masturbacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-22, 18:27   #1
justynka108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 21

masturbacja


Brak seksu w związkach z długim stażem, to chyba nie takie znowu dziwne zjawisko. Jeżeli mamy ochotę na seks (orgazm) ale nie koniecznie na partnera (ojojoj!), pozostaje nam zająć się sobą. Mało się mówi i pisze o masturbacji - to jeden z nielicznych tematów tabu w dzisiejszym świecie. No bo: jakoś tak wstyd, nie ładnie i niezręcznie. A przecież kiedy poświęcamy dużo uwagi samym sobie i sami się dotykamy, to uprawiamy seks z osobą, którą tak właściwie kochamy najbardziej na świecie... Nie uważacie???
__________________
Justynka108
http://zdrowieiuroda-justyna.blogspot.com/
justynka108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 18:49   #2
Gwiazdaa
Rozeznanie
 
Avatar Gwiazdaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród.
Wiadomości: 782
Dot.: masturbacja

Gdzieś oniegdyś bodajrze był temat o masturbacji
Ale zgodzę się z Tobą, uwielbiam kochać się ze sobą :p aczkolwiek spytałam partnera co on na to w sytuacji gdy np. on spałby baaardzo ciężko lub byłby baaardzo zmęczony i... czułby się rozczarowany,że mimo to wolałabym bez niego. Myślę,że jeśli się ze sobą nie kontaktujecie przez dłuższy czas i nie macie możliwości fizczynego zbliżenia - to jest w porządku.
__________________
Kupię sobie misia. Nazwę go "miłość" i codziennie będę kopać w du.pę.
Gwiazdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 19:04   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: masturbacja

Mozna być w długim związku i nadal miec ochotę na partnera i nie musieć się zastanawiać czy masturbacja jest ok czy nie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 19:12   #4
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: masturbacja

Cytat:
Napisane przez justynka108 Pokaż wiadomość
Brak seksu w związkach z długim stażem, to chyba nie takie znowu dziwne zjawisko. Jeżeli mamy ochotę na seks (orgazm) ale nie koniecznie na partnera (ojojoj!), pozostaje nam zająć się sobą. Mało się mówi i pisze o masturbacji - to jeden z nielicznych tematów tabu w dzisiejszym świecie. No bo: jakoś tak wstyd, nie ładnie i niezręcznie. A przecież kiedy poświęcamy dużo uwagi samym sobie i sami się dotykamy, to uprawiamy seks z osobą, którą tak właściwie kochamy najbardziej na świecie... Nie uważacie???
dlaczego wstyd?
każdy to robi aczkolwiek nie każdy się do tego przyzna.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 19:32   #5
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: masturbacja

Cytat:
Napisane przez justynka108 Pokaż wiadomość
Brak seksu w związkach z długim stażem, to chyba nie takie znowu dziwne zjawisko.
Co rozumiesz przez długi staż? Moi rodzice są ze sobą niedługo 30 lat, z tego co wiem pożycie mają całkiem udane wciąż. Ja z Tż jestem 2,5 roku. Również udane pożycie.

I w związkach krótkich, kilka lat, to brak seksu jest dziwnym zjawiskiem. W dłuższych (dla mnie) zresztą też.

Cytat:
Jeżeli mamy ochotę na seks (orgazm) ale nie koniecznie na partnera (ojojoj!), pozostaje nam zająć się sobą.
Nie wtedy należy siąsc i się zastanowic co w związku jest nie tak, że się nie ma ochoty na partnera. A jak coś się wypaliło to zastanowic czy nie lepiej odejsc.

Cytat:
Mało się mówi i pisze o masturbacji - to jeden z nielicznych tematów tabu w dzisiejszym świecie. No bo: jakoś tak wstyd, nie ładnie i niezręcznie. A przecież kiedy poświęcamy dużo uwagi samym sobie i sami się dotykamy, to uprawiamy seks z osobą, którą tak właściwie kochamy najbardziej na świecie... Nie uważacie???
Najbardziej na świecie kocham mojego Tż. I z nim seks to przyjemność nie tylko fizyczna, ale też emocjonalna.

