Jak nauczyć dziecko jeść z butelki??? POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-03, 09:48   #1
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Unhappy

Jak nauczyć dziecko jeść z butelki??? POMOCY!


Proszę o rady,bo już naprawdę nie wiem co mam zrobić... w piątek zaczynam zajęcia i muszę zostawić małą(Rozalka ma 4 mies.i 2 tyg.) z teściową. Będzie musiała nakarmić ją butelką i tu jest problem...

Ale może od początku: Gdy Rozalka byłam maleńka podawałam jej czasem swoje mleko z butelki i piła. Potem był okres mniej więcej dwóch miesięcy kiedy stale byłam z nią i nie próbowałm podawać jej butli. Od miesiąca próbuję ją tego nauczyć,ale marnie nam idzie. Nie chodzi o samo mleko, bo podawałm Bebilon, teraz Bebiko i z łyżeczki to ona nawet chętnie je spija. Chodzi o to, że jak bierze smoczek do buzi to nie potrfi go zassać, gryzie go, popycha języczkiem to w jedną to w drugą stronę,ale nie ciągnie go... Po dłuższej chwili denerwuje się i zaczyna płakać, tak że nie chce już patrzeć na butelkę. Dodam, że pierś ssie bardzo ładnie...
Dziewczyny rzucajcie pomysły proszę....
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 09:49   #2
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Jak nauczyć dziecko jeść z butelki??? POMOCY!

może spróbuj zmienic butelke/smoczek? Jakich używasz?
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 09:59   #3
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Jak nauczyć dziecko jeść z butelki??? POMOCY!

Próbowałm już smoczków silikonowych, kauczowych, z cienką końcówką, z taką zaokrogloną itd.itp. Teraz użuwam Nuka ze smoczkiem kauczukowym o anatomicznym kształacie. Wydaje mi się, że on najbardziej przypomina jej cycka. Nawt lubi ten smoczek... gryźć...
na początku miałam silionowy Aventa i z niego piła,ale jak się zaczął problem z butelką to już go przestała tolerować...
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 22:38   #4
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Jak nauczyć dziecko jeść z butelki??? POMOCY!

Wizażani proszę radźcie! Może któraś z Was miała taki problem??? Bo ja na prawdę nie weim co robić....
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 12:03   #5
Jolka119
Raczkowanie
 
Avatar Jolka119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 38
GG do Jolka119
Unhappy Karmienie butelką -pomocy!

Witam.Jestem mamą pórocznej Natalki .Problem polega na tym że lekarz kazał mi przestawić dziecko na butlę ze wzgledu na małe przybieranie na wadze(250 g na miesiąc),ale mała nawet nie chce wziąść smoczka do buźki.Była cały czas karmiona tylko i wyłącznie piersią , nawet nie podawałam jej herbatki.Czy macie jakieś wypróbowane metody??Proszę o pomoc.
Jolka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 12:08   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Karmienie butelką -pomocy!

Przerobic nalezy kilka rodzajów smoczka,butelki.
ew. kubek niekapek tylko nie wiem jak przez otwory przeleci kaszka.
karmic lyzeczka -co troche potrwa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 14:16   #7
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Jak nauczyć dziecko jeść z butelki??? POMOCY!

A moze spróbuj powiekszyć dziurkę w smoczku tak, ze w momencie gdy bedzie gryzła smok to bedzie leciało mleko i w końcu moze zacznie ssać... sama nie wiem co innego mozna wymyslic. moja mała tez nie chciała butki ale jak została z babcia i nie miała wyboru to w końcu ssac zaczęła.
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-12, 19:30   #8
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Jak nauczyć dziecko jeść z butelki??? POMOCY!

Cytat:
Napisane przez sylwi_2005 Pokaż wiadomość
A moze spróbuj powiekszyć dziurkę w smoczku tak, ze w momencie gdy bedzie gryzła smok to bedzie leciało mleko i w końcu moze zacznie ssać... sama nie wiem co innego mozna wymyslic. moja mała tez nie chciała butki ale jak została z babcia i nie miała wyboru to w końcu ssac zaczęła.
na jakiś czas rozwiązałam problem, bo mała nuczyła się pić z kubka niekapka. Ale po czterech dniach jej się odwidziało i znowu nie chce... Próbowałam pwiększyć dziurkę,ale ona się wtedy tym mlekiem krztusiła...
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 10:03   #9
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Jak nauczyć dziecko jeść z butelki??? POMOCY!

u mnie z niekapkiem było podobnie. Mała pila z niego przez tydzień a potem nie chciała i zaczęła pic od razy ze szklanki no tak ale ona wtedy miała wiecej niż 4 m-ce. W takim przypadku pozostaje Ci łyżeczka. To meczace ale skoro nie ma innego wyjscia. pozdrawiam
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 11:54   #10
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Jak nauczyć dziecko jeść z butelki??? POMOCY!

A łyżeczką? Wiem, żmudne to karmenie,ale lepsze takie niż żadne
Są też jakies butelki z właśnie łyżeczką zamiast smoczka, jakaś forumka od nas taką używa.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 13:07   #11
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Karmienie butelką -pomocy!

Jolu ja mam ten sam problem tylko Ty jestes w lepszej sytuacji maja Natalka ma 3 miesiace i przybiera 100g na tydzien , u mnie tez na pocztaku nie chciał chwycic sie smoczka najpierw przystawiałam ja do piersi a pozniej dawalam butelke i tak sie bawilam bylo duzo krzyku ale sie juz coraz bardzije sama chwyta bez przystawiania, sprobuj tez jezeli chodzi o smoczki to albo silkonowe albo te drugie jedne sa ciemne a drugie przezroczyste, ja karmie moja strzykawka po 0,5 ml albo łyzeczka powodzenia daj znac czy cos pomogłam
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-14, 13:12   #12
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Jak nauczyć dziecko jeść z butelki??? POMOCY!

Blondie ja radziłamsobie tak ze najpierw przystawiałam mała do piersi a pozniej dawalm butelke w przypadku tesciowej to troche niewykonalne, mojej tez co jakis czas sie odwidzi ale tesciwoej zostaje strzykawka albo łyzeczka jak mowisz ze smoczki i butelki juz przerobiłas
powodzenia
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 13:38   #13
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Jak nauczyć dziecko jeść z butelki??? POMOCY!

dzięki za rady dziewczyny Łyżeczką rzeczywiście piła, ale też od czasu do czasu. Co pewien czas obraża się na wszelkie sposoby karmienia oprócz cycka oczywiście
mariqa- a co to za buteleczka z łyżeczką? Wiesz coś więcej na ten temat? Gdzie ją można kupić...?
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 14:25   #14
beata78
Raczkowanie
 
Avatar beata78
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 72
Dot.: Karmienie butelką -pomocy!

Można próbować łyżeczką lub strzykawką (zalecenia pediatrów, co by dziecko nie oduczyło się cyca rozpoznawać ), no ale ile można!

Fakt - trzeba popróbować różnych rodzajów smoczka. Moja na ten przykład załapała tylko silikonowego, anatomicznego Nuka. I to po wieeeelu próbach.
A robiłam tak, ża początkowo podsuwałam jej flachę mleka pod koniec ostatniego, wieczornego karmienia piersią - kiedy to już była w lekkim półśnie i było jej wsio ryba co nastąpi . jak się do tego wieczornego, butelkowego jedzenia przekonała i przyzwyczaiła, częściej zaczęłąm jej podawać flachę mleka. trwało to dobry... miesiąc
beata78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.