udanej przeprowadzki
__________________
There is a place. Like no place on Earth. A land full of wonder, mystery, and danger! Some say to survive it: You need to be as mad as a hatter. Which luckily I am

Brykanie czyli to co Tygryski lubia najbardziej

Kuchnia Tygryska
wiolqn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 13:31   #185
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
Akurat takie argumenta powrotu do pl mnie nie przekonują ....
I nie musza, wazne, ze Wiola czuje sie przekonana i zdecydowana.
A po niedzieli w Londynie z Adasiem - absolutnie sie nie dziwie, ze Wiola nie chce tak wychowywac dziecka. Tez bym nie chciala. Brud, scisk i SCHODY, SCHODY, SCHODY!!!
... ale sliczne male Tygrysiatko cioci te niewygody zrekompensowalo
Adas nr 3 jest jeszcze strasznie malutki, jak Wiola wlozyla go w chuste to moje dziecko w ogole nie zajarzylo, ze tam ktos jest, musialysmy mu specjalnie pokazac...

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Dluuuugo to trwa .
Ile dokladnie od czasu, kiedy znalezliscie dom?

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
My też mamy kontrakt i kasę chcą, ale u mnie to chyba więcej niż kilka dni będzie, bo jeszcze czekają na jakieś papiery od sprzedającego - wiedziałam że to długo trwa, ale w życiu nie sądziłam że aż tyle
A ile, ile, ile?
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 14:04   #186
aniaxxxxx
Zadomowienie
 
Avatar aniaxxxxx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Walia
Wiadomości: 1 291
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

ja sie tam Wioli nie dziwie, tez bym nie chciala w Londynie dziecka wychowywac mimo ze tam nigdy nie bylam.. poprostu za duze miasto i za duzo o tym miescie slyszalam... za to ja mieszkam w dosc malej miescinie wiec jest troche inaczej, blisko do morza i gor i latwiejszy dostep do placowek czy pracy...

ooo widze ze teraz sporo kolezanek kupuje domy u mnie to zajelo 2,5 miecha ze wszytskim... a jeszcze mielismy problemy z jednym bankiem...
__________________
Dominika
aniaxxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 15:09   #187
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
I nie musza, wazne, ze Wiola czuje sie przekonana i zdecydowana.
i dlatego nie trafiaja
wyrazilam tylko swa opinie ... tak zreszta jak i pozostale dziewczyny
nie skrytykowalam
nie potepilam
nie napisalam, ze jej sie nie uzlozy etc etc etc

nie wiedzialm, ze nie mozna sie z kims nie zgdzac albo miec inne zdanie

och...
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 15:21   #188
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Vedmo oferte zlozylismy pierwszy tydzien listopada, potem bylo troche targowania, ale kolo 10 listopada oferta byla przyjeta. Niestety trafilismy na okres swiateczny i to opoznia sprawe, oprocz tego tak jak u Peorth sprzedajacy dlugo odpisywali na zapytania naszego notariusza. Jeszcze cene obnizylismy po drodze ze wzgledu na elektryke. Ogolnie dlugi proces, stresu troche jest, dobrze ze juz blizej niz dalej . Jutro ide do notariusza znowu to sie moze cos konkretnego dowiem .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 18:07   #189
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Przede wszystkim Aniaxxxxx serdeczne gratulacje i trzymam kciuki, bo to juz chyba bardzo blisko co


Jesli chodzi o kupowanie domow itp to my z TZ wlasnie dojrzelismy do decyzji o tym, zeby zaczac sie rozgladac. Tz rozmawial z brokerem i okazalo sie, ze przy naszych zarobkach (glownie moich) nie mamy szansy na kredyt w takiej wysokosci w jakiej nam potrzebny zeby kupic dom w tych okolicach Dopiero co znalazlam fajna prace, ale chyba znowu trzeba bedzie myslec o zmianie jak chcemy kupic dom, bo inaczej nie da rady (nie przewiduje kosmicznej podwyzki w ciagu roku
Bardzo nam na tym zalezy, tym bardziej, ze rata kredytu bylaby nieco nizsza niz czynsz ktory placimy, wiec nie dosc ze placilibysmy juz na swoje, to do tego jeszcze latwiej by nam bylo ogarnac rachunki itp


