Studium Czy Studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-03, 21:24   #1
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*

Studium Czy Studia?


blagam pomozcie mi. Mam rok, ale to nie gra zadnej roznicy.

interesuje sie fotografia (mam narazie i tak tylko cyfrowke...czy wystarczy?) w przyszlosci sama nie wiem gdzie chcialabym pracowac, moze jakas agencja reklamowa? itp.?
moglabym tez zobaczyc siebie w jakiejs redkacji pisma, telewizyjnej, ale nie przed kamera, za bardzo sie stresowalabym zapewne;p
moge psiac, ale tez nie za wiele, tak ooo troche ;d

WYBRAC...?
dziennikarstwo (raczej zaoczne by wchdozilo w role) ---> wrocław, uniwerek raczej

czy studium starczy? np. ta szkola ----> http://www.szkolyartystyczne.roe.pl


jak beda patzrec na to na rybku pracy, niby latwo wybic sie mozna fakt...
marnowac 5 lat na studia i nie miec fachu-bez sensu, ale tez po studium nie miec fachu-bez sensu takze.

a mozna zrobic np. 2 lata studium i magisterke potem na uniwerku itp.


PROSZE O RADY ;(
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 08:22   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Studium Czy Studia?

Troche mnie zaskakuje Twoje rozumowanie - najpierw piszesz, ze 5 lat studiow to za dlugo, a pozniej rozwazasz opcje studium+studia, co daje 2+5=7 lat. Czyli prosty rachunek DLUZEJ.

Ponadto studia sa sie zrobic szybciej niz 5 lat, np przerabiajac 2 lata w jednym roku. To zalezy czy komus w istocie zalezy na czasie.

Jednak czas to nie powinno byc jedyne kryterium wyboru, bo tez istotna jest jakosc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 23:04   #3
vixine
Przyczajenie
 
Avatar vixine
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: Studium Czy Studia?

Ze swojej strony powiem tak: bez studiów daleko nie zajedziesz. Studia lepiej zrób. A jeżeli interesuje Cię do tego szkoła policealna to w miarę możliwości postaraj się zrobić dwie na raz. W takim układzie nie tylko, że zaoszczędzisz czas, to jeszcze mając papier magistra dziennikarstwa, a do tego papier poświadczający Twoje umiejętności w zakresie fotografowania... To już w ogóle super!
Pozdrawiam.
vixine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 10:55   #4
BeYourself
Zadomowienie
 
Avatar BeYourself
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Studium Czy Studia?

Cytat:
Napisane przez *brydzia* Pokaż wiadomość
blagam pomozcie mi. Mam rok, ale to nie gra zadnej roznicy.

interesuje sie fotografia (mam narazie i tak tylko cyfrowke...czy wystarczy?) w przyszlosci sama nie wiem gdzie chcialabym pracowac, moze jakas agencja reklamowa? itp.?
moglabym tez zobaczyc siebie w jakiejs redkacji pisma, telewizyjnej, ale nie przed kamera, za bardzo sie stresowalabym zapewne;p
moge psiac, ale tez nie za wiele, tak ooo troche ;d

WYBRAC...?
dziennikarstwo (raczej zaoczne by wchdozilo w role) ---> wrocław, uniwerek raczej

czy studium starczy? np. ta szkola ----> http://www.szkolyartystyczne.roe.pl


jak beda patzrec na to na rybku pracy, niby latwo wybic sie mozna fakt...
marnowac 5 lat na studia i nie miec fachu-bez sensu, ale tez po studium nie miec fachu-bez sensu takze.

a mozna zrobic np. 2 lata studium i magisterke potem na uniwerku itp.


PROSZE O RADY ;(

Jeśli dla kogoś studia są MARNOWANIEM czasu to może lepiej w ogóle się nie uczyć, tylko od razu sruuu na zmywak do Anglii? :/ Ech...



