Jestescie szczesliwe? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-09, 18:56   #91
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Ja zawsze chcialam wyjechac z Pl wiec moja decyzja co do wyjazdu nie byla trudna tym bardziej ze moj tz wyjechal do UK wczesniej niz ja. Pomimo ze moj ang nie jest jeszcze taki jakbym chciala to nie mam problemow z ang spolecznoscia. A co najwazniejsze nie czuje sie gorsza od innch . Zyjemy sobie tu na odpowiednim poziomie , stac nas na to na co nas nie bylo stac w PL. Odkladamy sobie tu kaske , robimy plany na dalsza nasza przyszlosc. Jak narazie nie chce wracac do kraju , widzac co tam sie dzieje . Na temat Pl duzo mozna by pisac ale po co .
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 22:22   #92
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Dla ludzi ambitnych zawsze sa mozliwosci rozwoju, wszedzie. Ale nie oszukujmy sie, Polsce daleko jeszcze do Wielkiej Brytanii pod wzgledem gospodarki i poziomu zycia przecietnego, jak tez i mniej przecietnego obywatela.
ja człowiek ambitny a nie ma pieniędzy to też niewiele mu to pomoże, we wszystkich chyba kategoriach życiowych: czy przy wyborze studiów, czy zakłądaniu własnego interesu, czy inncyh życiowych sytuacjach..... Udaje się kilku spośród tych wieeeeelu co próbuje..

Ja dzisiaj tak sobie myślałam ze zdobędę tu doświadczenie zawodowe i po 4 latach wrócę do polski, żeby tam życie układać. Uświadomiłam sobie tylko że nei jestem żadnym specjalistą żebym mogła konkretnie się szkolić. Bo z doświadczeniem pomocy biurowej to i w polsce znajdą się ludzie, i nie sądzę żeby dostali godne wynagrodzenie, ostatnio widziałam nawet stanowisko menedżera, z odpowiednio wysokimi wymaganiami za płacę (UWAGA)............ 1200 zł!!!!
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 10:40   #93
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
ja człowiek ambitny a nie ma pieniędzy to też niewiele mu to pomoże, we wszystkich chyba kategoriach życiowych: czy przy wyborze studiów, czy zakłądaniu własnego interesu, czy inncyh życiowych sytuacjach..... Udaje się kilku spośród tych wieeeeelu co próbuje..
Oczywiscie, ze nie wszystkim sie udaje. Potrzeba determinacji i duzo pracy oraz pomyslu. Ale akurat w kwestii zakladania wlasnej dzialalnosci gospodarczej moge sie wypowiedziec bo sama przez to przechodzilam. Oczywiscie dobrze miec oszczednosci, ale tu w UK mozna odlozyc pieniadze wiec jesli ktos chce zalozyc swoja firme to jest tylko kwestia czasu zanim to stanie sie faktem.
Sam proces zakladania firmy trwal 6 godzin, co w Polsce jest niewyobrazalne. Nie trzeba chyba dodawac, ze w Polsce juz na starcie mlodego przedsiebiorce zjedza podatki co tu absolutnie nie ma miejsca. Ze juz nie wspomne o latwosci z jaka mozna zdobyc informacje z Inland Revenue, Comapanies House i o szeregu organizacji pomagajacych mlodym ludziom rozkrecic interes - przez porade prawna czy dofinansowanie. Takze Polska i Wielka Brytania to tu w ogole nie ma porownania Ale zgadzam sie, ze w Polsce odsetek osob, ktorym udaje sie zalozyc i utrzymac rentowny biznes jest bardzo niski, a to przez przerazliwa biurokracje i przepisy zupelnie niesprzyjajace przedsiebiorczosci.

