Przedmioty maturalne!!! Angielski rozszerzony zamiast podstawowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-14, 23:40   #1
ukn99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2

Przedmioty maturalne!!! Angielski rozszerzony zamiast podstawowego


Witam!
mam problem odnośnie matury ,którą będę zdawać za rok i myslę już nad wyborem przedmiotów maturalnych (technikum) i na wstepie nie jestem jakos dobra z matmy wiec rozszerzenie odpada .Ale chodzi mi głownie o rozszerzenie z j.angielskiego -Czy jest możliwosc napisania jezyka angielskiego rozszerzonego zamiast podstawowego?(bo ogolnie to obowiazkowe to na poziomie podstawowym jest matma polski i jezyk obcy)ale ja chciałabym od razu zdawac rozszerzenie gdyz chce rowniez zdawac rozszerzenie z gegry i informatyki
czy jest taka mozliwosc?
ukn99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 14:07   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przedmioty maturalne!!!

Cytat:
Napisane przez ukn99 Pokaż wiadomość
Witam!
mam problem odnośnie matury ,którą będę zdawać za rok i myslę już nad wyborem przedmiotów maturalnych (technikum) i na wstepie nie jestem jakos dobra z matmy wiec rozszerzenie odpada .Ale chodzi mi głownie o rozszerzenie z j.angielskiego -Czy jest możliwosc napisania jezyka angielskiego rozszerzonego zamiast podstawowego?(bo ogolnie to obowiazkowe to na poziomie podstawowym jest matma polski i jezyk obcy)ale ja chciałabym od razu zdawac rozszerzenie gdyz chce rowniez zdawac rozszerzenie z gegry i informatyki
czy jest taka mozliwosc?
Zdając tylko jeden język obcy nie ma takiej możliwości.
Chyba, że napisałabyś jako obowiązkowy np. niemiecki na podstawie, to później jako przedmiot dodatkowy mogłabyś od razu na rozszerzeniu pisać angielski.

Zastanawia mnie, czemu przeszkadza Ci napisanie najpierw podstawy z angielskiego, a potem rozszerzenia?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 14:38   #3
Framuuga
Raczkowanie
 
Avatar Framuuga
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 68
Dot.: Przedmioty maturalne!!! Angielski rozszerzony zamiast podstawowego

Cytat:
Napisane przez ukn99 Pokaż wiadomość
Witam!
mam problem odnośnie matury ,którą będę zdawać za rok i myslę już nad wyborem przedmiotów maturalnych (technikum) i na wstepie nie jestem jakos dobra z matmy wiec rozszerzenie odpada .Ale chodzi mi głownie o rozszerzenie z j.angielskiego -Czy jest możliwosc napisania jezyka angielskiego rozszerzonego zamiast podstawowego?(bo ogolnie to obowiazkowe to na poziomie podstawowym jest matma polski i jezyk obcy)ale ja chciałabym od razu zdawac rozszerzenie gdyz chce rowniez zdawac rozszerzenie z gegry i informatyki
czy jest taka mozliwosc?
Jak wyżej Język nowożytny na poziomie podstawowym jest OBOWIĄZKOWY, więc tylko rozszerzoną maturę z angielskiego mogłabyś pisać w przypadku pisania na podstawie innego języka np. niemieckiego lub francuskiego. W sumie sama rozważałam taką opcje, ale po co, skoro mogę przyłożyć się do jednego języka i świetnie napisać podstawę i przyzwoicie rozszerzenie
Framuuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 15:44   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Przedmioty maturalne!!! Angielski rozszerzony zamiast podstawowego

Jak matematyka na rozszerzeniu dopada to co Ty chcesz robić w technikum? Większość przedmiotów w technikach bazuje na matematyce.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 15:47   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przedmioty maturalne!!! Angielski rozszerzony zamiast podstawowego

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jak matematyka na rozszerzeniu dopada to co Ty chcesz robić w technikum? Większość przedmiotów w technikach bazuje na matematyce.
No ale jaki to ma związek? Skoro dziewczyna jest w 3 klasie, to znaczy, że sobie z tą matmą daje radę. Wybór rozszerzonej matematyki na maturze nie wpłynie znacząco na jej sukcesy w technikum. W ostatniej klasie.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-15 16:47:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.