Jako studentka dziennego Dziennikarstwa na Uni we Wro (gdzie chciałabyś studiować) mogę Ci powiedzieć, że jeśli marzysz o pracy dziennikarza to sorry, ale te studia Ci tego nie dadzą. Paradoks. Już od pierwszego miesiąca nauczyłam się tam tego, że żeby być dziennikarzem trzeba mieć talent i pchać się wszędzie, a "papierek" to tylko dodatek. Czasem nawet niepotrzebny, tak tak - praktykowałam i miałam do czynienia z wieloma mediami i mogę stwierdzić, że WSZĘDZIE wolą osoby po innych studiach (co mnie akurat jest obojętne, bo Dzienn. to nie jedyne moje studia) - i takie też tam pracują. To raz.
A dwa - jeśli marzy Ci się fotografowanie to na pewno nie nauczysz się tego na Dzienn. na Uni Wro, he he. W tym wypadku faktycznie polecałabym jakieś studium, gdzie jest nastawienie na konkretny zawód i pasję. Poza tym sytuacja na rynku pracy wygląda jak wygląda - potrzeba specjalistów, więc może akurat się zdarzyć, że osoba po samym studium ma większe szanse na karierę, niż ktoś po studiach.
Ale żeby nie było, że zniechęcam do Dzienn. - bardzo przyjemne studia. I bezstresowe generalnie. Nie to co np. egzaminy-kolosy na innych kierunkach, brrr.
I wykładowcy przyjemni. Choć niestety, dla mnie (i nie tylko dla mnie, wiem z rozmów ze znajomymi) żaden z nich nie jest raczej dla studentów autorytetem (za autorytet uznaję tu wykładowców, których się podziwia na OGROMNĄ wiedzę, podejście do studenta i w ogóle za sposób bycia oraz osobowość - na Dzienn. autorytetów nie ma).

Wybór należy do Ciebie.
__________________
Czasem jestem jak kolorowy ptak
Jak ptak patrzę w dół na góry
Patrzę w dół na góry


BeYourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 10:43   #5
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Studium Czy Studia?

Powiem krótko, ja skonczylam 2 letnie studium i uważam, ze to był czas zmarnowany, w tym momencie byłabym już po licencjacie a tak dopiero jestem na 1 roku! I tak jak jedna kolezanka powiedziala wyzej, idz na studia a studium mozesz pociągnąc równolegle, bo uwierz mi nie przemeczalam sie przez te 2 lata, a wlasciwie nie robilam NIC jak patrze teraz z perspektywy czasu. A skonczylam studium panstwowe a nie prywatne! Takze mysle, ze spokojnie nadalbys rade. Pozdrawiam!
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 12:29   #6
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Studium Czy Studia?

a ja CI powiem od siebie, za soba mam prace w radiu 3 lata dziennikarz i to juz w liceum sie zalapalam bez zadnych studiow, potem staz jako kamerzysta w lokalnej telewizji, a teraz pracuje w gazecie i jednym z moich zadan jest robienie zdjec.

nie skonczylam dziennikarstwa, ba nawet polonistyki

jedynie studium foto we Wro
a i tak moja droga byla dluga, bo najpierw 1rok na UZielonogroskim na foto, potem studium, ktore zamiast 3 lat zajelo mi 4 przez klopoty finansowe

i nie zaluje i nie czuje ze zmarnowalam czas a na dodatek nie mam papieru

mam kumpla wlasnie z tego studium, ktory jest reporterem w Jeleniej Gorze tez dziennikarki nie konczyl

co do fotografii : studia dzienne w Poznaniu ciezko sie dostac, do Lodzi to samo, w Czechach w Opawie jeszcze wieksze schody.
Radze studium, to ile sie nauczysz zalezy tylko i wylacznie od Ciebie. ludzie poszli i niektorzy sie rozczarowali, a na dodatek papieru nie bylo, Ci ktorzy byli dobrzy daja rada

nie moglam otworzyc linka do tej szkoly mozesz napisac kto tam wyklada?? ono we Wro jest?

okej juz sie otworzylo
nie ma listy wykladowcow 1roczne

wiem ze we Wro jest
//kwadrat.edu.pl/o/wykladowcy/komorowski.html

ta bym polecila wykladowcami sa moi byli wykladowcy i wspol studenci
__________________
trying so hard lots of things not to do


Edytowane przez pani z herbata
Czas edycji: 2008-05-15 o 12:38 Powód: bledy
pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 13:13   #7
madzioszka84
Raczkowanie
 
Avatar madzioszka84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: gdzieś w łódzkim
Wiadomości: 92
Dot.: Studium Czy Studia?

