Mamy wrzesień-październik 2011 :) - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-22, 05:59   #2461
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
no dla faceta mamy juz na 100% Marcel a z dziewczynka to sie zmienia ale na razie pare typów: Nadia, Marcelinka(te trochę długie wiec sie wahamy) Hania, a wczoraj spodobała nam sie Amelka tak wiec dla dziewczynki to jeszcze jestesmy nie zdecydowani
Marcelina to może i długie imię, ale podobno oryginalne, przynajmniej mi tak mówią
Hania bardzo ładne, a Amelka to teraz byt popularne jak dla mnie
Pisałaś jesze i Mai - ładne imię podobało mi się bardzo, ale też jest teraz tak popularne do tego znajomi mieli malusią córeczke, które niestety urodziła się bardzo chorusia i nie przeżyła i to była Maja, więc teraz nei chcemy bo głupio tak.

bianeczko, z Twoich imionek mi się najbardziej podoba Kalinka
co do imienia Marcel to bardzo fajne, ale u mnie by chyba dziwnie było, mama Marcelina a synuś Marcel ja myśle, że mąż sie jeszcze przekona

a wiecie co mój tata zrobił? Miałam być Michasią, a jak poszedł do urzędu to podał inne imię, nawet sobie nie chce wyobrażać miny mojej mamy jak jej papierek pokazał

no air - mi tez się adam podoba, a adam to jest tż adam junior, jak w ameryce

Nam się podobają takie imionka: Zuzia, Paulinka, Karolinka, Kalinka, Hania, Iga, Bartuś, Karolek (Ciekawe dlaczego dla dziewczynki więcej propozycji jest )

asiu, ja bym powiedziała że jestem przeziebiona, ale że mam dużo pracy w domu

Kika, przykro mi, że takie nieszczęście Was spotkało. Ale nie poddawaj się kochana, roganizm wróci do normy i szybko uda się znowu, trzymam kciuki

dziewczyny ale mnie wczoraj głowa bolała, w życiu nie miałam takiego bólu, męczyłam sie cały wieczór i pół nocy, w końcu wzięłam tabletke. Troche pomogło bo zasnęłam i obudziłam się ze zdecydowanie mniejszym bólem, ale teraz znowu się nasila
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 06:56   #2462
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
teraz to mam inny problem a mianowicie ja zanim zaszłam w ciąże chodziłam na siłownie, basen albo ćwiczonka w stylu fitness itd no i łaziłam z koleżankami ni ejakos mega regularnie tylk otak zeby sie poruszac, mam prace przy biurku i taka aktywnośc zawsze lepsza niz wcale no i w tamtym tygodniu powiedziałam ze boli mni enoga wiec laski nie namawiałay zebym szła , ale juz dziś kolezanka dzwoniła i chciała sie umówić na następny tydzień na basen saunę i jacuzzi i kurcze nie wiem co wymyślić zeby nie iśc a nie chce jeszcze mówić o ciązy, wiem ze basen w sumie jest zalecany ale dopóki ni epójde do lekarza i nie przyzwoli to sie nigdzie nie ruszam i już, jacuzzi odpada bo wiem ze nie wolno kurcze co byście powedziały? z jakiego jeszcze powodu moge nie leść jakoś mi teraz nic do łba nie chce wpaść
Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Hehe, ja mam to samo tylko że na picie mnie namawiają :P
Powiedz że masz drobną infekcję, albo lekką kontuzję i musisz się trochę oszczędzać, a potem je przeproś za drobne kłamstewko, na pewno zrozumieją.
Ja własnie z tych powodów zaczęłam mówić znajomym- chodziłam na fitness gdzie instruktorką jest moja przyjaciółka- sama się zaczęła domyślać jak sie ciągle wykrecałam
Cytat:
Napisane przez Kika_27 Pokaż wiadomość
można tak powiedzieć....ciąża pozamaciczna, do 6tyg. byłam przekonana że jestem w normalnej ciąży...i tak jak Wy planowałam, cieszyłam sie z każdej drobnej rzeczy...tak Wam zazdroszczę ale zarazem cieszę się Waszym szczęściem
padło na mnie i moje maleństwo zostało usunięte w 7tyg. tak było mi pisane "odgórnie" , trudno mi było -jest w sumie nadal sie z tym pogodzić ale trzeba...
Dobrze,że udało się szybko zdiagnozować. Przykro mi bardzo. Ale pocieszające jest to,że możecie mieć dzidziusia i znów możecie sie starać
Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
a wiecie co mój tata zrobił? Miałam być Michasią, a jak poszedł do urzędu to podał inne imię, nawet sobie nie chce wyobrażać miny mojej mamy jak jej papierek pokazał
A propos imion- moja znajoma miała koleżanke o imieniu ANALIZA- tatus przeszczęśliwy i podchmielony, tak ja zarejestrował w urzędzie, a miała być ANNA ELIZA...