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj tak sobie myślałam ze zdobędę tu doświadczenie zawodowe i po 4 latach wrócę do polski, żeby tam życie układać. Uświadomiłam sobie tylko że nei jestem żadnym specjalistą żebym mogła konkretnie się szkolić. Bo z doświadczeniem pomocy biurowej to i w polsce znajdą się ludzie, i nie sądzę żeby dostali godne wynagrodzenie, ostatnio widziałam nawet stanowisko menedżera, z odpowiednio wysokimi wymaganiami za płacę (UWAGA)............ 1200 zł!!!!
Prawda jest taka, ze trzeba mierzyc wysoko jesli chce sie cos osiagnac. Wiadomo, ze malo kto zaczyna sciezke kariery od wymarzonej pracy. Ale trzeba sie rozwijac, jak trzeba to rowniez zmieniac prace i zwiekszac kwalifikacje. Ja w UK zaczynalam od pozycji sekretarki w agencji nieruchomosci, potem bylam asystentka dyrektora firmy, nastepnie prawa reka CEO koncernu, ktory jednak sie na mnie poznal i awansowal mnie na specjaliste od badan rynku (jestem po ekonomii w Polsce). Teraz zas jestem szefem wlasnej firmy. Wszystko to w przeciagu niecalych 4 lat. I nie pisze tego zeby sie chwalic tylko zeby pokazac, ze moje poglady maja pokrycie w rzeczywistosci. Mowie to co mysle i postepuje wg tego.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 20:22   #94
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jestescie szczesliwe?

aaliyah pisząc o zakładaniu biznesu miałam na myśli polskę a nie anglię. Słyszałam z wielu źródeł że w angliii jets to 1000 razy prostsze niż w PL. Zresztą mam kuzyna który ma własną firmę. Myślałam że to luksu i super zarabia ale po opowiadaniach jakie ostatnio usłyszałam od niego- tak nie jest do końca.

nie wiedziałam że tak wysoko udało ci się zajść! MOje najszczersze gratulacje Jeśli tobie przy dobrej znajomości języka zajęło 4 lata to mi koło 8 pewnie zejdzie... Niestety mój język pozostawia wiele do życzenia...

A tak poza tym.. To nie do pomyślenia żeby na studiach wyższych nie było zajęć językowych. A jak są ot jedna godzina ( u mnie tak było) I co ja przepraszam bardzo mam się nauczyć na tych zajęciach?? Później prezydenci, premierzy i inni urzędnicy nie potrafią się bez tłumacza obejść ani wskazać drogi obcokrajowcy...
Nie daleko jak 3 miesiące temu podawałam pani w polskim banku mój adres zamieszkania w UK. Począwszy od tego ze nie wiedziała co znaczy UK, przetłumaczyła sobie moja nazwę miejscowości na chester le "ulica" (jako że street powinno być). Po jaką cholerę tłumaczyć nazwę miasta?????
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 20:36   #95
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Ale nie oszukujmy sie, Polsce daleko jeszcze do Wielkiej Brytanii pod wzgledem gospodarki i poziomu zycia przecietnego, jak tez i mniej przecietnego obywatela.
Nie oszukujmy sie gospodarka w UK ma sie coraz gorzej, a Wielka Brytania jest drugim po Stanach najbardziej zadluzonym krajem swiata. Podatki od kwietnia poszly w gore o 3 funty, jedzenie drozeje, o kredyty jest niesamowicie trudno, szczegolnie obcokrajowca, benzyna pod koniec roku bedzie kosztowac 1,5 funta. Nie twierdze jednak, ze Polsce do UK nie jest daleko...
Szanuje Twoje zdanie aaliyah i naprawde sie ciesze, ze Ci sie uklada. Nie wszytskim jest jednak tutaj tak rozowo, moze jednak w tej zapyzialej Polsce bedzie lepiej.
Jak dla mnie EOT
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 20:48   #96
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jestescie szczesliwe?

magdzias nikt nie neguje twojego zdania... Może i benzyna będzie tyle kosztowała ale przelicz sobie ile kupisz litrów paliwa po 1,5 funta z pensji 1200 funtów a ile litrów w polsce po 4,5 zł z pensji 1200 zł? Może i koszty życia ida w górę, ale myślisz ze w Pl jest inaczej? Nic tylko ciągle słyszę od mamy że to podrożało i to też,
A polska nie jest zadłużonym krajem? Pieniądz kręci pieniądz, nawet jeśli pochodzi on z kredytów....

sama z chęcią wróciłabym do polski, ale po co? Pracować w sklepie od 10 do 18 za najniższą krajową?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 21:00   #97
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
magdzias nikt nie neguje twojego zdania... Może i benzyna będzie tyle kosztowała ale przelicz sobie ile kupisz litrów paliwa po 1,5 funta z pensji 1200 funtów a ile litrów w polsce po 4,5 zł z pensji 1200 zł? Może i koszty życia ida w górę, ale myślisz ze w Pl jest inaczej? Nic tylko ciągle słyszę od mamy że to podrożało i to też,
A polska nie jest zadłużonym krajem? Pieniądz kręci pieniądz, nawet jeśli pochodzi on z kredytów....