Cytat:
Napisane przez vixine Pokaż wiadomość
Ze swojej strony powiem tak: bez studiów daleko nie zajedziesz. Studia lepiej zrób. A jeżeli interesuje Cię do tego szkoła policealna to w miarę możliwości postaraj się zrobić dwie na raz. W takim układzie nie tylko, że zaoszczędzisz czas, to jeszcze mając papier magistra dziennikarstwa, a do tego papier poświadczający Twoje umiejętności w zakresie fotografowania... To już w ogóle super!
Pozdrawiam.
Popieram w 100%. Ale jak się domyślam w grę wchodzą także finanse. Zastanów się czy dasz radę... z kaską oczywiście, bo że uda Ci się skończyć te szkoły jednocześnie to nie wątpię powodzenia i pozdrawiam!
madzioszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-04, 18:44   #8
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Studium Czy Studia?

Co ja Ci doradzę to to, żebyś najpierw podjęła pracę, a potem rozpoczęła studia czy naukę w studium na kierunku zgodnym czy przydatnym na tym stanowisku! Bo możesz rozpocząć studia, które w początkowym ich okresie czasu będą przydatne bo będzie wiele ofert pracy zgodnych z kierunkiem, a kiedy je będziesz kończyła to wszystko się zmieni i pracy dla Ciebie nie będzie wcale. Tak jest w moim wypadku, bardzo żałuję teraz, ze studia rozpoczęłam! Teraz je kończę, a o pracy to mogę pomarzyć! Wierz mi, wiem co piszę...
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 20:47   #9
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Studium Czy Studia?

ja Ci tylko powiem, że to studium we Wrocławiu nie cieszy się jakimś specjalnym uznaniem.. Fakt, nie jestem jego uczennicą, a tylko słyszałam o nim i generalnie - ponoć nie warto.

Generalnie rozważ co chcesznaprawdę w życiu robić. Mi od dawna mówiono, że z wykształceniem jest łatwiej. I tu nawet nie chodzi o przygotowanie do zawodu, bo niewiele kierunków jest, które stricte cię dot ego przygotują...

Oczywiście -Ty wybierzesz, ale ja osobiście polecałabym studia. I to niekoniecznie dziennikarstwo (trudno się dostać, zdaje się...); W tym czasie można robić jakieś studium, uczyć sie czegoś nowego lub po prostu rozwijać się amatorsko (to ostatnie paradoksalnie może się okazać, że rozwija najlepiej.. z małą pomocą książek, samouczków, artykułów...
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 11:21   #10
xNoxReasonx
Raczkowanie
 
Avatar xNoxReasonx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ostrołęka
Wiadomości: 113
GG do xNoxReasonx
Dot.: Studium Czy Studia?

Ja mam zamiar iśc Do Wawy na Fotografię.Moim zdaniem jeśli bardzo czegoś chcesz i będziesz do tego dążyć wszystko się uda.I jakoś nie wierze w to że niczego nie uczą na studium fotograficznym.Jeśli ktoś nie słucha i ogólnie przychodzi aby sobie posiedzieć no to proste że niczego z tego nie wyniesie.A na studium jest tak ,że jeśli zdasz je to możesz zrobić papier na fotografa ,wydaje mi się że to tak jakby obrona ale oczywiście w mniejszej skali.Moją pasją jest fotografia i chce pracować w tym kierunku ,dlatego nie interesuje mnie opinia innych o licencjatach bo zdania są podzielone ,Tobie radzę to samo ,niektóre takie opinie mogą być bardzo zniechecające
__________________
Żyć chwilą....
xNoxReasonx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.