A co do dzieci to ja wychodze z zalozenia, ze nie wazne gdzie sie wychowuja, ale wazne z kim i dlatego oczywiscie wolalabym w pl z dziadkami, dziecmi mojego rodzenstwa. Tylko, ze my raczej do Polski nie wrócimy
Gdyby moi bliscy byli tu, to nie robiloby mi to zadnej roznicy, czy moje dziecko sie wychowuje w UK czy w Pl.
I wcale nie mam na mysli podrzucania dziadkom dzieci jak tylko sie nadarzy okazja Moje najlepsze wspomnienia i smaki z dziecinstwa to wakacje spedzane u dziadkow i chcialabym zeby mole latorosle tez tego doswiadczyly.
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 18:10   #190
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Nam zajelo jakies dwa miesiace. W lutym zalatwilismy kredyt a wprowadzilismy sie w pierwszym tygdniu kwietnia. U nas bylo o tyle szybko, ze dom stal pusty, bo wlasciciel kupil nowy i sie przeprowadzili. Jak w domu ktos mieszka to sie automatycznie wydluza, bo wtedy najpier oni musza zalatwic wszystko, zeby sie przeprowadzic i wtedy trzeba zgrac przelewanie pieniedzy.

Oj poniedzialek, jak ja ich nie cierpie.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 20:10   #191
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
A po niedzieli w Londynie z Adasiem - absolutnie sie nie dziwie, ze Wiola nie chce tak wychowywac dziecka. Tez bym nie chciala. Brud, scisk i SCHODY, SCHODY, SCHODY!!!
a ja mam zawsze wrażenie, że to w Polsce są nierówne chodniki, że wszędzie są schody, że autobusem ciężko gdzieś z wózkiem pojechać (poza tym, że trzeba też zapłacić bilet za ten wózek)
Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
i dlatego nie trafiaja
wyrazilam tylko swa opinie ... tak zreszta jak i pozostale dziewczyny
nie skrytykowalam
nie potepilam
nie napisalam, ze jej sie nie uzlozy etc etc etc

nie wiedzialm, ze nie mozna sie z kims nie zgdzac albo miec inne zdanie

och...
Kofi
ale tutaj byłoby nudno gdybyśmy wszystkie miały takie same zdanie na każdy temat

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
A co do dzieci to ja wychodze z zalozenia, ze nie wazne gdzie sie wychowuja, ale wazne z kim i dlatego oczywiscie wolalabym w pl z dziadkami, dziecmi mojego rodzenstwa. Tylko, ze my raczej do Polski nie wrócimy
Gdyby moi bliscy byli tu, to nie robiloby mi to zadnej roznicy, czy moje dziecko sie wychowuje w UK czy w Pl.
I wcale nie mam na mysli podrzucania dziadkom dzieci jak tylko sie nadarzy okazja Moje najlepsze wspomnienia i smaki z dziecinstwa to wakacje spedzane u dziadkow i chcialabym zeby mole latorosle tez tego doswiadczyly.
więc jesteście w kropce

a to się akurat da załatwić
moja córka w zeszłym roku spędziła w Polsce całe wakacje (6 tyg) 3 tyg z nami i 3 tyg bez nas
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 21:04   #192
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez little_ola Pokaż wiadomość

Kofi
ale tutaj byłoby nudno gdybyśmy wszystkie miały takie same zdanie na każdy temat
i dlatego nie jest

ja mam inne zdanie na w/w temat niz wiola ....
no i na szczescie to nic zlego
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 21:16   #193
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Hmmm
Wszystkie się zgadzacnie mogą- rady nie ma
Wychowanie dziecka w Londynie ma plusy i minus
Ja dla tych wszystkich plusównie zamienilabym ciszy, spokoju i przestrzeni jaka mam dla dzieciaków

Co do tego strachu przed porwaniami,pedofilia to jest to znak czasów,ze tak powiemDMi inne wspaniale gazety nakręcają tę spirale strachu i rodzice swiruja a ich działania sięgając granic absurdu. (ah boję się, że mi ktoś dziecko zogrodu porwie, to on gra w piłke nozną...na komuterze)

Ja mam ten komfort, że dziecko czasami bawi się przed domem zinnymi dziećmi, a ja jestem w domu i zerkam od czasu do czasu (o ja wyrodna).