sama z chęcią wróciłabym do polski, ale po co? Pracować w sklepie od 10 do 18 za najniższą krajową?
Mial byc EOT, ale co tam ta wiad. jest juz na pewno ostatnia
Olka, ja Ciebie rozumiem. Tylko, ze probowalam tutaj zyc, nie wyszlo. Staralam si o kredyt mieszkaniowy, poniewaz nie chcielismy z TZ wynajmowac mieszkania, ale miec cos swojego. Materialnie [ i nie tylko ] spelnialismy wszytskie warunki, niestety credit score i tak mielismy za maly. Tlumaczenia byly rozne, jedno z najsmieszniejszych brzmialo, ze nie mozemy sie starac o kredyt bo mieszkanie, ktore aktualnie wynajmujemy zostalo zadluzone, przez poprzedniego wlasciciela Bardziej oplacalo sie wiec kupic mieszkanie w PL i splacac kredyt. Zarobic i wracac. Powtorze sie jeszcze raz, ze ja sie w tym kraju nie znajduje i niestety szansy bede szukac w tej kiepsko rozwiajacej sie Polsce. Mam tylko [pewnie zludna ] nadzieje, ze latwiej mi bedzie znalezc prace lepsza niz w sklepie.
To temat rzeka, kazda z nas ma swoje zdanie, nie zmienimy swoich pogladow. Co nie znaczy, ze nie przyznaje Wam racji
Definitywnie EOT.

P.S - Zloty sie umacnia , funt osiagnie cene 3,50zl w przyszlym roku, to swiatczy o tym czyja gosporadka jak sie rozwija i jak niestabile sa rynki w GB
Polecam przeczytac http://artelis.pl/art-137,6,17,Bizne...oblemami_.html i potraktowac z przymruzeniem oka i nie myslcie, ze jestem pokrecona probujac wcisnac wam te kity o mlekiem i miodem plynacej UK
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-10, 21:07   #98
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jestescie szczesliwe?

magdzias nie jest tak łatwo napisać EOT jak najbardziej życzę ci powodzenia w Polsce Sama chciałabym zdobyć tu doświadczenie żeby móc je później wykorzystać w Pl. Niestety niejeden pracodawca patrzy na doświadczenie zdobyte zagranicą krzywym okiem, a i możesz się nasłuchać pytań " a co źle ci w Anglii było że wróciłaś?" Praca jest- pewnie że jest. Zależy tylko w jakim skonkretyzowanym zawodzie się szuka i w jakim regionie. Bo jak wcześniej napisałam, doświadczenie jako pomoc biurowa w anglii nie sądzę żeby ułatwiła zdobycie pracy w Polsce.

EDIT czy się umocni to się zobaczy, ale podobnie jak wiele ludzi na wizażu i nie tylko powiem ci że ci chcą tutaj zostać albo zdobyć tylko cenne doświadczenie, przeżyć przygodę i coś wynieść z życia na emigracji, coś więcej niz pieniądze nie ma to ŻADNEGO znaczenia

To tak jak w Ameryce: ludzie w Europie płaczą że tam się rynki załamują a oni nowe auta kupują, w podróże jeżdżą i nie odczuwają tego zupełnie
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 21:15   #99
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
magdzias nie jest tak łatwo napisać EOT jak najbardziej życzę ci powodzenia w Polsce Sama chciałabym zdobyć tu doświadczenie żeby móc je później wykorzystać w Pl. Niestety niejeden pracodawca patrzy na doświadczenie zdobyte zagranicą krzywym okiem, a i możesz się nasłuchać pytań " a co źle ci w Anglii było że wróciłaś?" Praca jest- pewnie że jest. Zależy tylko w jakim skonkretyzowanym zawodzie się szuka i w jakim regionie. Bo jak wcześniej napisałam, doświadczenie jako pomoc biurowa w anglii nie sądzę żeby ułatwiła zdobycie pracy w Polsce.

