Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-08, 08:45   #1141
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Dariaa co dla kogo masz rację, a co do zaskórników to ja używam diff 7mcy i prawie ich nie mam, bardzo mi pomógł, zaczekaj wiec jeszcze jakiś czas
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 08:13   #1142
Dariaa
Raczkowanie
 
Avatar Dariaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 30
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

no chyba nie mam innego wyjścia a jak stosujesz differin? bo ja na przemian: raz na noc differin, raz duac. (przynajmniej takie wksazówki dała mi dermatolog)
Dariaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 08:32   #1143
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Wiesz co teraz to różnie, raz na całą twarz na noc, raz na coś, co mi wyskoczy tylko, raz odstawiam na 2 dni żeby skóra doszła do siebie bo niesamowicie mi wysusza, raz odstawiam na kilka dni i ide na solarium.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 12:33   #1144
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Czy używając differinu mogę wybrać się w lato na zabiegi mikrodermabrazji? Dodam jeszcze, że biorę tetralysal.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 18:55   #1145
Safir
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez edytka2 Pokaż wiadomość
przegladajac watki natknelam sie na lek o nazwie differin,mozecie mi cos wiecej o nim napisac?mam już dosc tych pryszczy!!!stosowałam benzacne ale go odstawilam bo strasznie wysuszał skóre
Ja mam tez gigantyczne problemy z cera tradzikowa, choc dojrzewanie do juz sie u mnie skonczylo kilka dobrych lat temu uzywalam wszystkich mozliwych kremow, antybiotyków - NIC nie pomagalo. Dopiero po Differinie widac jakakolwiek roznice.

W moim przypadku Differin powoduje wyrzucenie roby z wewnatrz pryszcza (mam taki upierdliwy, bolacy tradzik - rozowe grudy wewnatrz naskorka widoczne z zewnatrz, bolace ktore moga tak sobie tam byc nawet przez kilka tyg ;( ) stosuje Differin na noc tylko punktowo, rano wstaje i mam rope z pryszcza na zewnatrz naskorka i nie boli i szybciej schodzi.
Safir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 00:41   #1146
Dariaa
Raczkowanie
 
Avatar Dariaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 30
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Niczka 87 ja byłam na mikrodermabrazji w lato i nic mi nie było, stosując differin jednocześnie. W każdym bądz razie byłam zawiedziona efektem zabiegu, ponieważ prawie go nie było. Lekarka mówi, że je trzeba cyklicznie powtarzać conajmniej 5 razy. Mi jest troche szkoda tych 150zł. Moja kumpela miała tragiczny trądzik próbowała wszystkiego aż zdecydowała się na zabieg laserowy. Od tamtej pory nie była u dermatologa i jej twarz pryszcza na oczy nie widziała. Chyba się na to skusze. Bo próbowałam już wszystkiego.

Safir,co do Benzacne też go stosowałam, pare lat... Przerzuciłam się na Duac. Znacznie lepszy efekt. Jedyny minus to, że jest na recepte i cena troszkę wyższa ale bez szału. Mi dermatolog zapisała Differin na zaskórniki, a na ropne pryszcze stosuje Duac. Jeśli faktycznie masz ich bardzo dużo proponuje też przetestowanie tabletek AcneCol. Poczytaj sobie o nich tu na forum
Dariaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 08:54   #1147
sabrina1987
Przyczajenie
 
Avatar sabrina1987
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 21
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ostatnio zauważyłam poprawę cery po stosowaniu Differinu. Co prawda sporadycznie wyjdzie jeszcze jakieś ropne świństwo, ale chyba moment wysypu mam już za sobą. Czasami muszę odstawić żel żeby nawilżyć wysuszoną skórę (dermatolog kazała stosować 2x dziennie).
__________________
Judka
sabrina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-14, 09:07   #1148
FaceTheTruth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

