czy warto robic paznokcie fiberglass? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-06, 19:39   #1
aleksandra07
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra07
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Question

czy warto robic paznokcie fiberglass?


czy ktoś może mi powiedzieć czy metoda przedłużania paznokci jedwabiem tzw fieberglass jest ok, zalezy mi na tym aby wzmocnic
paznokcie a słyszałam ,że po akrylach paznokcie raczej nie bedą w lepszym stanie.
aleksandra07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 19:45   #2
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

Jedwabiem raczej nie przedłużamy paznokci ale je utwardzamy.
A i tak jedwab uchodzi za najsłabszą z metod - w porownaniu z zelem i akrylem.

Jak już coś majstrować przy pazurkach to raczej polecałabym ktorąś z tych dwoch metod - pazurki będą wytrzymałe a w zaleznosci od zamierzenia albo bardzo naturalne i subletne albo fantazyjnie, orginalnie ozdobione

A poprawnie założony akryl w zaden sposob nie uszkodzi Twoich paznokci
Poczytaj troszkę o tym na forum a się przekonasz
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 20:01   #3
aleksandra07
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra07
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

dzięki, własnie sobie czytam ,choć opinie sa bardzo rózne mi bardzo zalezy żeby paznokcie mi sie wzmocniły bo mam cienkie i łamliwe, przez co nie mogę ich zapuścić.Nie chciałabym aby potem były jak papier.Czytałam też o metodzie nail tek, może to cos fajnego?
aleksandra07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 20:26   #4
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

Nail Tek to odżywka
A jak każda odzywka ma ona na celu wzmocnienie paznokci lub zniwelowanie danego problemu - rozdwajania się itp itd.

Natomiast żel czy akryl nie mają wlasciwisci "leczniczych". Gdy utwardzimy pazurki problem łamliwosci czy rozdwajania zniknie - bo paznokcie przykryte materiałem po prostu beda sobie spokojnie rosły.
Jednak gdy zdecydujemy się pozbyc zelu problem powróci.

Dlatego w przypadku problematycznych paznokci - np łamliwych czy rozdwajajacych sie mamy do wyboru 2 mozliwosci-

- dorazną, efektywną i efektowną - nakładamy tipsy i po sprawie! Nic sie nie łamie , nie peka itp.

- wymagajaca duzo samozaparcia i cierpliwosci czyli kuracja odzywkami ( zazwyczaj polaczona z jakims suplementem witaminowym i domowymi sposobami np. olejkiem rycynowym). Po jakims czasie odzywka zacznie działac i stan pazurkow poprawi się.
Albo i nie
Ja uzywalam wielu odzywek i nic mi nie pomagalo - wiec nosze tipsy i bede goraco polecac ta metode na pozbycie sie problemu

Z kolei zwolenniczki naturalizmu wybiorą odzywki...
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 23:11   #5
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

Taak
Ja wybieram odzywki
Jeszcze pol roku temu mialam kikuty i jak chcociaz kawalek poza opuszek mi wyrastaly pazurki cieszylam sie jak dziecko ze mam dlugie szpony, teraz kawaleczek poza opuszek to sa kikuty
w ciagu pol roku dorobilam sie calkiem niezlych pazurkow (przynajmniej mi sie podobaja), w moim przypadku jest to dosc czasochlonne, naprawde duzo uwagi poswiecam moim paznokciom, ale sprawia mi to duza przyjemnosc.
Wybor nalezy do Ciebie
1 - idziesz na latwizne i robisz sztuczne pazury
2 - poswiecic swoim pazurkom troche uwagi i czasu i miec piekne swoje Bo to jednak cos miec swoje a nie sztuczne przynajmniej takie jest moje zdanie

Wada 2 metody jest mozliwosc niepowodzenia, ale sadze ze warto sprobowac
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 09:59   #6
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