Cytat:
Napisane przez lewaloff Pokaż wiadomość
ponieważ tp mam określony na 17/09, sprawdziłam imieniny chłopaków, które wypadają tego dnia:
  • Dezyderiusz
  • Drogosław
  • Justyn
  • Lambert
  • Narcyz
  • Szczęsny
Dezyderiusz rulezzzzzzzzzz

A ja nie myślę jeszcze o imionach, wyzkach, ciuszkach- tak jak pisałam wcześńiej to zbyt odległa przyszłość dla mnie.
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 07:18   #2463
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Ja dla dziewczynki Nadia albo Natasza , chłopak Igor

mnie od wczoraj tak głowa boli, ze zaraz oszaleje!!! Tabletki nie brałam, bo szkoda mi dzidziola truć, no wiec sie męcze - okłady nie pomagają, sen też nie - bo w nocy bolała nawet jak sie obracałam. Mam nadzieje, że przejdzie samo
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 07:36   #2464
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
dziewczyny ale mnie wczoraj głowa bolała, w życiu nie miałam takiego bólu, męczyłam sie cały wieczór i pół nocy, w końcu wzięłam tabletke. Troche pomogło bo zasnęłam i obudziłam się ze zdecydowanie mniejszym bólem, ale teraz znowu się nasila
ja tez ostatnio zmagam się z migrenowymi bólami głowy, ale taki ból, że masakra. nie wiem co się dzieje, bo mnie często głowa nie boli, może to przez pogodę?
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 07:39   #2465
tredulka
Raczkowanie
 
Avatar tredulka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

moj Tż to jest pewny ze bedzie chlopak i bardzo by chcial zeby to byl chlopak. Ja tez bym chciala chlopaka ale nie zalamie sie jak bedzie dziewczynka imiona to juz dawno wymislilismy, poniewaz moj tż ma dośc oryginalne imie Teodor i chcialby zeby jego dzieci tez takie miały, ale teraz kazdy tak chce i juz nie ma chyba oryginalnych imion a dla chlopaka to nam sie podoba Tobiasz, Tymoteusz, Leon. A dla dziewczynki to ja mam swoje typy (tż nie bo on jest pewny ze to cvhlopak bedzie))Marcelina, Nadja, Marika i podoba mi sie zdrobnienie Marcela, Marcelka ale jakby ktos do niej mowil Marcysia jak do tej wiesniary ze zlotopolskich to bym zwariowala
tredulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 08:08   #2466
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez tredulka Pokaż wiadomość
moj Tż to jest pewny ze bedzie chlopak i bardzo by chcial zeby to byl chlopak. Ja tez bym chciala chlopaka ale nie zalamie sie jak bedzie dziewczynka imiona to juz dawno wymislilismy, poniewaz moj tż ma dośc oryginalne imie Teodor i chcialby zeby jego dzieci tez takie miały, ale teraz kazdy tak chce i juz nie ma chyba oryginalnych imion a dla chlopaka to nam sie podoba Tobiasz, Tymoteusz, Leon. A dla dziewczynki to ja mam swoje typy (tż nie bo on jest pewny ze to cvhlopak bedzie))Marcelina, Nadja, Marika i podoba mi sie zdrobnienie Marcela, Marcelka ale jakby ktos do niej mowil Marcysia jak do tej wiesniary ze zlotopolskich to bym zwariowala
Mymamy w pracy Leonarda, to dłuższa forma Leona i mówią wszyscy do niego Lenek :/ Mnie Marcela też się podoba, ale już nie tak jak Marcel.