ja mam bardzo wrażliwą skórę ... diferin bardzo mi ją podrażniał . dermatolog przepisał mi ISOTREXIN i muszę powiedzieć że jest naprawdę skuteczny . z moich obserwacji wynika, że diferin nie wyciąga że tak powiem 'syfu' , który jest gromadzony pod skórą. on tylko zmmniejsza grudkę pozostawiając wszystko pod skórą z nie ładną plamką. Isotrexin wyciąga wszystko na wierzch i po kilku tygodniach widać że skóra jest czystcza .
FaceTheTruth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 09:30   #1149
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez FaceTheTruth Pokaż wiadomość
ja mam bardzo wrażliwą skórę ... diferin bardzo mi ją podrażniał . dermatolog przepisał mi ISOTREXIN i muszę powiedzieć że jest naprawdę skuteczny . z moich obserwacji wynika, że diferin nie wyciąga że tak powiem 'syfu' , który jest gromadzony pod skórą. on tylko zmmniejsza grudkę pozostawiając wszystko pod skórą z nie ładną plamką. Isotrexin wyciąga wszystko na wierzch i po kilku tygodniach widać że skóra jest czystcza .
w sumie co jak na kogo działa prawda... mi np. diff wywalił cały syf na zewnątrz bolącymi gulami, ropnymi, ale po ok 3tygodniach-1mies wszystko zaczęło się normować. mam zdecydowanie mniej zaskórników, pryszcze od czasu do czasu, bardziej borykam się z podkórnymi, które wyciskam yyyyyyyy ;p
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 20:11   #1150
Safir
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Dariaa Pokaż wiadomość
Niczka 87 ja byłam na mikrodermabrazji w lato i nic mi nie było, stosując differin jednocześnie. W każdym bądz razie byłam zawiedziona efektem zabiegu, ponieważ prawie go nie było. Lekarka mówi, że je trzeba cyklicznie powtarzać conajmniej 5 razy. Mi jest troche szkoda tych 150zł. Moja kumpela miała tragiczny trądzik próbowała wszystkiego aż zdecydowała się na zabieg laserowy. Od tamtej pory nie była u dermatologa i jej twarz pryszcza na oczy nie widziała. Chyba się na to skusze. Bo próbowałam już wszystkiego.

Safir,co do Benzacne też go stosowałam, pare lat... Przerzuciłam się na Duac. Znacznie lepszy efekt. Jedyny minus to, że jest na recepte i cena troszkę wyższa ale bez szału. Mi dermatolog zapisała Differin na zaskórniki, a na ropne pryszcze stosuje Duac. Jeśli faktycznie masz ich bardzo dużo proponuje też przetestowanie tabletek AcneCol. Poczytaj sobie o nich tu na forum

na mikrodermabrazje nie powinno sie chodzic latem, chyba ze potem smarujesz sie blokerami z wysokim filtrem przeciwko opalaniu !!
Safir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 22:02   #1151
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Safir Pokaż wiadomość
na mikrodermabrazje nie powinno sie chodzic latem, chyba ze potem smarujesz sie blokerami z wysokim filtrem przeciwko opalaniu !!
Dokładnie taki właśnie miałam zamiar.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 16:04   #1152
Pikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Witam,

Przez ostatnie kilka miesiecy stosowalem co drugi dzien Differin na noc, efekty sa rewelacyjne, jedyny problem jaki pozostal to straszne przetluszczanie sie twarzy. Z tego powodu kilka dni temu zmienilem lek na Isotrex, ktory ma je zmniejszyc.
Podczas stosowania Differinu wogole nie unikalem slonca, opalem sie normalnie, momentami dosc intensywnie bez zadnych kremow ochronnych. Nigdy nie mialem z tego powodu nieprzyjemnych konsekwencji, zadne przebrawienia sie nie pojawily, skora bardzo dobrze wyglada.
Teraz pytanie, czy jezeli podczas stosowania differinu moja skora reagowala zupelnie normalnie na slonce, to czy stosujac Isotrex na noc tez moge sie swobodnie opalac?