To i ja się wypowiem.
Moje pazurki od zawsze były slabiutkie strasznie się łamały i zawsze musiałam obcinać je do tzw 'mięska' czyli bardzo krótko.Malowałam pazurki codziennie albo i częściej-lakier nie trzymał się wogóle.Stosowałam wszystkodżywki(także Nail Tak`a),olejki,kremy,table tki wszelkiej maści,badania i wizyty u dermatologa.Po tej długoletniej walce w końcu się poddałam.Od czwartku mam żelowe pazurki i jestem bardzo szczęśliwa.Są króciutkie i wyglądają bardzo naturalnie a do tego mam swój wymarzony frencz(na moich naturalnych nie do wykonania z powodu kosmicznych rozdwojeń).Wreszcie nie wstydzę się swoich łapek i czuję się zadbana.To była dobra decyzja(przynajmniej w moim przpadku).
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:24   #7
kasia_a22
Przyczajenie
 
Avatar kasia_a22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 18
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

Ja po kursie, który robilam bylam zachwycona jedawiem i wiem ze to by byla jedyna metoda, która bym wybrala na utwadzenie paznokcia. Tak, wlansie to jest super jesli masz choc troszke panokcie dluzsze to mozesz sobie je utrwalic i nie ma tych nieznosnych pekan po boku :/ a pankocie sa piekne i dlugie jak tylko chcesz
A i wedlug mojej opini sa najmniej szkodliwe dla panokci - wszystkie metody (aryl, zel i jedwab) mialam na paznokciach i jedwab tylko ich nie zniszyl - a moze zniszczyl najmniej )
kasia_a22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 19:05   #8
aleksandra07
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra07
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

Dzięki kasiu za radę, właśnie też tak słyszałam,że jedwab jest najlepszy i nie trzeba go tak często uzupełniać jak przy akrylach czy żelowych paznokciach.Chodziło mi właśnie aby paznokcie były ładne a przy tym żeby ich nie zniszczyc tak bardzo, kiedyś miałam mocne i twarde a teraz w żaden sposób nie mogę ich zapuścić, cena nail teka na allegro to około 70-90 zł w tej cenie chyba też uda mi się zrobić jedwabne?
aleksandra07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 00:25   #9
kasia_a22
Przyczajenie
 
Avatar kasia_a22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 18
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

Gdybym tylko miala "narzędzia" napewno bym Ci zrobila
Myślę, że w tej cenie powinnaś się zmieścić chociaż to dużo zależy od tego w jakim mieście żyjesz, u mnie różnica miedzy lublinem a świdnikiem jest czasem oszałamiająca :[
No ale i tak życzę pięknych paznokci i wspaniałego ich malowania )
kasia_a22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 07:07   #10
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

Ja sie wypowiem ciut w kwesti Nail-Teka.
Nail-Tek jest ogólnie znany jako firma mająca odzywki, ale mają tez 1 zestaw preparatów do przedłuzania paznokci.
Ichniejsza metode przedłuzania jednak nie polecam, bo nie polega ona na niczym innym niż przyklejeniu i opracowabniu tipsa a pozniej nałozeniu kilku warstw odpowiednich preparatów.
metaoda:
1. wybieramy tipsa i przyklejamy
2. opracowujemy
3. nakładamy silnie skoncetntrowany preparat odzywczy
4. na to idzie ojkoło 3 warstw preparatu utwardzajacego.
5. voila
Tak ze nic rewelacyjnego.
Polecam juz utwardzenie paznokci zelem.
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 09:10   #11
apsik9
Raczkowanie
 
Avatar apsik9
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 380
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

Nie jestem ekspertem, podkreślam. Ale mam fiberglass i jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim dużo klepię w klawisze i na szczęcie takie paznokietki znoszą to doskonale. Poza tym, nie wymagają częstego uzupełnienia, bo warstwa jest stosunkowo cienka. Czekam na odrośnięcie własnych i liczę na to, że tak cienka warstwa ładnie "zrośnie" sobie.
Ale spróbuj najpierw Sally Hansen w złotej buteleczce - to bardzo dobry "booster"
apsik9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 08:21   #12
fruzienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 1 441
GG do fruzienka
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