Mam nowy zabobon Wczoraj wieczorem babcia 5 razy dzwoniła, żebym nie nosiła korali i szurków na szyi bo dziecku się pępowina owinie
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 08:18   #2467
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Odnośnie zabobonów... ciekawe co by babcie powiedziały na kolczyki w pępku??? Trochę przestarzałe już te zabobony, bo na "nowoczesną" biżuterię nic nie ma... chyba, że Wy znacie??
Co do imion... dla dziewczynki podoba mi się Zuzia albo Zosia, ale mam przeczucie, że będzie facet. Mojemu tż-towi podoba się Łukasz a mnie Mateusz. Ale to są tylko typy o których kiedyś tam rozmawialiśmy... teraz nie chcemy zapeszać. Jeszcze będzie na to czas
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 08:26   #2468
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Oj tam, podobno też włosów nie można malować bo dziecko rude będzie

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Ja to się zastanawiam, jak to jest, że nasze dzieci są często bardzo podobne do naszych dziadków Do nas też, ale często jest tak że kropka w kropkę nasza babcia lub dziadek.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 08:27   #2469
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
a wiecie co mój tata zrobił? Miałam być Michasią, a jak poszedł do urzędu to podał inne imię, nawet sobie nie chce wyobrażać miny mojej mamy jak jej papierek pokazał
dziewczyny ale mnie wczoraj głowa bolała, w życiu nie miałam takiego bólu, męczyłam sie cały wieczór i pół nocy, w końcu wzięłam tabletke. Troche pomogło bo zasnęłam i obudziłam się ze zdecydowanie mniejszym bólem, ale teraz znowu się nasila
Mój tata też taki kawał wykręcił mamie miałam być Karoliną, a mam tak na drugie

Cytat:
Napisane przez anytsuj Pokaż wiadomość
ja tez ostatnio zmagam się z migrenowymi bólami głowy, ale taki ból, że masakra. nie wiem co się dzieje, bo mnie często głowa nie boli, może to przez pogodę?
Was też ? Kurcze taki ból głowy miałam właśnie koło 23 , położyłam się i jeszcze gorzej... może to przez ten mróz? Rano jak mąż wstawał było -17..
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 08:28   #2470
klion78
Zadomowienie
 
Avatar klion78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: moja kanapa
Wiadomości: 1 645
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Dziewczyny mam pytanie: czy Was też pobolewają krzyże? bo ja dziś od rana czuję co jakiś czas ból w krzyżu, a wydaje mi się, że w 7-8 tyg. to trochę za wcześnie i się martwię
__________________
trzeba stworzyć dom żeby mieć do czego wracać ...
upchać miłość tam w każdy kąt ...
klion78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 08:43   #2471
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez gerda Pokaż wiadomość
właśnie na rmf-ie mówili że wzrośnie vat z 8 do 23% na rzeczy dla dzieciaczków, tylko nie wiem od kiedy
tez o tym słyszałam, niby już 1 marca!!Cena masakrycznie wzrosnął!!

bianeczka-to łóżeczko wiklinowe jest śliczne, tylko troszke nie praktycznedla małego dzidzi do 4-5 miesiecy może być, potem dziecko próbuje siadać , przekręca się i łapie boczne ściany łóżeczka(by się podnieść), więc takie łóżeczko byłoby niebezpieczne.