EDIT czy się umocni to się zobaczy, ale podobnie jak wiele ludzi na wizażu i nie tylko powiem ci że ci chcą tutaj zostać albo zdobyć tylko cenne doświadczenie, przeżyć przygodę i coś wynieść z życia na emigracji, coś więcej niz pieniądze nie ma to ŻADNEGO znaczenia

To tak jak w Ameryce: ludzie w Europie płaczą że tam się rynki załamują a oni nowe auta kupują, w podróże jeżdżą i nie odczuwają tego zupełnie
Oj nie jest latwo i na prawde Ci rozumiem, zreszta nie tylko Ciebie, ale Was wszytskie, ktorym sie w GB ulozylo, szczeze Was podziwiam i gratuluje wytrwalosci, ktorej byc moze mnie brakuje. Mam nadzieje, ze mi referencje biurowe jednak troche pomoga, a na zudzkie zlosliwosci jestem gotowa, zreszta przywyklam do nich wlasnie tutaj.
Powodzenia Olu i bede trzymac kciuki by udalo Ci sie rozwinac w Gb skrzydla tak jak Ci sie marzy
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 21:29   #100
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Oj nie jest latwo i na prawde Ci rozumiem, zreszta nie tylko Ciebie, ale Was wszytskie, ktorym sie w GB ulozylo, szczeze Was podziwiam i gratuluje wytrwalosci, ktorej byc moze mnie brakuje.

no mi się jeszcze w UK nie ułożyło.. jestem tu dopiero 7 miesięcy i pracuję jako cleaner, ale będę robiła wszystko żeby polepszyć język i zmienić pracę na lepszą. Może mi się później przyda doswiadczenie w polsce, a może tu zostanę i po prostu będę zarabiała większe pieniądze? Życie pokaże..
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 21:59   #101
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Jestem szczęśliwa tu gdzie jestem, bo wiem, że to przystanek na mojej drodze.
GB nie jest rajem, jest tylko przystankiem, a moje szczęście nie zależy od stanu gospodarki tutaj, cen paliwa, kolejnych absurdów (któymi przejmuję się coraz mniej).
Zależy od satysfakcji w życiu osobistym (któa jest ogromna), zawodowaym (która jest dośc niska- co się zmieni jak na razie).
Fundamenty szczęścia mam stałe.
Powiem,że gdyby ktos mi powiedział dziś,że GB zostanę do końca mojego życia, to wpadłabym w depresję.
A tak wiem,że pojadę dalej.( i nie wydaje mi się, by od razu to była Polska)
Zobaczyć świat, spełniać marzenia.

Emigracja zmienia i już się jest wszędzie po kawałku, a nigdzie w całości- zrozumianym.
Moje polskie cechy, zachowania w Anglii mogą zosatć odebrane jako opryskliwość, nieuprzejmość.
Moje cechy nabyte w GB... w Polsce byłabym traktowana jako kosmita..
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-10, 22:50   #102
kombinatorka666
Przyczajenie
 
Avatar kombinatorka666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: anglia
Wiadomości: 8
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Jestem szczesliwa tu gdzie jestem, powiem nie jest łatwo, sa gorsze i leprze dni. Jestem tu krótko żeby mówic czy chce tutaj zostac na stałe, ale oboje z TŻ uważamy ze jesli nam sie tutaj nie ułozy to pojedziemy gdzie indziej, świat jest spory. Póki co nie chcemy wracac do Polski, ale nigdy nie mów nigdy.
Emigracja zmienia człowieka, teraz zupełnie inaczej patrzymy na życie niz w Polsce. Uważam ze dobrze zrobilismy wyjeżdzajac.
Czas pokaze co bedzie...
czy zostaniemy tutaj czy powedrujemy dalej...
kombinatorka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 08:39   #103
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

nie wiedziałam że tak wysoko udało ci się zajść! MOje najszczersze gratulacje Jeśli tobie przy dobrej znajomości języka zajęło 4 lata to mi koło 8 pewnie zejdzie...
Trzymam za Ciebie kciuki.

Pozwole sobie jeszcze na krotki komentarz. To, ze zlotowka sie umacnia jest niezwykle niekorzystne dla polskiej gospodarki. A jesli chodzi o zadluzenie - Polacy nie sa tak mocno zadluzeni jak np. Brytyjczycy bo ich zdolnosc kredytowa jest znacznie nizsza a nie dlatego, ze im sie tak dobrze powodzi.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 11:08   #104
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
A ja mam wrażenie,że te umacnianie się złotówki jest sztuczne tzn ustalone już z góry i ma na celu ściągnięcie Polaków z zagranicy,co zresztą już się dzieje.Nawet studentom nie opłaca się już wyjeżdzać skoro funt spada.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 21:18   #105
SzynszylaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12
Dot.: Jestescie szczesliwe?