Pozdrawiam
Pikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 17:36   #1153
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Pikus Pokaż wiadomość
Witam,
Nigdy nie mialem z tego powodu nieprzyjemnych konsekwencji, zadne przebrawienia sie nie pojawily, skora bardzo dobrze wyglada.
Zobaczymy za kilka lat

Cytat:
Teraz pytanie, czy jezeli podczas stosowania differinu moja skora reagowala zupelnie normalnie na slonce, to czy stosujac Isotrex na noc tez moge sie swobodnie opalac?
Nie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 20:15   #1154
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Zobaczymy za kilka lat
Ja do tej pory leczę skutki przepisywania przez lekarzy ignorantów retinoidów i kwasów bez zająknięcia się o filtrach i ochronie skóry przed przebarwieniami.
I wyobraź sobie Pikus, że w czasie kiedy chodziłam sobie na plażę stosując skinoren i smarujac się filtrem 10-12 też nic się ze skóra nie działo. Przebarwienia zaczęły wychodzić stopniowo w ciagu kolejnych lat i dopiero kiedy zaczęłam się zastanawiać skąd sie wzieły i jak je usunąć dowiedziałam się, że powinnam chronić skórę przed słońcem. Potem jedna pani dermatolog wmawiała mi, że na wiosnę słońce nie świeci jeszcze mocno, więc po co stosuję filtry przy isotrexinie (?!) i, że mam ten lek stosować rano i wieczorem. No cóż, wyszlam stamtąd i więcej nie wróciłam.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 23:40   #1155
Pikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Rozumiem, dziekuje za rade.
W takiej sytuacji czasem moge posmarowac sie samoopalaczem ? Nie ma zadnych przeciwskazan ?
Pikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 09:48   #1156
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Pikus Pokaż wiadomość
Rozumiem, dziekuje za rade.
W takiej sytuacji czasem moge posmarowac sie samoopalaczem ? Nie ma zadnych przeciwskazan ?
Mozesz. Ale tak czy siak przy retinoidach i zluszczajacych masciach musisz stosowac filtry bo bedzie tragedia ;| Mi tez pseudokompetentna baba nic o filtrach nigdy nie mowila, dopiero z forum sie dowiedzialam, a ja mysle skad ja mam te przebarwienia ;|||| lepiej zapobiegac, niz pozniej sie meczyc, zreszta ulotki sie czyta, z tego co pamietam to na diff masz napisane zeby nie opalac sie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 13:10   #1157
Pikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ile czasu musi uplynac od zaprzestania stosowania differinu/istrexu by mozna bylo zaczac normalnie sie opalac i odstawic filtry ?

Zastanawiam sie czy w takiej sytuacji nie przerwac kuracji do jesieni.
Pikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 17:57   #1158
MartaS1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 185
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Jakiś rok temu na prawym policzku wyskoczył mi duuży pryszcz jak zawsze! go wycisnełam... potem pojawilo sie więcej a niedawno wyskczylo mi tak samo na drugim policzku... wyglądam okropnie takie zaczerwienione policzki z bliznami pryszczami itp. Od baaardzo dawna mialam pryszcze ale to bylo kilka na twarzy które potyem znikały a teraz nic
Wczoraj byłam u dermatologa ona tylko spojrzala na 1 policzek powiedziala ze mam cere tłustą i przepisala mi na noc differin a na dzien zineryt i to wszystko!! nic wiecej nie powiedziala...
Widze różne opinie na temat diff i nie mam pojęcia czy zaczynac go stosowac... Cala recepta wyniesie mnie ok 80zł a mnie nie stać a bardzo na wyżucanie pieniędzy w błoto [głownie boje sie o to zeby nie bylo jeszcze gorzej] Co mi doradzicie? Niewiem co mam robić nie chce tak wyglądac(
Dodam zdjęcie mojego policzkaxD kiepskiej jakości bo to telefonem ale moze bedzie wam łatwiej mi pomóc...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00713.jpg (120,4 KB, 61 załadowań)
MartaS1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:33   #1159
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

