Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-11, 09:04   #241
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

L_Vdziękuję bardzo,biegnę ukręcić sobie tonik
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 09:09   #242
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ja chcialam jeszcze zapytam czym najlepiej i najszybciej pozbyc sie zaskornikow z nosa, bo to jest tragedia ;/
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 09:14   #243
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
ja chcialam jeszcze zapytam czym najlepiej i najszybciej pozbyc sie zaskornikow z nosa, bo to jest tragedia ;/
Kwasem BHA - sama to praktykuję Effaclar albo tonik aspirynowy. BHA działąją na takiej zasadzie, że zaskórnik jakby się "zasusza" i wyłazi na wierzch.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 09:18   #244
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

mam z BU tonik BHA 2% stosujue dwa razy w tygodniu, ale na nos chyba zaczne czesciej
tonik aspirynowy tez sobie chyba zaserwuje za jakis czas
dzieki
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 09:21   #245
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
mam z BU tonik BHA 2% stosujue dwa razy w tygodniu, ale na nos chyba zaczne czesciej
tonik aspirynowy tez sobie chyba zaserwuje za jakis czas
dzieki
Nie musisz robic toniku aspirynowego, skoro masz ten z BU. Moze effaclar miejscowo?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 09:38   #246
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie musisz robic toniku aspirynowego, skoro masz ten z BU. Moze effaclar miejscowo?
a chodzi ci dokladnie o emulsje czy o krem matujacy? czy to wszytsko jedno?
a widze juz ze raczej o emulsje chodzi

a mozesz mi powiedziec ile czasowo bedzie trwalo anim zobacze efekty?
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 09:46   #247
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

effaclar k, ten z bha
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 10:02   #248
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mysle ze powinnas sie polubic z retonoidami na stale..czyli uzywac je regularnie..nawet jesli juz tradzik minie...i przedewszytskim nie spodzioewaj sie natychmiastowych efektow i badz cierpliwa...moze pouzywaj ten isotrenix na buzke?! czytalam o b dobrych efektach jego stosowania, zawiera retinoid i antybiotyk..lub kontunuuj diacneal
Z polecanych retinoidow ale na recepte mozesz tez uzywac zorac lub retin a(ten jest gesciejszy i moze lekko zapychac) retinoidy dodatkowo pomoga na zmarszczki i wygladza buzke
Na pory i wagry, zaskorniki stosuj cos z bha, np effaclar k, maseczke aspirynowa(poszukaj watkow na jej temat), lub tonik2% bha z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-acids.html

Stosuj te powyzsze naprzemiennie..wspomagaja c sie nawilzaniem w niektore nocki, do nawilzania jak najprosztsze kremy

No i nie zapominaj o kremach z filtrem, przynajmniej SPF 40, polecane przez wiele osob do cer tlustych sa np La Roche Posay Dermo-Pediatrics
Avene Lotion, Avene Emulsja

Do mycia buzki jak najdelikatniejsze zele, bez SLS w skladzie





Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Mam 33 lata . Od 12 roku życia walczę z tradzikiem. W chwili obecnej cera tłusta, rozszerzone pory, wągry, codziennie 1-2 nowe niespodzianki, dziurki i przebarwienia po starych krostkach. Owszem leczyłam się nie raz, nie dwa u dermatologa efekty były tylko na czas kuracji i to nie zawsze zadawalające. Od dwóch miesięcy mam też spory wysyp na plecach czego nigdy nie miałam. Badania hormonalne w porządku. Od tygodnia stosuję Diacnel (reklama w gazecie). Od razu też mówię że nigdy w życiu nikt ,przy żadnej kuracji nie wspomniał mi o filtrach. Wiem o nich od piątku

Rano:
kremowy żel do mycia twarzy Olay tottal effects 7
tonik oczyszczający Iwostinu Purritin
hydro-żel aktywnie nawilżający Olay
Wieczorem:
kremowy żel....
tonik Iwostin
Diacnel - jak na razie codziennie - nie spowodował podrażnień

Na plecy dostałam żel Isotrexin, który nic a nic na mnie nie działa

Poradźcie co dokupić, co wyrzucić bo ręcę już opadają ...

Pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 10:34   #249
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
a chodzi ci dokladnie o emulsje czy o krem matujacy? czy to wszytsko jedno?
a widze juz ze raczej o emulsje chodzi

a mozesz mi powiedziec ile czasowo bedzie trwalo anim zobacze efekty?