Co do zmian w Polsce: mają miejsce i wiele zalezy od regionu, miejscowosci i sasiedztwa



***
Ide pociwczyć, bo to jakas masakra co się ze mną dzieje.
A później moze zacznę ogladac film, bez najmniejszego poczucia winy,bo jest na mojej liscie źródeł do zajęć a ciekawy i obiecujący
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 21:30   #194
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

peorth ja to mowie z wlasnego doswiadczenia kuzynostwa mam od zajobca, ale z niewieloma utrzymuje kontakt.... rozni nas wiek, poglady, wysokosc finansow, cele w zyciu jak i sposob bycia....

Nawet jak juz bylam na miejscu to kazdy mial swoje zycie i ciezko bylo sie zgrac... do tego dochodzą partnerzy kuzynostwa, wiec nagle i z nimi trzeba sie ... dzielic z rodzina

Kontakt z babcia i dziadkiem jak najbardziej, sama bym tego chciala (tzn tylko z moimi rodzicami) ale.. nigdy nei wiadomo gdzie oni beda mieszkali, czy ne na drugim koncu PL i w rzeczywistosci odwiedziny ogranicza sie do 2 razy w roku... ja cudownie wspominam wakacje u dziadkow, mieszkaja na wsi, wracam tam chetnie do dzis!

Wiele jest "ale", "gdyby" wydaje mi sie ze zalezy od indywidualnej sytucji a Wioli odpowiedź że nie chce wychowywać dziecka w Londynie była po prostu bardzo ogólnikowa

Najwazniejsze podazac za marzeniami, jesli Wiola takowe ma to trzymam za nia kciuki (mam nadzieje ze to czyta i przesle latem paczuszke czeresni )

ehh Ania ty mi nei mow o kredycie przy moich zarobkach nawet mnie pod uwage nie biora

W jakich bankach braliscie kredyty?

*****

co mi jesttttt???? Spiaca jestem caly czas
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2012-01-23 o 21:36
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 21:40   #195
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

co mi jesttttt???? Spiaca jestem caly czas
jak to co?
ciaza wizazowa
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 22:01   #196
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
jak to co?
ciaza wizazowa
i do tego cały czas suszy to kto wie

A na powaznie to wykluczam na 100%, nie wiem czy to nie cukier bo o ile dobrze zrozumiałam pielegniarke przez tel to cos z nim jest nie tak (wysepilam w koncu badania od GP )
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 22:26   #197
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
nie wiedzialm, ze nie mozna sie z kims nie zgdzac albo miec inne zdanie

och...
Alez oczywiscie, ze mozna sie nie zgadzac.
Czy napisalam gdzies, ze nie mozna?
Jednak z wlasnego doswiadczenia wiem, ze poglady na wychowywanie dzieci (wlacznie z tym, gdzie zamierzamy je wychowywac) zmieniaja sie znacznie gdy owe dzieci sie... ma.


Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
W jakich bankach braliscie kredyty?
Generalnie powiedziano mi, jak sie ten bank nazywa, ale poniewaz kredyt zalatwia nam mortgage advisor, ktoremu bezgranicznie (hehe) ufam, to... nie zwrocilam uwagi... Z reszta, nieważne jaki bank, byle kredyt byl atrakcyjnie oprocentowany. I tu uwaga: pierwszy kredyt, jaki jeszcze znalezlismy sobie sami, mial oprocentowanie rzedu 5.99%
Dlatego, Olcia, moze powinniscie sie rozejrzec za takim mortgage advisorem?

Obejrzalam 2 odcinki Call the Midwife i jestem gotowa do snu...
A pranie samo sie nastawi i chleb a naczynia same sie umyja, tiaa...
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 22:43   #198
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
ze poglady na wychowywanie dzieci (wlacznie z tym, gdzie zamierzamy je wychowywac) zmieniaja sie znacznie gdy owe dzieci sie... ma.
naturalnie ze tak, ... zmienia sie .... oj zmienia
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 00:33   #199
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi



panie starajace sie (lub te otrzymane) o mortgage - ile procentowo zaliczki od was zadali?

jesli chodzi o wybor Wioli - to mnie serce bolalo zegnajac sie z 'dziadkami' i przykro mi strasznie ze moje Bubu nie ma blizszego kontaktu z naszymi rodzinami w Polsce. Sama wychowalam sie w PGR i nie bylo lepszego miejsca na ziemi.
Pozniej przenieslismy sie do miasta i mozliwosci dla starszych dzieci w miescie sa niesamowite.

