Szkolenie firmowe a ubiór? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-10, 16:24   #1
Alt_A
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 62

Szkolenie firmowe a ubiór?


Witajcie. Piszę do Was, bo nikt z najbliższego otoczenia nie jest w stanie mi doradzić...

TŻ dostał dwuosobowe zaproszenie na szkolenie o nowinkach w sprzęcie AGD (zajmuje się projektowaniem kuchni). Szkolenie ma się odbyć w następny weekend w czterogwiazdkowym hotelu. Mamy opłacony nocleg, pożywienie i tak dalej...

Problem w tym, że to jego pierwsze takie szkolenie, moje również i nie mam zielonego pojęcia jak ubrać się na same prezentacje! Wydaje mi się, że sam fakt, iż odbywa się to w takim, a nie innym hotelu wymusza na nas bardziej "galowe" stroje. Nie chcę jednak żeby okazało się, że wszyscy przyjdą w jeansach i luźnych swetrach, a my jak takie dziwolągi w garniakach i marynarkach, albo co gorsza- na odwrót

Proszę o pomoc kogokolwiek, kto brał już udział w podobnym szkoleniu
Alt_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 17:14   #2
Karolina Maria
Zadomowienie
 
Avatar Karolina Maria
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 1 469
GG do Karolina Maria
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

Cytat:
Napisane przez Alt_A Pokaż wiadomość
Witajcie. Piszę do Was, bo nikt z najbliższego otoczenia nie jest w stanie mi doradzić...

TŻ dostał dwuosobowe zaproszenie na szkolenie o nowinkach w sprzęcie AGD (zajmuje się projektowaniem kuchni). Szkolenie ma się odbyć w następny weekend w czterogwiazdkowym hotelu. Mamy opłacony nocleg, pożywienie i tak dalej...

Problem w tym, że to jego pierwsze takie szkolenie, moje również i nie mam zielonego pojęcia jak ubrać się na same prezentacje! Wydaje mi się, że sam fakt, iż odbywa się to w takim, a nie innym hotelu wymusza na nas bardziej "galowe" stroje. Nie chcę jednak żeby okazało się, że wszyscy przyjdą w jeansach i luźnych swetrach, a my jak takie dziwolągi w garniakach i marynarkach, albo co gorsza- na odwrót

Proszę o pomoc kogokolwiek, kto brał już udział w podobnym szkoleniu
Nie wiem jak w firmie TŻ ale na ogół na szkoleniach się ubiera jak do pracy lub z odrobiną luzu ale tez nieco bardziej elegancko. Ja bym nie wiedząc jak się ubrac wybrała wersje bezpieczną dla mnie - czarne spodnie bardziej eleganckie, jasną koszulka, bluzeczka ale nic powaznego bardziej w strone t-shirt, marynarkę jasną i szpilki. Mysle, że to nie za elegancko a nie jest to też sztywny styl. Ja stawiam na jasne kolory i marynarkę jak nie wiem w co się ubrać lub cała w czerni. Nie wiem czy to dobrze, ale nigdy nie czułam się, że nie pasuje.
__________________
Mój kochany TŻ
Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post48241365
Karolina Maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 17:30   #3
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

To szkolenie z pracy czy doszkala się na własną rękę?

Zasada jest taka, że jak nie wiesz, jak się ubrać, lepiej ubrać się odrobinę za elegancko niż odrobinę zbyt na luzie.

Dla Ciebie będzie to wyjątkowo proste - sprawę załatwi każda szara, czarna, beżowa, camelowa, granatowa, bordowa itp (każdy zgaszony kolor) sukienka w stylu biurowym. Do tego czółenka lub balerinki, jeśli wolisz być bardziej na luzie. Jeśli sukienka ma rękawy, odpada problem marynarki lub kardigana.
http://www.zalando.pl/vero-moda-glor...1c0ja-c11.html
http://ebutik.pl/product-pol-140822-Sukienka.html
http://ebutik.pl/product-pol-140865-Sukienka.html#
Spojrz tu na szare sukienki, to moj ulubiony ciuch
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2729

Możesz iść w drugą stronę i założyć dowolne czarne spodnie (cygaretki, jeansy rurki itp.) i do tego marynarkę w kontrastowym kolorze. Wciąż będzie elegancko, lecz bardziej na luzie.
Inny pomysł: elegancka spódnica ołówkowa przełamana golfem dzianinowym.

Mężczyźni zawsze mają trudniej, bo nie mają dużego wyboru. Raczej garnitur to chyba przesada, raczej bym sugerowala eleganckie jeansy, koszula, na wierzch moze kardigan? Albo marynarka w stylu luzackim Wpisz w googla "preppy style" dla mezczyzn, moze coś zainspiruje was

Polecam zajrzeć na bloga Mr Vintage, to kopalnia świetnych pomysłów dla mężczyzn.
http://mrvintage.pl/2014/10/pytania-...ikow-18-2.html
http://us.cdn291.fansshare.com/photo...-739193425.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0a0ed62a9debc140c32e75ae552af7d1.jpg (62,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 59a7374dbbb0a97e1129d1ef0ce2d492.jpg (65,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 977432025be0b96d7d0db62795c907d9.jpg (42,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pol_pl_Sukienka-140865_1.jpg (58,8 KB, 14 załadowań)
__________________