Effaclar jest ślimakiem jeśli chodzi o szybkosc działania, ale za to działą przez cały czas stosowania z jednakowa siłą (w przeciwienstwie do kwasów AHA). Mysle ze trzeba co najmniej 2 m-ce. Moj TZ wlasnie skonczyl tubke (mial ja od listopada) i jest zadowolony z efektów. Poszedł juz po kolejną.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 10:39   #250
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Effaclar jest ślimakiem jeśli chodzi o szybkosc działania, ale za to działą przez cały czas stosowania z jednakowa siłą (w przeciwienstwie do kwasów AHA). Mysle ze trzeba co najmniej 2 m-ce. Moj TZ wlasnie skonczyl tubke (mial ja od listopada) i jest zadowolony z efektów. Poszedł juz po kolejną.
Uhm moze mojemu tez wcisne...ale on ma juz dosc tych moich mikstur i bycia krolikiem doswiadczalnym
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 10:46   #251
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Effaclar jest ślimakiem jeśli chodzi o szybkosc działania, ale za to działą przez cały czas stosowania z jednakowa siłą (w przeciwienstwie do kwasów AHA). Mysle ze trzeba co najmniej 2 m-ce. Moj TZ wlasnie skonczyl tubke (mial ja od listopada) i jest zadowolony z efektów. Poszedł juz po kolejną.
zamowilam wlasnie effaclar noi zobaczymy co z tego bedzie
czy jak bede stosowac na noc to bedzie ok?
bo na dzien maze sie juz serum z zielona herbata i humektanem, chyba dodawanie trzeciego specyfiku to nie jest dobry pomysl, chyba ze effaclar tylko na nos za to caly czas
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 10:50   #252
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny.Mam prośbę o pomoc w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji mojej cery.Myślę że przez lata szkodziłam jej niewłaściwie dobranymi kosmetykami i w efekcie wygląda nie najlepiej. Mam 33 lata,cerę mieszaną w kierunku tłustej.Na całym nosie rozszerzone i popękane naczynka,najgorzej wyglądają skrzydełka nosa które są cały czas czerwone i pełno na nim żyłek.Naczynka zaczynam dostrzegać też na policzkach lecz są jeszcze mało wyraźne. Mam kilka przebarwień posłonecznych .Jedno duże bledsze pod okiem oraz mniejsze ale ciemniejsze z boku nosa.Moje pory są rozszerzone.Zaskórników i krostek nie mam zbyt dużo,czasem trafi się jakaś niespodzianka.Biorę tabletki antykoncepcyjne ,które chcę odstawić ale boję się pogorszenia cery. Bardzo proszę o pomoc w doborze pielęgnacji
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:04   #253
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nadszedl czas, zebym i ja sie dopisala

Jestem po polrocznej kuracji Lysanel Active, ktora pomogla mi pozbyc sie rozszerzonych porow i w wiekszosci - tradziku. Niedlugo bede kupowac nastepne opakowanie tego kremu, zeby wyleczyc nim swoje plecy. Wolalabym jednak nie stosowac go na twarz przez jakis czas - probuje sie przestawic na naturalna pielegnacje.

W tej chwili uzywam olejku myjacego z BU oraz hydrolatow: oczarowego, z kwiatu pomaranczy i aloesowego.

Bede zamawiac tonik BHA 2% na zaskorniki i rozszerzone pory. Planuje zakup kwasu hialuronowego w ramach nawilzania. Zastanawiam sie, co jeszcze moglabym dorzucic do listy zakupow? Zalezy mi na oczyszczaniu i nawilzaniu. Spodobal mi sie peeling enzymatyczny z bromelina 5%. Czy moge/powinnam dorzucic ten kosmetyk do swojej listy?

Myslalam tez nad oliwka HIPP, ale czuje ze bylby to kolejny element mijajacy sie z zasadami naturalnej pielegnacji. Sama nie wiem. Doradzicie?

Aha, na dzien przeprosilam sie tymczasowo z mleczkiem avene spf 50, jesli zauwaze, ze mnie zapycha wymieniam na filtr Kanebo. Wszystkie silikony odlozylam na wielkie wyjscia i czekam na probki kolorowki mineralnej
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:24   #254
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Nadszedl czas, zebym i ja sie dopisala

Jestem po polrocznej kuracji Lysanel Active, ktora pomogla mi pozbyc sie rozszerzonych porow i w wiekszosci - tradziku. Niedlugo bede kupowac nastepne opakowanie tego kremu, zeby wyleczyc nim swoje plecy. Wolalabym jednak nie stosowac go na twarz przez jakis czas - probuje sie przestawic na naturalna pielegnacje.

