kobieta 44l./zatrzymanie okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-30, 10:39   #1
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282

kobieta 44l./zatrzymanie okresu


Witam.
Zakładam wątek w imieniu mamy bo się martwię.
Mama ma rocznikowo 44 lata, miesiączki regularne i bardzo obfite. 2 razy miała wycinane mięśniaki. Pali nałogowo papierosy odkąd mnie urodziła - 19 lat.
Problem pojawił się teraz - 24 lipca miała dostać okres a do dziś go nie ma. Ją też już to zaczyna martwić. Zaznaczam że w ciąży na milion procent nie jest.
Czy to może być coś poważniejszego czy tylko pierwsze objawy menopauzy?
Z wybraniem się do ginekologa zwleka już drugi rok... "bo jak mi coś tam doktor wykryje..."
Teraz jej mówie ze chyba w końcu będzie musiała do niego iść to robi głupią minę i mówi że może pójdzie. Znając ją znów będzie zwlekać do świętego nigdy...
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 11:21   #2
Malinka0707
Przyczajenie
 
Avatar Malinka0707
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9
Dot.: kobieta 44l./zatrzymanie okresu

lepiej namów mamę na pójście do ginekologa..
Malinka0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 14:18   #3
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: kobieta 44l./zatrzymanie okresu

nie pytałam co by było lepiej tylko czy są to początki menopauzy czy coś poważniejszego?
jej siostra ma 55 lat a dopiero kilka lat wstecz zaczęła mieć menopauzę. Nawet teraz ma jeszcze okresy tylko w różnych odstępach czasowych
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 14:40   #4
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: kobieta 44l./zatrzymanie okresu

Cytat:
Napisane przez weinberger Pokaż wiadomość
nie pytałam co by było lepiej tylko czy są to początki menopauzy czy coś poważniejszego?
jej siostra ma 55 lat a dopiero kilka lat wstecz zaczęła mieć menopauzę. Nawet teraz ma jeszcze okresy tylko w różnych odstępach czasowych
a skąd ktoś ma to wiedzieć? nie lepiej pójść do ginekologa, tak jak sugeruje koleżanka wyżej, który stwierdzi z całą pewnością co się dzieje z twoją mamą? nie rozumiem, oczekujesz od nas nie wiadomo czego, a za dobrą radę odpłacasz się opryskliwą odpowiedzią. musisz przemówić mamie do rozsądku, chodzi przecież o jej zdrowie.
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 16:14   #5
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: kobieta 44l./zatrzymanie okresu

Tez zawsze mialam miesiaczki regularne co do dnia, czasem +/- 1-2 dni ale 2 razy zdazylo sie ze sie spoznily 7 dni, pierwszy raz ze stresu z powodu egzaminow a drugi raz z powodu wyjazdu w inny klimat, wiec moze mama miala ostatnio jakies stresy czy wyjazd
Mama miala dostac miesiaczke 24 lipca, dzis jest 30 lipiec wiec tylko 6 dni jej sie spoznia wiec nie dramatyzuj, mama jest dorosla i sama bedzie wiedziala co ma zrobic! miesiaczka to nie kalendarz i zegar ze musi byc co do dnia i godziny
Po tej pierwsze 6 dni spozniajacej sie miesiaczce nie da sie powiedziec czy to menopauza czy cos gorszego...
Przeczytaj co to jest menopauza i jakie sa objawy, porownaj je z twoja mama i wtedy sie zastanawiaj
Namow mame na wizyte u gina a najlepiej idź razem z nia tez sie przebadac! Ja w srode bylam z moja mama u gina, szlam ja i zmusilam moja mame ktora wybiera sie juz pare lat do gina i zawsze miala pod gorke wiec z tej okazji ze szlam ja to zaciagnelam ja razem ze mna na badanie, usg i cytologie, zapisz siebie i mame na wizyte i postaw ja pod faktem dokonanym

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-07-30 o 16:19
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 22:28   #6
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: kobieta 44l./zatrzymanie okresu

Mama jest dorosłą kobietą, a zachowuje się jak kompletna gówniara.

Jeśli nie chce, niech nie idzie do lekarza, ale nikt tu nie da Ci odpowiedzi dlaczego nie ma okresu, bo skąd ktoś miałby wiedzieć?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.