Masturbacja? Fajna rzecz. Jednak służy albo jako element gry wstępnej pobudzający obie strony, albo jako narzędzie do rozładowania napięcia seksualnego (nie mieszkam z Tż).
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 23:58   #6
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: masturbacja

Właśnie seks to nie tylko przyjemność fizyczna ale też emocjonalna.
Wydaje mi sie na swoim przykładzie, że im dłużej jestem w związku tym bardziej lubie uprawiać seks z moim partnerem.
Nie widze porównania między seksem z kims kogo sie kocha, a z samym sobą
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 08:09   #7
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: masturbacja

Cytat:
Napisane przez justynka108 Pokaż wiadomość
A przecież kiedy poświęcamy dużo uwagi samym sobie i sami się dotykamy, to uprawiamy seks z osobą, którą tak właściwie kochamy najbardziej na świecie... Nie uważacie???
Dobre. Szkoda, że nie można się z samym sobą rozmnożyć i wziąć ślubu

Poza tym, jak dla mnie, to dziwne, że uważasz za normalne brak seksu w związku z długim stażem.
Skoro partner Cię nie pociąga, to znajdź sobie nowego - pociągającego. Też mi frajda masturbować się kiedy żywy i niby kochany partner pod ręką
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-24, 10:21   #8
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: masturbacja

ja tam sie nigdy nie wstydzilam tego, ze sie masturbuje oczytalam sie tyle na ten temat przez cale zycie artykulow, ze nie moglabym inaczej tego podpisac, niz: NORMALNE! mowilam o tym kolezankom zawsze, ze tak robie bez cienia zazenowania, a one wszystkie: 'ja/my nieeeee'.. mhm tylko pozniej sam na sam mi sie kazda przyznawala, ze tez to robi

tak czy inaczej, alarmujace w Twojej wypowiedzi jest: '.. jezeli mamy ochote na seks, ale niekoniecznie na partnera' lozko jest zwierciadlem calego zwiazku.. jezeli cos sie w nim wypalilo, to niedaleko szukac, ze cos miedzy wami moze byc nie tak.. moze po prostu z nim seks jest kiepski? ja pamietam, ze mialam kiedys idealnego partnera z ktorym w 95% zawsze mialam orgazmy, ale i tak raz na kilka msc-y lubilam sie tam sama.. ale to wcale nie oznaczalo, ze nie mialam na niego ochoty, ale.. po prostu taka mialam potrzebe i koniec..

zastanow sie nad tym, bo problem moze lezec gdzies glebiej.

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez justynka108 Pokaż wiadomość
A przecież kiedy poświęcamy dużo uwagi samym sobie i sami się dotykamy, to uprawiamy seks z osobą, którą tak właściwie kochamy najbardziej na świecie... Nie uważacie???
p.s. Woody Allen powiedzial to jako pierwszy

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2010-12-24 o 10:22
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 02:16   #9
missalissa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
GG do missalissa
Dot.: masturbacja

Dokładnie, ja też się tego nie wstydzę, co nie zmienia faktu, że jestem dość otwartą osobą i nie krępują mnie takie rozmowy w realu. Masturbacja to nic złego, potrzeba fizyczna, nawet jeśli się jest w związku. Masturbuję się często, bo lubię, czy mam faceta czy nie. Nie jest to powód do wstydu raczej - znam swoją cielesność i wiem czym facet może mnie podniecić itd. Czytałam też kiedyś, że kobiety, które się masturbują lepiej wiedzą czego chcą w seksie i życie intymne jest zdecydowanie bardziej udane i satysfakcjonujące.
missalissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 03:49   #10
pani_karolina
Przyczajenie
 
Avatar pani_karolina
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 24
Dot.: masturbacja

'Tylko kobiety które sie masturbują dobrze wiedzą co je podnieca i umieja o to poprosić'
pani_karolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 07:20   #11
Querez
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 156
Dot.: masturbacja

Cytat:
Napisane przez pani_karolina Pokaż wiadomość
'Tylko kobiety które sie masturbują dobrze wiedzą co je podnieca i umieja o to poprosić'

Mylisz się. Dziewczyny, które się nie onanizują/ nie onanizowały w młodości często mają dużo bardziej udane życie seksualne. Masturbacja często powoduje, że kobiety mają utrwalone zachowania seksualne z tej aktywności i orgazm są w stanie osiągnąć jedynie w wyniku pieszczot łechtaczki.