W tej chwili uzywam olejku myjacego z BU oraz hydrolatow: oczarowego, z kwiatu pomaranczy i aloesowego.

Bede zamawiac tonik BHA 2% na zaskorniki i rozszerzone pory. Planuje zakup kwasu hialuronowego w ramach nawilzania. Zastanawiam sie, co jeszcze moglabym dorzucic do listy zakupow? Zalezy mi na oczyszczaniu i nawilzaniu. Spodobal mi sie peeling enzymatyczny z bromelina 5%. Czy moge/powinnam dorzucic ten kosmetyk do swojej listy?

Myslalam tez nad oliwka HIPP, ale czuje ze bylby to kolejny element mijajacy sie z zasadami naturalnej pielegnacji. Sama nie wiem. Doradzicie?

Aha, na dzien przeprosilam sie tymczasowo z mleczkiem avene spf 50, jesli zauwaze, ze mnie zapycha wymieniam na filtr Kanebo. Wszystkie silikony odlozylam na wielkie wyjscia i czekam na probki kolorowki mineralnej
Osobiscie moge polecic peeling z bromelina...wspomoze pielegnacje.
Co do BU polecam rowniez olejek regulujacy Lemon...zawiera mala ilosc kwasu salicynowego wiec dodatkowo ladnie goi wszytskie krostki i cudnie nawilza - ogolnie stwierdzic musze ze do cer mieszanych tlustych olej slonecznikowy jest niezastapiony a na BU uzywaja go do wielu produktow
Oliwki Hipp jeszcze nie uzywalam ale polecana jest do mieszanych tlustych cer..fajna badzie naopewno zmieszana z zelem hialuronowym z BU i mniej tlusta
Jeszcze proponuje spojrzec laskawym okiem na zel nawilzajacy z panthenolem...mysle ze ma o wiele lepsze dzialania od samego zelu z kwasem hialuronowym....ten panthenol w skldzie bardzoo koi cere
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:27   #255
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 83
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Mysle ze powinnas sie polubic z retonoidami na stale..czyli uzywac je regularnie..nawet jesli juz tradzik minie...i przedewszytskim nie spodzioewaj sie natychmiastowych efektow i badz cierpliwa...moze pouzywaj ten isotrenix na buzke?! czytalam o b dobrych efektach jego stosowania, zawiera retinoid i antybiotyk..lub kontunuuj diacneal
Z polecanych retinoidow ale na recepte mozesz tez uzywac zorac lub retin a(ten jest gesciejszy i moze lekko zapychac) retinoidy dodatkowo pomoga na zmarszczki i wygladza buzke
Na pory i wagry, zaskorniki stosuj cos z bha, np effaclar k, maseczke aspirynowa(poszukaj watkow na jej temat), lub tonik2% bha z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-acids.html

Stosuj te powyzsze naprzemiennie..wspomagaja c sie nawilzaniem w niektore nocki, do nawilzania jak najprosztsze kremy

No i nie zapominaj o kremach z filtrem, przynajmniej SPF 40, polecane przez wiele osob do cer tlustych sa np La Roche Posay Dermo-Pediatrics
Avene Lotion, Avene Emulsja

