niewiem czy zazylam tabletke anty... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-01, 19:35   #1
Dona1683
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8

niewiem czy zazylam tabletke anty...


hej mam takie pytanie zwiazane z tabletkami anty. otóż zazywam je prawie juz rok. i dzisiaj o 19 zazylam ostatnia z opakowania. okres dostaję przewaznie tak 5 dnia, czyli wypadnie w srode. tylko mam takie pytanie czy jesli wszystkie tabletki sie odpowiednio wchlonely to dostane okres 5 dnia normalnie? czy moge np nie dostac w tej 7-dniowej przerwie. bo moze sie to wydawac troszke glupie, ale niewiem czy zazylam tabletke w srode(29), wszzystkie tabletki poprzednio byly punktualnie i na pewno zazywane, a ostatnio w ta srode spalam obudzilam sie po 19. i nie wiem czy na 100 % ja zazylam. nie bylo jej w blistrze, ale mogla mi gdzies wypasc. Wiem ze to moze troche tak nierozsadnie wygladac, ale prosze o odpowiedz. z gory dziekuje.
Dona1683 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 19:54   #2
vanetta87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 62
Dot.: niewiem czy zazylam tabletke anty...

Przedwszsytskim jak konczysz opakowanie to nie dstaniesz okresu tylko krwawienie z odstawienia. I dostaniesz go tak jak zawsze do tej pory. W ulotce masz napisane jak powinnas postapic jak zapomniałas tabletki.

Ja nie raz zapomniałam tabletki i krwawienie dostawałam w tym samym dniu jak po wzięciu wszystkich z opakowania.
vanetta87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 20:43   #3
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: niewiem czy zazylam tabletke anty...

Owszem.

Ale moim zdaniem, zażyłaś ją. Ja też często miałam paranoję, że gdzieś mi spadła i nie pamiętałam, czy trafiła do buzi
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 20:59   #4
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: niewiem czy zazylam tabletke anty...

Cytat:
Napisane przez Dona1683 Pokaż wiadomość
hej mam takie pytanie zwiazane z tabletkami anty. otóż zazywam je prawie juz rok. i dzisiaj o 19 zazylam ostatnia z opakowania. okres dostaję przewaznie tak 5 dnia, czyli wypadnie w srode. tylko mam takie pytanie czy jesli wszystkie tabletki sie odpowiednio wchlonely to dostane okres 5 dnia normalnie? czy moge np nie dostac w tej 7-dniowej przerwie. bo moze sie to wydawac troszke glupie, ale niewiem czy zazylam tabletke w srode(29), wszzystkie tabletki poprzednio byly punktualnie i na pewno zazywane, a ostatnio w ta srode spalam obudzilam sie po 19. i nie wiem czy na 100 % ja zazylam. nie bylo jej w blistrze, ale mogla mi gdzies wypasc. Wiem ze to moze troche tak nierozsadnie wygladac, ale prosze o odpowiedz. z gory dziekuje.
Nawet gdybyś tej ostatniej pigułki z opakowanie nie zażyła, to nic takiego by się nie stało, nie będzie to miało wpływu na krwawienie. Ale na wszelki wypadek, skoro nie jesteś pewna, czy ją wzięłaś czy nie, to zacznij nowe opakowanie dzień wcześniej niż zwykle, żeby nie okazało się, że wydłużyłaś przerwę przez tę pominiętą tabletkę (a to może osłabić działanie pigułek).
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 11:11   #5
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: niewiem czy zazylam tabletke anty...

mi się wydaję, że po roku brania tabletak, odruch wyciągania blistra i połykania jest tak duży, że czasami odruchowo to robimy. skoro nie ma tabletki w opakowaniu, to myślę, że ją przyjęłaś.
ja czasami chcąc wziąc zwykłe witaminy łapię się na tym, że wyciągam moje pigułki.
domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.