Wydaje mi sie ze Londyn jest takim samym dobrym miejscem na wychowanie dzieci jak kazde inne jesli rodzice korzystaja z tego co ma do zaoferowania.
Teraz nie wypuscilabym dziecka nigdzie samego, blokowisko w rodzinnym miescie mojego meza swieci pustkami chociaz jeszcze 8/10 lat temu biegaly dzieciaki bez zadnej opieki - jedynie mamy przez okno wolaly na obiad.
Nie wiem czy jest bardziej niebezpiecznie, czy tak jak luna mowi zwieksza sie nasza paranoja ja wiem ze na pewno moja sie potroila od kiedy A jest z nami

Z jednej strony marzy mi sie wies gdzie A jak w idylli biega boso po lace i lapie zaby. Z drugiej strony moze mozliwosci jakie ma w miescie beda dla niego tak samo ekscytujace, a zawsze mozna sie postarac zeby te wakacje byly wyjatkowe

W kazdym badz razie A bedzie tesknil za malym A - juz sie troche skumplowali

Edytowane przez Bakteryika
Czas edycji: 2012-01-24 o 01:23
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 08:31   #200
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość

Generalnie powiedziano mi, jak sie ten bank nazywa, ale poniewaz kredyt zalatwia nam mortgage advisor, ktoremu bezgranicznie (hehe) ufam, to... nie zwrocilam uwagi... Z reszta, nieważne jaki bank, byle kredyt byl atrakcyjnie oprocentowany. I tu uwaga: pierwszy kredyt, jaki jeszcze znalezlismy sobie sami, mial oprocentowanie rzedu 5.99%
Dlatego, Olcia, moze powinniscie sie rozejrzec za takim mortgage advisorem?
bedziemy sie rozgladac kiedy juz na 100% bedziemy kupowac dom. narazie przegladam rynek, obserwuje oferty i ich tendencje oraz korzystam z roznych mortgage calculatorow wiem ze po czesci sa one bezsensowne bo nigdy nie pokaza dokladnych warunkow kredytu ale chociaz oko naciesze ze jednak mam szanse na oprocentowanie 3% a nie 6%
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 09:23   #201
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Obejrzalam 2 odcinki Call the Midwife i jestem gotowa do snu...
A pranie samo sie nastawi i chleb a naczynia same sie umyja, tiaa...
też oglądałam ten serial i bardzo mi się spodobał
szczególnie byłam zainteresowana jak wypadnie Miranda Hart, bo uwielbiam ją jako komediantkę
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 15:01   #202
aniaxxxxx
Zadomowienie
 
Avatar aniaxxxxx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Walia
Wiadomości: 1 291
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Dzieki Anka no ja juz na wybiegu.. jeszcze kilka dni mam nadzieje...

my dostalismy kredyt w natwescie.. mielismy miec w santanderze ale cos im sie nie spodobalo, najpierw zawieruszyli nasze papiery, potem znow cos.. potem chcieli wielszy depozyt... w natwescie wplacilismy 15%..

Dzis na obiad kluseczki slaskie i parowki wege w sosie
__________________
Dominika
aniaxxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:19   #203
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Ania pomyslnego rozwiazania

Peo, Lori, Sylwia pamietacie jak mowilyscie ze broker jest darmowe tzn placimy nei my a bank? Zdziwil mnie wczoraj moj TZ ktory powiedzial ze w rozmowie z jego kolega wyszlo ze ma dobrego brokera, ktory neiwiele pobiera oplaty za doradztwo.

zglupialam bo mowilyscie ze bank mu placi a nei my osobiscie. nieuczciwy broker czy moze ta oplata ktora bank placi brokerowi przechodzi na klienta i jest wliczana w koszt kredytu?

NO i drugie pytanie: z reguly nie jestem ufna wobec ludzi no i tak samo nie bede ufala swojemu brokerowi do konca w obawie ze moze jednak cos przegapil lub jest " na uslugach" konkretnego banku 9wieksza prowizja albo cos w tym stylu)

Czy mozna zatem miec 2 brokerow? i na koncu skorzystac z uslug jednego lepszego a drugiemu powiedziec mu do widzenia?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:24   #204
aniaxxxxx
Zadomowienie
 
Avatar aniaxxxxx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Walia
Wiadomości: 1 291
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

ola... brokerowi placi bank.. Ty nic nie placisz... nie daj sie naciagnac.. i tak mozesz miec 2 brokerow ale czy to sie oplaca... ? bo kazdy dla Ciebie bedzie spr czy dostaniecie kredyt.. i tyle razy ile spr to Twoj kredyt score maleje.. chyba dobrze pamietam
__________________
Dominika
aniaxxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 16:35   #205
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
ale chociaz oko naciesze ze jednak mam szanse na oprocentowanie 3% a nie 6%
Eee, no do 3% to bym sie az nie posunela, ale mniej niz 6% na pewno