Do mycia buzki jak najdelikatniejsze zele, bez SLS w skladzie
Dziekuję za odpowiedź Tak czy inaczej w tym tygodniu będę musiała wybrać się do dermatologa po coś doustnego bo wysyp na plecach jest okropny i TŻ nie nadąża ze smarowaniem tych okopnych krost . A za nim przyślą mi cokolwiek z BU też trochę czasu minie. Czytam i czytam ale jeszcze nie mam konkretnego planu co zamówić. Na pewno dzisiaj muszę zakupić jakiś filtr w ciemno, bez testowania,bo w mojej małej mieścinie na próbki nie liczę. Podejrzewam że ani Zoracu ani Retinu A moja dermatolog mi nie da. Z niej to taki zatwardziały typ że cięzko o coś poprosić. Najchętniej na trądzik dawałaby robiony spirytusik a nawilżać kremem Nivea. Ostatnio zużyłam na twarz cały Skinoren ale niespodzianki cały czas wyskakują. No i chyba dokupię Effeclar k ... juz sama nie wiem...
kier.owniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:32   #256
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.Mam prośbę o pomoc w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji mojej cery.Myślę że przez lata szkodziłam jej niewłaściwie dobranymi kosmetykami i w efekcie wygląda nie najlepiej. Mam 33 lata,cerę mieszaną w kierunku tłustej.Na całym nosie rozszerzone i popękane naczynka,najgorzej wyglądają skrzydełka nosa które są cały czas czerwone i pełno na nim żyłek.Naczynka zaczynam dostrzegać też na policzkach lecz są jeszcze mało wyraźne. Mam kilka przebarwień posłonecznych .Jedno duże bledsze pod okiem oraz mniejsze ale ciemniejsze z boku nosa.Moje pory są rozszerzone.Zaskórników i krostek nie mam zbyt dużo,czasem trafi się jakaś niespodzianka.Biorę tabletki antykoncepcyjne ,które chcę odstawić ale boję się pogorszenia cery. Bardzo proszę o pomoc w doborze pielęgnacji
Mam nadzieję że mój post nie zaginie.Nieśmiało się przypominam.L_V może ty mi coś poradzisz?Nie ukrywam,że liczę na twoją wiedzę.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:38   #257
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
zamowilam wlasnie effaclar noi zobaczymy co z tego bedzie
czy jak bede stosowac na noc to bedzie ok?
bo na dzien maze sie juz serum z zielona herbata i humektanem, chyba dodawanie trzeciego specyfiku to nie jest dobry pomysl, chyba ze effaclar tylko na nos za to caly czas

Będzie OK, effaclar tylko na noc.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:41   #258
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.Mam prośbę o pomoc w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji mojej cery.Myślę że przez lata szkodziłam jej niewłaściwie dobranymi kosmetykami i w efekcie wygląda nie najlepiej. Mam 33 lata,cerę mieszaną w kierunku tłustej.Na całym nosie rozszerzone i popękane naczynka,najgorzej wyglądają skrzydełka nosa które są cały czas czerwone i pełno na nim żyłek.Naczynka zaczynam dostrzegać też na policzkach lecz są jeszcze mało wyraźne. Mam kilka przebarwień posłonecznych .Jedno duże bledsze pod okiem oraz mniejsze ale ciemniejsze z boku nosa.Moje pory są rozszerzone.Zaskórników i krostek nie mam zbyt dużo,czasem trafi się jakaś niespodzianka.Biorę tabletki antykoncepcyjne ,które chcę odstawić ale boję się pogorszenia cery. Bardzo proszę o pomoc w doborze pielęgnacji
Iwona, najpierw trzeba zabrac sie za ukojenie naczynek. Inaczej cała pielegnacja nei miałaby sensu. Po pierwsze - poprzeglądaj co masz w łązience, napisz, zobaczymy co sie nadaje, a co nie. Od razu mówię, ze bedziesz musiała wyzbyc sie wszystkiego co ma w skłądzie SLSy, alkohol, mentol. Nie wskazane dla Ciebei sa takze niektóre ekstrakty roslinne: duze stezenia aloesu, cynamon oraz nirktore składniki w komsetykach kolorowych, jak np mika.
Pomyślimy tu wspólnie i na pewno coś ci dobierzemy. Na pewno w twojej pielęgnacji powiiny znalerżć się :kwas BHA, witamina C, jakis specjalistyczny preparat na naczynka, filtry.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:50   #259
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Iwona, najpierw trzeba zabrac sie za ukojenie naczynek. Inaczej cała pielegnacja nei miałaby sensu. Po pierwsze - poprzeglądaj co masz w łązience, napisz, zobaczymy co sie nadaje, a co nie. Od razu mówię, ze bedziesz musiała wyzbyc sie wszystkiego co ma w skłądzie SLSy, alkohol, mentol. Nie wskazane dla Ciebei sa takze niektóre ekstrakty roslinne: duze stezenia aloesu, cynamon oraz nirktore składniki w komsetykach kolorowych, jak np mika.
Pomyślimy tu wspólnie i na pewno coś ci dobierzemy. Na pewno w twojej pielęgnacji powiiny znalerżć się :kwas BHA, witamina C, jakis specjalistyczny preparat na naczynka, filtry.
Bardzo dziękuję.Odezwę się jutro .Pozdrawiam
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 11:51   #260
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję.Odezwę się jutro .Pozdrawiam
czekamy w takim razie!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 12:36   #261
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Osobiscie moge polecic peeling z bromelina...wspomoze pielegnacje.
Co do BU polecam rowniez olejek regulujacy Lemon...zawiera mala ilosc kwasu salicynowego wiec dodatkowo ladnie goi wszytskie krostki i cudnie nawilza - ogolnie stwierdzic musze ze do cer mieszanych tlustych olej slonecznikowy jest niezastapiony a na BU uzywaja go do wielu produktow
Oliwki Hipp jeszcze nie uzywalam ale polecana jest do mieszanych tlustych cer..fajna badzie naopewno zmieszana z zelem hialuronowym z BU i mniej tlusta
Jeszcze proponuje spojrzec laskawym okiem na zel nawilzajacy z panthenolem...mysle ze ma o wiele lepsze dzialania od samego zelu z kwasem hialuronowym....ten panthenol w skldzie bardzoo koi cere
Bardzo dziekuje! Skorzystam z porad Pozdrawiam serdecznie!
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 13:52   #262
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam.