ale to nie tylko zlotowka sie umacnia, przede wszystkim funt spada takze w stosunku do euro i dolara wiec chyba nie jest to miedzynarodowy spisek Tuska
SzynszylaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 06:25   #106
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
A ja mam wrażenie,że te umacnianie się złotówki jest sztuczne tzn ustalone już z góry i ma na celu ściągnięcie Polaków z zagranicy,co zresztą już się dzieje.Nawet studentom nie opłaca się już wyjeżdzać skoro funt spada.
Cytat:
Napisane przez SzynszylaS Pokaż wiadomość
ale to nie tylko zlotowka sie umacnia, przede wszystkim funt spada takze w stosunku do euro i dolara wiec chyba nie jest to miedzynarodowy spisek Tuska
funt spada, bo GB nie chce do strefy EURO wejść.
Wierzę,że jest to manipulacja.
To nie s[isek Tuska, co nie oznacza,że on sytuacji nie wykorzysta
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 14:16   #107
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Jestescie szczesliwe?

I tak funt juz podskoczył bo jest po 4.40 a nie po 4.13 , Pozatym mnie sie wydaje ze to manipulacja. Zreszta ostatnio był wywiad z jakims tam ministrem i sam on przyznal ze wcale tak nie jest z tym ze Polacy zaczeli wracac do Pl ( ze tak sie duzo o tym pisze , zeby Polacy za granica wierzyli w to iz jest lepiej w naszym kraju.) Pozatym wiele osob po powrocie sie rozczarowywuje i spowrotem wracaja . Bo w Pl naprawde nie jest za ciekawie .
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 15:42   #108
Maalwaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 741
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Hmm ja mogę powiedzieć, że w tym momencie w PL szczęśliwa nie jestem. Niedługo wylatuję, bo już 13 czerwca. Mówię wam, że jestem tak zdołowana, tak sfrustrowana ty krajem i moim miasteczkiem, że już mi się tu nic nie chcę. Odliczam dni z niecierpliwością. Od zawsze moim marzeniem, była stąd ucieczka. No ok żeby już tak nie narzekać, to podoba mi się Polska przyroda, ale ona mnie nie wykarmi. Lubię uczyć się historii i bardzo cenię jak wiele musiała przejść Polska przez te wszystkie wieki. Ale to też mnie nie wykarmi. Nie chciałam iść na studia w PL. Bo i jak to może wyglądać? Wegetacja? Życie za pieniądze rodziców? A potem skończone studia, i szukanie pracy za 'piękną' pensją i dorabianie się przez nie wiadomo ile lat? Nie chcę tak żyć. Mieszkałam 2.5 miesiąca w Irlandii i przekonałam się że można żyć inaczej. Odżyłam. Tego mi było trzeba. Nie wyjeżdżam do Irlandii, a do Londynu na studia i do pracy. Mam nadzieję, że tam znajdę to czego tak pragnę. Jadę tam z ukochaną osobą. Czy będę tęsknić za rodziną? Tak, tylko za mamą. Ale to przebojwa kobieta i chętnie by tam do mnie pojechała, bo chce się rozwijać zawodowo, bo chce zwiedzić świat. Ale za co za 900 zł pensji urzędniczej? Gdzie cały dzień siedzi w pokoju ze śmierdzącym dziadem? Choć ma ukończone studia wyższe na 2 kierunkach i pełno kursów itd. A reszta rodziny? Jest ale jest tak obłudna i wredna, że nie utrzymuje z nimi kontaktu. Przyjaciele? Heh tiaaa już się na nich przejechałam. Odseparowałam się od niektórych osób, bo były toksyczne. Więc będzie mi brakować jak coś tylko przyrody
__________________
_________Po burzy zawsze wychodzi słońce_________

Maalwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 16:26   #109
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Malwaa masz dokładnie racje ! Madrze napisane
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-12, 20:59   #110
Maalwaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 741
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Malwaa masz dokładnie racje ! Madrze napisane

Hej a Ty masz zamiar wracać? I jak długo jesteś?
__________________
_________Po burzy zawsze wychodzi słońce_________

Maalwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 21:59   #111
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Cytat:
Napisane przez Maalwaaa Pokaż wiadomość
Hej a Ty masz zamiar wracać? I jak długo jesteś?
Jestem tu 5 miesiecy a mój tż w lipcu stuknie mu rok.