Cytat:
Napisane przez kasia_a22
Gdybym tylko miala "narzędzia" napewno bym Ci zrobila
Myślę, że w tej cenie powinnaś się zmieścić chociaż to dużo zależy od tego w jakim mieście żyjesz, u mnie różnica miedzy lublinem a świdnikiem jest czasem oszałamiająca :[
No ale i tak życzę pięknych paznokci i wspaniałego ich malowania )
Witam wizazanke ze Świdnika
ja rowniez zauwazylam ogromna roznice w cenie pazurkow w Swidniku i Lbn ale tak szczerze mowiac to chyba i tak lepiej wybrac sie do lbn, ja w swidniku robilam i zele i akrylki, jedwab mialam zakladany na jednego pazurka bo mi sie nadlamal i w ogole nie bylam zadowolona paznokcie mialam koszmarne po prostu... po zdjeciu rowniez...
a jezeli chodzi o jedwab na moim nadlamany paznokciu - krotko mowiac wygladal ja bulwa.

aleksandra07 - jezeli zrobisz pazurki, moglabys wkleic ich zdjecie? chcialabym zobaczyc jak wygladaja poprawnie zrobione ta metoda pazurki...
fruzienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 08:47   #13
maszka4
Zadomowienie
 
Avatar maszka4
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 1 535
GG do maszka4
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

Hmm sądzę, że jeżeli Twoje paznokcie nie prezentują sie efektownie, to znaczy nie masz ładnej płytki ......to fajnie by było gdybys skorzystała z którejś z metod proponowanych przez dziewczyny tj. fibefglass, akryl, żel. Tutaj masz gwarancje, nie złamania paznokcia (chyba, że przy ekstremalnym uderzeniu) lakier będzie Ci sie kosmicznie dłuugo trzymał i będizesz miała wymarzonej długości paznokcie. W żelu bądź akrylu możesz zrobić piękne zatapiane zdobienia, i z malowaniem masz problem z głowy aż do uzupełnienia, bo pazurki przez cały miesiąc będzą cudnie wyglądać. Ja osobiście polecam żel, jest troszeczke lżeszym materiałem od akrylu, i dobrze wykonane paznokcie wyglądają bardzo naturalnie. Także czekamy na Twoją decyzję o której musisz nas powiadomoć I jak juz będziesz miała piękne paznokcie, to wklej fotkę, żebyśmy mogły ocenić i nacieszyć oczko Najlepiej byłyby zdjęcia przed i po :
Pozdrawiam i życzę miłego podejmowania dezyzji
__________________
Moja fotogaleria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235829
Moje pazurki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93829

Różowy
maszka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 09:57   #14
aleksandra07
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra07
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

dzięki za podpowiedzi, napewno zrobie fotki pazurków, co do ceny to u mnie tez są różnice mieszkam blisko warszawy i ceny między warszawa a żyrardowem są kolosalne ale to chyba norma
aleksandra07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 10:41   #15
kasia_a22
Przyczajenie
 
Avatar kasia_a22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 18
Dot.: czy warto robic paznokcie fieberglass?

[QUOTE=fruzienka][B][COLOR=Navy]Witam wizazanke ze Świdnika :cmok: :jupi:
ja rowniez zauwazylam ogromna roznice w cenie pazurkow w Swidniku i Lbn :confused: ale tak szczerze mowiac to chyba i tak lepiej wybrac sie do lbn, ja w swidniku robilam i zele i akrylki, jedwab mialam zakladany na jednego pazurka bo mi sie nadlamal i w ogole nie bylam zadowolona :mad: paznokcie mialam koszmarne po prostu... po zdjeciu rowniez...
a jezeli chodzi o jedwab na moim nadlamany paznokciu - krotko mowiac wygladal ja bulwa.

aleksandra07 - jezeli zrobisz pazurki, moglabys wkleic ich zdjecie?
Niestety chwilo nie robie przedłużania rzadnego - kurs zrobiłam z myślą o dalszej karierze życiowej :)
Chwilowo tylko maluje i zdobie bo to moja pasja i czasem znajdzie się jakaś chętna znjoma na taką usługę wiec i tak się wtedy cieszę :jupi:
Również zdjęcia tiipsów mam tylko z kursu, ale i tak jest to wersja po uzupełnianiu - ale niestety nie jedawbiem, tylko jedawb uzupełniany akrylem bądż żelem
A co do robienia paznokci w Świdniuku to juz różne różniaste historie słyszałam aż się włosy jeżą ... :eek: ale i pozytywnych kilka slów tez słyszałam :rolleyes:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moje_tipsy2f.jpg (50,5 KB, 294 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg moje_tipsy3f.jpg (55,1 KB, 229 załadowań)
kasia_a22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.