Jestem jak najabrdziej początkująca z filtrami, retinami..

Poczytalam o retinach i innych pochodnych (dzieki L_V) na wiazazu, i jako - ze mam prawie 30 lat na karku, widze juz zmarszczki śmieszki koło oczu - postanowilam zainwestowac teraz, by cieszyc sie gładką młodą cerą.. i .. nie wyszło

Kupilam Eluage - po 3 nocach juz mnie zapchalo (nie pamietam kosmetyku, który spowodowałby bolące pryszcze) ale poza tym eluage zaczal działac, bo schodzi mi skóra na nosie, troche pod oczami... tylko, co mi ze schodzącego naskórka - jeśli mam fundować sobie bolące pryszcze, które bede miec na twarzy długi czas a jeszcze dłuzej ślady po nich i tak odechciało mi sie kuracji retinopochodnymi, ale dam jeszcze sobie szanse i spróbuje z Roc;iem retin-ox multi correction (na dzien i noc) - co wy na to?

Dodam, ze mam cere chyba normalną, ale pory rozszerzone, sine slady po tradziku, czasem jakis pryszcz (ale spoooooradycznie) a nos - naczynka pękniete i regularnie na nim sporo zaskórników

w mojej dotychczasowej pielegnacji - rano:

flavo C 15% pod oczy,
-idealist EL
-emulsja avene 50+
-podklad mineralny

wieczorem

- (chcialam eluage ;()
- clinique repairwear lift night
- czasem effaclar K
- czasem skin rev-er upper bare escentuals- na bazie kwasu salicylowego, gwasu glikolowego, z duzą iloscia witamin.

Moje pytanie o ocene dotychczasowej pielegnacji i prosze o radę, bo chcialabym używac:
*jakis krem z wit C? bo serum mi sie konczy a tutaj nie kupie nigdzie.
*cleanance K? czy lepiej effaclar K - bo tym smaruje sie dlugo i jak groche o ściane.
*Roc retin-ox - ma sens?
i co moge dokupic - zeby pozyc sie przebarwien po tradziku, a zarazem wygladzic zmarszczki i nie powodowac pryszczolców?