Cytat:
Napisane przez little_ola Pokaż wiadomość
też oglądałam ten serial i bardzo mi się spodobał
szczególnie byłam zainteresowana jak wypadnie Miranda Hart, bo uwielbiam ją jako komediantkę
Ona wymiata, tez bardzo ja lubie, a jako aktorka uwazam spisala sie na medal! Rozwalil mnie tekst, ze dlugi pies powinien miec krotkie imie

Cytat:
Napisane przez aniaxxxxx Pokaż wiadomość
ola... brokerowi placi bank.. Ty nic nie placisz... nie daj sie naciagnac.. i tak mozesz miec 2 brokerow ale czy to sie oplaca... ? bo kazdy dla Ciebie bedzie spr czy dostaniecie kredyt.. i tyle razy ile spr to Twoj kredyt score maleje.. chyba dobrze pamietam
O, akurat my ponoc cos placimy brokerowi (Broker fee - £299 of which £99 is payable on application and £200 on completion), ale poki co nic nie zaplacilismy a decyzje o przyznaniu kredytu juz dostalismy Generalnie oni dostaja prowizje od bankow. Mysle, ze to zalezy - jak kolezanka robila remorgage u tego samego goscia, to zadnych oplat z tego tytulu nie ponosila.
Ale masz racje Aniu z tym credit score - za duzo sprawdzania nie jest dobre...
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 18:23   #206
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Olka pewnie zalezy od Brokera tak jak pisze Vedma. Niektorzy pewnie maja podpisane kontrakty z bankami i to oni im placa prowizje i tu pewnie masza racje, ze duzo zalezy od tego ile mu bank zaoferuje to pewnie bedzie na ten naciskal. A Ci co pewnie pracuja sami dla siebie pobieraja oferte od klienta, tzn placi bank ale Tobie dodaja do kredytu albo sie placi samemu. Nie wiem, takie sa moje przypuszczenia. My nie placilismy zadnej broker fee.
My mamy w Abbey (Santander teraz).

Jak macie czas sami poszukajcie. Bank/Firma chyba moga Wam powiedziec ile mozecie dostac i na jakich warunkach bez sprawdzania historii kredytowej, na podstawie dochodow.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:54   #207
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Jak macie czas sami poszukajcie. Bank/Firma chyba moga Wam powiedziec ile mozecie dostac i na jakich warunkach bez sprawdzania historii kredytowej, na podstawie dochodow.
Nam broker powiedzial wszystko co i jak na podstawie naszych dochodow i dodatkowych informacji (jakie mamy zawody, umowy w pracy itp). Wszystkie spotkania z nim, rady itp sa bezplatne i niezobowiazujace.
niestety nie mamy szans na kredyt jesli nie zaczniemy uzywac kart kredytowych, no i okazalo sie ze potrzeba co najmniej 15% na pierwsza wplate. My sie bardziej nastawialismy na 10, ale przy 15 sa juz zdcecydowanie lepsze warunki krdytowe wiec warto sie szarpnac i zaplacic wiecej z gory.
Poki co ogladam domy w internecie i ciesze oczy
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 22:00   #208
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

Aniu gratulacje! Znasz plec dziecka? Imie wybrane?

Z tego co wiem, u nas broker tez przez bank oplacany.
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 09:08   #209
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

My płacimy brokerowi, myślałam że pisałam wcześniej. chyba 199 pandów.
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 09:50   #210
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Co Bailey's na język przyniesie czyli intelektualne szermierki słowne przy kawi

hej
Wlasny dom z ogrodkiem
Ja jeszcze daleko za wami dziewczyny, na razie wynajmujemy a oszczednosci u nas slabiuuutkie
ania gratulacje i powodzenia , to juz bliziutko

Nic mi sie nie chce, ostatnio mam okropna atmosfere w pracy, masakra po prostu. Motywacja= 0. Ledwo tu siedze. Na szczescie za tydzien przenosze sie do innego budynku a w ogole to zaczelam starac sie o status nauczyciela , takze ide w slady Kofi

milego dnia
__________________


Edytowane przez beafrance
Czas edycji: 2012-01-26 o 10:34
beafrance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 00:57:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.