MartaS na zdj widać, że masz duże ropne pryszcze, trochę ich jest, ale nie powiedziałabym, że jest tragicznie. Dziwię się, że lekarka nie powiedziała Ci nic więcej tylko wypisała recepte, w szoku jestem. Jeżeli chodzi o diff to generalnie u większości osób, które go stosowały nastąpiło dość spore pogorszenie cery, ale przy diff jest to normalne, bo "oczyszcza" od środka. Także stosując diff licz się z tym. Może idź do innego derma i zobacz co on powie. Aczkolwiek wydaje mi się, że diff przy Twoim stanie cery byłby wporządku.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 19:51   #1160
MartaS1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 185
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Niczko dziękuję bardzo za odp Niewiem czy bede miała mozliwosc isc do innego dermatologa... (Aj ona powiedziala jeszcze ze mam duzy stan zapaleny czy jakos tak i zeby smarowac differinem na noc ale ok 20 minut po umyciu twarzy obojętnie czym mysc twarz oby bylo do cery trądzikowej!! {to wszystko})
Ehhh Ci lekarze...
Czekam na opinie innych...

Edytowane przez MartaS1992
Czas edycji: 2009-07-22 o 20:11
MartaS1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 21:35   #1161
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez MartaS1992 Pokaż wiadomość
Niczko dziękuję bardzo za odp Niewiem czy bede miała mozliwosc isc do innego dermatologa... (Aj ona powiedziala jeszcze ze mam duzy stan zapaleny czy jakos tak i zeby smarowac differinem na noc ale ok 20 minut po umyciu twarzy obojętnie czym mysc twarz oby bylo do cery trądzikowej!! {to wszystko})
Ehhh Ci lekarze...
Czekam na opinie innych...
Twoja derma jest jakas po*ebana, sory, na ulotce diff wyraznie jest napisane zeby nie stosowac nic do cery tradzikowej, widac na maksa kompetentna lekarka. Nie stosuj NIC do cery tradzikowej poki stosujesz diff, ponad to nie opalaj sie, stosuj filtry, skoro masz stan zapalny to diff bedzie jak najbardziej ok i błagam Cie zmień dermatologa.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 15:31   #1162
MartaS1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 185
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

wielkie dzięki za porady ale narazie sie wstrzymam z tymi lekami. Poczekam do września jak juz nie bedzie tak słonecznie... Narazie spróbuje prostszymi metodami a nie od razu jakieś silne leki...
MartaS1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 11:58   #1163
beiii
Raczkowanie
 
Avatar beiii
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

hej
ja uzywam differinu od połowy czerwca
generlanie mam 28 lat i nie miałam jakiegos strasznego trądziku, raczej taki umiarkowany, ale chciałam zrobic w końcu tzw. porządek z cera

strasznie mnie wysypało po differinie, a jak go na tydzień odtsawiłam, bo zapomniałam wziąć na wyjazd myślałam, że sie załamię, było jeszcze gorzej
teraz jest tez bardzo średnio, pryszcze mam na całej twarzy, na czole to masakra

moja dermatolog powiedziała, że moge stosowac kosmetyki, których uzywałam, czyli żel do mycia twarzy pure zone i krem z tej serii na dzień

widzę, że po nocy skóra faktycznie jest lepsza-mimo tych wszystkich pryszczy

ale chyba ta seria loreala mi niszczy wszystko ...

spotkanie z dermatologiem za 2 tyg

nie jestem zadowolona z fefktów ale nie wiem co jest przyczyną...

może powinnam odstawić serie PureZone

jakieś rady?

wielkie dzięki z góry bo ja juz trace cierpliwość, a czekanie 3 miesięcy to dla mnie za długo zwłaszcza że dermatolog powiedziała że efekty będzie widać po 3 ...tygodniach

jakich kremów stosujecie na dzień i co najlepsze do mysia twarzy?
__________________
www.gangalee.pl
beiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 14:24   #1164
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez beiii Pokaż wiadomość
hej
ja uzywam differinu od połowy czerwca
generlanie mam 28 lat i nie miałam jakiegos strasznego trądziku, raczej taki umiarkowany, ale chciałam zrobic w końcu tzw. porządek z cera

strasznie mnie wysypało po differinie, a jak go na tydzień odtsawiłam, bo zapomniałam wziąć na wyjazd myślałam, że sie załamię, było jeszcze gorzej
teraz jest tez bardzo średnio, pryszcze mam na całej twarzy, na czole to masakra

moja dermatolog powiedziała, że moge stosowac kosmetyki, których uzywałam, czyli żel do mycia twarzy pure zone i krem z tej serii na dzień

widzę, że po nocy skóra faktycznie jest lepsza-mimo tych wszystkich pryszczy

ale chyba ta seria loreala mi niszczy wszystko ...