Moje prosby - to pewnie tylko marzenia, ale jesli macie jakis pomysl co zrobic, co kupic, nakladac na paszcze - dajcie znac.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 14:07   #263
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kier.owniczka Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedź Tak czy inaczej w tym tygodniu będę musiała wybrać się do dermatologa po coś doustnego bo wysyp na plecach jest okropny i TŻ nie nadąża ze smarowaniem tych okopnych krost . A za nim przyślą mi cokolwiek z BU też trochę czasu minie. Czytam i czytam ale jeszcze nie mam konkretnego planu co zamówić. Na pewno dzisiaj muszę zakupić jakiś filtr w ciemno, bez testowania,bo w mojej małej mieścinie na próbki nie liczę. Podejrzewam że ani Zoracu ani Retinu A moja dermatolog mi nie da. Z niej to taki zatwardziały typ że cięzko o coś poprosić. Najchętniej na trądzik dawałaby robiony spirytusik a nawilżać kremem Nivea. Ostatnio zużyłam na twarz cały Skinoren ale niespodzianki cały czas wyskakują. No i chyba dokupię Effeclar k ... juz sama nie wiem...
Wiesz nie wariuj i nie kupuj tego tony...wysyp moze byc spowodowany oczyszczaniem sie cery jesli jest zanieczyszczona...ja etz zcasem patrzec na siebie nie moge ale co zrobic trzeba to przecierpiec
Powiem Ci ze te produkty z BU sa swietne..wszyscy chwala...
Dla mnie np ten olejek myjacy od nich to rzecz o ktorej moja skora zawsze marzyla..nic tak jej nie uspokaja...ten peeling podstawowy z bromelina tez boski...olejek lemon regulujacy - kolejne cudo...polub hydrolaty..sa naturalne niekomodogenne..naprawde POLECAM! od kilku tyg. meczyly mnie wysypy pryszczy..i nic nie pomagalo a akurat skonczyl mi sie olejek z BU i dlugo czekalam na nastepny...od 2ch dni uzywam tych z BU kosmetykow..dodatkowo do nawilzania ten zel hialuronowy z panthenolem..i wszytsko sie goi!!! Mysle ze pielegnacja skory naprawde zaczyna sie od postaw..czyli jej dobrego nawilzenia..ten olej slonecznikowy w olejku myjacym czy olejku lemon - on jest polecany do cer tlustych problematycznych...proble m tradziku przeciez lezy w nieprawidlowym funkcjonowaniu skory...i loju ktoy wydziela...ten olej ma duzy procent kwasu linolinowego ktory jest obecny w naszej skorze i pomaga gruczolom lojowym w prawidlowym dzialaniu...
Plecki tez mozesz przemywac tym tonikiem 2% bha..wiele osob tak robi pozniej isotrenixem

A co do twojej dermatolog..to poczytaj troche na temat rzeczy ktore ona Ci poleca uzywac...w google czy tu na wizazu...i pozniej zapytaj ja dlaczego Ci je poleca a inne odradza i jesli sie nie bedziesz z nia zgadzala to trzymaj sie swojego i badz dociekajaca!!! a nawet ja czyms zaskocz a jak dalej ciezko to zmien dermatologa..jesli uznasz ze wciska Ci *******y jakies
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 14:11   #264
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

powiedzcie mi jesczze jak to jest z talkiem, bo na fitomedzie jest duzo masek do tlustej skory ktore zawieraja talc, czy on przypadkiem nie zapycha?
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 14:17   #265
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
powiedzcie mi jesczze jak to jest z talkiem, bo na fitomedzie jest duzo masek do tlustej skory ktore zawieraja talc, czy on przypadkiem nie zapycha?

To kwstia indywidualna, lilith. Talk mam za zadanie zmatowić skórę, więc istnieje ryzyko, ze zapcha...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 14:29   #266
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Effelko,

Nie wiem na ile wairygodna jest ta strona wklejona ponizej
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...3f008e3f635a9a
ale z tego co widze w Eluage wysoko w skladzie sa trojgliderydy, ktore moga Cie zapychac...zreszta z tego co tam jest podoane...diacneal bedzie dzialal silniej przeciwzmarszczkowo aniezeli eluage..o ile nie masz problemow z naczynkami!

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Witam.

Jestem jak najabrdziej początkująca z filtrami, retinami..

Poczytalam o retinach i innych pochodnych (dzieki L_V) na wiazazu, i jako - ze mam prawie 30 lat na karku, widze juz zmarszczki śmieszki koło oczu - postanowilam zainwestowac teraz, by cieszyc sie gładką młodą cerą.. i .. nie wyszło

Kupilam Eluage - po 3 nocach juz mnie zapchalo (nie pamietam kosmetyku, który spowodowałby bolące pryszcze) ale poza tym eluage zaczal działac, bo schodzi mi skóra na nosie, troche pod oczami... tylko, co mi ze schodzącego naskórka - jeśli mam fundować sobie bolące pryszcze, które bede miec na twarzy długi czas a jeszcze dłuzej ślady po nich i tak odechciało mi sie kuracji retinopochodnymi, ale dam jeszcze sobie szanse i spróbuje z Roc;iem retin-ox multi correction (na dzien i noc) - co wy na to?