Można się nie onanizować i wspólnie z partnerem odkrywać, co nas najbardziej podnieca. Nie zamierzam krytykować onanizowania się, ale twoja teza z początkowym "tylko" jest całkowicie błędna.
Querez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 12:07   #12
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: masturbacja

Cytat:
Napisane przez Querez Pokaż wiadomość
Mylisz się. Dziewczyny, które się nie onanizują/ nie onanizowały w młodości często mają dużo bardziej udane życie seksualne. Masturbacja często powoduje, że kobiety mają utrwalone zachowania seksualne z tej aktywności i orgazm są w stanie osiągnąć jedynie w wyniku pieszczot łechtaczki.

Można się nie onanizować i wspólnie z partnerem odkrywać, co nas najbardziej podnieca. Nie zamierzam krytykować onanizowania się, ale twoja teza z początkowym "tylko" jest całkowicie błędna.
kolezanka tylko kogos cytowala, to po pierwsze a po drugie - w obu przypadkach moze byc cos racji. Seksuolodzy nie od dzisiaj pisza, ze masturbacja jest bardzo dobrza rzecza, poniewaz dzieki niej kobieta poznaje swoje cialo, akceptuje swoja seksualnosc, okresla swoje tempo i swoje potrzeby, sposob, rodzaj pieszczot, itd. ja dosc wczesnie zaczelam sie masturbowac i uwazam, ze mi bardzo pomogla, bo dokladnie wiem jak chce i w jaki sposob i dokladnie wiem jak mam ja i mezczyzna postepowac, zeby mi bylo dobrze takze na moim przypadku musze powiedziec, ze racji nie masz.. i ogolnie, to, ze sie masturbowalam nie przeszkodzilo mi w tym, zeby odkrywac z partnerem co mnie najbardziej podnieca, bo duzo, oj duzo tego w lozku jest.. poza tym chodzi o sam sposob, ktory ma ci pomoc w osiagnieciu orgazmu.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2010-12-28 o 12:09
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 12:47   #13
Harmonija
Rozeznanie
 
Avatar Harmonija
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z łona matki.
Wiadomości: 955
Dot.: masturbacja

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;23959180]
p.s. Woody Allen powiedzial to jako pierwszy [/QUOTE]


__________________

Nalej Serce, nalej...




Na początku bóg stworzył człowieka, ale widząc go takim ułomnym, dał mu kota.
Harmonija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 14:24   #14
Querez
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 156
Dot.: masturbacja

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;24022685]Seksuolodzy nie od dzisiaj pisza, ze masturbacja jest bardzo dobrza rzecza, poniewaz dzieki niej kobieta poznaje swoje cialo, akceptuje swoja seksualnosc, okresla swoje tempo i swoje potrzeby, sposob, rodzaj pieszczot, itd. ja dosc wczesnie zaczelam sie masturbowac i uwazam, ze mi bardzo pomogla, bo dokladnie wiem jak chce i w jaki sposob i dokladnie wiem jak mam ja i mezczyzna postepowac, zeby mi bylo dobrze takze na moim przypadku musze powiedziec, ze racji nie masz.. i ogolnie, to, ze sie masturbowalam nie przeszkodzilo mi w tym, zeby odkrywac z partnerem co mnie najbardziej podnieca, bo duzo, oj duzo tego w lozku jest.. poza tym chodzi o sam sposob, ktory ma ci pomoc w osiagnieciu orgazmu.[/QUOTE]

Nie zrozumiałaś do końca mojej wypowiedzi. Nie twierdziłam i nie twierdzę, że onanizowanie się kobiet stanowi przeszkodę w udanym życiu płciowym, a jedynie wskazywałam na przytaczany przez seksuologów argument, że onanizowanie się może powodować, iż kobiety będą miały utrwalone zachowania seksualne z tej aktywności i np. orgazm będą w stanie osiągnąć jedynie w wyniku pieszczot łechtaczki.