spotkanie z dermatologiem za 2 tyg

nie jestem zadowolona z fefktów ale nie wiem co jest przyczyną...

może powinnam odstawić serie PureZone

jakieś rady?

wielkie dzięki z góry bo ja juz trace cierpliwość, a czekanie 3 miesięcy to dla mnie za długo zwłaszcza że dermatolog powiedziała że efekty będzie widać po 3 ...tygodniach

jakich kremów stosujecie na dzień i co najlepsze do mysia twarzy?
Efekty po 3tyg? a to dobre. bzdura jak dla mnie. Ja stosowalam diff chyba z 8mcy a prawdziwe efekty widzialam dopiero po ok 2mcach. Czytalas ulotke? Nie mozna stosowac kosmetykow do cery tradzikowej przy diff. Co do kremu, ja uzywam humektan, lekki krem, bardzo dobrze nawilza, nie pozostawia tlustej warstwy, jednakze przy diff dla niektorych moze byc za malo nawilzajacy, bo jak powszechnie wiadomo skora po diff mocno sie luszczy. Do mycia twarzy jakiś żel bez dodatku alkoholu, aby dodatkowo nie wysuszał, najlepiej apteczne produkty, ponad to FILTRY na dzien [30 badz wyzsze].
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 16:26   #1165
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez beiii Pokaż wiadomość
hej
ja uzywam differinu od połowy czerwca
generlanie mam 28 lat i nie miałam jakiegos strasznego trądziku, raczej taki umiarkowany, ale chciałam zrobic w końcu tzw. porządek z cera

strasznie mnie wysypało po differinie, a jak go na tydzień odtsawiłam, bo zapomniałam wziąć na wyjazd myślałam, że sie załamię, było jeszcze gorzej
teraz jest tez bardzo średnio, pryszcze mam na całej twarzy, na czole to masakra

moja dermatolog powiedziała, że moge stosowac kosmetyki, których uzywałam, czyli żel do mycia twarzy pure zone i krem z tej serii na dzień

widzę, że po nocy skóra faktycznie jest lepsza-mimo tych wszystkich pryszczy

ale chyba ta seria loreala mi niszczy wszystko ...

spotkanie z dermatologiem za 2 tyg

nie jestem zadowolona z fefktów ale nie wiem co jest przyczyną...

może powinnam odstawić serie PureZone

jakieś rady?

wielkie dzięki z góry bo ja juz trace cierpliwość, a czekanie 3 miesięcy to dla mnie za długo zwłaszcza że dermatolog powiedziała że efekty będzie widać po 3 ...tygodniach

jakich kremów stosujecie na dzień i co najlepsze do mysia twarzy?
przede wszystkim żele i pielęgnacja apteczna. bo pure zone, clean & clear i inne tego typu specyfiki to totalne śmieci, które bardziej szkodzą niż pomagają...

po drugie nie uważam, żeby stosowanie tłustych kremów miało sens przy takiej kuracji - filtr kiedy wychodzę na Słońce - jak najbardziej, ale przecież poza tym sama kuracja ma na celu złuszczanie. A tłuste kremy robią tutaj błędne koło - bo zapychają. jeśli skóra schodzi to lepiej po prostu używać differinu co drugi dzień zamiast smarować twarz tłuścidłami.
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 09:35   #1166
Danula
Zakorzenienie
 
Avatar Danula
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12 213
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez kasiaash Pokaż wiadomość
przede wszystkim żele i pielęgnacja apteczna. bo pure zone, clean & clear i inne tego typu specyfiki to totalne śmieci, które bardziej szkodzą niż pomagają...