Dodam, ze mam cere chyba normalną, ale pory rozszerzone, sine slady po tradziku, czasem jakis pryszcz (ale spoooooradycznie) a nos - naczynka pękniete i regularnie na nim sporo zaskórników

w mojej dotychczasowej pielegnacji - rano:

flavo C 15% pod oczy,
-idealist EL
-emulsja avene 50+
-podklad mineralny

wieczorem

- (chcialam eluage ;()
- clinique repairwear lift night
- czasem effaclar K
- czasem skin rev-er upper bare escentuals- na bazie kwasu salicylowego, gwasu glikolowego, z duzą iloscia witamin.

Moje pytanie o ocene dotychczasowej pielegnacji i prosze o radę, bo chcialabym używac:
*jakis krem z wit C? bo serum mi sie konczy a tutaj nie kupie nigdzie.
*cleanance K? czy lepiej effaclar K - bo tym smaruje sie dlugo i jak groche o ściane.
*Roc retin-ox - ma sens?
i co moge dokupic - zeby pozyc sie przebarwien po tradziku, a zarazem wygladzic zmarszczki i nie powodowac pryszczolców?

Moje prosby - to pewnie tylko marzenia, ale jesli macie jakis pomysl co zrobic, co kupic, nakladac na paszcze - dajcie znac.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 14:45   #267
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Effelko,

diacneal bedzie dzialal silniej przeciwzmarszczkowo aniezeli eluage..o ile nie masz problemow z naczynkami!
tak, ale ja niestety mam problem z naczynkami ;(
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 15:05   #268
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej
Chcialabym sie podzielic spostrzezeniami odnosnie filtrow, mianowicie z testowania probek ktore posiadam ( averne krem 50+, LRP anthelios XL, bioderma krem 50+) najlepiej dla mnie sprawuje sie Bioderma bo jest najmniej lepka. Po 30 min nie ma lepkiej warstwy.
Natomiast mam wielka ochote kupic mleczko Avene bo mam nadzieje ze bedzie lekkie i nie zapychajace ( probek nie dostalam ). Chyba kupie w ciemno bez testowania, jak myslicie??
Zastanawialam sie nad tym LPR DP dla dzieci ale on ma alkohol wiec chyba przy naczynkach odpada, czy tak?
Pozdrawiam
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 15:17   #269
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczynki polecam lektture tej stronki http://www.laboratoriumurody.pl/foru...-kwasy,f4.html

Wszystko co tu jest sczegolowo walkowane i dlugo analizowane jest tam podane w pigulce
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 15:26   #270
kest
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam wszystkich,
przeczytalam wydaje mi sie wszystko co moglam o kuracji kwasami. Mam 29 lat, od wielu lat zmagam sie z problemami tradzikowymi, ktore dopiero podczas brania pigulek antykoncepcyjnych lekko sie uspokajaja. Nie zmienia to faktu, ze mam wiele przebarwien i plamek, oraz nierowny kolor cery, czesto mam jakies male "syfki"- zaden podklad nie chce tego dokladnie ukryc. Nie mam problemow z naczynkami. Zauwazylam, ze zmarszczki mimiczne sa juz calkiem widoczne - jednak one cale szczescie tak bardzo mi nie przeszkadzaja. Moja cera jest raczej mieszana z tendencja do przesuszania sie - szczegolnie na policzkach.
A poniewaz zamierzam wprowadzic rewoluje jesli chodzi o pielegnacje mojej buzi to wprowadzilam do niej nastepujace produkty:

Rano:
tonik Iwostin Purritin
krem Dermika Lipidea (musze wykonczyc opakowanie, pozniej moze zmienie, jesli polecicie mi cos lepszego)
krem z filtrem 40 Iwostin
+normalny codzienny makijaz (podklad, cienie, puder i tusz do rzes)

Wieczorem:
mleczko do demakijazu
zel do mycia twarzy Iwostin Purritin
tonik Iwostin Purritin
Diacneal (co 2-3 dni), a w pozostale Dermika Lipidea

Dodatkowo raz na tydzien robie sobie peeling enzymatyczny Flos Lek. Czasami jak wyskoczy mi jakis wiekszy proszcz to samruje go punktowo Dalacinem T (nie bardzo pomaga).

Co jeszcze moglabym dodac do mojej kuracji, ktore produkty zupelnie z niej wyrzucic???

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie sugestie - bo skoro juz chce robic rewolucje to na calego
kest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.