Wózek będe zamawiać dosyć stabilny, jeszcze nie wybrałam ..musi być dobry na wiejskie dróżki i łatwy w składaniu.Łóżeczko mam po 1 córce,sama projektowałam, tylko teraz będe je troszke przerabiać.

lullaby-cesarka wcale nie jest niczym komfortowym, koleżanka zaraz po porodzie naturalnym śmigała na nóżkach i pokazywała przez szybe całej rodzince swoje maleństwo, a mi jeszcze miesiąc po cesarce ciężko było zwlec się z łóżka. Strach jest zawsze, ale w końcu tyle kobiet urodziło, to i my damy rade

moonik-dzięki za przepis Twojej teściowejgrypsko mnie nie chyciło, za to zatoki mam zapchane, więc wszystkiego próbuje

Dziewczyny, czujecie maleństwo??mnie dzisiaj w nocy obudziło, tak więc od 2.30 do 5.30 było po spaniu
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 08:52   #2472
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

kapka a w którym jesteś tygodniu?? Tzn jak czujesz maleństwo?...bo podobno w okolicach 20 tyg można dopiero wyczuć, przy 2 ciąży trochę wcześniej...??
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 09:04   #2473
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Sonia-no właśnie czytałam o tym kiedyś i musze potwierdzić,że faktycznie w 2 ciąży szybciej się czuje ruchy dziecka.W pierwszej ciąży czułam bąbelki w brzuchu, a ok.18 t.c. czułam kopnięcia.A teraz bąbelków nie było, tylko czuje (przeważnie jak leże na plecach wieczorkiem) jak się przesuwa z prawej strony na lewą a najczęściej pod pępkiem(takie uczucie jak twarda piłka od tenisa )czasami tak wysoko podpłynie pod skóre,ze pod palcami czuć jak się przesuwa.Ale kopnięcia to jeszcze nie są

w czwartek zaczynam 12 tydzien.
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 09:09   #2474
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Ulcia2512 Pokaż wiadomość
A wlasnie ze jest zenska wersja od Lukasz- Lucja
Ah faktycznie

Cytat:
Napisane przez lewaloff Pokaż wiadomość
ponieważ tp mam określony na 17/09, sprawdziłam imieniny chłopaków, które wypadają tego dnia:
  • Dezyderiusz
  • Drogosław
  • Justyn
  • Lambert
  • Narcyz
  • Szczęsny
Proponuję Narcyza

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
Marcelina to może i długie imię, ale podobno oryginalne, przynajmniej mi tak mówią
Hania bardzo ładne, a Amelka to teraz byt popularne jak dla mnie
Pisałaś jesze i Mai - ładne imię podobało mi się bardzo, ale też jest teraz tak popularne do tego znajomi mieli malusią córeczke, które niestety urodziła się bardzo chorusia i nie przeżyła i to była Maja, więc teraz nei chcemy bo głupio tak.

bianeczko, z Twoich imionek mi się najbardziej podoba Kalinka
co do imienia Marcel to bardzo fajne, ale u mnie by chyba dziwnie było, mama Marcelina a synuś Marcel ja myśle, że mąż sie jeszcze przekona

a wiecie co mój tata zrobił? Miałam być Michasią, a jak poszedł do urzędu to podał inne imię, nawet sobie nie chce wyobrażać miny mojej mamy jak jej papierek pokazał

dziewczyny ale mnie wczoraj głowa bolała, w życiu nie miałam takiego bólu, męczyłam sie cały wieczór i pół nocy, w końcu wzięłam tabletke. Troche pomogło bo zasnęłam i obudziłam się ze zdecydowanie mniejszym bólem, ale teraz znowu się nasila
Moja koleżanka miała być Darią a jest Dariną Mnie też boli głowa czasami ale ja mam niskie ciśnienie i gin pozwolił wtedy na małą kawkę.