po drugie nie uważam, żeby stosowanie tłustych kremów miało sens przy takiej kuracji - filtr kiedy wychodzę na Słońce - jak najbardziej, ale przecież poza tym sama kuracja ma na celu złuszczanie. A tłuste kremy robią tutaj błędne koło - bo zapychają. jeśli skóra schodzi to lepiej po prostu używać differinu co drugi dzień zamiast smarować twarz tłuścidłami.
tłuścidła dobre A tak na serio, tez używam humektanu i jest bardzo dobry i nie jest to krem tłusty tylko nawilżający przeznaczony do cery trądzikowej właśnieStosowanie kremu na dzień wcale nie szkodzi jeśli krem jest dobry. Skóra i tak będzie się złuszczać po zastosowaniu differinu. Nie wyobrażam sobie żeby tylko rano umyć buzię i zostawić taką suchą. Używam diff od 3 miesięcy w tym razem z humektanem od półtora miesiąca i poprawa jest duża Polecam też maseczki nawilżające nawilżają ale są zmywalne więc porów nie zapchają a ulga dla skóry będzie.
Danula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 11:01   #1167
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez kasiaash Pokaż wiadomość
przede wszystkim żele i pielęgnacja apteczna. bo pure zone, clean & clear i inne tego typu specyfiki to totalne śmieci, które bardziej szkodzą niż pomagają...

po drugie nie uważam, żeby stosowanie tłustych kremów miało sens przy takiej kuracji - filtr kiedy wychodzę na Słońce - jak najbardziej, ale przecież poza tym sama kuracja ma na celu złuszczanie. A tłuste kremy robią tutaj błędne koło - bo zapychają. jeśli skóra schodzi to lepiej po prostu używać differinu co drugi dzień zamiast smarować twarz tłuścidłami.
Nie zgadzam się z Tobą. Przy diff MUSOWO należy nawilżać twarz, bo gdy się tego nie robi z twarzy lecą dosłownie wióry. Nikt nie pisał tu o tłustych zapychających kremach, tylko o kremach mocno nawilżających, aby skóra wyglądała wporządku. Nie wyobrażam sobie nie stosować żadnego kremu, chyba bym w ogóle z domu nie wyszła.
Autorko przejdź się do apteki, farmaceuci na pewno polecą dobre kremy nawilżające, ale polecam humektan - jest niedrogi, wydajny, nie zapycha. I odstaw natychmiast te szitowe żele wysuszające, których używasz do mycia twarzy.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 08:54   #1168
beiii
Raczkowanie
 
Avatar beiii
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z Tobą. Przy diff MUSOWO należy nawilżać twarz, bo gdy się tego nie robi z twarzy lecą dosłownie wióry. Nikt nie pisał tu o tłustych zapychających kremach, tylko o kremach mocno nawilżających, aby skóra wyglądała wporządku. Nie wyobrażam sobie nie stosować żadnego kremu, chyba bym w ogóle z domu nie wyszła.
Autorko przejdź się do apteki, farmaceuci na pewno polecą dobre kremy nawilżające, ale polecam humektan - jest niedrogi, wydajny, nie zapycha. I odstaw natychmiast te szitowe żele wysuszające, których używasz do mycia twarzy.
wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi
po pracy lece po humektan w takim razie

a co do moich shitowych kosmetyków z loreala to tak jak pisałam, moja dermatolog powiedziała mi, że mogę ich uzywać!

ale chyba jednak posłuchma Was dziewczyny

dzieki
__________________
www.gangalee.pl
beiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 09:39   #1169
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Nie używaj tych kosmetyków bo wysuszają tylko skórę ;> pozdrawiam, napisz jak Ci humektan służy ;]
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 16:27   #1170
Ulllaa
Raczkowanie
 
Avatar Ulllaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 169
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

beiii ja też Ci odradzam pure zone bo straaaasznie wysusza, a co dopiero kiedy używasz jeszcze differin. Ja odkąd używam diff zmieniłam żel na AA help dla skóry nadwrażliwej i jestem zadowolona.

Ja do nawilżania dostałam od dermatologia Iwostin intensywnie nawilżający spf 20, według mnie jest bardzo dobry.
Ulllaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-24 22:59:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.