To co skłoniło mnie do wcześniejszej wypowiedzi to postawiona przez Karolinę teza (skoro ją przytoczyła bez żadnego wyjaśniania, można przypuszczać, że się z nią zgadza), że 'tylko kobiety które sie masturbują dobrze wiedzą co je podnieca i umieja o to poprosić'.

Wyraz "tylko" wskazuje, że według autora tezy, te dziewczyny, które się nie onanizują nie wiedzą co je podnieca i nie umieją o to poprosić. A to nie jest prawdą.

I żeby nie było watpliwości - nie jestem żadną zagorzałą przeciwniczką masturbacji. To oczywiste, że dla wielu dziewczyn, które nie mają faceta to jedyny sposób na orgazm (czy choćby przyjemność nie zakończoną orgazmem). Poza tym część kobiet, które mają męża, narzeczonego, chłopaka i uprawiają z nim seks, z różnych przyczyn i tak się onanizuje. Nie kwestionuję też tego, że dla wielu kobiet onanizowanie się stanowi okazję do poznania swoich potrzeb i odkrycia własnej seksualnosci.

Z drugiej strony ciekawe czy wśród dziewczyn, które się onanizowały przed rozpoczęciem współżycia jest większy odsetek takich, które podczas seksu koitalnego, potrzebują do osiągnięcia orgazmu bezpośrednich pieszczot łechtaczki palcami, niż u takich, które się nie onanizowały. Wydaje się, że to może być prawda.
Querez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 15:40   #15
pani_karolina
Przyczajenie
 
Avatar pani_karolina
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 24
Dot.: masturbacja

zacytowałam 'Samotnosc w sieci' bo jakoś tak mi utkwił w głowie
pani_karolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 20:50   #16
grupa33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 55
Dot.: masturbacja

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;23933123]dlaczego wstyd?
każdy to robi aczkolwiek nie każdy się do tego przyzna.[/QUOTE]
wierutna bzdura!!!!
grupa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 23:04   #17
ChocolatePuma
Raczkowanie
 
Avatar ChocolatePuma
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 83
Dot.: masturbacja

Cytat:
Napisane przez grupa33 Pokaż wiadomość
wierutna bzdura!!!!
hmmm... moja przyjaciólka zapiera sie, że sie nie masturbuje, ale reszta sie przyznaje, szczerze mówiąc, myśle, że ona kłamie, kazdy na pewno kiedys próbował, szczególnie w wieku dojrzewanie.
ChocolatePuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 11:24   #18
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: masturbacja

Robię to, jak potrzebuję rozładowania, a mojego faceta nie ma. Czasem przy tym myślę o nim, a czasem o nikim konkretnym. Czasem wspomagam się filmem...a ostatnio dostałam od niego wibrator - nie tylko do wspólnego użytku...
Nie wstydzę się tego przed nim, chociaż z koleżankami na ten temat nie rozmawiam.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 11:35   #19
Querez
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 156
Dot.: masturbacja

Cytat:
Napisane przez ChocolatePuma Pokaż wiadomość
hmmm... moja przyjaciólka zapiera sie, że sie nie masturbuje, ale reszta sie przyznaje, szczerze mówiąc, myśle, że ona kłamie, kazdy na pewno kiedys próbował, szczególnie w wieku dojrzewanie.
Dużo dziewczyn nigdy się nie onanizowało. Poczytaj uważnie różne wątki dotyczące tego tematu
Querez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-31, 14:14   #20
grupa33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 55
Dot.: masturbacja

Cytat:
Napisane przez ChocolatePuma Pokaż wiadomość
hmmm... moja przyjaciólka zapiera sie, że sie nie masturbuje, ale reszta sie przyznaje, szczerze mówiąc, myśle, że ona kłamie, kazdy na pewno kiedys próbował, szczególnie w wieku dojrzewanie.
NIE
nieprawda, i jestem tego przykładem nigdy tego nie robiłam, nie próbowałam podkreślam NIGDY więc stwierdzenie że "wszyscy to robią" nie jest prawda i założe sie że poza mną jest wiele takich dziewczyn
grupa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.