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie: czy Was też pobolewają krzyże? bo ja dziś od rana czuję co jakiś czas ból w krzyżu, a wydaje mi się, że w 7-8 tyg. to trochę za wcześnie i się martwię
Mnie bolało bardzo często w tych tygodniach tylko ja miałam stojącą pracę

Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czujecie maleństwo??mnie dzisiaj w nocy obudziło, tak więc od 2.30 do 5.30 było po spaniu
Mi się dwa dni temu wydawało, że coś czuję ale to chyba nie było to A jakie to uczucie? Takie jakieś bąbelki? Czy smyranie od środka?
W drugiej ciąży czuć ruchy podobno miesiąc wcześniej niż w pierwszej przede wszystkim dlatego że zna się to uczucie gdzieś wyczytałam
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 09:10   #2475
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
Sonia-no właśnie czytałam o tym kiedyś i musze potwierdzić,że faktycznie w 2 ciąży szybciej się czuje ruchy dziecka.W pierwszej ciąży czułam bąbelki w brzuchu, a ok.18 t.c. czułam kopnięcia.A teraz bąbelków nie było, tylko czuje (przeważnie jak leże na plecach wieczorkiem) jak się przesuwa z prawej strony na lewą a najczęściej pod pępkiem(takie uczucie jak twarda piłka od tenisa )czasami tak wysoko podpłynie pod skóre,ze pod palcami czuć jak się przesuwa.Ale kopnięcia to jeszcze nie są

w czwartek zaczynam 12 tydzien.
ja też coś czułam, ale myślałam ze sobie wmawiam, bo tego nigdy nie czułam, takie przesuwanie z bulgotaniem miłe bardzo czułam to może z trzy razy. Mam nadzieje ze to dzidziol
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 09:17   #2476
klion78
Zadomowienie
 
Avatar klion78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: moja kanapa
Wiadomości: 1 645
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Mnie bolało bardzo często w tych tygodniach tylko ja miałam stojącą pracę
mnie bolało już rano jak wstałam z łóżka
__________________
trzeba stworzyć dom żeby mieć do czego wracać ...
upchać miłość tam w każdy kąt ...
klion78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 09:44   #2477
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Hej

Kika
, bardzo mi przykro z powodu tego co Cię spotkało życzę Ci, żebyś jak najszybciej mogła znowu być w ciąży i szczęśliwie dotrwać do końca

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość

dziewczyny ale mnie wczoraj głowa bolała, w życiu nie miałam takiego bólu, męczyłam sie cały wieczór i pół nocy, w końcu wzięłam tabletke. Troche pomogło bo zasnęłam i obudziłam się ze zdecydowanie mniejszym bólem, ale teraz znowu się nasila
mnie boli wieczorami głowa, nie są to jakieś mocne bóle, ale dziwne, ze tak codziennie je mam


Jeśli chodzi o imiona to podoba mi się Zuzia, ale w najbliższej rodzinie mam już małą Zuzinkę więc odpada Hania jest śliczne, ale miałam w podstawówce/liceum koleżankę i mówiliśmy wszyscy na nią Ania od zawsze podobała mi się Oliwia, ale nie pasuje mi do nazwiska a dla chłopca Robert, Tomasz, Łukasz, Adam..

a w niedzielę na mszy była dziewczynka o imieniu Tora tak się zastanawiam, czy ksiądz źle powiedział, czy faktycznie tak ma dziecko na imię

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość

A propos imion- moja znajoma miała koleżanke o imieniu ANALIZA- tatus przeszczęśliwy i podchmielony, tak ja zarejestrował w urzędzie, a miała być ANNA ELIZA....
o raaaany


Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość

Ja to się zastanawiam, jak to jest, że nasze dzieci są często bardzo podobne do naszych dziadków Do nas też, ale często jest tak że kropka w kropkę nasza babcia lub dziadek.
mojego brata ciotecznego córeczka jak się urodziła była w kropka w kropkę nasza babcia! Identyczna po prostu
teraz ma 11miesięcy i już bardziej podobna do taty,ale wtedy....

Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
tez o tym słyszałam, niby już 1 marca!!Cena masakrycznie wzrosnął!!
moonik-dzięki za przepis Twojej teściowejgrypsko mnie nie chyciło, za to zatoki mam zapchane, więc wszystkiego próbuje

Dziewczyny, czujecie maleństwo??mnie dzisiaj w nocy obudziło, tak więc od 2.30 do 5.30 było po spaniu
kapka dopiero od 1.lipca, więc luuzik na razie
na zatoki smaruj sobie czoło i skronia amolem, mi zawsze pomagało jak miałam zatkane

już czujesz?? wow!
też bym chciała


Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
mnie bolało już rano jak wstałam z łóżka
klion też miałam/mam czasami takie bóle, może krzywo spałaś?podobno takie bóle są normalne, coś tam się luzuje i można odczuwać jako ból taki ciągnący.
jak Cię bardzo boli to możesz wziąć nospę

ja pamiętam taki ból w połowie 7tyg jak przesadziłam z aktywnością całodzienną- najpierw wyganiałam się dwie godziny z psiurem- biegałam, zabawy z patykiem itp, a potem wróciłam do domu i się zabrałam za porządki i robienie obiadu. Tak mnie rozbolał i brzuch i plecy koszmarnie, że musiałam wziąć nospę, trochę puściło ale do końca dnia leżałam na łóżku
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 09:49   #2478
klion78
Zadomowienie
 
Avatar klion78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: moja kanapa
Wiadomości: 1 645
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
klion też miałam/mam czasami takie bóle, może krzywo spałaś?podobno takie bóle są normalne, coś tam się luzuje i można odczuwać jako ból taki ciągnący.
jak Cię bardzo boli to możesz wziąć nospę

ja pamiętam taki ból w połowie 7tyg jak przesadziłam z aktywnością całodzienną- najpierw wyganiałam się dwie godziny z psiurem- biegałam, zabawy z patykiem itp, a potem wróciłam do domu i się zabrałam za porządki i robienie obiadu. Tak mnie rozbolał i brzuch i plecy koszmarnie, że musiałam wziąć nospę, trochę puściło ale do końca dnia leżałam na łóżku
ból nie był jakiś bardzo mocny, niemniej jednak strasznie mnie wystraszył. Tzn. najpierw to się aż tak bardzo nie wystraszyłam, ale jak potem poczytałam w necie co to może oznaczać, to spanikowałam. A ciągle obiecuję sobie by nie diagnozować się w internecie nadal trochę się martwię, ale dziękuję za pomoc
__________________
trzeba stworzyć dom żeby mieć do czego wracać ...
upchać miłość tam w każdy kąt ...
klion78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 09:49   #2479
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie: czy Was też pobolewają krzyże? bo ja dziś od rana czuję co jakiś czas ból w krzyżu, a wydaje mi się, że w 7-8 tyg. to trochę za wcześnie i się martwię
Mnie czasami boli.

Dzisiaj 11 tydzień jeszcze tylko 7 dni , chociaż już wiem że wcale nie do większego spokoju
No co wy 12 tydzień to za wcześnie na ruchy ja bym ro chyba bardziej wzięła za silną chęć poczucia czegokolwiek, ale skoro jesteście pewne to wow
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 09:54   #2480
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Mnie czasami boli.

Dzisiaj 11 tydzień jeszcze tylko 7 dni , chociaż już wiem że wcale nie do większego spokoju
No co wy 12 tydzień to za wcześnie na ruchy ja bym ro chyba bardziej wzięła za silną chęć poczucia czegokolwiek, ale skoro jesteście pewne to wow
Ja tam jestem spokojniejsza
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 10:00   #2481
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Mnie czasami boli.