Czy chce wracać NIE , bo tak naprawde nic w Polsce nie mam oprócz rodziny.
Pracowałam 3 lata w Pl i niczego sie nie dorobiłam bo co mozna odłożyć przy zarobkach 1000 zł ? A tutaj jestem 5 miesicy i kupiłam tyle rzeczy na które napewno nie byłoby mnie stać w Pl (napewno nie w ciagu 5 miesicy) . Tutaj chcemy sie czegoś dorobić i narazie nie narzekamy ( no ja troszke marudze bo pracy nie mam takiej jakbym chciala mieć , ale placa dobrze a z czasem napewno znajde cos co mnie zadowoli . Przeciez niczego nie ma sie od razu
W Pl byłam w połowie kwietnia i sie załamałam cenami !!! i pensjami ...
Niby opowiadaja jak to jest super w Pl ale to guzik prawda a widze to po swoich znajomych i bliskich, którzy ledwo wiaża koniec z końcem , oszczedzajac na wszystkim. Juz nie mowie o tym ze zamiast pencje podnosic to ja jeszcze obcianaja - PORAŻKA.

Jeśli mówią ze w Pl jest tak super to ciekawe dlaczego dalej ludzie uciekaja z kraju szukajac pracy w Holandi , Islandii Czy Norwegi
Pisza ze funt spada , wiec wielki powroty ale prawda jest taka ze jesli ktos chce ulozyc sobie zycie poza Pl to spadek funta tak bardzo mu w tym nie przeszkadza bo nawet jesli funt ma 4 zl to dla mnie bardziej mi sie oplaca tu pracowac niz w Pl.

Juz nie mowie o tym ze na znajmych tez sie przejechałam ( oczywiscie nie na wszystkich ) A moja mama też jest chetna do wyjazdu , gorzej z tata .
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 21:22   #112
Maalwaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 741
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Wiesz Ty jak i parę innych wizażanek jesteście dla mnie inspiracją Mówię tu o tych które zdecydowały się tam zostać, urządzić życie i ciągle się rozwijają zawodowo i chcą coś osiągnąć. To jest mega pozytywne Ja właśnie pierwszy raz w życiu (bo jak do tej pory to była jakaś wegetacja :/) postawiłam sobie cele i do nich dążę Czyli dostać się tam na studia, znaleźć pracę i w rok nauczyć się angielskiego (oczywiście umiem, ale jak wiadomo trzeba trenować alby stań się w tym super dobrym). Poznałam też gościa (w Irlandii) który był Litwinem, wyjechał z kraju i zaczynał pracę od mycia podług i zero języka. I powoli wspinał się po szczeblach kariery i skończył jako menadżer firmy i angielski perfect i to jedynie w 6 lat Jak czasami wątpię w swoje siły to przypominam sobie o takich osobach i nabieram siły ponownie i pozytywnej energii że i mi tez może się udać jeśli będę na to ciężko pracować
__________________
_________Po burzy zawsze wychodzi słońce_________

Maalwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 09:00   #113
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jestescie szczesliwe?

Cytat:
Napisane przez Maalwaaa Pokaż wiadomość
Wiesz Ty jak i parę innych wizażanek jesteście dla mnie inspiracją Mówię tu o tych które zdecydowały się tam zostać, urządzić życie i ciągle się rozwijają zawodowo i chcą coś osiągnąć. To jest mega pozytywne Ja właśnie pierwszy raz w życiu (bo jak do tej pory to była jakaś wegetacja :/) postawiłam sobie cele i do nich dążę Czyli dostać się tam na studia, znaleźć pracę i w rok nauczyć się angielskiego (oczywiście umiem, ale jak wiadomo trzeba trenować alby stań się w tym super dobrym). Poznałam też gościa (w Irlandii) który był Litwinem, wyjechał z kraju i zaczynał pracę od mycia podług i zero języka. I powoli wspinał się po szczeblach kariery i skończył jako menadżer firmy i angielski perfect i to jedynie w 6 lat Jak czasami wątpię w swoje siły to przypominam sobie o takich osobach i nabieram siły ponownie i pozytywnej energii że i mi tez może się udać jeśli będę na to ciężko pracować
Tak trzymac Maalwaaa! Pozytywne myslenie i wiara w siebie to podstawa.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.