Edytowane przez teorema
Czas edycji: 2014-10-10 o 17:38
teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 20:06   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

ja się na szkolenia - bez względu na lokalizacje - ubieram jak do pracy

a propozycja na zasadzie ciemne jeasny + prosta bluzka + marynarka to dobra opcja w sumie i dla kobiety i dla facet, tylko bez trampek itp. do tego - jakieś półbuty w obu przypadkach - czy inni przyjdą na luzie czy nie, będzie pasować
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 12:21   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

każde szkolenie ma jakis program i zapewne są tam punkty wymagające bardziej formalnego stroju ("uroczysta kolacja"). tu rzeczywiście nie wypada pojawić się w jeansach i sportowej bluzie. natomiast na części dot. prezentacji produktów czy wykładowej - nikt nie oczekuje krawatów i szpilek, nawet jeśli hotel jest 4 gwiazdkowy.
zresztą pewnie i tak to twój facet będzie siedział i słuchał o nowinkach technicznych, a ty w tym czasie kawka, gazetka, książeczka, spacerek, może jakieś małe spa. to on jest "w pracy" (w pewnym sensie) i chyba nie masz zamiaru siedzieć mu na głowie wtedy kiedy będzie musiał uczestniczyć w tej części stricte szkoleniowej.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 21:09   #6
Alt_A
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 62
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
każde szkolenie ma jakis program i zapewne są tam punkty wymagające bardziej formalnego stroju ("uroczysta kolacja"). tu rzeczywiście nie wypada pojawić się w jeansach i sportowej bluzie. natomiast na części dot. prezentacji produktów czy wykładowej - nikt nie oczekuje krawatów i szpilek, nawet jeśli hotel jest 4 gwiazdkowy.
zresztą pewnie i tak to twój facet będzie siedział i słuchał o nowinkach technicznych, a ty w tym czasie kawka, gazetka, książeczka, spacerek, może jakieś małe spa. to on jest "w pracy" (w pewnym sensie) i chyba nie masz zamiaru siedzieć mu na głowie wtedy kiedy będzie musiał uczestniczyć w tej części stricte szkoleniowej.
Będę musiała być na pierwszych 2 "wykładach", nie mam pojęcia dlaczego
Alt_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 22:49   #7
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

moze jest to zwiazane z kwestami ksiegowymi firmy, a moze z aspektem sprzedazowo-marketingowym, trudno tak w ciemno powiedziec, nie zmienia to faktu, ze jesli chodzi o stroj, to sugerowalabym sie radami dziewczyn i postawila na bezpieczne polaczenie czarnych spodni, topu i marynarki
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-12, 08:21   #8
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

Ja na szkolenia na część wykładową ubieram się tak jak już wyżej też podpowiadano - np. ciemne jeansy rurki, bluzka bardziej w stronę t-shirtu, na to marynarka i szpilki. Nie jest to ani strój bardzo oficjalny, ani też bardzo na luzie. Ludzie ubierają się bardzo różnie, przynajmniej z tego co ja zauważyłam, a uczestniczyłam w wielu takich szkoleniach wyjazdowych. Poza częścią wykładową strój na totalnym luzie, a uroczysta kolacja to wiadomo - strój elegancki.
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:35   #9
kajjj
Przyczajenie
 
Avatar kajjj
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 20
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

Myślę, że na takie szkolenie właściwy będzie pracowy strój - niezbyt elegancki, ale też nie na luzie. Czyli np. spodnie + jakaś kolorowa marynarka, ładniejszy t-shirt + baleriny czy szpilki - w czym tam chodzisz do pracy.
__________________
Lecz po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój.
kajjj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 11:11   #10
ulalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 48
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

Ja też jadę na firmowe szkolenie. Na samo szkolenie wybrałam gładki golf i kardigan jeśli będzie chłodno. Natomiast mamy też uroczystą kolację. Zawsze chodziłam w sukienkach koktajlowych ew. w żakietach, aczkolwiek różnie się babki na tych imprezach zawsze ubierają, teraz postanowiłam być mniej formalna, kupiłam taką kwiecistą bluzkę http://www.perhapsme.com/bluzka-70881.html
tylko trochę ciemniejszą. Taki ciemny popielaty i na tym kwiaty w kolorze morskim i nie za bardzo wiem jakiego kroju spódnicę do niej założyć - nic mi nie pasuje...
ulalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 14:26   #11
monikusia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 49
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

Ja dość często zakładam kilka z moich żakietów i sukienek. Generalnie gotowe stroje na tego typu imprezy.
monikusia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-15, 08:45   #12
bankietyikonferencje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

Świetnym wyjściem z tej sytuacji jest oczywiście mała czarna ewentualnie możemy dobrac jakieś dodoatki co do samego szkolenie

Edytowane przez SELKA*
Czas edycji: 2015-09-15 o 10:01 Powód: nieopłacona reklama
bankietyikonferencje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 06:18   #13
AlfredIksinski
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 16
Dot.: Szkolenie firmowe a ubiór?

Takie szkolenie z tego w co można się ubrać do pracy jest bardzo ważne. Pomaga osiągać większe wyniki w pracy.

Edytowane przez AlfredIksinski
Czas edycji: 2016-02-09 o 10:19 Powód: usunięto link, który jest reklamą
AlfredIksinski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-08 07:18:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.