Dzisiaj 11 tydzień jeszcze tylko 7 dni , chociaż już wiem że wcale nie do większego spokoju
No co wy 12 tydzień to za wcześnie na ruchy ja bym ro chyba bardziej wzięła za silną chęć poczucia czegokolwiek, ale skoro jesteście pewne to wow

ja tam wcale pewna nie jestem, bo to moja 1 ciąża, ale dziwne te uczucie było, leżałam sobie na boczku, przytulona do TŻ a tu takie coś w brzuchu aż powiedziałam do TŻ ze go czuje, może nie samego dzidziola, ale tak jakby wody mi sie przelewały jak on sie poruszał takie dziwne falowanie albo motylki ale piękne uczucie nawet jeśli to nie dzidziol
czułam dwa razy do tej pory, raz dwa dni temu a raz wcześniej, ale wcześniej w ogóle to zbagatelizowałam
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 10:30   #2482
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

moonika-eee to super to w czerwcu wielkie zakupy

cotynato-Z tymi ruchami to myslałam na początku, że moze jelita mi się skręcają czy coś.Raz gdy czułam, że mi się bąbel przemieszcza, to TŻ położył w tym miejscu ręke i niczego nie poczuł.Dopiero jak przyłożył policzek do brzusia,to poczuł jak taka kuleczka mizia go po policzkuwięc coś jest na rzeczy
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5

Edytowane przez kapka
Czas edycji: 2011-02-22 o 10:31
kapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 10:35   #2483
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Ja tam jestem spokojniejsza
Tak? To dobrze ktoś tu pisał, że nadal panikuje i już się bałam że nie wytchnę, ale skoro mówisz że ty zrobiłaś się spokojniejsza to pocieszenie. A zdjęć nam nie pokażecie

Skoro mówicie że coś czujecie to aż się powczuwam

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
moonika-eee to super to w czerwcu wielkie zakupy

cotynato-Z tymi ruchami to myslałam na początku, że moze jelita mi się skręcają czy coś.Raz gdy czułam, że mi się bąbel przemieszcza, to TŻ położył w tym miejscu ręke i niczego nie poczuł.Dopiero jak przyłożył policzek do brzusia,to poczuł jak taka kuleczka mizia go po policzkuwięc coś jest na rzeczy
Kuleczka? Kurcze nie wiem czemu ale ciężko mi w to uwierzyć
Pewnie dopiero jak doświadczę to będę wierzyła, ale to wszystko przez to że to za wcześnie. Aż niemożliwe że niekóre kobiety czują dopiero w połowie a inne w 12 tygodniu Oczywiście nie bądź zła bo to takie moje myślenie, ale to pewnie przez to że wszyscy mówią że dopiero po 4 miesiącu i nie dopuszczam mysli ze moze być inaczej
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2011-02-22 o 10:36
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 10:47   #2484
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Kuleczka? Kurcze nie wiem czemu ale ciężko mi w to uwierzyć
Pewnie dopiero jak doświadczę to będę wierzyła, ale to wszystko przez to że to za wcześnie. Aż niemożliwe że niekóre kobiety czują dopiero w połowie a inne w 12 tygodniu Oczywiście nie bądź zła bo to takie moje myślenie, ale to pewnie przez to że wszyscy mówią że dopiero po 4 miesiącu i nie dopuszczam mysli ze moze być inaczej
Nie mam powodów by się obrażać
Faktycznie , przeważnie w połowie 4 miesiąca czuć ruchy-tak przynajmniej wszędzie piszą, niby jednak w drugiej ciąży, nawet o pare tygodni wcześniej można poczuć bąbla.
Z pierwszym jak pisałam czułam takie motylki i bąbelki a tu są inne odczucia.W końcu każda ciąża jest inna.
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 10:52   #2485
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Niestety, jeszcze długo na twoje „puk, puk” odpowiadać będzie tylko cisza. Pozostaje ci liczyć kolejne tygodnie. Dziewiąty, jedenasty, piętnasty… W 20. szykuj się już na rozmowę z maleństwem. Na razie cichutką. Jakieś bulgotanie, przelewanie, lekkie szarpanie, muśnięcia, łaskotanie. Ile mam, tyle określeń. A do tego na początku trudno je odróżnić od odgłosów pracujących jelit. Więc jeśli nie chcesz przegapić tych sygnałów, wsłuchuj się w swój brzuszek.
Cytat z babyonline. I wiele matek mówi że można pomylić te pierwsze bulgotania , ruchy z pracą jelit tzn. przesuwającymi się gazami, k... itp.

A faktycznie mamy które już były w ciąży odczuwają takie ruchy szybciej z tego co wiem, ale to też na pewno łatwo pomylić z jelitkami bo dzidzia i ten pęcherzyk są takie małe że to by był wyczyn Piszą że matki tak ok 17-18 tygodnia, może trochę wcześniej ale to i tak chyba dzidzia powinna mieć konkretniejsze wymiary . Ale ja nie wiem tak sobie gadam - mam nadzieję że nie macie za złe
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2011-02-22 o 10:53
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 11:04   #2486
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Cytat z babyonline. I wiele matek mówi że można pomylić te pierwsze bulgotania , ruchy z pracą jelit tzn. przesuwającymi się gazami, k... itp.

A faktycznie mamy które już były w ciąży odczuwają takie ruchy szybciej z tego co wiem, ale to też na pewno łatwo pomylić z jelitkami bo dzidzia i ten pęcherzyk są takie małe że to by był wyczyn Piszą że matki tak ok 17-18 tygodnia, może trochę wcześniej ale to i tak chyba dzidzia powinna mieć konkretniejsze wymiary . Ale ja nie wiem tak sobie gadam - mam nadzieję że nie macie za złe

gdzie tam, jakie za złe ja tez sie naczytalam, na te sprawy i dlatego nie wiem co to było może dzidziol a moze nie, nie nastawiam si ejakoś szcególnie, ale jelitka wątpie bo mi cały czas dokuczają od poczatku i czegoś takiego nie czułam
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 11:08   #2487
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

W sumie jakby na to nie patrzeć to nawet mylenie jelitek z dzidzią jest warte jeżeli tworzy tyle przyjemności i uśmiechu na twarzy matki
Ja to stram się jakoś logicznie sobie tłumaczyć, ale znając życie przez was teraz będę się doszukiwała hahaha.
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 11:09   #2488
MAGiALENA
Zakorzenienie
 
Avatar MAGiALENA
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 339
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie: czy Was też pobolewają krzyże?
jak najbardziej. niestety...

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Proponuję Narcyza
znam dziewczynę o tym imieniu.
__________________

aniołek Gabrysia/Gabryś: 21.08.2010
Kacperek: 2o.09.2011
MAGiALENA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 11:20   #2489
gerda
Zadomowienie
 
Avatar gerda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 464
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Witam Was
na pare godzin Was człowiek spuści z oczu, a tu tyle nasmarowane

widze, że nadszedł etap imion, ja jakoś czuje chłopaka ale ostatnio wybrane imie przestało mi się podobać i szukam nowych inspiracji

gratuluje udanych wizyt

witam nowe mamy

ja ide w przyszły poniedziałek na wizyte i mam nadzieje, że usłysz same dobre wieści
__________________

gerda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 11:22   #2490
Brida
Rozeznanie
 
Avatar Brida
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 548
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Tak? To dobrze ktoś tu pisał, że nadal panikuje i już się bałam że nie wytchnę, ale skoro mówisz że ty zrobiłaś się spokojniejsza to pocieszenie. A zdjęć nam nie pokażecie

Skoro mówicie że coś czujecie to aż się powczuwam

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------


Kuleczka? Kurcze nie wiem czemu ale ciężko mi w to uwierzyć
Pewnie dopiero jak doświadczę to będę wierzyła, ale to wszystko przez to że to za wcześnie. Aż niemożliwe że niekóre kobiety czują dopiero w połowie a inne w 12 tygodniu Oczywiście nie bądź zła bo to takie moje myślenie, ale to pewnie przez to że wszyscy mówią że dopiero po 4 miesiącu i nie dopuszczam mysli ze moze być inaczej
Ja też czuje od paru dni takie delikatne łaskotanie tuz pod powloką brzucha jakby ktoś piórkem jeździł. No ale tak jak wam ciezko mi było uwierzyc że to to...
Brida jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.